Dharma & Greg (TV seriál)

Dharma & Greg

Dharma a Greg

Komedie / Romantický

USA, 1997 - 2002, 59 h 30 min (Minutáž: 119x30 min)

Jenna Elfman, Thomas Gibson, Joel Murray, Mimi Kennedy, Alan Rachins, Mitchell Ryan, Susan Sullivan, Chris Durand, Ed Quinn, Hallee Hirsh, Yeardley Smith, Masi Oka, Billy Mayo, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Robert Wisdom, Floyd 'Red Crow' Westerman, Kristin Bauer van Straten, Octavia Spencer, Dakin Matthews, Ryan Stiles, Rosalind Chao, Eric Allan Kramer, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Jenna Leigh Green, Damon Standifer, Meredith Eaton, Camille Anderson, Ned Romero, Nancy Lenehan, Andy Milder, Scott Adsit, Patrick Fabian, Paula Newsome, David Lee Smith, Bill Maher, Thomas Kopache, Randy Oglesby, Andy Umberger, Jodi Lyn O'Keefe, T.J. Thyne, Kevin Sorbo, Lillian Hurst, Scott Alan Smith, Teller, Penn Jillette, Dot-Marie Jones, Drew Carey, Leslie Jordan, Mark Christopher Lawrence, Nicholas Gonzalez, Bodhi Elfman, Holly Gagnier, Catherine Dent, Hilary Angelo, Paul Sand, k.d. lang, Stan Sellers, Victor Raider-Wexler, Mary Gross, Eric Stonestreet, Tim Maculan, Cristine Rose, Brigid Brannagh, Stacey Travis, Gary Collins, Phill Lewis, Diane Delano, Toši Toda, Torsten Voges, Ben Livingston, T-Bone Burnett, Angelo Pagan, Mark Povinelli, Raphael Sbarge, Don McManus, Maria Bamford, Angela Paton, Matthew Ashford, Maree Cheatham, Anne-Marie Johnson, Rosemary Forsyth, Anne Ramsay, Romy Rosemont, Tom Poston, Valente Rodriguez, Claudia Schiffer, Michael Fairman, Scott Thompson, Danielle Bisutti, Dick O'Neill, John Laughlin, James Avery, John Aylward, Bill Brochtrup, Jessica Lundy, Ken Lerner, Miranda Kent, Casey Sander, Shae D'lyn, Todd Stashwick, Robert Mailhouse, Jennifer Lyons, Johnny Williams, Jim O’Heir, Daphne Duplaix, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Alice Ghostley, Raymond Ma, Michael Hyatt, Bobbie Phillips, Walter Olkewicz, William Bassett, Debra Christofferson, Victor Campos, Abdoulaye NGom, Lillian Adams, Tammy Tavares, Julia Vera, Tom Virtue, David Wells, Robert Allen Mukes, Peter Mackenzie, Joel Polis, Fred Stoller, Christine Estabrook, Joel McCrary, Linda Porter, Bruce French, Leslie Charleson, Dave Florek, Kenny Loggins, Harvey J. Alperin, Joe Henry, Sydney Bennett, Tom Hildreth, Joel Brooks, Carlos Lacámara, Anne Betancourt, William Newman, Miriam Flynn, Jane Carr, Mitzi McCall, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Anne Haney, Rebecca Staab, Kevin Christy, Susan Chuang, Marcelo Tubert, Earl Billings, Steve Hytner, Ed Lieberman, Dick Clark, Joel McKinnon Miller, Shirley Prestia, Vernée Watson-Johnson, Geraldine Keams, Nigel Gibbs, Dan Desmond, John O'Brien, Mario Roccuzzo, Jack Axelrod, Gloria LeRoy, Michelle Shocked, Lili Haydn, J.D. Walsh, Daniel Escobar, Christopher Darga, Wendy Worthington, Jeff Austin, Jack Shearer, Florence Stanley, Rolando Molina, John Mendoza, Stephanie Jane Markham, Robin Strasser, Danny Mora, Gwen McGee, Elaine Bromka, Don Pugsley, John Byner, Nancy Linari, Marissa Jaret Winokur

Peter Chakos

Scénografie:

John Shaffner

Kostýmy:

Linda M. Bass

Ona ma rodinu hipisákov, jeho rodina sú nafúkaní snobi. Recept na trapasy ktoré vyvolajú smiech. Jenna Elfman je úžasná seriálová herečka, či už v Dharme a Gregovi, Dva a pol chlapa alebo v Hovorme o sexe. Thomas Gibson je moja srdcová záležitosť. Bola som na ňho zvyknutá len v Myšlienkach vraha a preto bolo pre mňa prekvapením vidieť ho usmiatého v komediálnom žánri. :) Veľmi sympatické hlášky, najmä Mitchella Ryana (teda okrem iného). Takže šup-šup 5* :)(7.4.2012)

• LencaN

Kdy už bude takovým sitkomům konec...kdy? Viděla jsem necelé dva díly a stačilo. Pardon, ale nic tak nudného, zbytečně ukecaného, nesmyslného a nenápaditého jsem snad neviděla. Zrovna jsem narazila na díl, kde se Dharma vypořádává se svým přístupem k malým lidem a jediné co o tomto dílu můžu říct je, že to bylo tupé, nemístné a trapné.(1.3.2014)

Nádherne uletené, neafektované a v tomto prípade, čo je výnimočne prekvapivé, pomáha tomu výborný slovenský dabing. Dharma je skutočne šialená , ako aj jej suseda Jane v podaní perfektnej Shae D'lyn. Krásne uletená Kitti, k tomu anrchista Larry Finkelstein a dielo je dokonalé - né... Samozrejme ,aj ostatné postavičky spĺňajú v mojom prípade absoltúrium , ale sorry ponáhľam sa na vlak - takže viac o tejto pohodičke neskôr..(11.1.2013)

Jeden s prvých seriálov čo som pozerával. Na tomto seriáli sa musí zabaviť každý. Manželská dvojica pozostáva s manželky Dharmy pohodovej baby pochádzajúcej s rodiny Hipisákov a manžela Grega ktorého korene sú uplne opačné. Kultivovaná snobská rodinka. Keď sa tieto rodiny stretnú na spoločnej večeri a ktomu nezmenitelný humor Dharmy Grega o zábavu je jednoznačne postarané. a Jenna Elfman ta je teda sexi s velkým S.(19.8.2008)

• HiddenDragon

Od odpadu tenhle seros chrani jen to, abych nemel spatny svedomi, protoze jsem videl jen asi dva dily. Vzdycky prepnu, protoze ustredni dvojka mi prijde vrcholne nesympaticka. Bloncku bych nejradsi flaknul pres ten skleb papuci a Gibson mel zustat v "Chicago Hope". Nejvetsi sranda je, ze tenhle serial bezi na Smichove hned za sebou s "Mad About You", tak je videt, jak je to to samy s jinymi herci. Ospaly a nudny vztahovy sitcom s frekvenci jednoho dobreho foru za dvacet minut. Kdyz se nad tim zamyslim, je hruza kolik se da do tehle "kategorie" zaradit stejne otravnych nesmyslu... Ztrata casu po stopadesate...(10.1.2014)

• - 15. díl čtvrté řady je celým svým dějem parodií na jihoamerické telenovely, které byly na přelomu tisíciletí v USA a vůbec na celém světě populární. (Roby)

• - V seriálu si zahrála řada hostujících hvězd, mezi nimiž byl americký countryový zpěvák Lyle Lovett, známy "Herkules" Kevin Sorbo, zpěvačka K. D. Lang, Kirstie Alley, Jane Seymour či Claudia Schiffer. (Roby)

• - Jenna Elfman a Thomas Gibson se jako seriálové postavy Dharma a Greg objevili v 1. epizodě 9. série seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003). (beyli)