9/10 Nehorazna darda do westernoveho divaka! Tolik satiry a zesmesnovani divokeho zapadu uz tu dlouho nebylo. Vzdelany cernoch vs Negramotny nezmar vs Holohlavy lovec lidi vs Mlada Jessica Fletcherova vs banda indianu vs naklad kuzi vs alkohol a jine fajnovky - chytry kun a kopec ftipu. No co vic si prat nez takovyto plivanec do oci pane westernu? Ale chapu, ze pravoverne priznivce to musi na$rat. Ja se bavil naramne.(27.3.2012)

"Co je to sakra s těma koňma? Vo westernoch toho B. Lancaster preskákal dosť a nikdy ma nesklamal, tak prečo mu nedať šancu a zvlášť vo filme, ktorý režíroval S. Pollack? Trochu som zaváhal, keď som zistil, že je to čiastočne i komédia, ale pochybnosti sa už po niekoľkých minútach rozplynuli. Nielen že ma chytil príbeh lovca, ktorý chce svoje ukradnuté kožušiny späť, ale jeho nedobrovoľný černošský parťák tomu všetkému pridal práve spomínaná komediálnu iskru. Humor mi fakt sedel, vtípky a neustále podpichovačné reči medzi touto dvojicou fungovaly. Za vrchol filmu si dovolím označiť scénu, kde kone lovcov skalpov pijú vodu so "zázračnou" prísadou. Celá scéna je riadne divoká, pri natáčaní iste i nebezpečná, ale dôležitý je výsledok a ten je skvelý. Lovci skalpov ma rozhodne prekvapili a súčasné hodnotenie 68% je výrazne podhodnotené, čo je dané jednak malým počtom hodnotiacich ale i menšou obľúbenosťou tohto žánru, čo je škoda. Videné na stanici AMC s českým dabingom. 80%.(31.12.2016)

Opět spolupráce Pollacka s Lancasterem a opět je to spíš podprůměrný a ničím zajímavý film. Jak jen to ten Pollack dělá... devízou filmu není herecké obsazení, které se kromě Lancastera (kterej se ještě dá snýst) vyznačuje tím, že buď jsou to hvězdy bývalé anebo budoucí, ale rozhodně ne v době své největší slávy. Postavy jsou poměrně mizerný - šéf bandy běhá půlku filmu ve spodním prádle a v ponožkách, černoch celou dobu vede přechytralý nezábavný řečičky a jediná žena filmu (hispánky mihnoucí se max. pár vteřin nepočítám) je jednoduše řečeno neatraktivní a vlastně i nesympatická. No a za co vlastně dávám ty tři hvězdy? Ani pomalu nevím... 2/3 filmu je Lancaster sympatickej trapper s pěkným a vycvičeným koněm. A ačkoliv mě teda film nijak zvlášť jako celek nebavil, kupodivu to rychle uteklo, takže to asi něco do sebe mít bude. Zkrátka hodně slabý tři hvězdy.(7.11.2016)

Satirický a dostatečně komediální western. Ve všech směrech útočí na nevzdělanost mužů na divokém Západě a pranýřuje tupost lovců skalpů (ten nejšpinavější kšeft na Západě). Burt Lancaster je výtečný a částečně paroduje své chapácké role, stejně tak proradný Telly Savalas a vysloužilá kráska (nebrat ve zlém) Shelley Winters. 75%.(21.8.2006)

Z větší části filmu poměrně pomalu odvíjející se ne moc zajímavý děj v poslední čtvrthodině nabírá na atraktivnosti. Od Sydney Pollacka by divák mohl očekávat něco akčnějšího a ne celkem unuděný, nežáživný a vlekoucí se průběh děje. Závěr sice můj celkový dojem zlepšil, přesto považuji tento western za průměrný. Za komedii bych to ovšem nepovažoval.(28.7.2009)