Reklama

Reklama

Všichni starostovi muži

(seriál)
USA, (1996–2002)

Hudba:

Danny Pelfrey

Hrají:

Michael J. Fox, Charlie Sheen, Richard Kind, Alan Ruck, Michael Boatman, Barry Bostwick, Connie Britton, Alexander Chaplin, Victoria Dillard (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(145)

Obsahy(1)

Riadiť osemmiliónové veľkomesto nie je žiadna zábava, hoci sa to na ňu často podobá. Je to nekonečný kolotoč poriadne vypätých a bláznivých situácií. Mozgom a telom každej radnice by mal byť starosta. Na newyorskej radnici je tým povestným mužom číslo jeden starostov zástupca, Michael Mike Flagherty (MICHAEL J. FOX), muž nevysokej postavy, ale o to väčších schopností a ambícií. Riadiť také veľkomesto, akým je Big Apple, nie je, prirodzene, nič jednoduché. Michael to však robí so suverenitou a prehľadom generála na vojnovom poli. Aj on nejakú tú bitku občas prehrá, ale len preto, aby sa vzápätí dočkal ďalšieho sladkého víťazstva. Život na radnici dennodenne prináša obrovské výzvy, na ktorých si možno vyskúšať sily aj odvahu v súboji s neúprosnou realitou či zákonmi. Len tak možno pomôcť občanom mesta a vybojovať doslova zázraky. Veď posúďte sami. V úspešnom americkom sitcome o radostiach a strastiach ľudí z newyorskej radnice exceluje Michael J. Fox. Neodolateľným spôsobom, akým stvárnil postavu starostovho zástupcu, sa zaslúžil o slávu, popularitu a divácku obľúbenosť celého televízneho projektu. Sitcom sa po prvý raz objavil na amerických obrazovkách v roku 1996, o rok neskôr Michaela J. Foxa nominovali za jeho výkon na ocenenie Zlatý glóbus. Napokon získal dovedna tri Zlaté glóbusy za najlepší výkon v televíznom seriáli/komédii/muzikáli v období rokov 1998 2000 a cenu Emmy za vynikajúci výkon v hlavnej úlohe komediálneho seriálu v roku 2000. V roku 2000 musel Michael J. Fox prácu na sitcome ukončiť pre ťažkú chorobu. Vystriedal ho Charlie Sheen, ktorý svoj komediálny talent dokázal už predtým v mnohých celovečerných filmoch (Muži v práci, Horúce strely I, II). Aj on získal za svoj televízny výkon Zlatý glóbus v roku 2002. V záverečnej epizóde s Michaelom J. Foxom si zahralo viacero hercov, s ktorými sa preslávil v inom seriáli v Rodinných putách. Bol to predovšetkým Michael Gross a Meredith Baxter-Birneyová, ktorá v Rodinných putách hrali jeho rodičov. Pre zaujímavosť uvádzame, že v jednej z častí seriálu (údajne je Foxovou najobľúbenejšou) v The Thirty Yoer Itch hrala jeho manželka Tracy Pollanová starostovu dávnu lásku zo strednej školy. Po odchode Michaela J. Foxa sa novou výraznou hereckou posilou stal Charlie Sheen ako charizmatický Charlie Crawford. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (129)

Kanibal 

všechny recenze uživatele

Spin City se stal vedle Čeveného Trpaslíka mým nejoblíbenjším seriálem... a není to jen o poprsí Jennifer Esposito, je to neuvadající humor, jsou to zábavné postavy, žádní šašci bez mozku, je to jednodušší "Jistě pane ministře", seriál zrál jako víno, dnes už trochu zeslábnul, Charlie Sheen se snaží dělat stejně dlouhé kroky jako Michael J.Fox, ale boří se do sněhu. A chybí Jennifer Esposito!!! ()

Lukoye 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoc, můžu si dokolečka říkat, že je to jen další debilní americký sitcom, že se mi ty lidi tam nelíběj, a vůbec, ale je to neskutečná prča. Vždycky mě to rozesměje, a to dokce i velice nehlas, což se mi teda u komedií posledních let nestává vůbec. Nejradši mám Stuarta, pěknej chlívák. Jeho samolibej úsměv miluju. Ten herec co ho hraje je nedoceněnej. A jak tady píšete všichni, skutečně je o 100% vtipnější než Přátelé, kterým jsem nikdy nepřišel na chuť, taky se mi líbí čas vysílání. Pro noční sovy, udržuje si takovou nějakou neokoukanost, málokdo ho zná, to se mi líbí. ()

Reklama

divak84 

všechny recenze uživatele

pohodařina, ovšem žádný (nebo drtivá většina) dílů nenabízí nic extra. spolutvůrce Bill Lawrence si však udělal paradní trenink před legendárními a naprosto dokonalými Scrubs.. ale zpátky. MJ Fox excelentní, po něm Sheen přidal ještě víc na sexuální stránce hlavní postavy, ale už to nebylo ono. směsice postav byla pohodová, ale bohužel nikdo se nezapsal nijak vyrazněji. je to až moc liberální seriál, žádní kořeněné témata, žádná relativní kontroverze... ovšem to se dá svést na dobu, ve které to běželo. serialy tohotzo typu zažívaly boom , který se vydal opatrnější formou. VSM je jeden z těch lepších seriálů 90. let, nic extra nenabídne, ale rozhodně náladu nezkazí. ()

Bearder 

všechny recenze uživatele

Výborný komediální seriál který byl ze začátku opravdu hodně zábavný ale později jak se všichni herci zavedly do svých rolí to ztratilo trochu kouzlo a taky střídání herců bez vysvětlení bylo trochu proti mě. Někdo říká že je tento seriál dobrý teprve až po té co příjde Charlie ale já vidím nejsilnější stránku právě na začátku. Ale celkově je tento seriál velice návikový a zábavný a to je to hlavní pro oddechové noční večery kde bych všem doporučoval nahradit podobné seriály trapnými telenovelamy žeroucími mozkové buňky po milionech z Novy a Primy. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Báječný seriál, který má své specifikum v tom, že po čtvrté sérii byl hlavní představitel kvůli nemoci nahrazen novou hvězdou - a seriál pokračoval úspěšně dál. Přesto Majkl Fox je jen jeden a původní čtyři série s ním jsou naprosto úžasné. Samozřejmě ne vždy se všechny díly povedly na sto procent, ale v globále je to neskutečná zábava. A ten český dabing! Grandiózní. Ve druhé a třetí sérii hraje sekretářku Stacey Paterno krásná Jennifer Esposito, po čtvrté sérii skončili společně s Mikem také Connie Britton alias Nikki Faber, Alexander Chaplin alias James Hobert a Victoria Dillard alias Janelle Cooper. Pátá a šestá série je lemována už jen šesticí hrdinů - Charlie, Caitlin, pan starosta, Carter, Paul a Stuart. Příběhy jsou stále výtečné, hrdinové milí, ale zamrzí, že většina děje je výrazně zaměřena na vztah Charlieho a Caitlin, zatímco ostatní postavy přeci jen hodně ustoupily do pozadí. A také škoda nevýrazného konce, přeci jen bych od tak uznávaného seriálu čekal nějaké pořádné zakončení ve speciálu. Ale nevadí, i tak to byla super šestiletá jízda, kterou si časem určitě rád zopakuji. Hudba: Shelly Palmer & Danny Pelfrey ()

Galerie (5)

Zajímavosti (19)

  • Když v českém znění v 5. minutě mluví Carter v autě se Stuartem, osloví ho jako Cartera. (Foibos)
  • V poslední epizodě s Michaelem J. Foxem v hlavní roli se objevilo hned několik odkazů na jeho starší televizní projekt, seriál Rodinná pouta (od r. 1982). Camea si tu střihli Michael Gross a Meredith Baxter, kteří v Rodinných poutech (od r. 1982) hráli jeho rodiče. A kromě toho se tu objevil také odkaz na republikánského senátora jménem Alex P. Keaton, což je jméno postavy, kterou Fox v Rodinných poutech (od r. 1982) hrál. (PanBlack)

Reklama

Reklama