Dharma & Greg (TV seriál)

Dharma & Greg

Dharma a Greg

Komedie / Romantický

USA, 1997, 119x30 min

Tvůrci:

Chuck Lorre

Jenna Elfman, Thomas Gibson, Mimi Kennedy, Chris Durand, Susan Sullivan, Mitchell Ryan, Ed Quinn, Hallee Hirsh, Yeardley Smith, Masi Oka, Billy Mayo, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Robert Wisdom, Floyd 'Red Crow' Westerman, Kristin Bauer van Straten, Octavia Spencer, Dakin Matthews, Ryan Stiles, Rosalind Chao, Eric Allan Kramer, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Jenna Leigh Green, Damon Standifer, Meredith Eaton, Camille Anderson, Ned Romero, Nancy Lenehan, Andy Milder, Scott Adsit, Patrick Fabian, Paula Newsome, David Lee Smith, Bill Maher, Thomas Kopache, Randy Oglesby, Andy Umberger, Jodi Lyn O'Keefe, T.J. Thyne, Kevin Sorbo, Lillian Hurst, Scott Alan Smith, Teller, Penn Jillette, Dot-Marie Jones, Drew Carey, Leslie Jordan, Mark Christopher Lawrence, Nicholas Gonzalez, Bodhi Elfman, Holly Gagnier, Catherine Dent, Hilary Angelo, Paul Sand, k.d. lang, Stan Sellers, Victor Raider-Wexler, Mary Gross, Eric Stonestreet, Tim Maculan, Cristine Rose, Brigid Brannagh, Stacey Travis, Gary Collins, Phill Lewis, Diane Delano, Toši Toda, Torsten Voges, Ben Livingston, T-Bone Burnett, Angelo Pagan, Mark Povinelli, Raphael Sbarge, Don McManus, Joel Murray, Maria Bamford, Angela Paton, Matthew Ashford, Maree Cheatham, Anne-Marie Johnson, Rosemary Forsyth, Anne Ramsay, Romy Rosemont, Tom Poston, Valente Rodriguez, Claudia Schiffer, Michael Fairman, Scott Thompson, Danielle Bisutti, Dick O'Neill, John Laughlin, James Avery, John Aylward, Bill Brochtrup, Jessica Lundy, Ken Lerner, Miranda Kent, Casey Sander, Shae D'lyn, Todd Stashwick, Robert Mailhouse, Jennifer Lyons, Johnny Williams, Jim O’Heir, Daphne Duplaix, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Alice Ghostley, Raymond Ma, Michael Hyatt, Bobbie Phillips, Walter Olkewicz, William Bassett, Debra Christofferson, Victor Campos, Abdoulaye NGom, Lillian Adams, Tammy Tavares, Julia Vera, Tom Virtue, David Wells, Robert Allen Mukes, Peter Mackenzie, Joel Polis, Fred Stoller, Christine Estabrook, Joel McCrary, Linda Porter, Bruce French, Leslie Charleson, Dave Florek, Kenny Loggins, Harvey J. Alperin, Joe Henry, Sydney Bennett, Tom Hildreth, Alan Rachins, Joel Brooks, Carlos Lacámara, Anne Betancourt, William Newman, Miriam Flynn, Jane Carr, Mitzi McCall, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Anne Haney, Rebecca Staab, Kevin Christy, Susan Chuang, Marcelo Tubert, Earl Billings, Steve Hytner, Ed Lieberman, Dick Clark, Joel McKinnon Miller, Shirley Prestia, Vernée Watson-Johnson, Geraldine Keams, Nigel Gibbs, Dan Desmond, John O'Brien, Mario Roccuzzo, Jack Axelrod, Gloria LeRoy, Michelle Shocked, Lili Haydn, J.D. Walsh, Daniel Escobar, Christopher Darga, Wendy Worthington, Jeff Austin, Jack Shearer, Florence Stanley, Rolando Molina, John Mendoza, Stephanie Jane Markham, Robin Strasser, Danny Mora, Gwen McGee

Peter Chakos

Scénografie:

John Shaffner

Kostýmy:

Linda M. Bass

Jeden s prvých seriálov čo som pozerával. Na tomto seriáli sa musí zabaviť každý. Manželská dvojica pozostáva s manželky Dharmy pohodovej baby pochádzajúcej s rodiny Hipisákov a manžela Grega ktorého korene sú uplne opačné. Kultivovaná snobská rodinka. Keď sa tieto rodiny stretnú na spoločnej večeri a ktomu nezmenitelný humor Dharmy Grega o zábavu je jednoznačne postarané. a Jenna Elfman ta je teda sexi s velkým S.(19.8.2008)

Tak tady pro mne Chuck Lorre a Bill Prady poprvé zabodovali. Sitcom založený na tak jednoduché (neoriginální) myšlence = sociálním kontrastu, a co z toho dokázali vyždímat. Ždímali teda dost sezón, ta poslední, pátá, už byla slabší. Kouzelná Jenna Elfman se tu poprvé ukázala ve významné roli, od té doby ji začali obsazovat i do "leads". Kdykoli se můžu podívat celkem na jakoukoli episodu a potěší mě to. A poprvé jsem tu viděl psa, který má vlastního psa. Co chtít víc?(20.7.2010)

Český dabing sebral tomuto seriálu tu pravou podstatu. Je to seriál o lidech, takže nepovedený český dabing je vůbec, ale vůbec nemůže vystihnout. Slovenský dabing je pěkný, ale bezkonkurenčně nejlepší je originál. Seriál nemá téměř žádný děj a neztotožňuje se tedy se současnými dějem nabitými seriály (Heroes, Prison Break..) Dávám pět hvězdiček kvůli šesti hlavním hrdinům, všichni jsou prostě jedineční a vždy mě rozesmáli. Má to své kouzlo, rozhodně to není tuctový seriál, který se líbí 90% populace, ale o to víc je mi sympatický.(1.9.2008)

• cariada

Seriál jako takový je celkem pohotový a vtipný, jenže z nepochopitelných důvodů byl u nás vynechám smích což u sitcomu je něco hrozného. Už je to třetí případ u nás (co jsem si všimnul) u M.A.S.H. to nevadilo ba naopak, se smíchem to nikdo neznal a je to spíš i dost vážný někdy. Ale u takový Sabriny je to něco neskutečnýho, zvlášt, když první serie jsou normálně se smíchem a tady jen čekáš na smích a on nepřichází. Stejné je to i tady v tom případě, po vtipu nepřichází odezva a to sakra velká chyba. Jak řekli tvůrci Combacku smích jsme tam dali proto, že divákovi je hloupý smát se sám a mají sakra pravdu. Televize zamyslete se než začnete mrvit další sitcom.(13.1.2010)

• chrispe

Pro mě je to opravdu ne moc sympatická dvojice... Dharma je na mě moc šílená a Greg moc velkej suchar (jasně, jasně... vím, že o tomto to je). Ani mezi těma "přicmrndávajícíma" postavama si neumím vybrat někoho, ke komu bych upnula svou pozornost a mohla říct, že mě doopravdy baví. Tohle moje hodnocení je tedy spíš založeno na výběru herců... řekla bych. Protože když vás nebaví lidi, tak ani to, co říkají.(21.11.2013)

• - 15. díl čtvrté řady je celým svým dějem parodií na jihoamerické telenovely, které byly na přelomu tisíciletí v USA a vůbec na celém světě populární. (Roby)

• - V seriálu si zahrála řada hostujících hvězd, mezi nimiž byl americký countryový zpěvák Lyle Lovett, známy "Herkules" Kevin Sorbo, zpěvačka K. D. Lang, Kirstie Alley, Jane Seymour či Claudia Schiffer. (Roby)

• - Jenna Elfman a Thomas Gibson se jako seriálové postavy Dharma a Greg objevili v 1. epizodě 9. série seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003). (beyli)