2019: Noví barbaři

Warriors of the Wasteland

New Barbarians, The

Sci-Fi / Thriller / Akční

Itálie, 1983, 87 min

Legrační postapo je variací na Mad Maxe, ovšem v typicky italském trash pojetí - hlava useknutá, utržená, vybuchující těla, probodávání i podřezávání. Hlavní hrdina Scorpion má auto Jamese Bonda plné různých překvapení, a tak se mu daří nad padouchy vítězit. Nic však netrvá věčně, Scorpion je chycen a - považte - znásilněn svým protivníkem před širokým obecenstvem! No a to je poslední kapka k přetečení poháru trpělivosti. Trocha decentního sexu, spousty honiček a kopice mrtvol. Nejlepší ze všeho je Simonettiho hudba.... Úsměvné, zábavné a natočené na kvalitním materiálu (což je u Italů samozřejmost). Jo a nad gore efekty je třeba přivřít oči, pak vám figuriny s useknutými hlavami vadit nebudou.(11.4.2015)

Diskotékové post-apo s barvičkami, kostýmečky, klávesičkami a nějakým tím gorečkem. Vzhledem k tomu, že k v Itálii 70. a 80. let patřilo k dobrému vkusu režiséra natočit horor, western a trashové sci-fi, začíná mě po tomhle kousku dost mrzet, že Dario Argento nepsané pravidlo v případě sci-fi nedodržel. 2019 si v tomto podřadném žánru stojí celkem dost dobře, přeci jen Castellari není začátečník a dovede zvládat alespoň elementární filmařské úkony. Navíc se film nebere vážně, chvílemi je skutečně roztomilý a díky krátké stopáži nestihne nudit. Zajímavostí je, že tvůrci film umístili do stejného roku, jako později Martino své 2019: After the fall of New York. (jo a nejsou náhodou Fred Williamson a Steve James bratři ?) + úvodní scéna s miniaturou měste je ultimátní (v dobrém)(14.5.2009)

• Shit

Když pominu, že ty future vozítka těch nejhrůzostrašnějších zmetků ve filmu, co by vlastně měly působit nesmírně drsně, vypadaj jak plechový hračky pro malý děti, že scénář je stupidní a hlavně nudnej a že zabíjení tu je snad nejhorší, co sem měl tu čest kdy viděl, připomínající filmový zabití Bruce Campbella, když se neobjevil na natáčení v My name is Bruce, kdy je nejdřív záběr na živýho člověka, pak na výstřel a pak se do záběru hodí šílená figurína, tak to bylo vlastně ještě docela koukatelný(9.5.2009)

Jo to je pecka jak hrom. Castellari my už párkrát dokázal že umí. Ale tady dokazuje že je šílenej, něco tak divného jsem dlouho neviděl, když opominu totálně šáhlej příběh a dialogi které vymýšlel nějakej blázen, tak tu mám užvaněné béčko na které se dobře kouká snad jen proto aby se člověk zasmál, nevým jestli to tak bylo myšleno nebo ne, ale já se bavil celkem obstojně, a navíc takovýhle typ jednou za čas sedne. Jen nečekejte nic originálního.(30.11.2011)

Italská produkce mě opět nezklamala. Souhlasím s tím, že příběh je pro mě jako diváka o ničem a stejně tak bych mohl spekulovat nad originalitou některých použitých nápadů a scén, ale hudební a řekněme i akční provedení filmu, je pro mě uspokojivé. Hlavní hrdina je borec, který nakonec nakráčí do závěrečné řežby jako by zrovna vykosil pár banditů v nějakém westernu. Ten schovaný pancíř už taky není nic nového, stačí se podívat na Eastwooda ve filmu Pro hrst dolarů. Každopádně mě tahle a jiné podobné reminiscence potěšily. Když k tomu přidám zajímavou hudbu a taky „umělecky“ natočenou milostnou scénu v něčem, co mi připomíná tak trochu malý skleník , musím být spokojen.(14.8.2008)