Dustin Hoffman je tady vážně skvělý jako chlap i jako ženská. Ale z námětu se dalo vytěžit mnohem víc srandy. Místy to je spíš romantické, což teda není můj šálek kávy. Už prakticky od začátku jsem věděl jak to celé dopadne a ani žádný fórek mě nepřekvapil. Nenudil jsem se, jenom mi tento film přijde přeceňovaný. Ovšem dabing Václava Postraněckého nemá chybu.(2.7.2019)

Velmi dobré, ale spíše úsměvné než doopravdy vtipné. Když bych si měl vybrat nejlepší převlekovou komedii, nebude to ani Někdo to rád horké, ani Tootsie, ale Mrs. Doubtfire (vím, že jsem v menšine, ale Táta v sukni mi přišel jednoznačně nejvtipnější a taky se tam více zohledňoval fakt omylu při převlékání). Každopádně Dustin Hoffman jako Dorothy Michales válí a právě o jeho herectví v tomto filmu jde (mimochodem komediální talent mého oblíbence Billa Murraye mi přišel dost nevyužitý).(23.4.2011)

Nejlepsi"prevlekova"komedie,ktere muze konkurovat snad jen"Nekdo to rad horke" a jedna z nejlepsich komedii vubec.Uz samotny scenar,ktery je opravdu skvely se hercum hraje jak vino a je to na nich videt-Dustin Hoffman je uzasny a Jessica Lange jakbysmet.Rezie Sydneyho Pollacka je bravurni-hrava,vtipna i dojemna zaroven.Herec ktery prorazi jako herecka se muze zdat jako klise,ovsem v tomto pripade klise se samymi superlativy.Videt tenhle film je prakticky povinnost,protoze definuje hranice zanru a ukazuje,jak ma vypadat komedie.Jasnych a neoblomnych 100%.(8.12.2010)

Dorothy Michaelsová je slavnou seriálovou herečkou, ale jako každá hvězda má svoje pečlivě skrývané chyby. Například se musí každý den tajně holit, chodit na vysokých podpadcích se naučila teprve nedávno a v přítomnosti své kolegyně Julie musí skrývat ztopoření něčeho, co by mezi jejíma nohama rozhodně nemělo být. Dorothy je totiž tak trochu chlap, kterého k transvestitismu nepřivedla vášnivá touha po nošení ženských šatů, ale obyčejný prázdný žaludek nezaměstnaného herce. Přestože mi nepřipadá příliš vtipné převléknout chlapa do ženských šatů, tak v tomto případě mne to ještě bavilo.(4.12.2009)

Scénář je pečlivě vystavěná, Dustin hraje skvěle, a ta sociální kritika nezaměstnatelnosti herců, tupých seriálů a nemožnosti prosadit divadelní hru apod. z toho sem tam vystrčí růžky. A přesto je to až na ten úžasný převlek takové nemastné, neslané a nedotažené. Nejde se v ničem do hloubky, každé téma se jen trochu nakousne a jde se dál. Chybí mi i větší propracování vztahů postav po odhalení, jak zareagovali jeho bývalí kolegové, režisér, producenti, a koneckonců není nikde ani naznačeno, jak dopadla divadelní hra Michaelova spolubydlícího. Je to stále nadprůměrný snímek, ale pro mne osobně ne ve všem dotažený, občas laciný, jako by jel na hraně komedie pro masy a kritiky směrem do vlastních řad, a nemohl se rozhodnout, čím vlastně je.(30.12.2014)

• - Pracovní název snímku byl Would I Lie to You? (viperblade)

• - Všechno, co ve filmu řekne Bill Murray, byla improvizace. (viperblade)

• - V roce 2007 byl snímek Americkým filmovým institutem zvolen jako 69. nejlepší film všech dob. (viperblade)