Krádež legendy

Grand Theft Parsons

Krádež legendy

Drama / Komedie

USA / Velká Británie, 2003, 88 min

Pro mě příjemné překvapení, pořád jsem si říkal, že jde o průměrnou komedii o potrhlém hippíkovi a o něco méně potrhlém kámošovi slavného zpěváka, ale závěrečná katarze byla vskutku očišťující...(9.7.2009)

Ani pořádná komedie, ani pořádné drama, ale něco mezi tím. Gram Parsons je (u nás docela neznámá) hvězda country roku, která se stala ikonou spíše až po své smrti, a možná právě i kvůli zápletce s ukradenou rakví. Herci v pohodě, jen mě štvala postava Christiny Applegate (to by bylo, aby ve filmu náhodou nebyla nějaká typická zlatokopka, že jo), soundtrack samozřejmě skvělý.(8.10.2014)

Žil byl Gram Parsons (mně neznámá americká rocková ikona) a když umřel, jeho tělo i s rakví ukradl jeho nejlepší kámoš a manager v jedné osobě Phil Kaufman, aby splnil slib který si vzájemně dali - až jeden z nich umře, druhý spálí jeho tělo a popel z něj vypustí v poušti. Tohle se skutečně stalo, i když přece jen ten film má k pravdě celkem daleko, ale ta hlavní zápletka zůstává. A je to taková vlažná komedie. Ústřední dvojka Knoxville jako Kaufman a jeho hippie společník (Michael Shannon - nevlastní fotr z 8 Mile) jsou v pohodě a i když se to dalo zmáknout mnohem lépe, tyhle dva to alespoň drží na průměru. Wherever there's a hippie, there's a crime, even if that crime hasn't happened yet.(19.3.2008)

Prijemne prekvapenie. Michael Shannon bo vynikajuci...(19.9.2010)

Fajn uletena komedia, ktorej kraluje spravne ujety hipik Michael Shannon. Viacere hlasky ma totalne dostali. Aj ked sa moze zdat, ze ide zase raz len o jednohubku, v tomto pripade by som si film kludne pozrel znova. 65%.(5.1.2013)

• - Johnny Knoxville (Phil Kaufman) si pri nakrúcaní scény v aute, kde mu "Hippie" rozbil fľašu o hlavu, skutočne zlomil nos. (lepo)

• - Skutočný Phil Kaufman sa objavil na konci filmu, konkrétne v scéne, kde ide dole po schodoch z miestnej policajnej stanice a protestuje, že je nevinný. (lepo)

• - Spoiler: Gram Parsons zomrel v izbe 8 v Joshua Tree Inn, Je to presne tá istá izba, v ktorej Larry (Michael Shannon) a Phil (Johnny Knoxville) nájdu pána Parsonsa (Gabriel Macht) na konci filmu, keď sa mu snažia vysvetliť svoje dôvody, prečo uniesli Gramove telo. Izba 8 je známa tiež ako izba "Gram Parsons Joshua Tree Inn Bed and Breakfast " a dá sa prenajať na prenocovanie. (lepo)