• Německo

Komedie / Romantický / Drama

USA / Německo, 1995, 122 min

Velmi příjemný a milý film, lehce připomínající pohádku o Popelce nebo Ošklivém káčátku. Julia Ormond ze začátku vypadala jako opravdové ošklivé káčátko, pak se proměnila v okouzlující nádhernou labuť, která dokonale zamotala hlavu dvěma bratrům, z nichž jeden je už zadaný záletník a druhý totální suchar bez emocí. Právě ten suchar ale bude muset projevit kousek emocí, aby mu labuť navždy nezmizela.(16.1.2010)

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií. Žádná taškařice, ale kultivovaný "Popelkovský" příběh. Když se na film díváte už počtvrté a stále vás dokáže pobavit, tak ho jistě považujete za kvalitní. Pro mě lepší než původní verze z roku 1954 - Harrison Ford je zkrátka charizamatičtější a lepší herec než H. Bogart, který do role moc nezapadl, zatímco Ford rozhodně ano.(28.7.2006)

Ošemetný svět remaků. Předělávky patří bezesporu do filmové světové produkce. Jsou lákavé a jejich existenci podporuje řada důvodu a skutečností. Mimo jiné mužů zmínit např. vydělat tvůrcům něco peněz na slávě předešlého snímku. Nebo také nezanedbatelným důvodem je i touha udělat si oblíbené dílo po svém a vnést do něho trochu svého srdce. Vyrobit remake je pro všechny vždy výzva a zároveň se člověk nesmí bát, jelikož divák při sledování předělávky má své oko a ucho vždy kritičtější. Nebo když budu hovořit za sebe tak já ano. Při projekci mívám problémy vymazat předchozí snímek úplně z mysli a trpím tendencí srovnávat. V tomto případě jsem byl ušetřen, jelikož slavnou prvotinu jsem neměl ještě možnost vidět. Realizace remaku se ujal zkušený režisér Pollack. Ačkoliv se určitě snažil seč mohl jeho snímek nedopadl nejlépe. Realizace ztvárnění v tomto případě vítězí nad obsahem a hereckými výkony. Film je udělán poctivě a s předpokládaným řemeslným umem. Režisér nenechal nic náhodě a scény natočil s láťkou kvality docela vysoko posazenou. Kamera, střih, světla vše v pořádku. Doprovodná hudba také bezproblémů osciluje nad průměrem. Ale samotný příběh již přímku průměru nedokáže nikde překročit. Ději ani nepomáhají výkony herců. Hlavní ženská postava hraje ze všech zúčastněných nejlépe a je nejvíce uvěřitelná. David je naopak nevýrazný a jeho starší bratr zase nereálný. Ford roli odehrál velmi pracovně a jeho vzplanutí jsem mu nevěřil. Takže velmi dobře udělaná forma ztvárnění ukrývá jen průměrný romantický příběh, který mě ničím nedokázal překvapit. Výkony herců nevýrazné. Osobně si myslím obligátní tři hvězdy jsou možná až až.(16.1.2010)

• Madison

Sydney Pollack bol režisér, ktorý sa svojím typickým rozvláčnym štýlom takmer úplne prieči mojej predstave o zmysluplnom filmovom zážitku, pričom netvrdím, že nemám rada ,,pomalé filmy". Keďže som len nedávno vzhliadla originálnu wilderovskú Sabrinu, nemôžem sa vyhnúť porovnávaniu. Tento ťažko znesiteľný remake vo mne vyvoláva maximálnu nechuť k romantickým slaďákom, a to môže byť Harrison Ford akokoľvek NEODOLATEľNÝ a Julia Ormond nebesky sladká. Wilder mal švih a Audrey Hepburn dodala svojej postave ,,popolušky" nádych dievčenského šarmu, ktorý sa čochvíľa premenil na ženskú zmyselnosť. Do scenára Wilder vdýchol temperament, žhavosť, iskrenie. Medzi Audrey a Williamom Holdenom ( aj keď bol vedľajšia postava ) prebleskovalo jemné nadšenie a túžba, zatiaľ čo medzi Juliou a Gregom Kinnearom to prebiehalo zúfalo a prázdne. V originálnej Sabrine Wilderovi nedokážem odpustiť, že sa Sabrina vykašľala na Williama - keďže to medzi nimi tak bytostne iskrilo :-), ale tu mi to bolo úplne ukradnuté. Mdlá Pollackova Sabrina predstavuje potupu vznešenej wilderovskej originalite a skrz moju úprimnú lásku k pôvodnej Sabrine, tento remake nedokážem zniesť ani len ako neškodný romantický film, ktorý by so skutočnou Sabrinou nemal nič spoločné.(18.5.2010)

• Ivusha

Ford není Bogart, Ormond není Hepburn. Co v původním filmu fungovalo, bylo milé a okouzlující, tady ztrácí veškerou logiku... Navíc milé náznaky v původní Sabrině tu jsou podány tak, aby to pochopila i babička z Kopanic... boha jeho. Ne všechno se dá předělat... a u filmů s Audrey by se to mělo rovnou zakázat:-))(16.1.2010)