2019: Noví barbaři

New Barbarians, The

Sci-Fi / Thriller / Akční

Itálie, 1983, 87 min

• Shit

Když pominu, že ty future vozítka těch nejhrůzostrašnějších zmetků ve filmu, co by vlastně měly působit nesmírně drsně, vypadaj jak plechový hračky pro malý děti, že scénář je stupidní a hlavně nudnej a že zabíjení tu je snad nejhorší, co sem měl tu čest kdy viděl, připomínající filmový zabití Bruce Campbella, když se neobjevil na natáčení v My name is Bruce, kdy je nejdřív záběr na živýho člověka, pak na výstřel a pak se do záběru hodí šílená figurína, tak to bylo vlastně ještě docela koukatelný(9.5.2009)

• pepua

Ze začátku je toto post apokalyptické sci-fi celkem zábavné, ale ve finále je příběh bohužel dost slabý, takže druhou polovinu jsem odzíval. Film je o souboji mezi skupinou jakéhosi řádu templářů, jehož členové zabijí každého člověka, na kterého narazí. Není se co divit, lidstvo je po nukleární válce na pokraji vyhynutí a bojuje se o zásoby potravin i jiných surovin nezbytných k přežití. Proti nim se postaví muž zvaný Scorpion, osamělý to jezdec krajinou, na jehož stranu se přidá Nadir, který používá výhradně luk, a také jeden malý kluk. Ten zase kosí nepřátele pouze prakem. Na lásku samozřejmě také dojde. Plusem je několik celkem vydařených decentních gore efektů, ale to samo o sobě ještě nedělá dobré béčko. Hudba mi v několika málo okamžicích připomněla tvorbu Johna Carpentera, což nevím jestli je plus nebo minus. Celkově ovšem hudba do filmu zapadá a myslím, že je povedená. Škoda toho námětu, být trochu víc propracovaný, mohlo to být sci-fi, ke kterému bych se klidně někdy vrátil.(12.5.2008)

Jo to je pecka jak hrom. Castellari my už párkrát dokázal že umí. Ale tady dokazuje že je šílenej, něco tak divného jsem dlouho neviděl, když opominu totálně šáhlej příběh a dialogi které vymýšlel nějakej blázen, tak tu mám užvaněné béčko na které se dobře kouká snad jen proto aby se člověk zasmál, nevým jestli to tak bylo myšleno nebo ne, ale já se bavil celkem obstojně, a navíc takovýhle typ jednou za čas sedne. Jen nečekejte nic originálního.(30.11.2011)

Diskotékové post-apo s barvičkami, kostýmečky, klávesičkami a nějakým tím gorečkem. Vzhledem k tomu, že k v Itálii 70. a 80. let patřilo k dobrému vkusu režiséra natočit horor, western a trashové sci-fi, začíná mě po tomhle kousku dost mrzet, že Dario Argento nepsané pravidlo v případě sci-fi nedodržel. 2019 si v tomto podřadném žánru stojí celkem dost dobře, přeci jen Castellari není začátečník a dovede zvládat alespoň elementární filmařské úkony. Navíc se film nebere vážně, chvílemi je skutečně roztomilý a díky krátké stopáži nestihne nudit. Zajímavostí je, že tvůrci film umístili do stejného roku, jako později Martino své 2019: After the fall of New York. (jo a nejsou náhodou Fred Williamson a Steve James bratři ?) + úvodní scéna s miniaturou měste je ultimátní (v dobrém)(14.5.2009)

No priznajme si, niesu na všetkých tých trashových kúskoch a rôznych iných italo vykrádačkách, ako napr. FIREFLASH či 1990: BRONX WARRIORS, najlepšie ich plagáty, resp. ich VHS či DVD cover? Doslova výstavné kúsky. Som milovníkom tohto druhu filmov, ale THE NEW BARBARIANS ich povesť akosi kazí. Dávam však 3* aj napriek tomu, že je to jeden z najslabších kúskov tohto žánru.(10.3.2011)