• Německo

Komedie / Romantický / Drama

USA / Německo, 1995, 122 min

Jeden z mojich najoblubenejsich romantickych filmov, ktory si môzem pustat dookola a dialogy z neho môzem citovat z pamäti. Ovela lepsi ako prilis zastaraly original v ktorom mi vadilo to aka je Sabrina putka, ktora sa ide do Francuzska ucit ako byt lepsou gazdinkou a manzelkou. V tejto verzii sa Sabrina vrati ako silna emancipovana zena a v podani nadhernej Julii Ormond je neskutocne podmaniva. Greg Kinnear je zase roztomily rozmanznany zvodca, ktory si pre zmenu zasluzene trochu potrpi. Najväcsim kladom je ale Harrison Ford ako neskutocne komicky suchar Linus. Vsetky jeho sceny a dialogy ma zakazdym rozosmeju. Najlepsie su rozhovory s jeho matkou. Potesia aj herci vo vedlajsich ulohach a kazdy z nich tu ma nejaku vtipnu scenu v ktorych vynikne. Williamsov soudtrack dodava filmu nadhernu atmosferu. Takze aj po 234.krat som si film perfektne vychutnal. Podla mna to je nepravom prehliadaný film. CZ dabing je super. 10/10.(23.8.2015)

Původní film jsem zatím neviděl, ale vpravdě musím říci, že mě docela láká, jelikož zde byl ten nápad velice pěkný a snad i to provedení bylo zajímavé. Přišlo mi to však trošku jaksi odbité. kdyby se šlo víc do hloubky a nebyla to ta typická Amerika ve stylu Dallasu, ale něco poetičtějšího, tak by to bylo jistě daleko zajímavější. Harrison Ford to však stejně nejvíc držel nad vodou.(15.1.2010)

• Wormboy

Nech sa snazi o remake Wilderovho filmu ktokolvek, snazi sa o pruser a ked ide o Wilderov film ako je Sabrina, snazi sa o pruser obrovsky. Pollackova Sabrina je oproti svojmu predchodcovi otravna, nudna, tragicky nevtipna a neromanticka. Dokonale trio Hepburn, Bogart, Holden nahradene kacatkovskou Ormond, pousmievkajucim sa Fordom a slizkym Kinnearom, je proste nenahraditelne a neopakovatelne. Je mozne, ze moje silne negativisticke nalady vyvolal v podstate kratky cas (asi mesiac) od zhliadnutia povodnej Sabriny, avsak nic to nemeni na tom, ze pri "novej"-"modernej" Sabrine som sa nudil a film som do jeho konca pretrpel.(21.1.2009)

Překrásná romantická komedie. Sabrinu s Julii Ormond jsem viděla dříve než původní verzi s Audrey Hepburn (což je u mě zvláštní, protože filmy s Audrey jsou jedny z mých nejmilejších), takže jsem nebyla nějak ovlivněná a film se mi moc líbil. Julia, Harrison a Greg jsou velice příjemnou ústřední trojicí, je to správně vtipné a romantické, krásné prostředí Paříže (ve vedlejší roli se objevil i jeden z mých oblíbených charizmatických Francouzů - Patrick Bruel:). Můj obdiv má nádherný soundtrack Johna Williamse, obzvláště v závěrečné scéně!....''Opravdu chceš, abych přišla? Strašně moc, když mi řekneš kdo jsi. Ahoj Sabrino! Sabrina? Ahoj Linusi. Sabrina? Jak ses měla v Paříži? Díky, dobře. Sabrina? Nějak si nám vyrostla! Sabrina? Proč to pořád říká? Já už budu muset jít. Davide!! Hmm? Ne!! O čem to mluvíš? Ne!!!...Davide si jako můj vlastní syn. Já, jsem tvůj vlastní syn! No, právě!...Přestaň, bude to nádherné - bohaté, ale prosté, elegantní, ale vkusné... Levné, ale drahé! :) http://www.youtube.com/watch?v=btMob-eJjNU http://www.youtube.com/watch?v=Lvxc-D7y8nU(11.5.2011)

Na tento film,jsem se kdysi díval jen proto,že jsem se domníval,že to bude o jiné Sabrině:-) Když jsem svůj omyl zjistil,shledal jsem,že mě proti mému očekávání,zaujal natolik,že jsem ho dokoukal a nikdy jsem toho nelitoval. Není to sice žádný zázrak,ale je bezchybně obsazený a proto funguje. Kéž by takových filmů,bylo víc.(6.6.2017)

• - Tom Cruise bol prvou voľbou do roly Davida. (misterz)

• - 13 Rue des Beaux Arts je adresa L'Hotela v Paríži. (misterz)

• - Skladbu "Theme from Sabrina" zložil John Williams na počesť svojej zosnulej manželky, herečky Barbary Ruick. (Kubrickon)