O život

Point Blank

Akční / Thriller

USA, 2019, 86 min

Dnešný deň sa zatiaľ asi nesie v znamení názvu "Point". Náhoda? Áno. Ale nevadí, keď si to človek uvedomí. "Point Blank" viac menej nevybočuje zo známeho konceptu a prináša príbeh, ktorý nemá moc veľa prekvapení. Znamená to, že je to úplná strata času? Myslím si, že má pár dobrých momentiek. A platí jedna vec, hodnotím tento film len sám o sebe. Nevidel som originál z roku 2010. Takže môj rating sa nebude na film vzťahovať ako na remake, ale len na samostatný film. Musím pochváliť v prvom rade Franka Grilla. Je skvelým hrdinom. A kedykoľvek tohto pána vidím v akčnom filme, dáva do toho absolútne všetko. Anthony Mackie ako Paul je podľa mňa tiež dobrý. A hlavne mu rozumiem. V jeho situácii by som asi jednal rovnako. Nebudem dávať spoilery v prípade, že chcete vidieť film takže o postavách toho viac radšej hovoriť nebudem. Myslím si, že je tu jedno (možno 2) celkom dobré prekvapenia, no reálne asi viete odhadnúť kam to celé pôjde. V momente ako pochopíte čo je na tom disku. Potom si už len musíte správne pospájať body, a dostanete hotový obrázok. Nie je to vyslovene priehľadné, no tiež nemôžem povedať, že by film priniesol nejaké veľké množstvo prekvapení. Je to trošku štandard. Akcia je celkom okey, no sú miesta, kedy dokopy nevieme moc čo sa reálne deje, lebo potrebujeme mať bitku napríklad v autoumyvárke. A cez kefy a všetku vodu miestami nevieme poriadne čo sa deje. No myslím si, že záver je celkom funkčný. A páči sa mi to divadlo čo sa tu zohrá. Mateo je ešte podľa mňa celkom okey postava a keď sa konečne s bratom stretnú, je to jedna z najsilnejšíich momentiek filmu. Ale zase je mi ťažko povedať, že by ma nejako emočne zasiahla. Uzavriem to takto. Ak chcete relatívne schopný akčný thriller, tak toto je film pre vás. Ak čakáte niečo výnimočné vo svojom žánri, tak budete sklamaní. Fuknčné ale viac-menej priemer. Hodnotenie: C(29.12.2019)

• Toren

3/10. Jedna z nejnudnějších věcí, co Netflix vyprodukoval. Herecké duo by bylo fajn, ale nikdo jim nepřihrává zajímavé repliky či zábavnou interakci. Akční scény jsou k smíchu a když už mají zajímavé prostředí (automyčka), tak jsou technicky nezvládnuté a zvukově (nepochopitelně) přehlušené funky hudbou. O zápletce a zbytku ani nemá smysl mluvit. Jestli se něčemu dá říkat totální brak - máme vítěze. Fakt nuda. Více: https://www.youtube.com/watch?v=9pKtup1EiXI&t=192s(30.7.2019)

• tron

„Dal som mu to, čo nikdy nemal. Čo každý chce. Nádej. Dal som mu nádej.“ Point Blank sa snaží maximum čo sa dá ťažiť predovšetkým z ústrednej dvojky Frank Grillo/Anthony Mackie, ale faktom je, že to príliš nefunguje. Mackie sa stále spolieha len na svoj úsmev, čo nestačí, jeho chémia s tehotnou manželkou je otravná a Frank Grillo, obvykle prerastený sympaťák, je tu za solídne hovado, ktorému sa napriek vašej ochote čokoľvek postavám odpúšťa nedajú držať palce. Rád by som povedal, že to zachraňujú aspoň výborné akčné scény, ale faktom je, že tu vlastne žiadne nie sú. Objaví sa krátka autonaháňačka a pár sekúnd bitiek a prestreliek, ale všetko je to natočené tak nudne, že film lepšie funguje v dialógových scénach. Tie sú ale zas pre zmenu plné klišé, predvídateľných okamihov a detského vývoja postáv. Trocha to nakopne „filmovacie“ finále a dve fajn pesničky, ale asi by bolo nefér, aby som tomu dal až 3*. Navyše je tu bizarná záporáčka vo veľmi divnom podaní Marcie Gay Harden.(15.12.2020)

• Likan7

Solidní Mackie, solidní Grillo, solidní hodina a půl. Pokud se dá nějaký film počastovat slovem "průměrný", je Point Blank přesně takový. Béčkovci od Marvelu si odskočili a natočili si s Netflixem variaci na tisíckrát omílaný scénář. Oba jsou naštěstí ve svých rolích ok, takže Vám těch 90 minut celkem uteče. Na odpočinek fajn, ale už se k tomu nikdy nevrátíte, dokonce nebudete za rok vědět, že jste to viděli.(8.1.2020)

Zdravotní bratr se snaží zachránit těhotnou manželku ze spárů relativních padouchů i zkorumpovaných policistů. Takové nic proti ničemu. Na dané stopáži film sice až moc hluchých míst, ale Grillovi s Mackiem to šlape, střílí se tu a občas zahvízdá nějaká ta spálená guma. Sem tam se objeví i pokus o vtip a i když příliš nefunguje, nijak to neuráží. Jednou se to dá, ale opravdu jen jednou. 50%(14.7.2019)