• Bigfuckman

Harrison Ford je u mě zaškatulkovaný jako nezapomenutelný Indiana Jones anebo jako typický policajt. Tyto role mu sednou jak prdel na hrnec. Akorát když se do toho připlete moc romantiky stávají se jeho role kontraprodukrivní což jasně dokazuje tento snímek. Romantická idyla na jejímž zrodu stálo letecké neštěstí obou podváděných páru nestačila na to vytvořit kvalitní film.(1.3.2009)

Dvě šťastná manželství. Alespoň navenek. Až jedna letecká havárie všechno změní - pozůstalí (Harrison Ford a Kristin Scott Thomas) zjišťují, že jejich protějšky si nebyli neznamí, ba naopak. Aby to spolu neměli tak jednoduché, tak Dutch Van Der Brook (Harrison Ford) je polda, a Kay Chandlerová je senátorka, která si nemůže dovolit milostný románek. Je pro ně kariéra přednější? Ani trochu mi nevadilo pomalé tempo filmu (má lehce přes dvě hodiny), protože oba hlavní protagonisté podávají vcelku dobré výkony, a je radost na ně pohledět (zvlášť Fordovi ti depresivní policajti jdou)..(20.4.2004)

• tron

„A toto je čo?“ – „Haineken.“ Tak toto bolelo. Zvláštny a nie príliš vydarený žánrový mix drámy, romantického trileru a zákulisnej politickej tragikomédie, ktorý by zrejme nefungoval ani keby režisér Sydney Pollack namiesto šarmantného Forda siahol po svojom dvornom hercovi Robertovi Redfordovi. Herecké obsadenie môže byť (Thomasová, Dutton, Coyote) a niekoľkým scénam nemožno uprieť poetickú krásu obrazu a emócie, ale nezvládnutý scenár, biedna réžia a strašná minutáž vyše dvoch hodín pácha nemalé škody. Vyskúšajte.(3.11.2004)

• Renton

Scénář: Kurt Luedtke .. Sydney Pollack tvoří dost proměnlivě. Některé jeho filmy jsou skvělé, některé zase nudně prázdné. Náhodné setkání je tím prázdným filmem. Slušný námět je postupně zcela ubit v hloupém scénáři a ani herecké výkony nejsou tím, co by kvalitu zvedalo.(19.3.2006)

• WANDRWALL

Role pro H. Forda už nejsou. Tedy takové, pro něž ho někdo vyhledával. Já mezi ně nepatřil, protože mi ráz těchto filmů připadá velice prostý a přece splňuje tu část požadavků masového publika, aby se jim předkládaly filmy ala TOVÁRNA NA SNY dělá pro Vás a to, co VY chcete, co ještě pochopíte...***(4.10.2010).(4.10.2010)