Kačenka a zase ta strašidla

• Československo

Kačenka a zase tie strašidlá

Fantasy / Rodinný

Československo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, 1992, 84 min

Pokračování Kačenky a strašidel navazuje přesně tam, kde nás zanechal první díl. Strašidelná atrakce z vídeňského Prateru a spolu s ní i trojice strašidel, se přestěhovala na zahradu ke Kačenčině babičce. Podívali jsme se na pražské Výstaviště (dříve Park kultury a oddechu Julia Fučíka) a krásy Vídně vystřídalo obligátní pražské centrum, trocha Zlaté kapličky nikdy nemůže škodit, že. Novinkou jsou hrátky věčně zamilované Elvíry, které to sluší fantasticky i v moderních šatech. Vzhledem k tomu, že později byl z obou dílů sestaven také seriál, a jde tedy o jednolitý materiál, kvalita rozhodně nekolísá. Bohužel onen seriál je ještě méně reprízovaný, než samotný dvojdílný film.(5.11.2011)

• Rodin

Zbytečné pokračování prvního kousku za zřejmě ušetřené peníze. Kdyby za tytéž prachy byl natočen pouze jeden opravdu vychytaný kostýmní pohádkově laděný příběh, mohlo se dosáhnout pěkného výsledku. Takhle vznikly dva průměrně podprůměrné filmy, jejichž hlavním přínosem byla zřejmě slušná gáže pro herce a štáb.(30.3.2010)

• Djkoma

Kačenka a zase ta strašidla a zase nudná pohádka.(7.1.2006)

• char_t

Hodnocení s dovolením obkopnu z jedničky, jelikož se jedná o nefalšované to-be-continued a jeden film bez druhého nemá smysl. Takže: "Po zkušenostech z dětství a mladšími sestrami vím, že jestli budu mít někdy dceru ve věku 5-8, bude z tohohle nadšená, jen musím zařídit, abych u toho nebyl, a že se nahrávka po přehrání zničí, jinak se té otravy zase pár let nezbavím."(3.11.2013)

Druhá polovina příběhu o malé české koprodukční holčičce, která zdědila dům hrůzy s několika velice milými strašidly. Dočkáte se mimo jiné i novátorského divadelního představění a Jan Jiráň kromě poslintání i zamilování:)(19.4.2004)

• - Pri natáčaní zažila Adriana Romanová-Tarábková (Valéria) dramatický moment. Nevedela šoférovať, ale aj tak sadla do auta veterána, ktoré malo navyše radiacu páku na volante a skoro vyletela zo zákruty do poľa. Navyše vtedy ani nemala vodičák. (Raccoon.city)

• - Stejně jako v prvním díle i zde nadabovala Kačenku při postsynchronech Klára Šumanová. Slovenskou herečku Adrianu Tarábkovou pak Petra Hanžlíková. (funhouse)