Všichni starostovi muži (TV seriál)

Spin City

Všetci starostovi muži

Komedie

USA, 1996 - 2002, 145x23 min

Tvůrci:

Bill Lawrence

Mikel Neiers

Michael J. Fox, Charlie Sheen, Richard Kind, Michael Boatman, Barry Bostwick, Heather Locklear, Carla Gugino, Victoria Dillard, Connie Britton, Jennifer Esposito, Lana Parrilla, Paula Marshall, Denise Richards, Lori Loughlin, Sam Robards, Queen Latifah, Jorge Garcia, Cynthia Watros, Krista Allen, Marlee Matlin, Lisa Ling, Kim Raver, Robert Maschio, Bonita Friedericy, John Scurti, Rena Sofer, Amanda Peet, Judah Friedlander, Sung Kang, Jeffrey Donovan, Michael Gaston, Sean Whalen, Landry Allbright, Mark Valley, C.S. Lee, Amy Poehler, Ken Marino, Kathryn Joosten, Chris Elwood, Sarah Shahi, Kevin Rankin, Sarah D'Laine, Lorri Bagley, Alan Ruck, Marla Maples, Deborah Zoe, Ned Romero, Geneva Carr, Samm Levine, John Francis Daley, Noelle Beck, James Carville, Jerry Adler, Mark Nelson, Donald J. Trump, Raquel Welch, Marceline Hugot, Willie C. Carpenter, Bill Maher, Minae Noji, Shawn Christian, Jack McGee, Andrew Daly, David Letterman, Sam Lloyd, Frank Santorelli, Beth Riesgraf, Vanessa Marcil, Carrie Preston, Deirdre Lovejoy, Alice Drummond, Tom McCarthy, Judith Light, Deborah Rush, Raymond Anthony Thomas, Marion McCorry, Mitch Rouse, Nancy Valen, Marin Hinkle, Marcia DeBonis, Conan O'Brien, Eric Stonestreet, Marcia Cross, Bree Turner, Peter Hermann, Staci Cross, André Gordon, Amanda Thorp, Mark Linn-Baker, Tracy Pollan, Jason Antoon, Derek Waters, Geoff Stults, Willie Garson, Michelle Phillips, Beth Littleford, Seth Meyers, Geoffrey Wigdor, Kathleen Chalfant, Alexander Chaplin, Dave Allen, Joe Sabatino, Ben Livingston, Alan Morton Dershowitz, Regis Philbin, Kelly Monaco, Ted Shackelford, Johnny Hawkes, Gretchen Mol, Scott Bryce, Clayton Prince, Alex Kapp Horner, John McMartin, Lydie Denier, Heidi Klum, Joanna Canton, J. Smith-Cameron, Joseph Sirola, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Todd Barry, Sam Seder, Todd Stashwick, Sabrina Gennarino, Amy Jo Johnson, Stephen Kunken, Marielle Heller, Scott Decker, Faith Prince, Rhea Durham, David Shatraw, Mia Matthews, James Patrick Stuart, Christopher Lloyd, Courtney Thorne-Smith, Luke Perry, J.K. Simmons, Daphne Zuniga, Alyssa Milano, Yasiin Bey, Jimmy Fallon, Linda Porter, Barry Corbin, Paula Abdul, Lou Diamond Phillips, Justin Theroux, Priscilla Presley, Philip Bosco, Amy Irving, Christine Taylor, Dakota Fanning, Kal Penn, Michael Gross, Jason Priestley, Sam McMurray, Farrah Fawcett, Scott Wolf, Bobby Reed, William Bogert, Tom Riis Farrell, Martin Sheen, Richard Hamilton, Perry King, Judith Drake, Robert Hays, Bob Gunton, Helen Siff, Francis Guinan, Henri Lubatti, James Murtaugh, Nancy Giles, Rudy Ruggiero, Maurice Godin, Ken Thorley, Jeff Corbett, Charles C. Stevenson Jr., Lee Bryant, Woody Harrelson, Jennifer Garner, Rusty Joiner, John Callahan, Greg Wrangler, Lynne Marie Stewart, Joel McKinnon Miller, Tom Lacy, David Jahn, Julie Dretzin, Nipsey Russell, Armando Pucci, John Hartmann, Dennis Paladino, Jack Knight, Joe Urla, Mike Hodge, Rod McLachlan, Welker White, René Ashton, Carlos Jacott, William Preston, Jim Ortlieb, Lori Tan Chinn, Stewart J. Zully, Matt Besser, Joy Behar, Sylvia Kauders, Doug Spinuzza, Isaac Mizrahi, Jenna Stern, Mary B. McCann, Constance Marie, Andrew Fried, Jonathan Walker, Paul Tigue, Mark Kenneth Smaltz, Gerry Becker, Ned Van Zandt, Jennifer Van Dyck, John C. Vennema, Reathel Bean, Victor Verhaeghe, Bradley White, Stuart Fratkin

Po zralé úvaze jsem jednu hvězdičku ubral a to kvůli dvěma epizodám, kdy postava Mika oodchází ze seriálu. Neřekl bych, že to byl vyložený "hajzlík", ale jeho charakter se v závěru otočil tak, že to byl skoro protimluv. Je mi líto... Všichni víme, že MJF je vážně nemocen a chtěl odejít, ale myslím, že v seriálu mohli vymyslet lepší a nenásilnější děj...(17.5.2003)

Tento seriál mám opravdu hodně moc rád. A to především první čtyři série s Michalem J. Foxem, který byl přímo duší seriálu. Pak je tu ale jeho nutný odchod na konci čtvrté série, který musel Fox podstoupit kvůli svému zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, a příchod Charlieho Sheena do páté série. Jenže ten, ať se snažil sebevíc, zkrátka na Foxova Flahertyho neměl ani zdaleka. Byl sice zábavný, ale postrádal to charisma, které z Foxe přímo sršelo. Páté a šesté sérii, a tudíž i lepšímu přijetí Sheenova Crawforda, navíc nepomohla ani skutečnost, že po čtvrté sérii opustili seriál také tři další (v minulých sériích celkem důležité) postavy, a to James (Alexander Chaplin), Nikki (Connie Britton) a Janelle (Victoria Dillard). Ty zkrátka u svých stolů chyběly, aniž by to bylo nějak vysvětleno. Naštěstí ale zůstali Alan Ruck (Stuart), Richard Kind (Paul), Michael Boatman (Carter) a logicky také Barry Bostwick (starosta), takže můj zájem o seriál přetrval. A nakonec bylo docela zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vztah Charlieho s Caitlin, který nakonec v poslední epizodě hezky zakončil celý seriál, ačkoliv tu byly cítit otevřená dvířka pro případné pokračování, které ale nakonec nebylo. (SÉRIE 1-4: 95% ; SÉRIE 5-6: 80%)(24.3.2013)

Seriál jsem začal sledovat hlavně z důvodu, že jeden z jeho tvůrců má na svědomí Scrubs. Jaké však bylo mé překvapení když jsem zjistil že seriál je minimálně na stejné úrovni, možná i lepší než zmíněné Scrubs. Michael J. Fox vypadal, jako že svou roli spíše žije, než hraje a musím říct, že i jeho charakter byl výborně napsaný. Charlie Sheen jeho kvalit nedosahuje, ale pořád je obstojnou náhradou a rozhodně jeho příchodem seriál neztrácí. Možná i proto, že ostatní jako Paul, Carter, Stuart a Starosta v seriálu i přes změnu konceptu, stále odvádí výbornou práci. Pohodový, vtipný a nevtíravý humor, s mnoha popkulturními odkazy a klasickými nárážkama na přecitlivělost minorit jako jsou černoši, nebo gayové.(15.10.2009)

Spin City se stal vedle Čeveného Trpaslíka mým nejoblíbenjším seriálem... a není to jen o poprsí Jennifer Esposito, je to neuvadající humor, jsou to zábavné postavy, žádní šašci bez mozku, je to jednodušší "Jistě pane ministře", seriál zrál jako víno, dnes už trochu zeslábnul, Charlie Sheen se snaží dělat stejně dlouhé kroky jako Michael J.Fox, ale boří se do sněhu. A chybí Jennifer Esposito!!!(2.10.2003)

Pro mě jeden z nejlepší sitcomů, ne-li nejlepší. Hlavně díky tomu, že každá epizoda je zábavná, v každé je spoustu humorných situací a vtipných hlášek. Ovšem hlavní zbraní Spin City je Michael J. Fox, který tady snad musí hrát sám sebe. Je před kamerou tak přirozený a charisma z něj jen čiší. Jeho reakce a gesta si člověk užívá každou epizodu. S nástupem Charlieho Sheena kvalita trochu klesla, protože vyrovnat se geniálnímu M. J. Foxovi se prostě nedalo. Celá parta je dobře sehraná. Ale druhou nejlepší postavou je pro mě Stuart. Jeho sexuální nebo i jíné narážky nemají chybu. A s Carterem mají výbornou chemii... -"Já nejsem starý!" -"Ach ano, věk je pro vás citlivé téma." -"Pro koho Stuarte? Pro černé, pro teplé?" -"Ne, pro staré."(2.10.2004)

• - V poslední epizodě s Michaelem J. Foxem v hlavní roli se objevilo hned několik odkazů na jeho starší televizní projekt, seriál Rodinná pouta (od r. 1982). Camea si tu střihli Michael Gross a Meredith Baxter, kteří v Rodinných poutech (od r. 1982) hráli jeho rodiče. A kromě toho se tu objevil také odkaz na republikánského senátora jménem Alex P. Keaton, což je jméno postavy, kterou Fox v Rodinných poutech (od r. 1982) hrál. (PanBlack)

• - Otec Charlieho Sheena - Martin Sheen - hrál v seriálu otce Chalieho Crawforda, což je postava Charlieho Sheena. (c.tucker)

• - Starosta (Barry Bostwick) často nosil placku s nápisem "I Survived Rocky Horror". Bostwick totiž hrál ve filmu The Rocky Horror Picture Show (1975) postavu Brada Majorse. (c.tucker)