Všichni starostovi muži (TV seriál)

Spin City

Všetci starostovi muži

Komedie

USA, 1996 - 2002, 145x23 min

Tvůrci:

Bill Lawrence

Mikel Neiers

Michael J. Fox, Charlie Sheen, Richard Kind, Michael Boatman, Barry Bostwick, Heather Locklear, Carla Gugino, Victoria Dillard, Connie Britton, Jennifer Esposito, Lana Parrilla, Paula Marshall, Denise Richards, Lori Loughlin, Sam Robards, Queen Latifah, Jorge Garcia, Cynthia Watros, Krista Allen, Marlee Matlin, Lisa Ling, Kim Raver, Robert Maschio, Bonita Friedericy, John Scurti, Rena Sofer, Amanda Peet, Judah Friedlander, Sung Kang, Jeffrey Donovan, Michael Gaston, Sean Whalen, Landry Allbright, Mark Valley, C.S. Lee, Amy Poehler, Ken Marino, Kathryn Joosten, Chris Elwood, Sarah Shahi, Kevin Rankin, Sarah D'Laine, Lorri Bagley, Alan Ruck, Marla Maples, Deborah Zoe, Ned Romero, Geneva Carr, Samm Levine, John Francis Daley, Noelle Beck, James Carville, Jerry Adler, Mark Nelson, Donald J. Trump, Raquel Welch, Marceline Hugot, Willie C. Carpenter, Bill Maher, Minae Noji, Shawn Christian, Jack McGee, Andrew Daly, David Letterman, Sam Lloyd, Frank Santorelli, Beth Riesgraf, Vanessa Marcil, Carrie Preston, Deirdre Lovejoy, Alice Drummond, Tom McCarthy, Judith Light, Deborah Rush, Raymond Anthony Thomas, Marion McCorry, Mitch Rouse, Nancy Valen, Marin Hinkle, Marcia DeBonis, Conan O'Brien, Eric Stonestreet, Marcia Cross, Bree Turner, Peter Hermann, Staci Cross, André Gordon, Amanda Thorp, Mark Linn-Baker, Tracy Pollan, Jason Antoon, Derek Waters, Geoff Stults, Willie Garson, Michelle Phillips, Beth Littleford, Seth Meyers, Geoffrey Wigdor, Kathleen Chalfant, Alexander Chaplin, Dave Allen, Joe Sabatino, Ben Livingston, Alan Morton Dershowitz, Regis Philbin, Kelly Monaco, Ted Shackelford, Johnny Hawkes, Gretchen Mol, Scott Bryce, Clayton Prince, Alex Kapp Horner, John McMartin, Lydie Denier, Heidi Klum, Joanna Canton, J. Smith-Cameron, Joseph Sirola, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Todd Barry, Sam Seder, Todd Stashwick, Sabrina Gennarino, Amy Jo Johnson, Stephen Kunken, Marielle Heller, Scott Decker, Faith Prince, Rhea Durham, David Shatraw, Mia Matthews, James Patrick Stuart, Christopher Lloyd, Courtney Thorne-Smith, Luke Perry, J.K. Simmons, Daphne Zuniga, Alyssa Milano, Yasiin Bey, Jimmy Fallon, Linda Porter, Barry Corbin, Paula Abdul, Lou Diamond Phillips, Justin Theroux, Priscilla Presley, Philip Bosco, Amy Irving, Christine Taylor, Dakota Fanning, Kal Penn, Michael Gross, Jason Priestley, Sam McMurray, Farrah Fawcett, Scott Wolf, Bobby Reed, William Bogert, Tom Riis Farrell, Martin Sheen, Richard Hamilton, Perry King, Judith Drake, Robert Hays, Bob Gunton, Helen Siff, Francis Guinan, Henri Lubatti, James Murtaugh, Nancy Giles, Rudy Ruggiero, Maurice Godin, Ken Thorley, Jeff Corbett, Charles C. Stevenson Jr., Lee Bryant, Woody Harrelson, Jennifer Garner, Rusty Joiner, John Callahan, Greg Wrangler, Lynne Marie Stewart, Joel McKinnon Miller, Tom Lacy, David Jahn, Julie Dretzin, Nipsey Russell, Armando Pucci, John Hartmann, Dennis Paladino, Jack Knight, Joe Urla, Mike Hodge, Rod McLachlan, Welker White, René Ashton, Carlos Jacott, William Preston, Jim Ortlieb, Lori Tan Chinn, Stewart J. Zully, Matt Besser, Joy Behar, Sylvia Kauders, Doug Spinuzza, Isaac Mizrahi, Jenna Stern, Mary B. McCann, Constance Marie, Andrew Fried, Jonathan Walker, Paul Tigue, Mark Kenneth Smaltz, Gerry Becker, Ned Van Zandt, Jennifer Van Dyck

Fajn sitcom o tom, jak (ne)řídit new york První 4 série jsou naprosto skvělé. Bohužel ve zbytku seriálu chybí nejen výborný Michael J. Fox, kterého Charlie Sheen víceméně dobře nahrazuje, ale taknějak samovolně zmizely i další skvélé postavy jako James, Nikky nebo fantastická Stacey, bez které je svět hned temnější. Ale celkem slušnou úroveň to má až do samotného konce.(10.10.2016)

Vrcholový sitcom plný pravého řízného a inteligentního humoru! M.J. Fox zažívá zasloužený comeback, který mu bohužel zákeřná choroba nenechala vychutnat v celé délce. Avšak jeho nástupve Charlie Sheen (pro něhož jde také o comeback) příliš nezaostává a seriál funguje bez problémů i s ním. Ale Fox je Fox.(27.2.2008)

Skvělý sitcom, přestože je americký:)) Po příchodu Charlieho Sheena si sice humor změnil, ale mně se nejvíc líbily právě pozdější díly. Heather Locklear seriál dost pozvedla - a to se dívám jen kvůli humoru:)) Vynikající pan starosta ("Ale já mám invalidy rád a chtěl bych, aby jich bylo nejvíc":))) I Carter a Stewart jsou výborně napsané postavy. 90%(5.1.2008)

Tento seriál mám opravdu hodně moc rád. A to především první čtyři série s Michalem J. Foxem, který byl přímo duší seriálu. Pak je tu ale jeho nutný odchod na konci čtvrté série, který musel Fox podstoupit kvůli svému zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, a příchod Charlieho Sheena do páté série. Jenže ten, ať se snažil sebevíc, zkrátka na Foxova Flahertyho neměl ani zdaleka. Byl sice zábavný, ale postrádal to charisma, které z Foxe přímo sršelo. Páté a šesté sérii, a tudíž i lepšímu přijetí Sheenova Crawforda, navíc nepomohla ani skutečnost, že po čtvrté sérii opustili seriál také tři další (v minulých sériích celkem důležité) postavy, a to James (Alexander Chaplin), Nikki (Connie Britton) a Janelle (Victoria Dillard). Ty zkrátka u svých stolů chyběly, aniž by to bylo nějak vysvětleno. Naštěstí ale zůstali Alan Ruck (Stuart), Richard Kind (Paul), Michael Boatman (Carter) a logicky také Barry Bostwick (starosta), takže můj zájem o seriál přetrval. A nakonec bylo docela zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vztah Charlieho s Caitlin, který nakonec v poslední epizodě hezky zakončil celý seriál, ačkoliv tu byly cítit otevřená dvířka pro případné pokračování, které ale nakonec nebylo. (SÉRIE 1-4: 95% ; SÉRIE 5-6: 80%)(24.3.2013)

Báječný seriál, který má své specifikum v tom, že po čtvrté sérii byl hlavní představitel kvůli nemoci nahrazen novou hvězdou - a seriál pokračoval úspěšně dál. Přesto Majkl Fox je jen jeden a původní čtyři série s ním jsou naprosto úžasné. Samozřejmě ne vždy se všechny díly povedly na sto procent, ale v globále je to neskutečná zábava. A ten český dabing! Grandiózní. Ve druhé a třetí sérii hraje sekretářku Stacey Paterno krásná Jennifer Esposito, po čtvrté sérii skončili společně s Mikem také Connie Britton alias Nikki Faber, Alexander Chaplin alias James Hobert a Victoria Dillard alias Janelle Cooper. Pátá a šestá série je lemována už jen šesticí hrdinů - Charlie, Caitlin, pan starosta, Carter, Paul a Stuart. Příběhy jsou stále výtečné, hrdinové milí, ale zamrzí, že většina děje je výrazně zaměřena na vztah Charlieho a Caitlin, zatímco ostatní postavy přeci jen hodně ustoupily do pozadí. A také škoda nevýrazného konce, přeci jen bych od tak uznávaného seriálu čekal nějaké pořádné zakončení ve speciálu. Ale nevadí, i tak to byla super šestiletá jízda, kterou si časem určitě rád zopakuji. Hudba: Shelly Palmer & Danny Pelfrey(23.12.2013)

• - Postava Ashley Schaeffer, kterou ztvárnila Carla Gugino, byla odstraněna ze scénáře kvůli tomu, aby byl Mike opět volný, a mohlo vzniknout více příběhových linií. (c.tucker)

• - V 17. epizodě třetí série (Pravidla sexuálního harašení) je společná scéna Jamese (Alexander Chaplin) a Staceyiny tety Marie (Priscilla Presley), během níž je kamera za Mariinou ohnutou novou a sleduje Jamese. Jedná se o poctu nejslavnějšímu záběru z filmu Absolvent. (Ištván87)

• - V jedné z epizod třetí série se objeví herec Christopher Lloyd, který hrál spolu s Michaelem J. Foxem ve slavné trilogii Návrat do budoucnosti. V tomtéž díle se nachází i několik odkazů na tuto sérii. (himzu7)