Tenhle film nepatří k těm, které bych musela vyhledávat. Něco na tom filmu mi vadí a já se nějak nemůžu dopátrat toho, co to je. Nepopírám, že je to bez pochyby výborným válečný film o hrdinných letcích, kteří v drsných časech nasazovali svoje životy. Pořád se s ním ale nedokážu srovnat. Takže se na něho dívám jen po velmi zralé úvaze, když nastane ten správný čas.(16.6.2011)

Vynikající válečný film popisující fungování RAF, který nemá daleko k autenticitě, a to i přesto, že při natáčení nebylo údajně použito jediného letadla. Podle této jedné strohé věty by se mohlo zdát, že se jedná o západní (nejspíš americký) snímek. Jaké to překvapení, že pochází z Československa - nejen silným příběhem (přiznám se, že ten konec mě nenechal úplně chladným), ale třeba i stylem natočení se vyrovnává třeba těm anglicky mluvícím snímkům (až se někdy podívám na Bitvu o Anglii nebo Ponorku, budu mít Polákovo opus magnum stále na paměti). Co se týče hereckých výkonů, ani bych tak nevyzdvihoval Jiřího Hrzána (je určitě skvělý, ale s tou životní rolí bych brzdil, přece jen mám pořád v živé paměti třeba Stuarta Hampla), ale spíše jeho jmenovce Bednáře, u kterého se ani nechce věřit, že podobné příležitosti se snad už nikdy nedočkal. Taktéž je rozhodně příjemné vidět Poláka u jiného žánru, než jsou Chobotničky, ale spíše si myslím, že více než kolosální patos největší poctou pro tento film bude, když napíšu, že toto je jeden z mála filmů, kdy i takový polo-cynik jako já pociťoval jakousi hrdost na své krajany. A ať mi to Svěrákovi či ostatní nástupci nemají za zlé, díky existenci tohoto filmu se na jejich příspěvky budu muset dívat hodně přísně.(6.9.2009)

Hodně silné válečné drama. Nechybí mu nic; sympatičtí hrdinové, kterým divák začne hned fandit (Pavel a Prcek), napětí, zvraty, emoce, láska (btw, až po zhlédnutí filmu jsem si všiml, že krásná představitelka Patricie není Britka, jakože byla ve své roli velmi přesvědčivá), humor (zvláště při střetu češtiny a angličtiny) a sice smutný, leč dobře udělaný konec (který navíc vyznívá jako jeden velký paradox). Tmavomodrý svět měl v době svého vzniku k dispozici lepší filmové technologie, takže těžko ho s Nebeskými jezdci srovnávat, v každém případě oba 2 jsou to 5* filmy, kterými se může česká kinematografie opravdu pyšnit.(6.4.2010)

Ať jsem se snažila sebevíc, srovnání s "Tmavomodrým světem" se prostě vyhnout nemůžu. Příběh mladých, odvážných a prostořekých československých letců ve službách RAF, jejichž životy zboří válka jako vítr domeček z karet. Díky "uvolněné" atmosféře roku vzniku se ve filmu objevují i zahraniční herci a střelec Študent se zamiluje do krásné anglické vojačky... Silný a realisticky natočený příběh s postavami, které si prostě musí získat vaše sympatie, soucítíte s nimi a prožíváte všechny nástrahy, které na ně osud přichystal. Štáb prý při natáčení neměl k dispozici jediné letadlo schopné letu, ale přesto se podařilo natočit určitě nejlepší válečný film v historie Československa i České republiky.(21.4.2008)

Československá válečná kinematografie nám naskýtá pohled na toto období skutečně ze všech možných stran. Zde ovšem téma překonává vše doposud natočené. Téma zakázané, téma tabuizované. Polákův protest a volání po záslužné úctě československých válečných letců ve službách královského letectva. Anglo - česká atmosféra, radovánky za těžkých časů i drsné drámo. Jedna z životních příležitostí Jiřího Hrzána potvrdit svou hereckou univerzálnost.(2.5.2012)

• - Při stylizaci popálenin pomáhali a radili místní čeští doktoři z centra popálenin. (RadimFišer)

• - Rolu navigátora si zahral neherec, Američan Winston Chrislock, v tej dobe študujúci u nás na vysokej škole. Telegrafistu stvárnil takisto neherec Ing. Holý, ktorý bol zamestnancom jednej našej výsadnej spoločnosti v Anglicku a niekoľko ďalších rolí stvárnili anglickí obchodní zástupcovia v Prahe. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

• - Pri natáčaní v Nemecku starší Nemci počas natáčania osočovali štáb, že točí film o "luftpirátoch", ktorí im pred nedávnom hádzali na hlavu bomby, a mladší, že sa znovu paktujú s imperialistami zo Západu. (Raccoon.city)