Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osmiletá holčička tentokrát musí bojovat o to, aby si její rodiče z Domu hrůzy, jež dostala darem od dědy z nemocnice, vídeňského Čecha Swobody, neudělali rodinnou vilu. Pomohou jí v tom její staří přátelé, s pomocí kouzelných hodin oživlé figuríny, čarodějnice Berta, půvabná Elvíra a doktor Caligari. Zasadí se o to, aby z Vídně přijel notář Weber zkontrolovat, zda jsou dodrženy podmínky darovací smlouvy a zda atrakce plní svůj účel... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pokračování Kačenky a strašidel navazuje přesně tam, kde nás zanechal první díl. Strašidelná atrakce z vídeňského Prateru a spolu s ní i trojice strašidel, se přestěhovala na zahradu ke Kačenčině babičce. Podívali jsme se na pražské Výstaviště (dříve Park kultury a oddechu Julia Fučíka) a krásy Vídně vystřídalo obligátní pražské centrum, trocha Zlaté kapličky nikdy nemůže škodit, že. Novinkou jsou hrátky věčně zamilované Elvíry, které to sluší fantasticky i v moderních šatech. Vzhledem k tomu, že později byl z obou dílů sestaven také seriál, a jde tedy o jednolitý materiál, kvalita rozhodně nekolísá. Bohužel onen seriál je ještě méně reprízovaný, než samotný dvojdílný film. ()

tyna97 

všechny recenze uživatele

Nejradši mám scénu, kde rozcuchaná Bohdalka s culíčkem, v modro–bílé uniformě zdravotní sestřičky, v nemocnici bouchne dveřma, vyjde do čekárny mezi pacienty celá politá červenou barvou a praví: „tak další, prosím“. Opravdu strašidlo. Však kolikrát na vás v čekárně u doktora vybafne zakrvácená rozchuchaná dlouhovlasá sestra? ()

Reklama

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Pokračování výborné rodinné komedie o Kačence a třech strašidlech, které je zároveň posledním počinem Jindřicha Poláka. Podle mě je to už jen takové protahování prvního dílu. Není v něm takřka nic nového, jedině snad až ten konec, který byl impozantním překvapením v Prátru. [6057. hodnocení, 47. komentář, 47%] ()

char_t 

všechny recenze uživatele

Hodnocení s dovolením obkopnu z jedničky, jelikož se jedná o nefalšované to-be-continued a jeden film bez druhého nemá smysl. Takže: "Po zkušenostech z dětství a mladšími sestrami vím, že jestli budu mít někdy dceru ve věku 5-8, bude z tohohle nadšená, jen musím zařídit, abych u toho nebyl, a že se nahrávka po přehrání zničí, jinak se té otravy zase pár let nezbavím." ()

Rodin 

všechny recenze uživatele

Zbytečné pokračování prvního kousku za zřejmě ušetřené peníze. Kdyby za tytéž prachy byl natočen pouze jeden opravdu vychytaný kostýmní pohádkově laděný příběh, mohlo se dosáhnout pěkného výsledku. Takhle vznikly dva průměrně podprůměrné filmy, jejichž hlavním přínosem byla zřejmě slušná gáže pro herce a štáb. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Pri natáčaní zažila Adriana Romanová-Tarábková (Valéria) dramatický moment. Nevedela šoférovať, ale aj tak sadla do auta veterána, ktoré malo navyše radiacu páku na volante a skoro vyletela zo zákruty do poľa. Navyše vtedy ani nemala vodičák. (Raccoon.city)
  • Stejně jako v prvním díle i zde nadabovala Kačenku při postsynchronech Klára Šumanová. Slovenskou herečku Adrianu Tarábkovou pak Petra Hanžlíková. (funhouse)

Reklama

Reklama