Reklama

Reklama

O život

  • USA Point Blank
Trailer

VOD (1)

Když je Paulova těhotná žena unesena, Paul (Anthony Mackie) musí z nemocnice zachránit nájemného zabijáka Abea (Frank Grillo). Abe má u sebe důkaz proti zkorumpovaným policistům, kteří na něj chtěli hodit vraždu. Oba muži spolu začnou nedobrovolně spolupracovat, aby odhalili skutečného vraha a zachránili Paulovu ženu. (mokki5)

Videa (1)

Trailer

Recenze (86)

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Dnes už klasická B-čková zábava z dílny Netflixu. Vždy to začíná dobrým nápadem, mnohdy i naprosto originálním, ale zabije to slabá režie a naprosto děravý a unylý scénář. Plus často velmi slabé herecké obsazení. Což je zde naprosto patrné. Anthony Mackie je pro mě opravdu herec malých rolí, protože film neutáhne. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Když jistý Joe Lynch debutoval druhým Pachem krve, kde předložil slušně zvýšenou hladinu brutality, svižné tempo i sličné ženštiny v řádně obtáhlých tričkách, říkal jsem si, že tenhle Američan by mohl jednou slušně zabodovat. Jenže on přichystal pouze mimo jiné stejně spoře oděnou Salmu Hayek, kterou všichni coby Everly chtěli rozsekat nebo rozstřílet. I tady předložil solidní tempo i atmosféru. Point Blank nemá ani to. Jen chaotický příběh a nijakou akci. Anthony Mackie pracuje v nemocnici jako podržtaška, tedy zdravotní bratr, s manželkou se těší z brzkého narození prvního potomka. Ovšem v nemocnici se objeví postřelený kriminálník, který má mít co dočinění se smrtí státního návladního. Ksicht mu propůjčil Frank Grillo, jehož brácha unese Mackieho manželku, aby náš zdravotní asistent hejbnul zadkem a dostal brášku z pout i nemocniční košile. Karty jsou rozdané jasně, ovšem scénář nepodrží ani postavy, ani režiséra. Má spoustu děr a hlavně s uvěřitelností je to s ním na štýru. I vztah dvou nových parťáků, kteří si musejí vyhovět, vyznívá kostrbatě, ač jsou Grillo a Mackie sympaťáci na druhou. Naopak Marcia Gay Harden úsměvně tlačí na pilu. Akce je dost, ale je sotva průměrná. Celkově nevýrazné a hlavně zbytečné. ()

Reklama

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Podivuhodně nevzrušivý mix střelby, honiček, zkorumpovaných policajtů a prchajících zločinců. Hlavní pár ujde, ale zbytek je nudná, televizně vyhlížející a ničím nevyčnívající šablonovitá věc bez špetky lepší akce nebo vzruchu. Tohle dílko skutečně nevyniká naprosto ničím. A soundtrack vybíral někdo šílenej a hluchej. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Ťažký priemer, ktorý si veľmi rýchlo vystrieľa všetky potenciálne tromfy a nevýrazný scenár plný nekonzistentných zmien nálad zachraňuje iba slušná buddy chémia Mackieho a Grilla. No je to málo a nebyť krátkej minutáže, vďaka ktorej má film aspoň chvíľami aké-také tempo, išlo by o ešte úmornejší zážitok. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Frank Grillo a Anthony Mackie se řítí střemhlav akčním příběhem, ve kterém se to hemží prohnilými policisty, a tahle utkaná síť z kompromitujících vláken je režijně poměrně pevná. Inspirace francouzskou filmovou školou nemusí nikoho příliš durdit. Produkující Joe Carnahan angažoval v akci si hovícího Joe Lynche, který vsadil na kvalitní herecký ansámbl, devadesátkovou stylovost a zástup osmdesátkových songů, které v podstatných momentech filmu hrají až bizarní prim. Obrovské spolehnutí představuje sympatický a v podstatě nesourodý herecký tandem Grillo-Mackie, kteří se postupem času dostávají do akčních obrátek a většinu filmu se s neotřelostí vyhýbají lacinému vtipkování. Odlehčená tónina přijde až s příchodem vůdce gangu, co má "famácké" ambice a jeho nedostižným režijním vzorem je režisér Friedkin. V této zajímavě komponované společnosti našla své místo i Marcia Gay Harden, jejíž aura zvěstuje, že se kolem její postavy budou dít zásadní věci. Film má ve své podstatě jednoduchou zápletku, která má do objevnosti daleko, ovšem tvůrci jsou si toho vědomi a chtějí s její pomocí hlavně dosáhnout svěží akčnosti, potažmo drsnosti, což dokazuje několik svěže brutálních scén. Joe Lynch a spol. si uvědomil, že jejich síla tkví v tom, když se bude neustále něco dít, divák uslyší Whitesnake i Sigue Sigue Sputnik a vše bude mít fazonu, která plní nároky nenáročného publika, co filozofické rozjímání opravdu nemá na pořadu dne. 10/10 ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama