poster

Anima

Krátkometrážní / Hudební

Velká Británie, 2019, 15 min

Kamera:

Darius Khondji

Hudba:

Thom Yorke

Hrají:

Thom Yorke

Střih:

Andy Jurgensen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Na té tramvaji stojí: Zvláštní jízda. A je to pravda. Kdyby Fritz Lang točil videoklipy, vypadalo by to asi nějak takhle.(29.6.2019)

 • vyfuk
  ****

  Asi promo, asi trailer, asi ukázka, asi delší videoklip. Kdo ví. Na Netflixu to prostě vyskočilo. Dobrá jména jak na režisérské sesli, za kamerou, tak i před ní. A spolu s tím myslím i Prahu, která mne nečekaně překvapila jako vedlejší role. To vše dohromady dává tuto divnostu, která zcela jasně a oprávněně se mnoha lidem nemusí líbit a nechápat ji. Ani já si nebudu hrát na to, že to chápu. Ale jednoznačně jsem byl osloven. Jednoznačně mi docela sedla i muzika. A jednoznačně jsem se na to rád podíval. I když to byl prostě trip.(14.7.2019)

 • Oralfabet
  ****

  Radiohead sice poslouchám celkem krátce, ale stejně si myslím, že můžu říct, že jejich hudbu (ne všechno, ale vlastně celkem překvapivé množství) miluju. No a neméně pozitivní vztah mám i k panu Andersonovi, takže když jsem se dnes dozvěděl, že Tom a Paul spojily své síly a stvořili krátký hudební film, který mohu ihned shlédnout na netflixu, byl jsem celkem nadšen A po shlédnutí nemohu říct, že bych byl vyloženě zklamán, i když mi to ani úplně stoprocentně nesedlo. Hudba skvělá, zrežírováno je to taky mistrně, ale nevím nevím. Žádnou zvláštní odezvu to ve mě nevyvolalo. 7/10(6.7.2019)

 • Fifer
  *****

  Je to téměř perfektní - hudba, choreografie, Praha, kostýmy, kulisy. Jen se teda nemůžu zbavit dojmu, že Anderson vidí běžnou lidskou práci od 8 do 4 jako jakési peklo ve stylu dystopické 1984. Tedy to je aspoň má interpretaci toho klipu. Až se chce skoro říci: Dear Mr. Anderson, it is not so bad. That´s real life :-)(1.7.2019)

 • zdepapepa
  ***

  Kdyby se mě někdo zeptal, o čem je Anima, nedokázal bych odpovědět. Ale stále je to Thom Yorke jak ho známe a máme rádi - elektronická hudba doprovázející nic-neříkající interpretativní tance. To vše a i vynikající efekty a vyladění barevnosti. Hudebně však kromě Dawn Chorus nuda, alespoň pro člověka, který se hlavně zajímá o tvorbu celých Radiohead a ne o jejich vedlejší a/nebo sólové projekty. Největším lákadlem pro našince tak může být Praha (resp. její dopravní podnik) ve vedlejší roli. Ale ani to není u Thoma neobvyklostí, tento videoklip XL dává vzpomínku na začátek 22 let staré písně A Reminder s jejím legendárním "Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají. Příští stanice - Jiřího z Poděbrad".(2.7.2019)

 • - Natáčelo se v Praze v metru a na Malé Straně. Využity byly také tramvaje Pražské integrované dopravy. (hansel97)