• BoredSeal
  *****

  Parádní závěr série Pan Tau. Na tomhle filmu mě dojímá i po letech role Bródi jako nevrlého inspektora, který se pod vlivem Pana Tau vrací do svého dětství, aby v podstatě zavinil zničení buřinky. Prostě pecka, nemůžu tomu nic vytknout a epizoda Josefa Kemra je taky k popukání. Tým Oty Hoffmana a Jindřicha Poláka nemilosrdně válcoval dětská srdce v decentní souboji s duem Macourek-Vorlíček a tenhle souboj byl divákům jen k užitku. :) Plus provokativní rejpnutí do komoušů "Soudruh Tau, ne pan!" zafungovalo po letech spolehlivě :)(1.7.2008)

 • Smok
  ***

  Salvám smiechu som sa nevyhol, keď som počul deti v tábore prosiť o guláš slovami - "Soudruh Tau, ešte si prosím". To mi zase raz došlo, že tí komanči to mali naozaj hodne vylízané v paliciach... Ale ináč ideologicky neškodná vata a naša rodinná ideologická posudková komisia udeľuje 3 sýto červené jasne žiariace päťcípe hviezdy. Nech "soudruhovi Tauovi" žiaria v hodnotení na večné časy a nikdy inak.(21.3.2010)

 • tomtomtoma
  ****

  Další závan krásného dětství. Spojením dalších tří ze sedmi dílů třetí série o pohádkovém muži s kouzelnou buřinkou, vznikl souboj dětské radostné fantazie, kde je možné všechno, a světa pragmatické dospělosti. Tyto tři díly jsou méně vyrovnané a je z nich cítit komunistické zavrhování dětské magické fantazie kouzel a prosazování poctivé práce jako hodnotného vkladu společnosti. Soudruh Tau (dobrý Otto Šimánek) se stává popleteným kuchařem dětského pionýrského tábora, aby pak hledal své nezbytné atributy pohádkové bytosti. Nakonec však končí jeho pohádková moc se zánikem kouzelné buřinky a věk dětství a bezbřehé fantazie odchází nadobro do zapomnění. Důstojným Tauovým protivníkem je třetí inspektor bezpečnosti letiště Málek (dobrý Vlastimil Brodský), který s neúnavnou posedlostí pátrá po své noční můře, aby ji nakonec dopadl a svou naivní horlivostí i zničil. Při konfrontaci s Tauem dochází u Málka k jeho vzpomínkám na bezstarostné dětství magické fantazie. Ale jeho horlivostí vysvětlit a dokázat všem tajemství muže na křídle, dochází k praktické likvidaci té překrásné říše dětství a jeho fantazijního světa kouzel. Z dalších rolí: Málkova trpělivá manželka (Zdena Hadrbolcová), snažící se svého muže stále podporovat, popletený kuchař Hurta (Václav Lohniský), který díky své přezíravosti a náhodě získá více pokory, vedoucí pionýrského tábora (Zdeněk Loveček a Julie Jurištová), tolerantní ke kuchařským nedostatkům Taua, hluchý děda Hanousek (dobrý Josef Kemr), který je v zajetí svých zaběhnutých stereotypů, hlavní inspektor bezpečnosti letiště (Josef Bláha), nevěřící Málkovým závěrům, řezník (Jan Skopeček), dodávající maso táborníkům, Málkovi děti Otík (Michael Hofbauer), Eva (Eliška Sirová) a Pepíček (Jan Sedláček), a Hanouskův vnuk Mirek (Tomáš Vacek), pomáhající Tauovi hledat pravou buřinku. Příjemný závan dětství, po jehož konci zůstává hořká chuť smutku. A půvabné kulisy města Domažlice.(12.6.2012)

 • ostravak30
  ***

  Mám rád pana Tau. Na seriál prostě nemá žádný z filmů. Ale nejsem proti. Řada komických situací, dobří herci. Pan Tau prostě nezklame. Nejvíc mě v tomto snímku baví Vlastimi Brodský. Nejprve poplantaný, pak nostalgický. A pan Kemr a jeho půl člověk? Možná trochu smutný díl, když se Tau tímto dílem vlastně loučí, ale celkově zábavný.(20.9.2015)

 • MM_Ramone
  *

  Nemám rád súdruha Taua. Má hlúpe meno, oblieka sa ako funebrák, správa sa ako idiot, používa akési podivné čary, je nemý a zrejme aj mentálne zaostalý. Keď ho vidím, tak mám chuť mu jednu takú vylepiť, že by mu tá hlúpa buřinka odletela z hlavy. Táto filmová postava mi veru nikdy nedokázala prirásť ku srdcu. Na Pan Taua mám už od mala divácku alergiu. Nepáči sa mi ani tento celovečerný film, ktorý vznikol zostrihaním troch častí pôvodného televízneho seriálu. *(4.12.2011)

 • - Josef Kemr ztvárnil postavu Hanouska, stejně jako v seriálu Dobrá voda (od r. 1982). (M.B)

 • - Natáčelo se Domažlicích, Senohrabech, v obci Díly u Domažlic, kde má Málek (Vlastimil Brodský) strávit dovolenou, ve vápencovém lomu Alkazar u Berouna, kde byl filmován pionýrský tábor U Řeky, v obci Pivoň u Domažlic, kde se nacházel pionýrský tábor U Potoka, a na Kladně, které poskytlo lokaci školy, kde se učí Pan Tau (Otto Šimánek). (Cucina_Rc)