Above the Shadows

Fantasy

USA, 2019, 111 min

Zajímavý a neotřelý nápad,který funguje a kdyby tvůrci dokázali ukočírovat tempo a dali filmu méně laciný vizuál mohla to být celkem pecka.Takhle je to jen zajímavý film,který po většinu času nenudí,ale časem bohužel úplně zapadne a sám se stane neviditelným...60%(6.9.2019)

Musím konstatovat, že to byl opravdu hezký film. Vesměs to celé nedávalo smysl jako zaklínadlo, že ji vidí jen jeden člověk, že se začala vytrácet úplně, celkově to bylo hrozně zmatečné, jak na ni rodina mohla zapomenout a tak. Tenhle film ale nebyl o logice a pochopení toho co s jí dělo, ale porozumění toho, proč se ji to stalo. Příběh byl o tom, aby nám ukázal, že nejsou důležité pouze naše pocity, ale pochopení a porozumění pocitů ostatních. Jejich bolesti, smutku, ale třeba i lásky. Konec byl dojemný a vlastně takovým ponaučením, jak bychom měli my sami vnímat náš život a chovat se k ostatním. 65%(25.9.2019)

BIG.NINE.CF tu píše, že Megan Fox má něco s ksichtem. Toho jsem si bohužel během těch necelých dvou minut, kdy byla na scéně, nestačil všimnout a ani to nepovažuji pro tento komentář za kdovíjak důležité. S ksichtem ať si dělá kdo chce co chce, máme demokracii slova i kukuče. Olivia Thirlby se hlavní role zhostila tak na půl a svým prkeným hereckým výkonem tento jinak originální snímek dost pohřbila. Hodně na ní bylo vidět, že hraje něco, s čím se v životě ještě nesetkala a neumí se vcítit do ztvárněmí metafory k lidské, potažmo vlastní ignoranci, která nás provází na každém kroku. Ve výsledku se ale vůbec nejednalo o špatný film, který by se s lepším castingem mohl stát klasikou, jako třeba Duch s Patrickem Swayzem.(1.9.2019)

Jeden z těch milých malých filmů, které si už nepustíte, ale napoprvé vás prostě potěší.(7.9.2019)

Sympatická hlavní hrdinka, se prokousává životem jako neviditelná osoba (defakto žije životem, jaký by si chtěl zkusit asi každý z nás - dostane se kamkoliv a nikdo o ní neví). Až jednoho dne potká někoho, pro koho neviditelná není. Popcorn movie u kterého netřeba mozek ;) Za mě 95%. Jo a Megan Fox má něco s ksichtem.(30.8.2019)