Dvě šťastná manželství. Alespoň navenek. Až jedna letecká havárie všechno změní - pozůstalí (Harrison Ford a Kristin Scott Thomas) zjišťují, že jejich protějšky si nebyli neznamí, ba naopak. Aby to spolu neměli tak jednoduché, tak Dutch Van Der Brook (Harrison Ford) je polda, a Kay Chandlerová je senátorka, která si nemůže dovolit milostný románek. Je pro ně kariéra přednější? Ani trochu mi nevadilo pomalé tempo filmu (má lehce přes dvě hodiny), protože oba hlavní protagonisté podávají vcelku dobré výkony, a je radost na ně pohledět (zvlášť Fordovi ti depresivní policajti jdou)..(20.4.2004)

Mezi hlavními hrdiny to jiskří, jen jinak než jsou zvyklí zdejší komentátoři. Není to osudová romantická láska dvou zaslepených, je to vztah dvou zlomených lidí, které spojila tragická událost. Vyčítal bych více v jiných oblastech, pomalé tempo, celkově natažené bez výraznějších zlomů. Líbil se mi sám režisér, svou roli si docela užíval.(19.12.2010)

ONA chce nechat kvůli dceři, politické kariéře a klidu v duši minulost pohřbenou, ON ji chce až posedle exhumovat, protože se přes ni není schopen přenést.. Pollackova poněkud vážnější variace na Nebožtíci přejí lásce trpí několika neduhy. Expozice vrcholů milostného čtyřúhelníku je před havárií zbytečně ledabylá, celá linie vyšetřování v policejním sboru nemá opodstatnění (Ford mohl klidně skončit v nemocnici, že ho na přechodu srazilo auto a nebo v moři kousl žralok), od prudkého zlomu do melodramatu dochází rozmělněnému Random Hearts rychle benzín a postavy jsou napsané tak, že mají problém vzbudit sympatie. Tady bych vypíchl Harrisona s kreténskou náušničkou, který se fízlovskými manýry a chováním Uka Ješity tak odkope, že se záletům jeho manželky ani nedivíte..(4.1.2018)

• nascendi

Na spočítanie vynikajúcich filmov Sydneyho Pollacka nepostačujú prsty na jednej ruke. Určite však medzi ne nikto nezaráta Náhodné stretnutie. Ide o film, v ktorom sa okrem námetu už nič ďalšie nepodarilo. Scenárista mal vedieť, že romantický film je veľmi háklivý na uveriteľnosť situácií, konania postáv a dialógov. A podľa toho, ako vyzerá scenár to asi nevedel. Neviem koho napadlo spojiť Harrisona Forda s Kristin Scott Thomas keď bolo zrejmé, že medzi nimi žiadna "chémia" nebude fungovať. A na prehnanú posadnutosť Forda snorením po detailoch záletov jeho manželky sa ani nedalo pozerať. Veľké, všeobecné sklamanie.(19.12.2010)

Může spojením kultovního Sydneyho Pollacka (Tootsie, Vzpomínky na Afriku) a slavného Harrisona Forda (Indiana Jones, Blade Runner) vůbec vzniknout něco průměrného? Odpověď: Bohužel může! Proboha co měly znamenat ty dialogy? Co měla sakra znamenat ta vyšetřovací linie Harrisona Forda? A proč proboha mezi dvěma hlavními představiteli nebyla žádná chemie a jejich citové vzplanutí bylo zajímavé asi tak jako konjugace trepky velké? Hodně slabé tři hvězdičky.(16.12.2007)