11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. Kriminálník Lehiff (Colin Farrell - S.W.A.T., Telefonní budka ) se připravuje na svou poslední černou prácičku. V jeho stopách neúnavně slídí podivínský detektiv Jerry (Colm Meaney - Blueberry), obdivující neohrožené hrdiny z amerických akčních seriálů a keltskou mytologii. Je tady taky John, který praští s otročinou v supermarketu, aby se přidal k Lehiffovu týmu. Potřebuje totiž získat peníze a tudíž i lásku Deirdre, která toho času žije u jistého Sama, zaměstnance banky, kterou se John a Lehiff chystají přepadnout. Do cesty se jim snad může postavit pouze zhrzená a odkopnutá Samova manželka, místní nemesis, 8 letý klučina, krátící si čas házením šutrů do oken zrovna projížděních vozidel a jedná nepozorná ovce. (oficiální text distributora)

Trailer 1

tron

Mňa to bavilo. Zábavná čiernohumorná gangsterka. Na nič sa nehrá a tak volím silnejšie hodnotenie 80%, aj keď sa priznám, že druhýkrát by sa mi to asi pozerať už nechcelo... O to, aby film vznikol, sa postarali prevažne Colin Farrell a Colm Meaney, dvaja tvrdí Íri. Ten prvý príjemne šokuje hajzlovským imidžom nerozmýšľajúceho grázlika, druhý boduje ako namyslený poliš, milujúci keltskú muziku (ktorú ak vám daruje na CD, znamená to, že vás berie). Originálnych vecí je tu veľa - dievča s fúzmi, krásna úvodná romantická pasáž, brutálny sex (počas ktorého žena svojho milenca zbije) atď. Je sa na čo pozerať, je sa na čom baviť, ale iba ak nemáte nič proti drsnému humoru. ()

kleopatra

Láska, peníze, kariéra - hybné to páky veškerého pokroku tentokrát (a opět) na britský způsob. Šla jsem do toho kvůli Colinu Farrellovi, ale chlapec se moc nepozdržel, což mi ovšem více než bohatě vynahradil Colm Meaney jako správně neurotický policajt. Hodně vtipný film s pestrou škálou srandovních figurek, jehož potenciál, nevím proč, nebyl plně využit. ()

Rob Roy

Nenáročná zábava. Další film vyprávěný jako mozaika příběhů. A ty jsou skutečně zajímavé, přestože poněkud ujeté ( stejně jako některé postavy ). Dobré dialogy (i v dabingu). Hodně přirozené, místy dost vulgární a velmi vtipné. Ovšem není to humor pro každého. Colm Meaney má super roli. Jeho hláška "Přijmi svoji důtku" už mezi mými kámoši zkultovněla ( je možné, že v titulcích bude zkomolená ) ()

Tetsuo

Dovolím si jít tak vysoko, protože se mi líbí, jak je z odstupu vyprávěný příběh oživen tak blízko zameřenou a pohybující se kamerou. Jistě je to legrácka s velmi omezeně nadefinovanými postavami, a celé je to vlastně beze hlubšího smyslu (kterého ostatně nedosáhne ani ta postava televizního režiséra), ale pocitu jisté komplexnosti se docílí. Navíc je to hrozně svižné. ()

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $896,993Tržby Celosvetovo $4,856,298 ║ Zbesilá príbehová jazda plná hlášok, drzosti a akcie, kde výborne ľadí celé herecké obsadenie od Colina Farrella až po Cilliana Murphyho. /85%/ ()

• Kto by mal chuť si vypočuť spev Colina Farrella, má tú možnosť práve pri tomto filme. Približne od polovice záverečných titulkov totiž znie pieseň “I fought the law“, kde môžeme obdivovať Colinove spevácke vlohy. (Deftie)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 155krát což je 1,46krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Súčasťou záverečných titulkov je ešte jedna scéna. (mijec)