Perfektní televizní minisérie, která je velice věrná knižní předloze (oproti verzi od Davida Lynche). Sci-fi série má sice slabší vizuální efekty, ale naopak překvapí v architektonickém zpracování a v kostýmech dle Theodora Pištěka. Výběr herců je též na dobré úrovni. Poněvadž se snímek natáčel v Praze, tak několik českých herců dokonce dostalo větší prostor, což je takový milý bonus na závěr. Slabších 5 hvězd. Kniha je fenomenální, také doporučuji!(15.2.2015)

nasi uzasni trikovi specialiste, experti z barandova majici nad vchodem vedle napisu "dej buh stesti" trosicku sebevedomy (nabubrely, az arogantni, no fuj!) napis "zlate ceske rucicky" dokonale zkurvili dalsi pokus o prevedeni duny na televizni skelno. po genialni verzi davida lynche, na jejiz directors cut cekam jak na santu, prichazi dokonale sterilni, amaterska a nudna verze. prvni vec, ktera vas vyvede z poklidneho rozjimani je jakysi postarsi manik s notne proridlou kstici a strnistem v roli 15leteho paula atreidese, o kterem hned na 2. strance knihy prohlasili, ze vypada mladsi nez kolik mu je ve skutecnosti...kyle maclachlan je holt jen jeden. pote nasleduji zabery z asi 10 let stare videohry, odehravajici se na pousti, coz ale neni originalni intermezzo z westwoodovske duny 2, ale prace nasich hlinikovych zahnivajicich paratu. no nic. a nema to cenu dal rozpitvavat, je to proste nuda, nema to zadnou atmosferu, ktera se treba u lynchovy verze dala vylozene krajet a nezachrani to ani hojna ucast ceskych hercu, kodetovou vyhrabali buhvikde, ale treba internacional karel dobry odvadi tradicne kvalitni praci. aby bylo jasno, *** davam jen za to, ze to je duna. vy, kteri tento fenomen neznate, od tohoto paskvilu dejte radsi ruce pryc.(14.11.2005)

...No zdařilé podání na tak nízký rozpočet, chválím Pištěka za kostýmy, s těma si nezadá ani Pátý element... Ale jaksi se člověk neubrání porovnání s Lynchovou verzí - ta je prostě daleko lepší, svým způsobem úchylná a oplzlá, vyrazí dech... Tohle je jen prosté převyprávění, někdy až příliš dlouhé a plné nudných intrik... Doporučuji Lynchovu prodlouženou verzi (Extended), která má 3 hodiny a je daleko lepší než dvouhodinová...(8.11.2008)

Na televizní zpracování nadprůměrný počin. Dlouhá stopáž umožnila zpracování Herertovy klasiky bez zkracování a přeskakování méně zajímavých dějových pasáží, což někteří diváci mohou označit za zbytečné scény narušující svižnost děje. Já jsem s tím problém neměl a naopak jsem měl radost z vytvořené atmosféry planety Duna. Co dopadlo bídně v podání Lynche, se povedlo ve formátu televizní obrazovky. Na škodu je místy viditelný nízký rozpočet, jehož váhu nejvíce poznaly vizuální efekty. Fanouškům knihy doporučuji.(14.3.2010)

Mnohem povedenější než verze od Lynche. Ačkoliv i tady je oproti knížce leccos zpřeházené, a některé okamžiky jsou téměř do očí bijící (zasvěcení Jessicy, přičemž si jde k oltáři s hezky kulaťoučkým bříškem a velebná matka, léčitelka a vědma, se diví že je samodruhá :D představoval jsem si to v knize trochu jinak). Nicméně velice povedené :)(19.9.2012)

• - Minisérie se natáčela v Itálii a v České republice - přesněji v Praze, díky tomu si v ní zahrálo mnoho českých herců. (Yardak)