Reklama

Reklama

DNA

(seriál)
  • Francie Kidnapping
Mysteriózní / Drama
Dánsko / Francie / Česko, (2019–2023), 9 h 30 min (Minutáž: 38–44 min)

Hrají:

Anders W. Berthelsen, Nicolas Bro, Olivia Joof Lewerissa, Charlotte Rampling, Zofia Wichłacz, Louise Mieritz, Johanne Louise Schmidt, Trine Pallesen (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(14)

Recenze (6)

Muldy 

všechny recenze uživatele

Dánský seriál DNA rozhodně patří mezi to nejlepší, co evropská produkce v posledních letech vytvořila. Ačkoliv se seriál zpočátku tváří jako čistě dánský, od druhého dílu začneme chápat, že to tak není, a že seriál je mezinárodní. V seriálu lze tedy kromě dánštiny slyšet také angličtinu, francouzštinu, polštinu, rumunštinu, dokonce i vietnamštinu. Téma mezinárodního obchodu s lidmi, potažmo s dětmi, je velmi atraktivní a neokoukané, obzvlášť v evropském prostoru. Seriál je složen z pouhých 14 dílů, díky čemuž děj rychle plyne a seriál tím pádem není zbytečně zdlouhavý. Velké plus je i mezinárodní herecké obsazení. Uhranula mě zejména Charlotte Rampling, která ačkoliv je Britka, hrála postavu z Francie. Jediné negativum spatřuji v místech natáčení. Opravdu se mi nelíbí, když se děj odehrává v Polsku, ale ulice jsou plné aut s českými SPZkami. Na jednu stranu českého diváka potěší, když vidí české lokace, ale na druhou stranu ty chyby jsou, právě pro českého diváka, do očí bijící. ()

rudka 

všechny recenze uživatele

Skvelý seriál, ktorý obsahuje všetko, čo má dobrý seriál mať - reálna zápletka, napätie, medzinárodné lokácie, emócie, skvelý herci. Tak nejako si predstavujem, že "špinavé" obchody asi fungujú...Prepletená sieť fiktívnych schránkových firiem, ťažko vystopovateľné platby, nastrčení ľudia-biele kone, vydierateľné obete. Pevne dúfam, že to druhou sériou neskončilo a že sa dočkáme ďalšieho pokračovania. ()

Reklama

Modeman123 

všechny recenze uživatele

Popisek "mysteriózní" může lákat na ledasco, ale nic z toho se v DNA neděje. Takže prosím škrnout. Místo toho uvidíte pěknou detektivku o hledání ztraceného (času) dítěte. Ani Karel Čáslavský, dej mu pánbůh věčný klid, by asi ovšem nečekal, že se z případu vyklube polsko-dánská chobotnice organizující ilegální obchod s adopcí. Co víc si (ne)přát? ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Solídne, ale nevystrelilo. Málo akcie, veľa dialógov. Málo zvratov, téma ale pomerne silná. Výborné herecké osobnosti z rôznych krajín. Dej má mnoho nepravdepodobných pasáží a celkovo pôsobí až príliš zložito. Už len tá situácia, od ktorej sa príbeh odvíja: ktorý policajt nechá dieťa v kočiari len tak voľne na palube trajektu v čase búrky, lebo on sa potrebuje vybľuť? ()

VLADEK 

všechny recenze uživatele

To, že se chovají severští detektivové opětovně (jako ve velké části dánských, švédských, norských kriminálek) jako neschopní idioti bych už bral jako nějaký koncept, ale to s tím kočárkem na lodi je prostě nevěrohodná kravina od které se odvozují další a další. A jméno hlavní padoucha vyslovila moje žena po prvním dílu. Škoda. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (1)

  • Seriál se natáčel v Dánsku, Francii a 41 dní v České republice (Ostrava). (Trajektt)

Reklama

Reklama