poster

Krádež legendy

 • USA

  Grand Theft Parsons

 • Slovensko

  Krádež legendy

Drama / Komedie

USA / Velká Británie, 2003, 88 min

 • Cubah
  ****

  Pro mě příjemné překvapení, pořád jsem si říkal, že jde o průměrnou komedii o potrhlém hippíkovi a o něco méně potrhlém kámošovi slavného zpěváka, ale závěrečná katarze byla vskutku očišťující...(9.7.2009)

 • Dementra
  ***

  Ani pořádná komedie, ani pořádné drama, ale něco mezi tím. Gram Parsons je (u nás docela neznámá) hvězda country roku, která se stala ikonou spíše až po své smrti, a možná právě i kvůli zápletce s ukradenou rakví. Herci v pohodě, jen mě štvala postava Christiny Applegate (to by bylo, aby ve filmu náhodou nebyla nějaká typická zlatokopka, že jo), soundtrack samozřejmě skvělý.(8.10.2014)

 • Slasher
  ***

  Žil byl Gram Parsons (mně neznámá americká rocková ikona) a když umřel, jeho tělo i s rakví ukradl jeho nejlepší kámoš a manager v jedné osobě Phil Kaufman, aby splnil slib který si vzájemně dali - až jeden z nich umře, druhý spálí jeho tělo a popel z něj vypustí v poušti. Tohle se skutečně stalo, i když přece jen ten film má k pravdě celkem daleko, ale ta hlavní zápletka zůstává. A je to taková vlažná komedie. Ústřední dvojka Knoxville jako Kaufman a jeho hippie společník (Michael Shannon - nevlastní fotr z 8 Mile) jsou v pohodě a i když se to dalo zmáknout mnohem lépe, tyhle dva to alespoň drží na průměru. Wherever there's a hippie, there's a crime, even if that crime hasn't happened yet.(19.3.2008)

 • jopal
  ****

  Prijemne prekvapenie. Michael Shannon bo vynikajuci...(19.9.2010)

 • Ondrew
  ***

  Fajn uletena komedia, ktorej kraluje spravne ujety hipik Michael Shannon. Viacere hlasky ma totalne dostali. Aj ked sa moze zdat, ze ide zase raz len o jednohubku, v tomto pripade by som si film kludne pozrel znova. 65%.(5.1.2013)

 • - Johnny Knoxville (Phil Kaufman) si pri nakrúcaní scény v aute, kde mu "Hippie" rozbil fľašu o hlavu, skutočne zlomil nos. (lepo)

 • - Skutočný Phil Kaufman sa objavil na konci filmu, konkrétne v scéne, kde ide dole po schodoch z miestnej policajnej stanice a protestuje, že je nevinný. (lepo)

 • - Spoiler: Gram Parsons zomrel v izbe 8 v Joshua Tree Inn, Je to presne tá istá izba, v ktorej Larry (Michael Shannon) a Phil (Johnny Knoxville) nájdu pána Parsonsa (Gabriel Macht) na konci filmu, keď sa mu snažia vysvetliť svoje dôvody, prečo uniesli Gramove telo. Izba 8 je známa tiež ako izba "Gram Parsons Joshua Tree Inn Bed and Breakfast " a dá sa prenajať na prenocovanie. (lepo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace