Perfektní televizní minisérie, která je velice věrná knižní předloze (oproti verzi od Davida Lynche). Sci-fi série má sice slabší vizuální efekty, ale naopak překvapí v architektonickém zpracování a v kostýmech dle Theodora Pištěka. Výběr herců je též na dobré úrovni. Poněvadž se snímek natáčel v Praze, tak několik českých herců dokonce dostalo větší prostor, což je takový milý bonus na závěr. Slabších 5 hvězd. Kniha je fenomenální, také doporučuji!(15.2.2015)

Velice solidní televizní produkt. Srovnání s Lynchovou Dunou se prostě nedá vyhnout... Nicméně obě Duny jsou jiné. K mému překvapení se ve všech třech dílech objevilo několik pozoruhodných okamžiků - vynikající baronův ocelový vějíř, loutky Forman brothers a hlavně poměrně slušnén herecké výkony - stabilně vedle Williama Hurta se mi líbila Saskia Reeves a Ian McNeice. Myslim, že docela slušné... No...(14.2.2009)

I přes občasná nudná místa je to jeden z nejpovedenějších (spíše nejpovedenější) zfilmování Herbertovi Duny. Počítačové efekty jsou těsně pod hranicí skutečného filmu co chodí do kin a né na úrovni televizních příběhů. Výborné obsazení v čele s W. Hurtem. Poznatelní čeští komparzisté v menších i větších rolích (Barbora Kodetová). Celkově velmi zajímavý snímek z produkce Tv....(3.8.2004)

• Joll

Jelikož knižní předlohu a všechny její díly miluju a čet jsem nejméně 2x tak tohle musím hodnotit jako špatný! tohle si Duna nezasloužila, ona by se vůbec neměla zfilmovávat, protože to jednoduše nikdy nebude ono!Tahle verze je o poznání věrnější předloze než třeba Lynchova Duna která měla zase o dost lepší atmosféru a nezářila z ní tahle televizní kýčovost kterou jaksi nemohu přenést přes srdce.Z Barona Harkonena je tu taky roztomilý tlusťoušek, z feyda nejde strach , je to zkrátka pro mě jako čtenéře nepřijatelné a taky mi vadí ta klasická televizní bakelitovost a rendering a ta čistota! Moje rada, vykašlete se na filmové i televizní zpracování a raději si přečtěte knihu, stojí za to!a když už nejste na ty knihy tak aspoň Lynche sice není moc věrný předloze ale má to aspoň atmosféru a dobré herce..(15.2.2007)

Na televizní zpracování nadprůměrný počin. Dlouhá stopáž umožnila zpracování Herertovy klasiky bez zkracování a přeskakování méně zajímavých dějových pasáží, což někteří diváci mohou označit za zbytečné scény narušující svižnost děje. Já jsem s tím problém neměl a naopak jsem měl radost z vytvořené atmosféry planety Duna. Co dopadlo bídně v podání Lynche, se povedlo ve formátu televizní obrazovky. Na škodu je místy viditelný nízký rozpočet, jehož váhu nejvíce poznaly vizuální efekty. Fanouškům knihy doporučuji.(14.3.2010)

• - Minisérie se natáčela v Itálii a v České republice - přesněji v Praze, díky tomu si v ní zahrálo mnoho českých herců. (Yardak)