Příležitostí je málo a herců příliš. Ani schopný agent nedokáže pomoci. Je tedy potřeba z herectví udělat životní styl. Tragikomičnost konfliktů soukromého a pracovního života, když Jessica si po King Kongovi našla rovnocenného partnera. Scénáristicky propracovaná podívaná, dokonalý casting, excelentní výkony herců, důkladná a talentovaná režie. -"Nechci se citově vázat". -"Postačí mi sex." // -"Chtěla jsi, abych řekl pravdu !" -"Ale neřekla jsem, jak zareaguju !!" // fanoušek: - "Předávkovala jste Melanii úmyslně ?" herečka: - "Já nevím, já ty sračky nepíšu."(20.1.2012)

Reziser Sydney Pollack vie velmi dobre ako natocit kultovy film /Jeremiah Johnson, Tri Dni Kondora ....../ a teraz v tomto filme Tootsie sa rozhodol natocit prezliekacsku komediu. A vybral si priam skvele : Dustin Hoffman je fakt cislo a vyborny herec, to po tomto filme viem naisto. Spolu s filmami ako Mrs Doubtfire a,Nekdo to rad horke je toto suverenne najlepsia prevlekova komedia. 95 %(27.3.2013)

• MM_Ramone

Nedokážem sa zabávať na tom, že sa chlap prezlečie do dámskych šiat, dá si parochňu, nalíči sa a predstiera, že je žena. To fakt neviem oceniť. Nezdá sa mi to vtipné, ale zvrhlé. Z tohto ulha pohľadu vnímam aj túto známu hollywoodsku komédiu, v ktorej sa židovský herec Dustin Hoffman štylizuje do ženskej postavy "Tootsie". Je to dobre natočené, aj dobre zahraté, je v tom kopa dolárov, ale tá primitívna transvestite show téma je mi naozaj protivná. **(21.8.2016)

Dorothy Michaelsová je slavnou seriálovou herečkou, ale jako každá hvězda má svoje pečlivě skrývané chyby. Například se musí každý den tajně holit, chodit na vysokých podpadcích se naučila teprve nedávno a v přítomnosti své kolegyně Julie musí skrývat ztopoření něčeho, co by mezi jejíma nohama rozhodně nemělo být. Dorothy je totiž tak trochu chlap, kterého k transvestitismu nepřivedla vášnivá touha po nošení ženských šatů, ale obyčejný prázdný žaludek nezaměstnaného herce. Přestože mi nepřipadá příliš vtipné převléknout chlapa do ženských šatů, tak v tomto případě mne to ještě bavilo.(4.12.2009)

Naprosto dokonala komedie, fakt bych necekal, ze takhle uz docela starej film bude tak perfektne sviznej a prakticky nepretrzite skvele vtipnej, ale ze spojeni Pollack a Hoffman se dalo cekat neco extra. Pribeh sice nijak neprekvapi a da se odhadnout prakticky od zacatku do konce, ale o to tu nejde, tady jde hlavne o naprosto dokonalyho Hoffmana a jeho problemy coby zenska, ke konci to sice spadne spis do romantiky, ale vetsinu casu to je fakt skvele vtipny. Navic tu jsou ve vedlejsich rolich paradni Murray a Gaynes. Fakt nevim, co bych filmu vytknul.(20.11.2008)

• - Režírovat mohl i producent Dick Richards, byl však nahrazen Sydneym Pollackem. (-bad-mad-wolf-)

• - V roce 2007 byl snímek Americkým filmovým institutem zvolen jako 69. nejlepší film všech dob. (viperblade)

• - Pracovní název snímku byl Would I Lie to You? (viperblade)