Film natočený podla geniálneho románu. Bohužial s filmovým spracovaním je to horšie. Mamutia dĺžka takmer 4,5 hodiny dávala dostatočný priestor na rozvrhnutie všetkých dejových línií. Síce sa tak nestalo, ale to mi ani tak nevadí. Čo ma žerie, sú nové dejové linky, ktoré si scénaristi do už tak komplexného diela pridali. Tieto celkový dej iba zbytočne zdržujú a robia film v niektorých miestach neskutočne zdĺhavým a nudným. Pripomienky by som mal aj k výberu niektroých hercov (napr. nikdy som si nepredstavoval imperátora Shadama Corrina ako senilného dedka, ktorý je všetkým na smiech - mne aspoň bol :) ), práci pána Pišteka (sorry, ale sci-fi a hamletovské pančuchové kostýmy mi nejako nejdu dokopy - ale to je vec vkusu). Nemôžem si pomôcť, ale Lynchova verzia sa mi páčila viac.(15.4.2006)

• willis

Točit něco takového jako je Herbertova Duna je sebevražda a o tom se přesvědčil i Lynch. Propracovaný svět plný politiky, úskoků, zrady, náboženství je tak složitý a komplexní, že z toho vždy ve filmu zůstane jenom ubohá snaha. Duna je jednou z nejlepších sf knih a i sebelepší filmové zpracování Herbertově práci nemůže sahat ani po kotníky.(20.5.2005)(20.5.2005)

Pro mne, jakožto fanouška předlohy, je tahle seriálová záležitost skvělá, mnohem lepší, nežli Lynchova verze. Ani nemám, co bych vytkl, protože od hereckého ansámblu přes na tv minisérii úctyhodné triky (obzvlášť když mluvíme o namalované poušti na pozadí, hehe) až po ztvárnění jízdy na Tvůrcích (vážně jsem nevěřil, že to jde natočit tak, aby to působilo důstojně). Navíc jakmile se rozezní pokřik ve jménu Muad´Dibově, jsem kompletně ztracenej a nadšením třepu ploutvema jako pod vlivem elektrockého šoku. Tohle si bere od díla Franka Herbarta to nejlepší a přetavuje to mezi vynikající scifi seriál, navíc okořeněný Českou příchutí.(1.3.2013)

Prvé, čo som začal pri sledovaní robiť, bolo zrovnávanie s Lynchovou verziou. No možno to nebol dobrý nápad. Aj napriek vyše 15 ročnému rozdielu medzi oboma snímkami, Lynchov film vyhráva na celej čiare, a to nielen po technickej, ale aj umeleckej stránke. A nech sa tu nikto nevyhovára na televízny look. Dalo sa to aj lepšie.(7.3.2011)

...No zdařilé podání na tak nízký rozpočet, chválím Pištěka za kostýmy, s těma si nezadá ani Pátý element... Ale jaksi se člověk neubrání porovnání s Lynchovou verzí - ta je prostě daleko lepší, svým způsobem úchylná a oplzlá, vyrazí dech... Tohle je jen prosté převyprávění, někdy až příliš dlouhé a plné nudných intrik... Doporučuji Lynchovu prodlouženou verzi (Extended), která má 3 hodiny a je daleko lepší než dvouhodinová...(8.11.2008)

• - Minisérie se natáčela v Itálii a v České republice - přesněji v Praze, díky tomu si v ní zahrálo mnoho českých herců. (Yardak)