• tron

„A toto je čo?“ – „Haineken.“ Tak toto bolelo. Zvláštny a nie príliš vydarený žánrový mix drámy, romantického trileru a zákulisnej politickej tragikomédie, ktorý by zrejme nefungoval ani keby režisér Sydney Pollack namiesto šarmantného Forda siahol po svojom dvornom hercovi Robertovi Redfordovi. Herecké obsadenie môže byť (Thomasová, Dutton, Coyote) a niekoľkým scénam nemožno uprieť poetickú krásu obrazu a emócie, ale nezvládnutý scenár, biedna réžia a strašná minutáž vyše dvoch hodín pácha nemalé škody. Vyskúšajte.(3.11.2004)

Nepříliš podařené průměrné drama, které zastydlo v 90. letech kdy erotický thriller jako žánr byl na vrcholu. Ale Náhodné setkání rozhodně nenabízí vzrušení, pouze chabé motivace postav a unavenou režii přestárlé legendy. Kristin Scott Thomas je výborná, bohužel Harrison Ford mi přišel těžko uvěřitelný a do filmu mi nesedl, zajímavostí může být jedna z prvních rolí kde se objevila sexy Kate Mara... ale bylo jí jenom 16 let, vy šmíráci! 50 %(20.12.2015)

Na tento film by vám mělo být přes čtyřicet a mít za sebou alespoň jeden rozvod nebo zásadní zkušenosti s nevěrou v partnerském vztahu. Jináč nechápete, o čem to bylo. Výborně režírovaný, postupně dávkovaný, psychologický snímek, rozehraný v několika rovinách. Skvělý nápad a Harrison Ford v hlavní roli. Příběh kazilo pomatené a nejasné chování hlavní hrdinky, ale pokud vezmeme v úvahu, že měla být senátorkou v USA, tak to bylo vlastně všechno o.k.(26.2.2012)

Výborně zahrané drama, originální zápletka a dojemný příběh. Kdyby byl tenhke příběh natočen podle skutečné události, ani bych se tomu nedivil. Takovéhle náhody a nepříjemná překvapení se konají i v reálu. Hlavním kladem snímku je beze sporu vynikající herecké obsazení. I to, že se Harrison Ford a Kristin Scott Thomas k sobě moc nehodí, je kladem. Dohromady je k sobě přivedla náhoda, tak proč by se k sobě měli hodit? Nakonec je spojilo to samé - ztráta partnera, bolest, hněv a možná i pomsta. Docela mě překvapuje tak nízké hodnocení. Minimilně 60% si tento film zaslouží určitě.(16.12.2007)

• Vronsky

Vidina zajímavého příběhu a herecká účast mého oblíbence Harrisona Forda slibovaly solidní filmový zážitek. Lehce detektivní pátrání je však po chvíli vystřídáno nepříliš tradiční, ale přesto velmi nudnou love story, která je ukončena až závěrečnými titulky. Nulový posun děje kupředu měly vynahradit vedlejší dějové linie v podání Fordova kriminálního případu a úsilí o znovuzvolení Kristin Scott Thomas. K pomalému tempu celého filmu se však obě tyto linky příliš nehodí a když se mi ani tu pověstnou jiskru mezi hlavními aktéry nepodařilo zahlédnout, nemůže být výsledné hodnocení nad průměrem. Ve výsledku tak Náhodné setkání působí jako prášek na spaní se stoprocentní účinností, jehož dalšímu užití bych se rád do budoucna vyvaroval.(18.4.2006)