Reklama

Reklama

Queen & Slim

(festivalový název)
  • USA Queen & Slim (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Advokátka Queen vyráží na rande, které si domluvila přes Tinder. Slim je trochu zvláštní, ale nabídne se, že Queen odveze domů. Po cestě je ale odstaví nervózní policista, který začne prohledávat auto. Stačí jedna špatná věta a strážce zákona tasí zbraň. Když postřelí Queen, Slim policistu v sebeobraně zastřelí. Dvojice buď může zůstat na místě a strávit zbytek života ve vězení, nebo utéct a udržet si v rukou ještě zbytek svobody. (Elbe Dock)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (13)

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Bál jsem se agitky, ale film ma rozhodne spravne road movie flow a zajimave postavy. Plyne to sice do ocekavaneho konce, ale ocekavany je hlavne proto, jak jsme se naucili vnimat americkou policii, o to smutnejsi to vlastne je. Libilo se mi, ze film zbytecne moc “neocernuje” belochy, ale ukazuje spis vsudepritomnou nejistotu, jak se cerni v zemi prilezitosti nohou citit na kazdem kroku. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Motiv svobody je vlastní každé road movie i každému filmu o psancích, ale v případě "Queen & Slim"nabývá výrazně naléhavější kontury, neboť premisou je situace, která pro část obyvatel Ameriky představuje zcela reálnou hrozbu. Lena Waithe, která koloběh násilí skvěle tematizovala již ve svém seriálovém dramatu The Chi, z výchozí situace, kdy se z obyčejných dvou lidí, kteří se zrovna poznali na večeři, stanou nedobrovolní psanci, nerozvádí do očekávatelných exploatačních či žánrových zákoutí. Ačkoli dobře pracuje s napětím pramenícím z otázky, komu hrdinové mohou důvěřovat, v prvé řadě se zaměřuje na ústřední pár samotný a na jejich postupně se rozvíjející vztah. A díky tomu ve výsledku diváci nedostanou žádné "černošské Bonnie a Clyde", jak zazní sarkasticky i ve filmu, ale právě uhrančivý a náramně stylový příspěvek do kategorie romancí na útěku, který ale není pouhou variací, nýbrž autonomním dílem navíc promlouvajícím o tragických aspektech rasového napětí v současné Americe. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Podle amerických současných hororových pohádek o rasových vztazích je vidět, že to v současné Americe pěkně vře mezi jednotlivými etniky "tavicího kotle" kultur. Muž zabije policistu v sebeobraně. Má jako námezdní dělník strach o svůj život a stane se uprchlíkem. Zde se dá dohromady se ženou, která obhajuje jako právnička zločince. Vražda byla natočena na kameru a pár se stal národním symbolem traumatu, teroru, soužení a bolesti. Film u mě vůbec nefungoval, ale byl jsem zvědavý co udělá režisér Matsoukas za chvíli. A mezi párem je slušná chemie a myslím, že většina diváků by pro ně zemřela.Také jsem si všiml, že indické Bollywoodské filmy se nyní zkracují z tří hodin na dvě a americké prodlužují na dvě a půl hodiny, což je i tento případ. Kdo dnes v uspěchané době má čas jít na tři hodiny do kina? ()

Gastovski 

všechny recenze uživatele

Velmi jsem se obával té moderní BLM agitky a vše kolem ní spojené. Ale film nakonec překvapil a myslím, že skvěle reflektoval dnešní dění v Americe a mezi řádky sděluje, že nic není vyloženě černobílé. Ústřední dvojice je sympatická, uvěřitelná a já si jejich osudový road trip americkým Jihem bezezbytku užil. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ďalší z rasovo ladených filmov vychádzajúcich na objednávku pomaly každý mesiac. Tí dobrí černosi na jednej strane a tí zlí policajti na strane druhej. Policajná brutalita veru, tak nám to budú vtĺkať. Pritom to bol pôvodne dobrý nápad na Bonnyho a Clydea v africkej podobe, lenže toto sa tu vôbec nedeje. Zas je to len o prázdnom vykrikovaní o rasovej diskriminácii. Ale je napríklad zaujímavé, že cez sviatky v takom Londýne zverejnili zoznam 19 najhľadanejších zločincov aj s fotkami. No ja som ústa otváral a oči mi takmer vyskočili z jamiek, aký je ten Scotland Yard rasistický. Veď predsa nie je možné, aby z 19 najvážnejších kriminálnikov Británie boli len traja belosi. Alebo je tu ešte jedna možnosť, že sa belosi medzi sebou dohodli robiť menej kriminality, aby to vyzeralo, že černosi sú ti zlí. No fuj, odporní rasisti. ()

Galerie (38)

Související novinky

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg …

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od…

Reklama

Reklama