The Making of 'Raiders of the Lost Ark'

(TV film)
všechny plakáty

Xmilden

Uspokojivý dokument, který pochází ze stejného roku jako samotný film, nicméně vedle novějšího Making of neobsahuje zase tolik informací a vzpomínek aktérů. Dozvíme se zde například že Stevenovi vadil nedostatek hadů, natáčení probíhalo v Tunisku, v Londýně nebo na Hawaii a také se podíváme pod pokličku nebezpečné automobilové honičky. ()

Shakers

Jeden s tých lepších Making of. Velku zásluhu na tom majú predovšetkým hady, brilantné kulisy a samozrejme ako sa tento legendárny film formoval - Spielberrg chcel točiť bondovku, no Lucas mu ukázal príbeh o dobrodruhovi, ktorý zažíva po ceste za nadprirodzenými artefaktmi plno akčných kúskov. Pôvodne tu Harrison hrať ani nemal, ale kamoš (Lucas) kamošovi (Spielberg) odporučil Forda. A hlavne tu je vidieť Spielbergov zápal a jeho nápady, no občas pustil za kameru aj svojho kamoša Georga. 95% - 5* ()

corpsy

Aj keď je to dramaturgicky iné, ako novšie making-of, vytvára krásnu predstavu o natáčaní pre mňa najúžasnejšieho snímku v dejinách filmu. A za to si svoje maximum bezprostredne zaslúži. ()