Všichni starostovi muži (TV seriál)

Spin City

Všetci starostovi muži

Komedie

USA, 1996 - 2002, 145x23 min

Tvůrci:

Bill Lawrence

Mikel Neiers

Michael J. Fox, Charlie Sheen, Richard Kind, Michael Boatman, Barry Bostwick, Heather Locklear, Carla Gugino, Victoria Dillard, Connie Britton, Jennifer Esposito, Lana Parrilla, Paula Marshall, Denise Richards, Lori Loughlin, Sam Robards, Queen Latifah, Jorge Garcia, Cynthia Watros, Krista Allen, Marlee Matlin, Lisa Ling, Kim Raver, Robert Maschio, Bonita Friedericy, John Scurti, Rena Sofer, Amanda Peet, Judah Friedlander, Sung Kang, Jeffrey Donovan, Michael Gaston, Sean Whalen, Landry Allbright, Mark Valley, C.S. Lee, Amy Poehler, Ken Marino, Kathryn Joosten, Chris Elwood, Sarah Shahi, Kevin Rankin, Sarah D'Laine, Lorri Bagley, Alan Ruck, Marla Maples, Deborah Zoe, Ned Romero, Geneva Carr, Samm Levine, John Francis Daley, Noelle Beck, James Carville, Jerry Adler, Mark Nelson, Donald J. Trump, Raquel Welch, Marceline Hugot, Willie C. Carpenter, Bill Maher, Minae Noji, Shawn Christian, Jack McGee, Andrew Daly, David Letterman, Sam Lloyd, Frank Santorelli, Beth Riesgraf, Vanessa Marcil, Carrie Preston, Deirdre Lovejoy, Alice Drummond, Tom McCarthy, Judith Light, Deborah Rush, Raymond Anthony Thomas, Marion McCorry, Mitch Rouse, Nancy Valen, Marin Hinkle, Marcia DeBonis, Conan O'Brien, Eric Stonestreet, Marcia Cross, Bree Turner, Peter Hermann, Staci Cross, André Gordon, Amanda Thorp, Mark Linn-Baker, Tracy Pollan, Jason Antoon, Derek Waters, Geoff Stults, Willie Garson, Michelle Phillips, Beth Littleford, Seth Meyers, Geoffrey Wigdor, Kathleen Chalfant, Alexander Chaplin, Dave Allen, Joe Sabatino, Ben Livingston, Alan Morton Dershowitz, Regis Philbin, Kelly Monaco, Ted Shackelford, Johnny Hawkes, Gretchen Mol, Scott Bryce, Clayton Prince, Alex Kapp Horner, John McMartin, Lydie Denier, Heidi Klum, Joanna Canton, J. Smith-Cameron, Joseph Sirola, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Todd Barry, Sam Seder, Todd Stashwick, Sabrina Gennarino, Amy Jo Johnson, Stephen Kunken, Marielle Heller, Scott Decker, Faith Prince, Rhea Durham, David Shatraw, Mia Matthews, James Patrick Stuart, Christopher Lloyd, Courtney Thorne-Smith, Luke Perry, J.K. Simmons, Daphne Zuniga, Alyssa Milano, Yasiin Bey, Jimmy Fallon, Linda Porter, Barry Corbin, Paula Abdul, Lou Diamond Phillips, Justin Theroux, Priscilla Presley, Philip Bosco, Amy Irving, Christine Taylor, Dakota Fanning, Kal Penn, Michael Gross, Jason Priestley, Sam McMurray, Farrah Fawcett, Scott Wolf, Bobby Reed, William Bogert, Tom Riis Farrell, Martin Sheen, Richard Hamilton, Perry King, Judith Drake, Robert Hays, Bob Gunton, Helen Siff, Francis Guinan, Henri Lubatti, James Murtaugh, Nancy Giles, Rudy Ruggiero, Maurice Godin, Ken Thorley, Jeff Corbett, Charles C. Stevenson Jr., Lee Bryant, Woody Harrelson, Jennifer Garner, Rusty Joiner, John Callahan, Greg Wrangler, Lynne Marie Stewart, Joel McKinnon Miller, Tom Lacy, David Jahn, Julie Dretzin, Nipsey Russell, Armando Pucci, John Hartmann, Dennis Paladino, Jack Knight, Joe Urla, Mike Hodge, Rod McLachlan, Welker White, René Ashton, Carlos Jacott, William Preston, Jim Ortlieb, Lori Tan Chinn, Stewart J. Zully, Matt Besser, Joy Behar, Sylvia Kauders, Doug Spinuzza, Isaac Mizrahi, Jenna Stern, Mary B. McCann, Constance Marie, Andrew Fried, Jonathan Walker, Paul Tigue, Mark Kenneth Smaltz, Gerry Becker, Ned Van Zandt, Jennifer Van Dyck, John C. Vennema, Reathel Bean, Victor Verhaeghe, Bradley White, Stuart Fratkin, Mike Muldoon, Marquita Terry

Ironií je, že jsem začala seriál sledovat kvůli tomu, že v páté řadě přijde můj oblíbenec Charlie Sheen a teď po skončení té čtvrté si neumím pokračování bez skvělého Mika J. Foxe představit a přiznávám, že u epizody 4x26 jsem brečela jak malá :-). Ještě když člověk ví, proč Michael ze seriálu odchází.. Musím říct, že díky Spin City jsem si ho neskutečně zamilovala a určitě si ještě někdy série 1.-4. zopakuji. :-) Palec nahoru také za skvělou Connie Britton a postavy Cartera (+ sebevražedného psíka :-) a Paula. Jsem zvědavá, jak to teď bude bez Mikyho šlapat.. :,-)(7.5.2017)

Z dětství si pamatuju, že jsem ho párkrát viděl u strejdy, a že ho dávali docela pozdě. A taky to, že se u toho dost bavil. Teď už chápu proč. Na to, že Michael J. Fox je jeden z těch opravdu dobrých herců, na to už jsem dávno přišel. Ale přece jen, vidět ho v jeho pravděpodobně životní roli, to je jiný kafe. První série je fajn a kompletní obsazení je dokonalý. Barry Bostwick jako starosta, Paul v podání Richarda Kinda. Niky, kterou hraje skvělá Connie Britton ale i Stuart (Alan Ruck), James (Alexander Chaplin) a v neposlední řadě gay Carter (Michael Boatman). Příběhy ze života New Yorské radnice baví a doufám, že budou bavit i dál. Tenhle humor mi sedí. *** Ve druhé sérii zábava pokračuje, kolektiv doplnila Stacey v podání Jennifer Esposito. A krásně tam sedla. Taky se tam tentokrát víc řeší Paul, protože serie končí jeho svatbou. Některý epizody jsou vážně dokonalý, ale některý jsou docela slabý. *** I třetí série pokračuje v nastoleném tempu a pořád náramně baví. Navíc si velké plus připisují hosté jako Heidi Klum nebo Christopher Lloyd. V tehlé sérii se hlavně řeší vztah Niky a Mika, který ke konci graduje velice zajímavě. Což je rozhodně lepší než minule Paul. Starostovi muži patří mezi vynikající seriály, o tom nemůže být sporu. *** To co muselo nevyhnutelně přijít je tady. Srovnávaní Foxe a Sheena. A i když mám Charlieho rád a překousnu to, že dabing Daniela Rouse mi k němu nesedí, tak musim uznat, že to není Mike. Pořád je to vtipný, pořád je to fajn, ale neni to Mike. Tahle výměna prostě bolela. A taky jsme přišli o Niky, která už nedostávala tolika prostoru. Místo ní máme novou postavu, která je ale tak nevýrazná, že jsem si za celou sérii nezapamatoval její jméno. Příjemný bonus je hostovačka Jasona "Brandona" Priestleyho. *** Na začátku poslední série se nám alespoň na chvilku vrátil Mike a to bylo fajn. Ani jsem si nevšímnul, že úplně odpadli dvě postavy. Potom se řešilo jestli spolu teda budou nebo nebudou a vlastně až do konce série. Ale pořád to bylo dobrý. Pěknej konec. Po tejhle partě se mi bude stýskat.(5.12.2011)

Báječný seriál, který má své specifikum v tom, že po čtvrté sérii byl hlavní představitel kvůli nemoci nahrazen novou hvězdou - a seriál pokračoval úspěšně dál. Přesto Majkl Fox je jen jeden a původní čtyři série s ním jsou naprosto úžasné. Samozřejmě ne vždy se všechny díly povedly na sto procent, ale v globále je to neskutečná zábava. A ten český dabing! Grandiózní. Ve druhé a třetí sérii hraje sekretářku Stacey Paterno krásná Jennifer Esposito, po čtvrté sérii skončili společně s Mikem také Connie Britton alias Nikki Faber, Alexander Chaplin alias James Hobert a Victoria Dillard alias Janelle Cooper. Pátá a šestá série je lemována už jen šesticí hrdinů - Charlie, Caitlin, pan starosta, Carter, Paul a Stuart. Příběhy jsou stále výtečné, hrdinové milí, ale zamrzí, že většina děje je výrazně zaměřena na vztah Charlieho a Caitlin, zatímco ostatní postavy přeci jen hodně ustoupily do pozadí. A také škoda nevýrazného konce, přeci jen bych od tak uznávaného seriálu čekal nějaké pořádné zakončení ve speciálu. Ale nevadí, i tak to byla super šestiletá jízda, kterou si časem určitě rád zopakuji. Hudba: Shelly Palmer & Danny Pelfrey(23.12.2013)

Seriál velmi dobrý, řekl bych trochu nedoceněný hlavně díky vysílacímu času, ale postavy tu najdete snad nejlépe napsané. Od Michaela J Foxe, alias zástupce starosty...který v podstatě vše řídí po Cartera a chlíváka Stuarta, kteří často opepřili tenhle seriál. S odchodem Foxe, kvůli jeho nemoci seriál ztratil vyloženě dech, Snad proto že vedle energetického Foxe vypadal jeho nástupce Sheen hodně toporně a nepřirozeně (což je jeho jediná herecká tvář)...se prostě do seriálu nehodil a udělal z něho zas jeden z průměrných seriálů. Jinými slovy, Michael J Fox udělal jmeno Spin City a Spin City naopak. Rozhodně doporučuji, hlavně díky tomu že je to seriál do nepohody :-)(31.1.2012)

Na rozdíl od ostatních seriálů se tento rozjíždí trochu nejistě, ale až poznáte všechny postavy, tak si tohle dílko z pera Billa Lawrence (Scrubs) zamilujete. Bill totiž umí psát postavy jako nikdo jiný, což potvrdil také ve Scrubs. Navíc v seriálu působí Michael J. Fox, který je podle mě nejlepší seriálový herec, kterého jsem viděl. Hodnotím při začátku druhé sezóny, která je spolu s posledními díly první série famózní.(10.8.2010)

• - V 17. epizodě třetí série (Pravidla sexuálního harašení) je společná scéna Jamese (Alexander Chaplin) a Staceyiny tety Marie (Priscilla Presley), během níž je kamera za Mariinou ohnutou novou a sleduje Jamese. Jedná se o poctu nejslavnějšímu záběru z filmu Absolvent. (Ištván87)

• - Koncepce seriálu se dala do pohybu poté, co autoři viděli Michaela J. Foxe ve filmu Americký prezident (1995), jak hraje jednu z prezidentových politických opor. Chtěli ho, aby zahrál nějakou podobnou postavu také pro televizi. (PanBlack)

• - Protože Michael J. Fox trpí Parkinsonovou chorobou, musel mít při některých scénách ruku v kapse. (c.tucker)