Mnohem povedenější než verze od Lynche. Ačkoliv i tady je oproti knížce leccos zpřeházené, a některé okamžiky jsou téměř do očí bijící (zasvěcení Jessicy, přičemž si jde k oltáři s hezky kulaťoučkým bříškem a velebná matka, léčitelka a vědma, se diví že je samodruhá :D představoval jsem si to v knize trochu jinak). Nicméně velice povedené :)(19.9.2012)

Jako fanouška knižní Duny mne tato adaptace příjemně překvapila. Ani ne tak triky (některé jsou spíše k smíchu) a kostýmy (jsou až moc ulítlé a do světa Duny se mi moc nehodí, i když je navrhoval Pištěk), ale především scénářem, který se knihy drží velmi věrně. Pro nečtenáře možná zmatené a nepochopitelné, ale pro toho, kdo četl knihu se jedná o slušnou adaptaci. 7/10(12.1.2008)

Velmi přesné zpracování knihy, které v rámci video produkce vůbec neurazí a řada českých tváři člověka dokonce příjemně překvapí. Co ovšem naprosto absentuje je atmosféra, je to toliko jen sterilní převyprávění s průměrným formálním zpracováním - taková ta klasická televizní velkoprodukce. Člověk si tohle třídílné zpracování může pustit bez znalosti knižní předlohy a pochopí , narozdíl od podivného lynchovského zpracování z roku 1984 (ale já jsem mu přesto věrná ... ).(24.4.2005)

Pro mne, jakožto fanouška předlohy, je tahle seriálová záležitost skvělá, mnohem lepší, nežli Lynchova verze. Ani nemám, co bych vytkl, protože od hereckého ansámblu přes na tv minisérii úctyhodné triky (obzvlášť když mluvíme o namalované poušti na pozadí, hehe) až po ztvárnění jízdy na Tvůrcích (vážně jsem nevěřil, že to jde natočit tak, aby to působilo důstojně). Navíc jakmile se rozezní pokřik ve jménu Muad´Dibově, jsem kompletně ztracenej a nadšením třepu ploutvema jako pod vlivem elektrockého šoku. Tohle si bere od díla Franka Herbarta to nejlepší a přetavuje to mezi vynikající scifi seriál, navíc okořeněný Českou příchutí.(1.3.2013)

Na televizní zpracování nadprůměrný počin. Dlouhá stopáž umožnila zpracování Herertovy klasiky bez zkracování a přeskakování méně zajímavých dějových pasáží, což někteří diváci mohou označit za zbytečné scény narušující svižnost děje. Já jsem s tím problém neměl a naopak jsem měl radost z vytvořené atmosféry planety Duna. Co dopadlo bídně v podání Lynche, se povedlo ve formátu televizní obrazovky. Na škodu je místy viditelný nízký rozpočet, jehož váhu nejvíce poznaly vizuální efekty. Fanouškům knihy doporučuji.(14.3.2010)

• - Minisérie se natáčela v Itálii a v České republice - přesněji v Praze, díky tomu si v ní zahrálo mnoho českých herců. (Yardak)