• Německo

Komedie / Romantický / Drama

USA / Německo, 1995, 122 min

Velmi příjemný a milý film, lehce připomínající pohádku o Popelce nebo Ošklivém káčátku. Julia Ormond ze začátku vypadala jako opravdové ošklivé káčátko, pak se proměnila v okouzlující nádhernou labuť, která dokonale zamotala hlavu dvěma bratrům, z nichž jeden je už zadaný záletník a druhý totální suchar bez emocí. Právě ten suchar ale bude muset projevit kousek emocí, aby mu labuť navždy nezmizela.(16.1.2010)

Něco tomu remaku Wilderovy klasiky chybí, snad více romantická atmosféra, snad větší přesvědčivost. A tak ho nezachrání ani překrásná Ormondová, ani výtečný Kinnear, ani stárnoucí Harrison Ford. Příběh Sabriny, právě dospělé dcery šoféra sloužícího u dvou bilionářů, která se zamiluje do obou z nich a s nimi jedná jako rovná s rovnými, možná to je to, co mi vadilo. Nebo to byly Fordovy nepříjemné brýle? Či snad jsem Kinnearovi neuvěřil heterosexuála, když tak výtečně zahrál "toho teplouše odvedle" v Brooksově filmu Lepší už to nebude? - Asi tomu chyběl za režisérskou židlí Wilder. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-AP8ulApEOk(15.1.2010)

Krásná Julia Ormond jako novodobá Popelka a charismatický Harrison Ford v roli "jediného žijícího dárce srdce". Příběh, který není nijak překvapivý ani originální, ale především díky obsazeným hercům docela kouzelný. Sice jsem nikdy nechápala předpoklad romantických filmů, že se člověk může během dvou dnů hluboce zamilovat (trochu vulgárněji řečeno, znají se chvilku, ještě spolu ani nespali a už by se brali) nebo strávit roky tajným obdivováním své pravé a jediné lásky, se kterou v životě skoro nepromluvili, ale budiž to fiktivním postavám povoleno. Slabší 4*. Mimochodem, Harrison Ford je i hezčí než Greg Kinnear :).(16.1.2010)

Překvapivě příjemný romantický film, od kterého jsem nečekal skoro vůbec nic a na který jsem se vlastně původně díval tak trochu z donucení, ale který se mi nesmírně zalíbil a už po pár minutách jsem podlehl kouzlu tohoto filmu. Vydržel jsem až do konce bez jediné známky nudy a s napětím čekal, jak celý příběh dopadne. A je samozřejmě příjemné, když vás film mile překvapí. A to se na rovinu přiznám, že Grega Kinneara jsem dosud znal jen z filmu Lepší už to nebude, Julii Ormond jsem neznal vůbec a Harrisona Forda nemám nějak zvlášť v lásce. Také asi proto jsem k tomuto filmu přistupoval s velmi výrazným despektem, ale v tomhle filmu se vše sešlo tak dokonale, že jsem byl velmi překvapený. Greg Kinnear jako dědic velkého majetku, který velmi rád střídá ženy skoro stejně často jako ponožky, Harrison Ford jako Kinnearův cynický bratr, který neprojevuje k nikomu žádné city a který zřejmě nezná slovo láska, a Julia Ormond jako šoférova dcera, která tajně miluje Kinneara, čímž však narušuje plány Fordovi, a ten tak předstírá, že jí má rád, to je zajímavá sestava herců ve filmu s hodně pozoruhodným dějem. A na mě tento koktejl zafungoval přesně tak, jak zafungovat měl. A proto velice rád uděluji čtyři hvězdičky.(19.1.2010)

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií. Žádná taškařice, ale kultivovaný "Popelkovský" příběh. Když se na film díváte už počtvrté a stále vás dokáže pobavit, tak ho jistě považujete za kvalitní. Pro mě lepší než původní verze z roku 1954 - Harrison Ford je zkrátka charizamatičtější a lepší herec než H. Bogart, který do role moc nezapadl, zatímco Ford rozhodně ano.(28.7.2006)

• - Tom Cruise bol prvou voľbou do roly Davida. (misterz)

• - Skladbu "Theme from Sabrina" zložil John Williams na počesť svojej zosnulej manželky, herečky Barbary Ruick. (Kubrickon)

• - 13 Rue des Beaux Arts je adresa L'Hotela v Paríži. (misterz)