Soukromé vlastnictví je na Divokém západě svaté, ale velmi nestálé.. Měl to být zábavný western, ale humoru se tady daří jako vším na Savalasově hlavě. Naštěstí jsou tu kaskadérské kousky, parádní scenérie amerického jihozápadu a sebeironické charisma kovboje-botanika Burta Lancastera. Chápu scalphuntera Howieho, že sebou vozil tolik whiskey. Jen pod jejím vlivem se ta vyhvízdaná vichřice mohla zdát atraktivní..(28.1.2019)

Satirický a dostatečně komediální western. Ve všech směrech útočí na nevzdělanost mužů na divokém Západě a pranýřuje tupost lovců skalpů (ten nejšpinavější kšeft na Západě). Burt Lancaster je výtečný a částečně paroduje své chapácké role, stejně tak proradný Telly Savalas a vysloužilá kráska (nebrat ve zlém) Shelley Winters. 75%.(21.8.2006)

Pro westerny mám slabost, pro komedie už moc ne a kombinaci těchto dvou žánrů jsem nikdy nepřišel na chuť. Jak jsem se už někde zmiňoval, western mám rád pojatý jako vážný žánr, ostrý, nekompromisní, plný ostřílených mužů. Něco z toho jsem tu sice našel, postava Burta Luncastera je tvrdá a postava Tellyho Savalase rovněž, ale tu pravou vůni Divokého drsného západu zkrátka pohřbívá ta nevkusná veselá hudba a spíše naivní komediální prvky, které se mi dosti příčily. Dialogy jsou mírně řečeno úsměvné až jsem si chvíli myslel, že Lovci skalpů jsou určeny snad pro malé haranty. Ne že by byl námět vyloženě špatný, ale ta komediálnost ho dle mého názoru potápí. 60%(12.11.2011)

Toľko zbytočných mŕtvych kvôli nejakým kožušinám. Lovci skalpov sú možno trochu aj komédiou, ale skôr ide o uvoľnenejší western než niečo, čo by malo byť vtipné. Ide o typ westernu - indiánky, aký som miloval ako dieťa, keď chodili poobede na ORF a keď som začul inidánov, ako robia uuaaauu hneď som si sadol pred čiernobiely televízor. Herecky ale dominuje viac ústrené trio než červenokožci (a ešte veľké množstvo koní, ak ich máte radi, neváhajte), Lancaster, Savalas a Davis si to náramne užívajú. Akcie je tu dosť, ale napriek tomu ma film nedokázal skutočne strhnúť. 70%(27.1.2019)

Z větší části filmu poměrně pomalu odvíjející se ne moc zajímavý děj v poslední čtvrthodině nabírá na atraktivnosti. Od Sydney Pollacka by divák mohl očekávat něco akčnějšího a ne celkem unuděný, nežáživný a vlekoucí se průběh děje. Závěr sice můj celkový dojem zlepšil, přesto považuji tento western za průměrný. Za komedii bych to ovšem nepovažoval.(28.7.2009)