Špatná výchova

Zlá výchova

• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2004, 101 min

možná v pokladech Pedra Almodóvara není tento klenot z nejzářivějších, ale i tak zůstává krásným a silným příběhem, na který mě baví koukat.. a nejvíc na Bernala.. jeho Chuan je tu ambiciózním hercem, synem, bratrem, milencem, ale hlavně bezostyšným manipulátorem a děvkou prodejnou s tváří anděla (Angela).. díky za takové filmy...:-)(31.5.2007)

Po řemeslné stránce asi není moc co filmu vytýkat, nicméně když se vše konečně rozplete, zbude jen prázdná nádoba. Pro mě Almodóvarův nejhorší film co jsem viděl (což ovšem vzhledem k jeho jménu stejně slibuje zajímavý filmový prožitek). Zároveň ale velmi dobrá kamera, opravdu velmi citlivě a vyborne vybrané obrazy, silné scény a momenty v ději...(4.4.2005)

Docela slušný film Pedra Almodovara, o homosexuálech kteří se mají hodně rádi, a kteří vystupují na prknech, převlečeni jako ženy. Tento snímek je v některých částech šokující a velmi krutý. Herecké obsazení vynikající, známé španělské hvězdy filmového plátna Gael García Bernal (BABEL) a Fele Martínez (MLUV S NÍ) odvedli báječnou práci.(21.4.2007)

Teraz už môžem povedať, že Gael Garcia Bernal nie je len pekný chlap ale aj pekná žena :D ... Almodóvar tak ako ho mám rád. Nie je to jeho top, pretože príbeh bol trošku prekomplikovaný čím sa stal menej zaujímavým ale vďaka skvelým hercom a režisérovej schopnosti zobraziť dobré námety v tom správnom rozmere je "La Mala educación" veľmi dobrým filmom.(5.7.2013)

Špatná výchova je hodně divný film. Obdivuju bravůrně zvládnutou režii mistra Almodóvara, ale je vidět, že si nebere servítky s cenzurou, a taky to podle toho vypadá. Originalita tomuhle snímku vůbec nechybí. Je to něco jiného než obvykle můžem vidět v televizi nebo na předních stránkách stahování. Herecky dobré, teda pokud si zrovna nedávaj do těla. Tam jsem na to koukal jedním okem. Film je to tedy velice zajímavý, ale i divný. Dějová linka je lehce proplétající se a občas scénám chybí větší říz nebo více emocí. Někdy to alespoň zachraňuje hudba. Chvíli jsem nevěděl co tomu dát, jelikož o podprůměru mluvit nemůžeme a nějak velký nadprůměr taky ne. 65%(5.4.2012)

• - Snímek se natáčel ve Valencii a Madridu v létě 2003, i když Almodóvar jej původně chtěl natáčet již o dva roky dříve. Tehdy se ale dostavily castingové problémy, a tak během pauzy natočil film Mluv s ní, za který získal Oscara v kategorii Nejlepší scénář a nominaci za režii. (imro)

• - Mexický herec Gael García Bernal se musel nejdříve perfektě naučit španělský přízvuk, než s ním byl Pedro Almodóvar ochoten diskutovat o jeho přijetí. (Tereza666)

• - Film dostal rating NC-17. Aby získal mírnější R, muselo být vystřiženo několik sexuálních scén. (Karlos80)