poster

Point Blank

Akční / Thriller

USA, 2019, 86 min

Režie:

Joe Lynch

Scénář:

Adam G. Simon

Hudba:

Mitch Lee

Scénografie:

Freddy Waff

Kostýmy:

Jayna Mansbridge
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mzss1
  **

  (40%) Co k tomu asi říci ? POINT BLANK je dost nevýrazný, nezáživný a divný film, který je žánrově dost nevhodně namíchán. Ani nevím, jak bych jej měl žánrově zařadit. Ale co, není to jedno ? O akci tu zde nejde až na pár přestřelek a menších pranic, kterých je tu minimum – takže vše co se týče akce, tak bych ani nekomentoval. Stejně tak honičky autem byly takové neutrální. Děj to má prostý, pointu také, ale takovou nudnou a až očekávanou. Celé je to nadlehčené a místy se to i snaží o humor, který je vcelku slabý. Ale ústřední dvojice Mackie a Grillo je super. Docela mezi nimi funguje i chemie, ale ne v až tak velkém měřítku. Poslední cca 20 minutovka mě už bavila ještě méně. Příchod rádoby zabijáků (Grillových parťáků) byl už tak trochu trapný. I když uznávám, že Grillo zkorumpovanou policajtku pěkně dostal. V podstatě je film neškodný, ale pojatý dost divně, takže mě na něm bavila opravdu jen ta dvojice hlavních herců, kteří byli fajn.(15.7.2019)

 • Raziel_cz
  ****

  Asi jsem viděl jinej film. Má to drajv a napětí a vtip, a jasně, je to náladová horská dráha, ale to jsou všechny Lynchovy filmy. Nedávno jsem psal, že hlavním hrdinou Howlu je kameraman. Tady to platí úplně stejně – bez Juana Miguela Azpirozy by to nemělo ani z půlky takové produkční hodnoty. Jenže to naštěstí Juana Miguela Azpirozu má, a taky to má Anthonyho Mackieho, u kterého si nepamatuju, že by se někdy do role tak vložil (a že jsem s ním viděl sakra filmů), a Franka Grilla a jejich perfektní chemii. V akčních scénách jsou sice lepší adkinsonovky, ale automobilové honičky jsou naprostá lahoda a je jasně vidět, odkud Lynch čerpá inspiraci (a bylo by to vidět i bez prvoplánového odkazování se na Friedkina a Carpentera – ačkoliv oboje mě jako fanboye i tak ohromně potěšilo, především co se týče Sorcerera a To Live and Die in L.A.). Zamrzelo mě akorát přílišné dřenění soundtracku (akční scény by lépe fungovaly v tichu, hlavně ta v automyčce) a lehce antiklimatický závěr. Jinak ale po Wheelmanovi další povedená Carnahanova produkce a technicky nejlépe zvládnutý Lynchův film. Mayhem byl zábavnější, ale Point Blank si určitě dám s chutí znovu. A doufám, že už mu konečně někdo dá budget na vlastního Sorcerera. Zasloužil by si to.(17.7.2019)

 • luka4615
  **

  Vcelku přímočaře nalajnovaná akční záležitost, která staví zejména na "buddy" chemii mezi ústředními herci. Je tedy vážně na škodu, že i na tak krátké stopáži se vyskytuje enormní počet hluchých míst, které jsou sice občas přerušeny skvěle nasnímanou přestřelkou či honičkou, ovšem ani to nestačí na alespoň průměrný divácký zážitek. Škoda.(15.7.2019)

 • Spiker01
  ***

  Už jsem myslel, že budu zlý a tuhle Netflix novinku odstřelím úplně, ale vlastně to dopadlo lépe než jsem čekal. Wheelman byl teda o něco lepší, nicméně skloubit Franka Grilla s dalším oblíbencem tohoto streamovacího giganta - Anthonym Mackiem se ukázal jako fajn tah a nenáročný divák si tento krátký, leč zaměnitelný thriller celkem užije. A tahle dvojka je bezpochyby největším kladem filmu. PS : Point Blank má absolutně nevkusnou a nehodící se hudbu. 6/10(15.7.2019)

 • Morholt
  ***

  Zdravotní bratr se snaží zachránit těhotnou manželku ze spárů relativních padouchů i zkorumpovaných policistů. Takové nic proti ničemu. Na dané stopáži film sice až moc hluchých míst, ale Grillovi s Mackiem to šlape, střílí se tu a občas zahvízdá nějaká ta spálená guma. Sem tam se objeví i pokus o vtip a i když příliš nefunguje, nijak to neuráží. Jednou se to dá, ale opravdu jen jednou. 50%(14.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace