• Martin741
  *****

  Reziser Sydney Pollack vie velmi dobre ako natocit kultovy film /Jeremiah Johnson, Tri Dni Kondora ....../ a teraz v tomto filme Tootsie sa rozhodol natocit prezliekacsku komediu. A vybral si priam skvele : Dustin Hoffman je fakt cislo a vyborny herec, to po tomto filme viem naisto. Spolu s filmami ako Mrs Doubtfire a,Nekdo to rad horke je toto suverenne najlepsia prevlekova komedia. 95 %(27.3.2013)

 • B!shop
  *****

  Naprosto dokonala komedie, fakt bych necekal, ze takhle uz docela starej film bude tak perfektne sviznej a prakticky nepretrzite skvele vtipnej, ale ze spojeni Pollack a Hoffman se dalo cekat neco extra. Pribeh sice nijak neprekvapi a da se odhadnout prakticky od zacatku do konce, ale o to tu nejde, tady jde hlavne o naprosto dokonalyho Hoffmana a jeho problemy coby zenska, ke konci to sice spadne spis do romantiky, ale vetsinu casu to je fakt skvele vtipny. Navic tu jsou ve vedlejsich rolich paradni Murray a Gaynes. Fakt nevim, co bych filmu vytknul.(20.11.2008)

 • Shaqualyck
  *****

  Travesti jako životní filozofie v odzbrojujícím podání rozdvojeného Dustina Hoffmana. Jako neúspěšný herec si zkrátka nemůžete moc vybírat. Ono, když to jinak nejde, dáte asi vždycky přednost lodičkám a paruce než kolonce v registru na úřadu práce. Hoffman si tu zahrál možná tak trochu sám sebe, kdyby totiž jako čerstvý třicátník nedostal hlavní roli v Absolventovi, kdo ví, jestli by pod tunou make-upu časem neskončil třeba v Nemocnici Chicago Hope...:-)(18.5.2007)

 • anli
  *****

  Nejlepsi"prevlekova"komedie,ktere muze konkurovat snad jen"Nekdo to rad horke" a jedna z nejlepsich komedii vubec.Uz samotny scenar,ktery je opravdu skvely se hercum hraje jak vino a je to na nich videt-Dustin Hoffman je uzasny a Jessica Lange jakbysmet.Rezie Sydneyho Pollacka je bravurni-hrava,vtipna i dojemna zaroven.Herec ktery prorazi jako herecka se muze zdat jako klise,ovsem v tomto pripade klise se samymi superlativy.Videt tenhle film je prakticky povinnost,protoze definuje hranice zanru a ukazuje,jak ma vypadat komedie.Jasnych a neoblomnych 100%.(8.12.2010)

 • MrCreosote
  ***

  Trošku vážnější komedie, která z mého pohledu obsahuje několik podstatných nedostatků. Tootsie je totiž po celou dobu přiměřeně vtipná (což je dobře), její dramatická část ale začíná fungovat až v posledních patnácti minutách (což už tak dobré není). Také je celkem těžké uvěřit, že Dustin Hoffman si zničehonic nasadí paruku, nalíčí tváře, obuje si lodičky a hnedle je z něj opravdová, rázná žena, aniž by si kdokoli z okolí něčeho všiml. Podobný Columbusův Táta v sukni sice trošku neumně pracoval se sentimentem, nicméně nalazení do "crazy" roviny mu prospělo více, než reálnější pojetí u Tootsie. A za sebe můžu říci, že ani ukňouraná Jessica Lange kvalitě filmu nijak výrazně nepřidala (a Oscar je v kapse). Na druhou stranu, jednou jsem opravdu šel do kolen a asi nikoho nepřekvapí, že to bylo u naživo vysílané scény z nemocnice, takhle by se měly točit telenovely ve stylu "Ordinace kdovíkde". A Bill Murray je vtipný za každých okolností, to je bez debat. Konečný verdikt: solidní 3*, protože jak bylo povězeno Jacku Lemmonovi - v podobné pozici, v jaké se ocitl chudák Dustin - "Nikdo není dokonalý!"(17.3.2010)

 • - Při první návštěvě Dorothy Michaels (Dustin Hoffman) přinese květiny Julii Nichols (Jessica Lange), která je při vstupu z pokoje do kuchyně hodí na stůl. Následuje střih se záběrem v kuchyni, do které Julie vstupuje a opět má květiny v ruce a položí je na stůl. (velkyvezir)

 • - Dustin Hoffman strávil v ženském převleku tolik času, že se dokonce žertem obával o vývoj svého syna, který se narodil pár dní před začátkem zkoušek a na konci natáčení mu byl rok a čtvrt: "Vidí mě v sukni tak často, že si musí myslet, že jít do práce znamená převlíknout se za ženskou. Ještě z toho bude mít trvalé následky!" řekl Hoffman. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

 • - Sám Dustin Hoffman navrhl název filmu. Tootsie totiž byla přezdívka psa Dustinovy matky. (viperblade)