poster

Hra bez pravidel

 • anglický

  A Game Without Rules

Krimi / Drama / Akční / Film-Noir

Československo, 1967, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  ***

  rozhodně to není špatné, ale mezi brilantním úvodem, kde exceluje Jan Tříska, a neméně dobrým závěrem (kde zas vyniká Vladimír Menšík) je pasáž, která... Nijak neuchvacuje a sem tam nudí, navíc i hlavní hrdina (teda pokud tenhle film něco jako hrdinu má) je poměrně nevýrazný i díky jeho skvělým hereckým kolegům, filmovým oponentům (Adamíra a Kryzánek). A ani skvělá technická stránka tohle v mých očích nezvedne na lepší hodnocení(15.3.2013)

 • fragre
  ***

  Na svou dobu jistě překvapivé, když tu nevystupují sympatičtí a chytří esenbáci. Dokonce bych řekl, že je to jeden z mála českých kriminálních filmů, kde akční scény nejsou zdrojem nechtěného veselí. Prostě, povedená variace na západní (francouzské) kriminálky. Zvláště ta loupež bez jediného slova je skvělá, pak už kvalita kolísá. Největší slabinou je hlavní hrdina. Svatopluk Matyáš je typově dobrá volba, herecky už méně dobrá volba. František Šťastný jen trochu přebytečná kuriozita.(28.2.2015)

 • F.W.Colqhoun
  ****

  Jindřich Polák předvádí, co musel jeden v šedesátých letech podnikat, když chtěl být bohatý jako Pan Tau. Hned v úvodu, kdy se příslušník bezpečnosti Málek dostane ve střetu s grázlem Jana Třísky do průšvihu, divák pochopí, že karty jsou rozdávány tentokrát poctivě a zaděláno je na československou verzi čehosi od Jean-Pierre Melvilla. Příběh na rozdíl o jiných českých kriminálek, na něž se dá dodnes s potěšení čučet při nedělních odpolednách, není jako ta bílá čára uprostřed silnice, do karet není vidět ani hlavním postavám a dokonce schází dobově obvyklá adorace fízlů. O to více zamrzí, že dojem z filmu sráží dolů bota, které se šlo snadno vyhnout. Svatopuk Matyáš v roli Málka je sice typově přesný, ale v hlavní roli netáhne, což je cítit v každém okamžiku, kdy se ocitá na plátně tváří v tvář jiné herecky váhové kategorii - Jiřímu Adamírovi, Josefu Bláhovi, o Menšíkovi nemluvě. Potěší, ale zamrzí.(2.1.2018)

 • YURAyura
  ****

  8/10 Prekvapive dobra kriminalka s chareaktery, ktere nejsou cernobile jako material tohoto snimku, se zakonitostmi, co neplati a podarenym scenarem vyhybajicim se chybam a klische, co do dneska vidame i v kolorovanych akcnich filmech. Mihne se tam i ceskoslovensky motoking Franta Stastny a docela mu to hrani jde ;]](15.1.2007)

 • keoma26
  *****

  ta hra není úplně bez pravidel, její pravidlo se podobá jednoduchému pravidlu dámy, kterou hrají dělníci v jedné scéně: přeskočit a zbavit se soupeřova kamene, s tím rozdílem ovšem, že na této šachovnici je mnohem více barev než jenom černá a bílá, také tempo hry a rychlost tahů se blíží dámě, nejde o žádné šachy se strategickým několikahodinovým vyčkáváním na soupeřovu reakci či chybu, se složitým promýšlením možných variant a kombinací mnoho tahů dopředu ... rovněž hodnota jednotlivých figur je stejná, není mezi nimi žádný král, střelec nebo pěšák, protože pěšáci jsou v podstatě všichni a všichni tak i skončí.(9.8.2009)

 • - Role motocyklového jezdce se zhostil profesionál František Štastný, mistr světa silničních motocyklů. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace