poster

Un poker di pistole

 • anglický

  Poker with Pistols

Western

Itálie, 1967, 86 min

Režie:

Giuseppe Vari

Kamera:

Angelo Lotti

Střih:

Renzo Lucidi
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • odpadlik123
  *****

  A já si na úvod dovolím úvahu: Kdo má averzi vůči skautíkům, ten tohle prostě nepochopí. A neocení. A z vlastní zkušenosti vím, že lidé obecně ty skautíky moc rádi nemají. Proč nemáte rádi, když se někdo ve filmu baví (ve scénáři, mimo scénář, to je fuk)? A to tak, že k tomu nepotřebuje pořád mít nad někým převahu a smát se mu do obličeje. Když někdo dokáže být hrdina, aniž by machroval? Nedělá ze sebe supermana, ač má odvahu? A vždycky všechno spolehlivě projede, ale co, zatočí si kloboukem a jede se dál? Je to opravdu proto, že vás irituje, když je někdo optimista? Nebo jen proto, že měří přes dva metry... Formálně jistě nedokonalý, náklady nikterak přehnaný (coby exteriéry vlastně jen jeden lom), dějem neoriginální, prostě typ, který takřka každý spustí z oka, spustí z mysli. Jenže je to jeden z těch mnoha Georgeových jednoduše sympatických filmů. Nebývají dokonalé, ale jsou zábavné. A tady, voilà, nevadí ani George Hilton! Výjimečný kus... George (zde tedy Lucas) prohraje s Hiltonem (zde George) všechno krom vlastních kalhot, ale i přes rozjitřené vztahy mu Hilton nabízí spolupráci ohledně převozu čehosi přes hranice. Za to je mu zaplaceno v žetonech a Lucas (věda o jeho nadšení pro hazard, který měl evidentně v rodném městě zkázán) je jde s nadšením roztočit (za pomoci svého kámoše George). Jenže v tomhle městě je něco nekalého... Brání vám ve hře rulety... Namísto pozvánky vás zmlátí ve stodole... Dívka vašeho srdce dává přednost vašemu kámošovi (nebo nakonec ani to ne?)... Záporák vypadá jako Alberto de Mendoza a výkonem budí podobnou důvěru... A bankovky jsou tady až podezřele nové... Jenže jsou tu i jiné věci, věci, které jsou výjimečné, ba překvapivé! Předně, Hilton ve svém ulízlém oblečku a s distingovanými šedinami neúměrnými jeho mladému věku, pijící mléko a jsoucí si skoro (ne úplně celý) celý film sebou jist, přesto nijak nemachruje! José Torres coby nesmírně elegantní tajný agent záhadného poslání a překvapivého vyvrcholení děje. Žádná levicová agitka, nic takového, nádhera! George coby v jedné ze svých prvních rolí optimistický mládenec rozhodnutý, že dneska už se nenechá zmlátit, o mučení nemluvě (viz plakát k filmu) a objasňující nám problematiku mexické siesty. Hudba se sympatickým motivem, který se neoposlouchá ani po neustálém omílání. Nijak nevadící dívka... A někdo nakonec možná není tak čestný, jak se zdá! Veskrze pozitivní věc, která mě prostě baví...(8.6.2015)

 • kkarx
  ***

  Další solidní Vari, tentokrát s detektivními motivy. Elegantní gambler Hilton podvodně obehraje Eastmana v pokru a ten se Hiltonovi za splacení dluhu zaváže udělat cokoliv! Tak si Hilton rozepne kalhoty a Eastman musí na kolena... Ok takhle přesně to nebylo, třebaže by si takový konec Eastmanova arogantní postava za svoji nebetyčnou blbost zasloužila. :o) Eastman se zaváže odvézt vůz s "papírem" do jednoho městečka. Místo prachů dostane ovšem jen hrací žetony a svoji odměnu si má vyhrát v ruletě... No tohle mi přišlo strašně překombinované a pitomé. Proč někomu nezaplatit v ústraní rovnou a nechat ho vyhrávat ve hře s malinkou pravděpodobností výhry všem na očích? To nedává žádný smysl. Postava Eastmana byla vyloženě nesympatická a tupá, takový blb se často nevidí. Alespoň Hilton tu má vcelku zajímavou roli. I když zápletka není zase nijak neprůhledná, Vari si naštěstí nechal některé trumfy na konec a nevyzradil všechno.(5.6.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace