• Irsko

Krimi / Drama / Komedie

Irsko / Velká Británie, 2003, 105 min

Láska, peníze, kariéra - hybné to páky veškerého pokroku tentokrát (a opět) na britský způsob. Šla jsem do toho kvůli Colinu Farrellovi, ale chlapec se moc nepozdržel, což mi ovšem více než bohatě vynahradil Colm Meaney jako správně neurotický policajt. Hodně vtipný film s pestrou škálou srandovních figurek, jehož potenciál, nevím proč, nebyl plně využit.(16.5.2005)

Tenhle filmeček mě dosti příjemně překvapil. Nic jsem od něj totiž nečekal.Věděl jsem jen, že se jedná o další příběhový film a těch je dnes již nepočítaně. Přirovnání k Trainspottingu není od věci. Tento film však není o drogách, ale o všelijakých dublinských živlech. Nejlepší na filmu je, že už během prvních pár vteřin diváka vcucne a vyplivne jej až na konci. Rychlé přechody mezi jednotlivými zajímavými příběhy neumožní člověku nudit se. Krom toho je to zatím jediný film, kde mi Colin Farrell nelezl na nervy, a kde výborně ztvárnil opravdu zajímavou postavu.(6.1.2005)

Na nezávislácké poměry vyloženě výborné.Intermission na mě působí jako méně vyzrálý,ale o to upřímnější chudší bratříček Pulp Fiction,který mi navíc dal možnost vidět Colina Farrella poprvé jako regulérního hajzla.A věřil jsem mu to dokonale.Zajímavě se zde pracuje s kamerou a mozaikovou strukturou,i když ne každé postavě se podařilo obhájit svou účast a ne všechny scény vyzněly přesvědčivě.Výsledek je ale přesto výborný,především díky evidentnímu nadšení všech zúčastněných a chytré práci s hudbou,která opět evokuje Tarantina.Ať už režisér brousil do komedie,romantiky nebo až tragického dramatu,věřil jsem mu všechno.Takže jednoznačně palec nahoru. 85 %(24.6.2012)

Tak tohle je pecka!!! Neuvěřitelně zábavnej malej nenápadnej filmeček! Víceméně konverzačka, trochu akce, a hlavně klasickej propletenec, teda jako klasickej v těchhle propletenejch filmech, kdy se osudy zůčastněnejch lidí všelijak propletou kvůli různejm všelijakejm blbostem! Farrell je tu tak, jak mi nevadí, resp. tahle role mu sedla naprosto parádně, protože když hraje slaďouše, chce se mi blejt. A Kelly Macdonald, ta je v tomhle filmu..prostě....prostě nádherná ženská! No, fakt jsem se parádně pobavil. Vtipný, svižný, zábavný! Klasickej britskej humor! Teda irskej, ale to je fuk...prostě paráda! Já miluju tu ostrovní angličtinu!(5.1.2015)

Točíme tady film, ty šunte jeden ... Jo, a o čem? O šuntech, přece... a já potvrzuji, že přesně o nich film je, s menším upřesněním - jedná se o extra irské šunty, kteří se se vším svěřují jeden druhému, problémy řeší rázněji, než kdo jiný, pro pintu Guinnessu ani pro nadávku nejdou daleko - ještě jsem s takovou koncentrací na pět minut filmového času nejspíš neměla tu čest - jednu výstižnou jsem si zvlášť oblíbila - slovo sráč neurazí (no, rozhodně ne Irčana) a hodně uvolní atmosféru ve společnosti :-). Přesto, že se jedná v podstatě o blbinu, příjemně baví po celou stopáž .... a nejokeuju, jak říkají v Americe:-).(17.4.2012)

• - Kto by mal chuť si vypočuť spev Colina Farrella, má tú možnosť práve pri tomto filme. Približne od polovice záverečných titulkov totiž znie pieseň “I fought the law“, kde môžeme obdivovať Colinove spevácke vlohy. (Deftie)

• - Súčasťou záverečných titulkov je ešte jedna scéna. (mijec)

• - Natáčení probíhalo v Irsku ve městě Dublin. (Terva)