Intermission

Intermission

Krimi / Drama / Komedie

Irsko / Velká Británie, 2003, 105 min

Britské, drsné, mozaikovité.. přesto jen dobré!! S touhle pestrou partičkou Dubliňanů nám sice bude na nějakou hodinku tři čtvrtě docela fajn, protože jejich irské eskapády debutant John Crowley poskládal do lehce nadprůměrné mozaiky, přesto mu chybí ona pověstná jiskra. Bláznivý policajt, co chce, aby z jeho akcí v terénu vznikl dokument, kriminálníček, který se chystá na svou „poslední“ práci, kluk, co hází šutry na projíždějící auta nebo týpek, co dostane kopačky od brunetky, která vzápětí napochoduje do postele plešatého úředníka. Crowley si nebere servítky, nabízí hodně černý humor, drzé momenty a svižné dialogy a jeho symbolické uzavírání jednotlivých minipříběhů vlastně docela potěší!!(23.1.2013)

Tak tohle je pecka!!! Neuvěřitelně zábavnej malej nenápadnej filmeček! Víceméně konverzačka, trochu akce, a hlavně klasickej propletenec, teda jako klasickej v těchhle propletenejch filmech, kdy se osudy zůčastněnejch lidí všelijak propletou kvůli různejm všelijakejm blbostem! Farrell je tu tak, jak mi nevadí, resp. tahle role mu sedla naprosto parádně, protože když hraje slaďouše, chce se mi blejt. A Kelly Macdonald, ta je v tomhle filmu..prostě....prostě nádherná ženská! No, fakt jsem se parádně pobavil. Vtipný, svižný, zábavný! Klasickej britskej humor! Teda irskej, ale to je fuk...prostě paráda! Já miluju tu ostrovní angličtinu!(5.1.2015)

Dovolím si jít tak vysoko, protože se mi líbí, jak je z odstupu vyprávěný příběh oživen tak blízko zameřenou a pohybující se kamerou. Jistě je to legrácka s velmi omezeně nadefinovanými postavami, a celé je to vlastně beze hlubšího smyslu (kterého ostatně nedosáhne ani ta postava televizního režiséra), ale pocitu jisté komplexnosti se docílí. Navíc je to hrozně svižné.(24.11.2004)

Nemůžu si pomoct, mě se to prostě líbilo, sice sem v poslední době viděl tucty filmů, jenž sou poskládány jako mozaika příběhů několika lidí, které se vzájemné prolínají, ale tenhle film měl spád. To co se Crowleymu podařilo nacpat do 105 minut, by ostatní režiséři rozpitvávali minimálně tři hodiny. U filmu jsem se i párkrát zasmál a poslední dvacetiminutovka utekla jako voda. K tomu všemu výborný Colin Farrell a vychází mě z toho film, na který se sice podruhé nepodívám, ale jsem mu vděčný za příjemně strávené dvě hodiny.(18.7.2006)

Hmmm, tak tohle mě fakt nevzalo. Ani celý Colin Farrell s tím nic neudělal, možná proto, že ho tam nebyla ani půlka? Ani zatracená hnědá omáčka, ani ty tři stejný masky k závěru, který tedy byly skvělý, ani Colm Meaney, ten byl taky skvělý. Chvílemi jsem měla pocit, že se spíš koukám na nějakou cynickou parodii, což by bylo fajn, kdybych zase chvílemi neměla pocit, že to myslí vážně. Ale možná jsem si jen na blbou náladu vybrala blbý film a všechno je úplně jinak.(3.9.2011)

• - Súčasťou záverečných titulkov je ešte jedna scéna. (mijec)

• - Kto by mal chuť si vypočuť spev Colina Farrella, má tú možnosť práve pri tomto filme. Približne od polovice záverečných titulkov totiž znie pieseň “I fought the law“, kde môžeme obdivovať Colinove spevácke vlohy. (Deftie)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 155krát což je 1,46krát za 1 minutu. (Dixxx)