Kristin: "Nebudeme si lhát a říkat si hloupé BANALITY". Harrison: "Dobrá, žádné lhaní". Kristin: "Myslela jsem, že sem ani nedojedu...". Harrison: "Já myslel na tvá ústa...". V tu chvíli mi vyprsklo pivo z pusy a veškerá vážnost a kouzlo okamžiku byly pryč. Sydney Pollack nějak nevěděl, co se zajímavým a hutným námětem dělat, tak to celé nechal jen tak plynout. Chvílemi to jde, někdy to drhne. Slabší průměr, leč na 5/10 to s odřeným ušima dá.(27.5.2013)

Nepříliš podařené průměrné drama, které zastydlo v 90. letech kdy erotický thriller jako žánr byl na vrcholu. Ale Náhodné setkání rozhodně nenabízí vzrušení, pouze chabé motivace postav a unavenou režii přestárlé legendy. Kristin Scott Thomas je výborná, bohužel Harrison Ford mi přišel těžko uvěřitelný a do filmu mi nesedl, zajímavostí může být jedna z prvních rolí kde se objevila sexy Kate Mara... ale bylo jí jenom 16 let, vy šmíráci! 50 %(20.12.2015)

Především pak mistrně zahraný part Christin Scott Thomasové. Zahrála zraněnou, citově těkajicí, vitíženou policistku, jež najde útěchu po smrti svého manžela u muže, jehož žena byla nevěrná s jejím manželem. V ději neustále dochází k překvapení v křehkém vztahu mezi oběma aktéry, prost zažitých vztahových klišé. Příjemně posmutnělý, komorní film. Víc takových!(30.5.2003)

• Renton

Scénář: Kurt Luedtke .. Sydney Pollack tvoří dost proměnlivě. Některé jeho filmy jsou skvělé, některé zase nudně prázdné. Náhodné setkání je tím prázdným filmem. Slušný námět je postupně zcela ubit v hloupém scénáři a ani herecké výkony nejsou tím, co by kvalitu zvedalo.(19.3.2006)

• WANDRWALL

Role pro H. Forda už nejsou. Tedy takové, pro něž ho někdo vyhledával. Já mezi ně nepatřil, protože mi ráz těchto filmů připadá velice prostý a přece splňuje tu část požadavků masového publika, aby se jim předkládaly filmy ala TOVÁRNA NA SNY dělá pro Vás a to, co VY chcete, co ještě pochopíte...***(4.10.2010).(4.10.2010)