Gram Parsons byl jedním z nejvlivnějších hudebníků své doby. Hudební génius, který znal Elvise, byl na turné s Rolling Stones a roku 1973 se smrtelně předávkoval morfiem a tequilou. A právě jeho smrtí snímek začíná. Příběh vycházející z folkloru, příběh o přátelství, cti a dobrodružství. Příběh tak mimořádný, že kdyby se nestal, nikdo by mu neuvěřil. Dva muži, pohřební auto, mrtvá rocková hvězda, pět galonu benzínu a slib. Manažer Phil Kaufman totiž kdysi Parsonsovi slíbil, že po jeho smrti odveze jeho tělo do milované pouště Joshua Tree National Monument v jihovýchodní Kalifornii, kde trávil celé týdny, a tam mu uspořádá kremaci. Phil tedy jeho tělo ukradne z mezinárodního letiště v Los Angeles, aby slib splnil, jelikož Parsonsova rodina podobný obřad odmítla. (Filmbox)

Phex

Vůbec to nefungovalo. Trapný předtím 1000x omletý skeče a scénky, zbytečnej film. Johny Knoxville by se svým hereckým uměním měl vážné problémy prosadit se i v Docela velkém divadle v Litvínově, o divadle Šumperk už vůbec nemluvím, tam by neměl šanci. ()

Dementra

Ani pořádná komedie, ani pořádné drama, ale něco mezi tím. Gram Parsons je (u nás docela neznámá) hvězda country roku, která se stala ikonou spíše až po své smrti, a možná právě i kvůli zápletce s ukradenou rakví. Herci v pohodě, jen mě štvala postava Christiny Applegate (to by bylo, aby ve filmu náhodou nebyla nějaká typická zlatokopka, že jo), soundtrack samozřejmě skvělý. ()

Slasher

Žil byl Gram Parsons (mně neznámá americká rocková ikona) a když umřel, jeho tělo i s rakví ukradl jeho nejlepší kámoš a manager v jedné osobě Phil Kaufman, aby splnil slib který si vzájemně dali - až jeden z nich umře, druhý spálí jeho tělo a popel z něj vypustí v poušti. Tohle se skutečně stalo, i když přece jen ten film má k pravdě celkem daleko, ale ta hlavní zápletka zůstává. A je to taková vlažná komedie. Ústřední dvojka Knoxville jako Kaufman a jeho hippie společník (Michael Shannon - nevlastní fotr z 8 Mile) jsou v pohodě a i když se to dalo zmáknout mnohem lépe, tyhle dva to alespoň drží na průměru. Wherever there's a hippie, there's a crime, even if that crime hasn't happened yet. ()

• Skutočný Phil Kaufman sa objavil na konci filmu, konkrétne v scéne, kde ide dole po schodoch z miestnej policajnej stanice a protestuje, že je nevinný. (lepo)
  • Bundu, ktorú nosí Johnny Knoxville vo filme, je rovnaká bunda Phila Kaufmana, ktorú mal na sebe, keď spálil telo Grama Parsonsa (Gabriel Macht) na púšti v Joshua Tree. (lepo)
  • Trojkolka, ktorú Johnny Knoxville používa vo filme, je pôvodný motocykel Phil Kaufmana z roku 1973. (lepo)