Point Blank

Freddy Waff

Kostýmy:

Jayna Mansbridge
  • Hollohlaway

Podivuhodně nevzrušivý mix střelby, honiček, zkorumpovaných policajtů a prchajících zločinců. Hlavní pár ujde, ale zbytek je nudná, televizně vyhlížející a ničím nevyčnívající šablonovitá věc bez špetky lepší akce nebo vzruchu. Tohle dílko skutečně nevyniká naprosto ničím. A soundtrack vybíral někdo šílenej a hluchej.(6.8.2019)

• M.i.k.e

Netflix se nedávno nechal slyšet,že už nebude točit kde co a začne si projekty dobře vybírat.Tohle buď vzniklo ještě před oním prohlášením,nebo by Netflix měl zvažovat výměnu toho kdo o tom rozhoduje.Point Blank je zřejmě nejslabší kus,který sem z dílny Netflixu viděl.Herce to evidentně nějak extra nebavilo,blbě to vypadá a děj je kombinací hned několika klišé s rádoby nečekaným zvratem,který tak jako tak vůbec nefunguje.Nuda a šeď...20% PS: ani mi nedošlo,že jde o remake.Přitom francouzskou verzi sem viděl a kdysi se mi dost líbila...(14.7.2019)

• DAPDO

Hrozně jednoduchej příběh a zápletka, až jsem měl chvilkama pocit, že koukám na český Specialisty. Předvídatelný prakticky od začátku, těch pár přestřelek to nezachránilo. Vadily mi i jakýsi pokusy o vtipný prvky, k smíchu nebyly ani trochu. Kdo se na tohle chce podívat, doporučuju stáhnout si originální verzi s nějákýma normálníma titulkama, protože český dabing v tomhle případě ztratil koule a šedesátkrát přeložil fuck jako sakra, chvílema to vypadalo, jako když se děcko učí mluvit a opakuje jedno slovo - sakra, sakra, sakra...Do toho v pár okamžicích hlasitá hudba v ten nejblbější okamžik - tady neni o čem přemýšlet, 35%.(8.9.2019)

Ťažký priemer, ktorý si veľmi rýchlo vystrieľa všetky potenciálne tromfy a nevýrazný scenár plný nekonzistentných zmien nálad zachraňuje iba slušná buddy chémia Mackieho a Grilla. No je to málo a nebyť krátkej minutáže, vďaka ktorej má film aspoň chvíľami aké-také tempo, išlo by o ešte úmornejší zážitok.(14.7.2019)

Hned na začátku je potřeba uvést, že se jedná o druhý remake francouzského stejnojmenného snímku z roku 2010 v Česku uveden pod názvem 'Limit'. První remake má na svědomí Jižní Korea v roce 2014 pod názvem 'Pyojeok'. Francouzský originál je strhující akční jízda, jihokorejský remake v podstatě také a tak se podívejme, jak si s tím poradili Američani. A jedná o změnu, což není překvapením. I přes značnou předvídavost děje, menšího množství akce a umírněného humoru, ale i tak se jedná o dobrou akční komedii, která má jednoduchý děj, správné tempo a ano, i tu zábavnost. Téma o zkorumpovaných policajtech, jehož centrem dění je přeci jen neobvyklá dvojka. Oba jsou vzniklými okolnostmi osudu spojeni a jsou nuceni spolupracovat, byť každý z jiného zájmu. I to jejich spojenectví však má určitý vývoj.  Svým způsobem se jedná o klasický buddy film, byť skutečně poněkud neobvyklého charakteru. Máme tu klasický černobílý pár, jen s jednou změnou. Černoch se vždy prezentoval jako užvaněný týpek, což tady použito nebylo. A je to dobře. Hodně dobře, neboť takovéhle charaktery už zavál čas. Snímek z produkce Netflix se nesnaží být lecjakým unikátním filmem a tak zkrátka vypadá tak, jak vypadá. Scénář se za každou cenu nesnaží diváka strhnout. Naopak ho nechává dějem lehce proplouvat a pokouší se navodit nenáročnou odpočinkovou atmosféru. A to se kupodivu daří. Atmosféra snímku tedy vypadá spíše jako televizní projekt ale na škodu to vůbec není. Naopak. Když se nebude očekávat velkorozpočtový biják i takovýto snímek se dá po divácké stránce příjemně užít.(18.8.2019)