Anima

Darius Khondji

Thom Yorke

Thom Yorke

Andy Jurgensen

Na té tramvaji stojí: Zvláštní jízda. A je to pravda. Kdyby Fritz Lang točil videoklipy, vypadalo by to asi nějak takhle.(29.6.2019)

Asi promo, asi trailer, asi ukázka, asi delší videoklip. Kdo ví. Na Netflixu to prostě vyskočilo. Dobrá jména jak na režisérské sesli, za kamerou, tak i před ní. A spolu s tím myslím i Prahu, která mne nečekaně překvapila jako vedlejší role. To vše dohromady dává tuto divnostu, která zcela jasně a oprávněně se mnoha lidem nemusí líbit a nechápat ji. Ani já si nebudu hrát na to, že to chápu. Ale jednoznačně jsem byl osloven. Jednoznačně mi docela sedla i muzika. A jednoznačně jsem se na to rád podíval. I když to byl prostě trip.(14.7.2019)

Radiohead sice poslouchám celkem krátce, ale stejně si myslím, že můžu říct, že jejich hudbu (ne všechno, ale vlastně celkem překvapivé množství) miluju. No a neméně pozitivní vztah mám i k panu Andersonovi, takže když jsem se dnes dozvěděl, že Tom a Paul spojily své síly a stvořili krátký hudební film, který mohu ihned shlédnout na netflixu, byl jsem celkem nadšen A po shlédnutí nemohu říct, že bych byl vyloženě zklamán, i když mi to ani úplně stoprocentně nesedlo. Hudba skvělá, zrežírováno je to taky mistrně, ale nevím nevím. Žádnou zvláštní odezvu to ve mě nevyvolalo. 7/10(6.7.2019)

Je to téměř perfektní - hudba, choreografie, Praha, kostýmy, kulisy. Jen se teda nemůžu zbavit dojmu, že Anderson vidí běžnou lidskou práci od 8 do 4 jako jakési peklo ve stylu dystopické 1984. Tedy to je aspoň má interpretaci toho klipu. Až se chce skoro říci: Dear Mr. Anderson, it is not so bad. That´s real life :-)(1.7.2019)

Kdyby se mě někdo zeptal, o čem je Anima, nedokázal bych odpovědět. Ale stále je to Thom Yorke jak ho známe a máme rádi - elektronická hudba doprovázející nic-neříkající interpretativní tance. To vše a i vynikající efekty a vyladění barevnosti. Hudebně však kromě Dawn Chorus nuda, alespoň pro člověka, který se hlavně zajímá o tvorbu celých Radiohead a ne o jejich vedlejší a/nebo sólové projekty. Největším lákadlem pro našince tak může být Praha (resp. její dopravní podnik) ve vedlejší roli. Ale ani to není u Thoma neobvyklostí, tento videoklip XL dává vzpomínku na začátek 22 let staré písně A Reminder s jejím legendárním "Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají. Příští stanice - Jiřího z Poděbrad".(2.7.2019)

• - Natáčelo se v Praze v metru a na Malé Straně. Využity byly také tramvaje Pražské integrované dopravy. (hansel97)