poster

Dívka s perlou

 • Velká Británie

  Girl with a Pearl Earring

 • Slovensko

  Dievča s perlou

 • Nový Zéland

  Girl with a Pearl Earring

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Lucembursko, 2003, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Táto zaujímavo natočená dráma stojí predovšetkým na vydarenom zachytení dobovej atmsoféry a vzťahu medzi pánmi a sluhami. Vyzdvihnúť treba disciplinovaný výkon Scarlett Johanssonovej, ostro kontrastujúci so šupáckym (unudeným??) maliarom Firthom. Zdá sa, že tu po dlhšom čase zase máme jednu veľmi mladú, ale zároveň aj veľmi schopnú a talentovanú herečku, s ktorou nás čaká dobrá filmová budúcnosť. A tie jej vlasy!!!(23.5.2005)

 • MIMIC
  *****

  Tento film je ako obraz starých majstrov - remeselná perfekcia, vznešená nuda. Tak to vidí väčšinový divák. Starí majstri však zďaleka nie sú len o remesle, ale najmä o mágii skrytej vo vnútornej štruktúre diela. Vermeerov obraz môže pôsobiť ako prachobyčajná banalita. V skutočnosti ňou začne byť až vo chvíli, keď si odmyslíme tú perlu. Obdobne je to i s Webberovým filmom. Z banálnej historky sa niekedy, vo vzácnych prípadoch, stáva lyricko-epický príbeh, priam mytologicky intenzívny, s čarom neuchopiteľnej mágie, unikavej ako mraky prestúpené desiatkami farebných odtieňov. Mimochodom, povedali by ste, že perforácia ušného lalôčka môže pôsobiť neuveriteľne eroticky?(10.4.2009)

 • PogoJoe
  ****

  Tento film je pastva pro oči, stejně jako pro uši. Jeden z případů, kdy byla knižní předloha na plátno převedena více než kvalitně a naopak rozšiřuje její tištěný nedostatek - důraz na slova a závislost pouze na vlastní představivosti. Tento snímek vám tuto představivost servíruje očima tvůrců, kteří se jí zhostili výtečně - vizuální stránka je hlavní doménou tohoto díla, přesně, jak bylo cíleno. Pohled na rozkošně vyjukanou Scarlett S. a umělecky roztržitého Colina F. vypadá dokonale. Tento film nemá tak silný příběh, důvod, proč se mi tolik líbí, tkví především v jeho vychutnání si mými smysly, ať už zrakovými, tak i sluchovými díky skvostné hudbě Alexandra Desplatta. Pokud k filmu přistupujete s tím, že více, o co asi půjde a máte na něco takového právě teď náladu, bude se vám podle mého názoru líbit, i když vnímání má každý jiné. Mně by už pouhá přítomnost mnou zbožňované Scarlett Johansson stačila ke krásnému zážitku, to, že se povedlo i vše ostatní, je příjemný bonus :)(16.5.2007)

 • Galadriel
  ***

  Film, který vyniká zejména hereckými výkony a pečlivě budovanou hutnou atmosférou. Napětí mezi postavami je cítit z plátna v každém okamžiku a dusno, které v domě malíře panuje, jako by panovalo i před televizní obrazovkou. Ale obsahově to nemá absolutně co nabídnout, ten film je v podstatě o ničem. Krásně natočený příběh vzniku jednoho z nejslavnějších obrazl všech dob, jehož poetika mi bohužel nic moc neříká.(27.1.2010)

 • Freemind
  ***

  Film, který je směšný svou vážností. V jednom okamžiku jsem dokonce vyprskl smíchy - Colin Firth tady reaguje zamlženým pohledem do prázdna prakticky na každý impulz: na smutné situace, na veselé situace, na problémy, a dokonce i na dotazy. Nemotorně konstruovaný scénář se plíží odnikud nikam a postrádá jakýkoliv silnější okamžik, o nějakém dramatickém oblouku ani nemluvě. Za pochvalu zato stojí krásný vizuál přesně vystihující barvy a světlo z obrazů vlámských mistrů, celkově vzato je to taky poučné nahlédnutí do tvůrčího procesu. Takže času nelituju, Colin by ale zasloužil vylechtat.(10.8.2015)

 • - David Morrissey hrál v několika scénách malířova přítele, ale všechny scény s ním byly nakonec vystříhány. (Karlos80)

 • - Snímek měl oficiální premiéru 31. srpna 2003 na filmovém festivalu v Telluride, v říjnu. Do širší distribuce se měl dostat v listopadu, jenže distribuční společnost Lions Gate jej raději posunula o měsíc déle. Chtěla ho totiž co nejvíce zviditelnit v nadcházející oscarové sezóně. (imro)

 • - Právě po účinkování v tomto filmu se irský herec Cillian Murphy přiklonil k vegetariánství. Ve filmu ztvárnil řeznického pomocníka Pietera. (Morien)