Reklama

Reklama

The Banana Splits Movie

  • USA The Banana Splits (pracovní název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Chlapec Harley (Finlay Wojtak-Hissong) je velkým fanouškem dětského pořadu „The Banana Splits“. Na své narozeniny se spolu se svou rodinou zúčastní natáčení jedné epizody tohoto pořadu. Ve stejný den dojde k poruše zvířecích postaviček z titulní show, které začnou zabíjet návštěvníky i zaměstnance ve studiu. (Matros)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

RUSSELL 

všechny recenze uživatele

Zábavná blbina s překvapivě legitimním gorem. Vlastně to bylo lepší, než jsem čekal. Hlavně mi je sympatické, že zde figurují postavy z reálného dětského pořadu z 60. let, díky čemuž je tahle jinak vcelku generická vyvražďovačka alespoň něčím zajímavá a osobitá. BTW: Příště bych prosil slasher s vraždícími Teletubbies, kteří jsou sami o sobě děsiví i bez sečných zbraní v rukách, takže by konečně mohli naplnit svá předurčení a netrýznit děti jen psychicky, ale i fyzicky. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco strašně absurdního ve stylu Klaunů zabijáků a bohužel ve výsledku z toho vypadl film, který sám neví, jestli se chce brát vážně nebo ne. Něco zde je vtipné, třeba se mi líbil nápad zabíjení na překážkové dráze, ale jinak se to bralo spíš vážně. Je tam tuna nelogičností, jenže některé mi přišli nechtěné. Obecně jsem i doufal, že tu budou absurdnější způsoby smrti, vzhledem k tomu, s jakým nápadem tenhle film pracuje. Chopit se toho někdo, kdo by měl lepší nápady, mohla to být pecka, takhle z toho vzniklo něco, co neví, jestli se brát vážně nebo ne. Na jedno zhlédnutí to není špatné, ale pustit si ten film znovu bych považoval za ztrátu času. To třeba takové Klauny zabijáky si klidně pustím znovu a opět se u toho pobavím. Ještě ale k závěru, taky bych chtěl vidět českou verzi, třeba na Studio Kamarád nebo Kouzlenou Školku, to by teprve byla prdel. Lepší 2* ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Banana Splits Movie" funguje ako horor, no nefunguje to ako komédia. Aspoň ja neviem na čom som sa mal smiať. Ale je to tu uvedené ako žáner, tak sa mám potrebu k tomu vyjadriť. Na úvod ešte malý fakt. Keď som mal asi 6 alebo 7 rokov a chytali sme na káblovku Cartoon Network", tak dávali tam pôvodnú šou, podľa ktorej tento film vznikol. S tými istými postavičkami. A musím povedať, že som sa na túto štvoricu pozerával rád. Boli vtipní, mali energiu a ako decko ma to bavilo. A okrem toho tam bola tá chytľavá "Tra la la" pesnička, ktorá mala obrovskú dávku energie. Takže mal som rád šou a bol som celkom prekvapený, že sa chystá niekto spracovať ako film. A ešte viac som bol prekvapený, že z toho má byť horor. Videl som trailer a nebol som si z neho celkom istý, či to bude dobré, no rozhodne som bol zvedavý ako sa ikony menom Fleegle, Bingo, Drooper a Snorky ocitnú v horore. A prečo sa pustia do vraždenia a podobne. Lebo im zrušili šou? Divné. A bohužiaľ to je aj najväčší problém tohto filmu. Príbeh. Je to veľmi jednoducho vymyslené, nemá to žiadneho skutočného ducha a skôr je to spracované formou klišé. Príbeh umelej inteligencie, ktorá sa rozhodne likvidovať svojich stvoriteľov nie je nič nové. Lebo šou musí pokračovať. Aj keď ju televízia zruší. Postavy sú tiež klišé. Až na jednu-dve výnimky toho moc nepredvedú a skôr majú slúžiť ako obeť, alebo ako klišé. Výnimku tu pre mňa tvorí mama Beth v podaní Dani Kind. Myslím si, že ona je celkom okey. Film však podľa mňa zachraňujú naši šialení animatroni a vysoko krvavé vizuály. Pôsobia veľmi uveriteľne a desivo. A títo roboti skutočne vedia byť aj desiví. Je tu ale jedna vec, ktorej absolútne nerozumiem. Nakoľko ale ide o spoiler, nechcem to nejako vysoko rozoberať. Povedzme len, že naše obecenstvo sa rozdelí na skupinu ľudí, ktorá ide domov a na skupinu, ktorá ostáva v štúdiu. A z toho všetkého ako film plynie mi proste osud všetkých ľudí, ktorí mali opustiť štúdio nepríde logický. Ako plynie čas v tomto filme? Rovnako by som tak mohol ohodnotiť aj scénku s vrátnikom. Kedy sa to stalo a ako? Na to nedostaneme odpoveď a nemám pocit, že by to scenáristi ani reálne vedeli. Skôr to tam umiestnili ako scénku. Okey. Vizuály sú každopádne poriadne červené, ale fungujú. A rovnako aj všetky scénky, kde sa objaví naša štvorica fungujú. Napriek tomu, že rozdávali roky zábavu a radosť, tak zrazu vedia byť poriadne desiví. Takže strašenie v tomto smere funguje. A plus aj funguje, že sa o krvavý masaker postarajú postavičky, ktoré poznám a priniesli mi v destve nejakú tú zábavu. Takže má to aj trošku nostalgický faktor. Myslím si, že keby to malo lepšie postavy a originálnejší príbeh, tak by to bolo super. Takto to ostáva ako dobre vyzerajúci priemerný horor. A určite nie komédia. Hodnotenie: C+ ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

V tradici Westworldu a podobných žánrových filmů, kde se mechanická zábavní atrakce splaší a začne likvidovat návštěvníky, je to zcela průměrný zástupce. Solidní trailer nalákal, ale je to vážně jen lacině natočená a nezručně napsaná blbina s tak černobílými a otravnými postavami, až to chvílemi rozčiluje. Nejvíc zarážející je však fakt, že když opomeneme bláznivý námět o vražedných chlupáčích, není to vlastně vůbec komedie. Žádný humor se ve scénáři nekoná, což mě na filmu asi nejvíc zklamalo. Přitroublá jednohubka, která zoufale postrádá výraznější odlehčení. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americký snímek „The Banana Splits Movie“ krásně převrací zlomek americké kultury, dává ji do nového kontextu a je krásně funkční. „The Banana Splits Movie“ je velmi krvavý film, jenž je navíc skvěle trikově proveden. Je to zábavné, je to cynické a je to prostě fajn. Ne, dějově to není nic nového, prostě pomsta pár postav, ale to, jaké byly postavy použity, to je super. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama