Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh zkušeného lovce kožešin, jehož indiáni z kmene Kiowů připraví o úlovky výměnou za zajatce, o něhož vůbec nestál. Pro svůj třetí celovečerní film si režisér Sydney Pollack zvolil westernový žánr a do hlavní role trapera Joa Basse obsadil Burta Lancastera. Joe má po úspěšné lovecké sezoně namířeno do obchodní stanice, aby zde vše prodal, na cestě územím Kiowů jej však přepadnou indiáni a přinutí jej vyměnit všechny kožešiny za otroka Josepha (Ossie Davis). Joe i Joseph se okamžitě vydávají za indiány, aby kožešiny získali zpět, s indiány se ale setkává také Jim Howie (Telly Savalas), a ten si nejen veškeré kožešiny přivlastní, ale navíc Joeovi ukradne také otroka Josepha. Howie pak se svou milenkou Kate (Shelley Winters) směřuje do Mexika, což se Josephovi zamlouvá, protože otroctví je tam zakázáno. V patách však mají indiány, kteří chtějí zpět ukradené kožešiny. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Joe Bass (Burt Lancaster) má smůlu. Když projíždí územím Kiowů, sebere mu náčelník Černá vrána (Armando Silvestre) všechny ukořistěné kůže. Zato mu velkoryse přenechá uprchlého otroka Josepha Winfielda Lee (Ossie Davis), jenž upadl do rukou Kiowů. Ačkoliv Joseph narozdíl od Joa umí číst a psát, považuje ho lovec za hlupáka; s sebou ho však přece jen bere. Joe je pevně rozhodnut vydobýt si kůže zpět... Trochu ironický western s protirasistickým poselstvím; výborný Lancaster - slušný Savalas i Winters. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Zdařilá akční westernová komedie s přídavkem frašky a atmosféry z Chaloupky strýčka Toma a z Vinnetoua. Trapper Burt Lancaster bojuje s indiány i nečestnými bělošskými lovci indiánských skalpů pod vedením plešatého padoucha Telly Savalase o svůj odcizený náklad kožišin, zatímco jeho nechtěný černý sluha Ossie Davis bojuje s ním o své uznání jako plnoprávného člověka. Trailer: http://www.tcm.com/mediaroom/index.jsp?cid=139780 ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Satirický a dostatečně komediální western. Ve všech směrech útočí na nevzdělanost mužů na divokém Západě a pranýřuje tupost lovců skalpů (ten nejšpinavější kšeft na Západě). Burt Lancaster je výtečný a částečně paroduje své chapácké role, stejně tak proradný Telly Savalas a vysloužilá kráska (nebrat ve zlém) Shelley Winters. 75%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Soukromé vlastnictví je na Divokém západě svaté, ale velmi nestálé.. Měl to být zábavný western, ale humoru se tady daří jako vším na Savalasově hlavě. Naštěstí jsou tu kaskadérské kousky, parádní scenérie amerického jihozápadu a sebeironické charisma kovboje-botanika Burta Lancastera. Chápu scalphuntera Howieho, že sebou vozil tolik whiskey. Jen pod jejím vlivem se ta vyhvízdaná vichřice mohla zdát atraktivní.. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Co je to sakra s těma koňma? Vo westernoch toho B. Lancaster preskákal dosť a nikdy ma nesklamal, tak prečo mu nedať šancu a zvlášť vo filme, ktorý režíroval S. Pollack? Trochu som zaváhal, keď som zistil, že je to čiastočne i komédia, ale pochybnosti sa už po niekoľkých minútach rozplynuli. Nielen že ma chytil príbeh lovca, ktorý chce svoje ukradnuté kožušiny späť, ale jeho nedobrovoľný černošský parťák tomu všetkému pridal práve spomínaná komediálnu iskru. Humor mi fakt sedel, vtípky a neustále podpichovačné reči medzi touto dvojicou fungovaly. Za vrchol filmu si dovolím označiť scénu, kde kone lovcov skalpov pijú vodu so "zázračnou" prísadou. Celá scéna je riadne divoká, pri natáčaní iste i nebezpečná, ale dôležitý je výsledok a ten je skvelý. Lovci skalpov ma rozhodne prekvapili a súčasné hodnotenie 68% je výrazne podhodnotené, čo je dané jednak malým počtom hodnotiacich ale i menšou obľúbenosťou tohto žánru, čo je škoda. Videné na stanici AMC s českým dabingom. 80%. ()

Galerie (155)

Reklama

Reklama