Naprosto dokonala komedie, fakt bych necekal, ze takhle uz docela starej film bude tak perfektne sviznej a prakticky nepretrzite skvele vtipnej, ale ze spojeni Pollack a Hoffman se dalo cekat neco extra. Pribeh sice nijak neprekvapi a da se odhadnout prakticky od zacatku do konce, ale o to tu nejde, tady jde hlavne o naprosto dokonalyho Hoffmana a jeho problemy coby zenska, ke konci to sice spadne spis do romantiky, ale vetsinu casu to je fakt skvele vtipny. Navic tu jsou ve vedlejsich rolich paradni Murray a Gaynes. Fakt nevim, co bych filmu vytknul.(20.11.2008)

"Julie thinks you're gay?" - "No, my friend Sandy. I mean, it's crazy..." - Then sleep with her!" - "I slept with her once, she still thinks I'm gay" - "Oh oh, that's not good one" --- Milé, se zvlášť povedeným závěrem. Ale preferovat asi vždycky budu Mrs. Doubtfire, jakožto větší řachandu (což by podle mě mělo být synonymem převlekové komedie), Tootsie je moc ukecaná a ne už tak vtipná.(2.5.2013)

Aneb co podniknouti v té nouzi nejvyšší, když jste jedinec mužského pohlaví a ne a ne najít si práci? Odpověď je překvapivě jednoduchá: převlečte se za ženskou! Aneb vrchol tzv. převlekového komediálního subžánru. Dustin Hoffman je zde prostě k sežrání! Nejlepší scénou je bez debat ta s taxíkem ....(12.2.2017)

Příležitostí je málo a herců příliš. Ani schopný agent nedokáže pomoci. Je tedy potřeba z herectví udělat životní styl. Tragikomičnost konfliktů soukromého a pracovního života, když Jessica si po King Kongovi našla rovnocenného partnera. Scénáristicky propracovaná podívaná, dokonalý casting, excelentní výkony herců, důkladná a talentovaná režie. -"Nechci se citově vázat". -"Postačí mi sex." // -"Chtěla jsi, abych řekl pravdu !" -"Ale neřekla jsem, jak zareaguju !!" // fanoušek: - "Předávkovala jste Melanii úmyslně ?" herečka: - "Já nevím, já ty sračky nepíšu."(20.1.2012)

Scénář je pečlivě vystavěná, Dustin hraje skvěle, a ta sociální kritika nezaměstnatelnosti herců, tupých seriálů a nemožnosti prosadit divadelní hru apod. z toho sem tam vystrčí růžky. A přesto je to až na ten úžasný převlek takové nemastné, neslané a nedotažené. Nejde se v ničem do hloubky, každé téma se jen trochu nakousne a jde se dál. Chybí mi i větší propracování vztahů postav po odhalení, jak zareagovali jeho bývalí kolegové, režisér, producenti, a koneckonců není nikde ani naznačeno, jak dopadla divadelní hra Michaelova spolubydlícího. Je to stále nadprůměrný snímek, ale pro mne osobně ne ve všem dotažený, občas laciný, jako by jel na hraně komedie pro masy a kritiky směrem do vlastních řad, a nemohl se rozhodnout, čím vlastně je.(30.12.2014)

• - Scénář snímku byl mnohokrát přepsán, než získal finální podobu. (S.i.d.)

• - Knihovna Kongresu USA jmenovala Tootsie v roce 1998 "kulturně významným filmem" a vybrala ho pro uchování v Národním filmovém registru. (S.i.d.)

• - Ústřední melodie filmu "It might be You" se dostala do hitparád, nejprve do top 40 v USA a pak na první místo v US Adult Contemporary charts. (S.i.d.)