Mnohem povedenější než verze od Lynche. Ačkoliv i tady je oproti knížce leccos zpřeházené, a některé okamžiky jsou téměř do očí bijící (zasvěcení Jessicy, přičemž si jde k oltáři s hezky kulaťoučkým bříškem a velebná matka, léčitelka a vědma, se diví že je samodruhá :D představoval jsem si to v knize trochu jinak). Nicméně velice povedené :)(19.9.2012)

Jako fanouška knižní Duny mne tato adaptace příjemně překvapila. Ani ne tak triky (některé jsou spíše k smíchu) a kostýmy (jsou až moc ulítlé a do světa Duny se mi moc nehodí, i když je navrhoval Pištěk), ale především scénářem, který se knihy drží velmi věrně. Pro nečtenáře možná zmatené a nepochopitelné, ale pro toho, kdo četl knihu se jedná o slušnou adaptaci. 7/10(12.1.2008)

Zdlouhavé, místama nudné, místama trikově zcela nezvládnuté, ale víte, v tomhle případě mi to vůbec nevadí. Vzhledem k faktu, že celý film vznikal na Barrandově a že všechny scény z pouště vznikaly v jedné místnosti, mé ta triková nedokonalost svůj půvab. Často vidíte, jak herci předstírají chůzi po poušti a bezprostředně za nimi vidíte pověšené plátno s namalovanými dunami atd. Takových momentů je tam spousta a už jenom vychytávat tyhle nedokonalosti je velmi zábavné. Navzdory tomu jsem byl vtažen do příběhu, protože Duna sama o sobě je parádní román a tahle verze se jí dost věrně drží. Herecky to bylo často dost toporné, ale potěší hojná účast našich herců, z nichž Karel Dobrý má nečekaně velký prostor. Párádní jsou ovšem kostýmy pana Pištěka, což se ovšem dalo čekat. Ale jak už jsem řekl, nejzábavnější na celém filmu jsou ty roztomile nedokonalé triky z dílny našich trikových specialistů.___ PS: Po diváckém repete po dlouhých letech a přečtení knihy musím jenom konstatovat, že asi takhle nějak - pietně k předloze - měla vypadat Lynchova verze.(28.12.2002)

nasi uzasni trikovi specialiste, experti z barandova majici nad vchodem vedle napisu "dej buh stesti" trosicku sebevedomy (nabubrely, az arogantni, no fuj!) napis "zlate ceske rucicky" dokonale zkurvili dalsi pokus o prevedeni duny na televizni skelno. po genialni verzi davida lynche, na jejiz directors cut cekam jak na santu, prichazi dokonale sterilni, amaterska a nudna verze. prvni vec, ktera vas vyvede z poklidneho rozjimani je jakysi postarsi manik s notne proridlou kstici a strnistem v roli 15leteho paula atreidese, o kterem hned na 2. strance knihy prohlasili, ze vypada mladsi nez kolik mu je ve skutecnosti...kyle maclachlan je holt jen jeden. pote nasleduji zabery z asi 10 let stare videohry, odehravajici se na pousti, coz ale neni originalni intermezzo z westwoodovske duny 2, ale prace nasich hlinikovych zahnivajicich paratu. no nic. a nema to cenu dal rozpitvavat, je to proste nuda, nema to zadnou atmosferu, ktera se treba u lynchovy verze dala vylozene krajet a nezachrani to ani hojna ucast ceskych hercu, kodetovou vyhrabali buhvikde, ale treba internacional karel dobry odvadi tradicne kvalitni praci. aby bylo jasno, *** davam jen za to, ze to je duna. vy, kteri tento fenomen neznate, od tohoto paskvilu dejte radsi ruce pryc.(14.11.2005)

• Wormboy

Herbertov svet Duny je velkolepy a carovny. Lynch si na nom dokonale vylamal zuby a nic ine som necakal ani od televizneho spracovania. TV verzia ma vsak jednu vyhodu a to, ze mohla ist dlzkou za hranicu bezneho filmu a to aj vidiet. Tvorcovia sa snazili zachytit co najviac z knihy a preniest do filmu. Je pre mna vsak absolutne nepochopitelne, ako vsak mohli pripustit nieco taketo, kedze vychadzam z toho, ze tak narocny projekt aky Duna predstavuje, chyti do ruk len velky fanusik. Triky boli absolutne katastrofalne, ale to by sa dalo prezriet. Ale plnostihli az tucni fremeni??? To snad nemysleli vazne!!! A tie kostymi?Ved to vyzeralo ako z maskarneho balu, dost lacneho (aj ked filtersaty sa im vydarili). Herecke obsadenie? Na jednej strane spokojnost (vojvoda Leto, ciastocne aj Paul, lady Jessica, princezna Irulan, Gurney, mala Alia), avsak na druhej absolutna znechutenost (baron Harkonnen, Fenrig, vsetci fremeni do jedneho, cela Gilda, aj Bene Gesserit, rovnako aj obaja mentanti). Ale aby som nebol len kriticky, cely film je pekne dlhy a fanusika vtiahne do svojho sveta...a to je to najkrajsie co Duna predstavuje.(31.5.2007)

• - Minisérie se natáčela v Itálii a v České republice - přesněji v Praze, díky tomu si v ní zahrálo mnoho českých herců. (Yardak)