Dharma & Greg (TV seriál)

Dharma & Greg

Dharma a Greg

Komedie / Romantický

USA, 1997–2002, 59 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Jenna Elfman, Thomas Gibson, Joel Murray, Mimi Kennedy, Alan Rachins, Mitchell Ryan, Susan Sullivan, Chris Durand, Ed Quinn, Hallee Hirsh, Yeardley Smith, Masi Oka, Billy Mayo, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Robert Wisdom, Floyd 'Red Crow' Westerman, Kristin Bauer van Straten, Octavia Spencer, Dakin Matthews, Ryan Stiles, Rosalind Chao, Eric Allan Kramer, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Jenna Leigh Green, Damon Standifer, Meredith Eaton, Camille Anderson, Ned Romero, Nancy Lenehan, Andy Milder, Scott Adsit, Patrick Fabian, Paula Newsome, David Lee Smith, Bill Maher, Thomas Kopache, Randy Oglesby, Andy Umberger, Jodi Lyn O'Keefe, T.J. Thyne, Kevin Sorbo, Lillian Hurst, Scott Alan Smith, Teller, Penn Jillette, Dot-Marie Jones, Drew Carey, Leslie Jordan, Mark Christopher Lawrence, Nicholas Gonzalez, Bodhi Elfman, Holly Gagnier, Catherine Dent, Hilary Angelo, Paul Sand, k.d. lang, Stan Sellers, Victor Raider-Wexler, Mary Gross, Eric Stonestreet, Tim Maculan, Cristine Rose, Brigid Brannagh, Stacey Travis, Gary Collins, Phill Lewis, Diane Delano, Toši Toda, Torsten Voges, Ben Livingston, T Bone Burnett, Angelo Pagan, Mark Povinelli, Raphael Sbarge, Don McManus, Maria Bamford, Angela Paton, Matthew Ashford, Maree Cheatham, Anne-Marie Johnson, Rosemary Forsyth, Anne Ramsay, Romy Rosemont, Tom Poston, Valente Rodriguez, Claudia Schiffer, Michael Fairman, Scott Thompson, Danielle Bisutti, Dick O'Neill, John Laughlin, James Avery, John Aylward, Bill Brochtrup, Jessica Lundy, Ken Lerner, Miranda Kent, Casey Sander, Shae D'lyn, Todd Stashwick, Robert Mailhouse, Jennifer Lyons, Johnny Williams, Jim O’Heir, Daphne Duplaix, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Alice Ghostley, Raymond Ma, Michael Hyatt, Bobbie Phillips, Walter Olkewicz, William Bassett, Debra Christofferson, Victor Campos, Abdoulaye NGom, Lillian Adams, Tammy Tavares, Julia Vera, Tom Virtue, David Wells, Robert Allen Mukes, Peter Mackenzie, Joel Polis, Fred Stoller, Christine Estabrook, Joel McCrary, Linda Porter, Bruce French, Leslie Charleson, Dave Florek, Kenny Loggins, Harvey J. Alperin, Joe Henry, Sydney Bennett, Tom Hildreth, Joel Brooks, Carlos Lacámara, Anne Betancourt, William Newman, Miriam Flynn, Jane Carr, Mitzi McCall, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Anne Haney, Rebecca Staab, Kevin Christy, Susan Chuang, Marcelo Tubert, Earl Billings, Steve Hytner, Ed Lieberman, Dick Clark, Joel McKinnon Miller, Shirley Prestia, Vernee Watson, Geraldine Keams, Nigel Gibbs, Dan Desmond, John O'Brien, Mario Roccuzzo, Jack Axelrod, Gloria LeRoy, Michelle Shocked, Lili Haydn, J.D. Walsh, Daniel Escobar, Christopher Darga, Wendy Worthington, Jeff Austin, Jack Shearer, Florence Stanley, Rolando Molina, John Mendoza, Stephanie Jane Markham, Robin Strasser, Danny Mora, Gwen McGee, Elaine Bromka, Don Pugsley, John Byner, Nancy Linari, Marissa Jaret Winokur, P.J. Marino, Sid Youngers, Paul Keith, Cynthia LaMontagne, Lucille Soong, Judith Moreland, Vince Melocchi, Julie Pinson, Terry Rhoads, Devon Alan, William Marquez, Marta Martin, Christopher Michael, Suanne Spoke, Charles Janasz, Michael Winters, Elaine Kagan, Megan Butala, Mathew Weiss, Jon Cryer, Skye McKenzie, Eliza Coyle, James Eckhouse, Kevin Cooney, Dawn Comer, Jesse D. Goins, Laurie Metcalf, Lindsay Sloane, Travis Wester, Allen Garfield, Don Cummings, Paul Johansson, Chick Hearn, Chris Taaffe, Brendan Wentworth, Jane Seymour, Brooks Almy, Diana C. Weng, Virginia Hamilton, Scott Haven, Michael Kostroff, Steve Bean, Ted Kairys, Kevin Skousen, Gerry Lock, Meagen Fay, Grace Zabriskie, James Pickens Jr., Holmes Osborne, Stuart Pankin, Mary Samuels, Andrew Dice Clay, Jared Doud, Lisa Long, Kevin Nealon, Kurt Fuller, Nina Foch, Paul Dooley, David Koechner, Regina Stewart, Jim Turner, Clyde Kusatsu, Vincent Schiavelli, Bob Dylan, Jane Lynch, Helen Siff, Jacqueline Steiger, Tommy Chong, Les Brandt, Liz Vassey, Helen Greenberg, Bill Rulkeski, Andy Comeau, Sara Mornell, Lyle Lovett, Ian Ogilvy, Jason Beghe, Ellis Williams, Robert Loggia, Robert Donner, Miriam Margolyes, Keary Jenkins, Steve Valentine, Linda Kim, Mitchell Whitfield, Billy West, Julio Oscar Mechoso, Googy Gress, Morgan Fairchild, Edward Asner, Kirstie Alley, Rebecca Lina, Bernard Fox, Juliette Lewis, Pat Benatar, Tim Bagley, Ed Begley Jr., Erick Avari, Kathleen Noone, Corbin Allred, Mitch Pileggi, George Wyner, William Sanderson, Jim Meskimen, Karen Lorre, Patricia Place

Nádherne uletené, neafektované a v tomto prípade, čo je výnimočne prekvapivé, pomáha tomu výborný slovenský dabing. Dharma je skutočne šialená , ako aj jej suseda Jane v podaní perfektnej Shae D'lyn. Krásne uletená Kitti, k tomu anrchista Larry Finkelstein a dielo je dokonalé - né... Samozrejme ,aj ostatné postavičky spĺňajú v mojom prípade absoltúrium , ale sorry ponáhľam sa na vlak - takže viac o tejto pohodičke neskôr..(11.1.2013)

• cariada

Seriál jako takový je celkem pohotový a vtipný, jenže z nepochopitelných důvodů byl u nás vynechám smích což u sitcomu je něco hrozného. Už je to třetí případ u nás (co jsem si všimnul) u M.A.S.H. to nevadilo ba naopak, se smíchem to nikdo neznal a je to spíš i dost vážný někdy. Ale u takový Sabriny je to něco neskutečnýho, zvlášt, když první serie jsou normálně se smíchem a tady jen čekáš na smích a on nepřichází. Stejné je to i tady v tom případě, po vtipu nepřichází odezva a to sakra velká chyba. Jak řekli tvůrci Combacku smích jsme tam dali proto, že divákovi je hloupý smát se sám a mají sakra pravdu. Televize zamyslete se než začnete mrvit další sitcom.(13.1.2010)

Český dabing sebral tomuto seriálu tu pravou podstatu. Je to seriál o lidech, takže nepovedený český dabing je vůbec, ale vůbec nemůže vystihnout. Slovenský dabing je pěkný, ale bezkonkurenčně nejlepší je originál. Seriál nemá téměř žádný děj a neztotožňuje se tedy se současnými dějem nabitými seriály (Heroes, Prison Break..) Dávám pět hvězdiček kvůli šesti hlavním hrdinům, všichni jsou prostě jedineční a vždy mě rozesmáli. Má to své kouzlo, rozhodně to není tuctový seriál, který se líbí 90% populace, ale o to víc je mi sympatický.(1.9.2008)

Ano, na první pohled se tohle zdá jako další tuctový sitcom, ale musím uznat, že má tenhle seriál něco co mě na něm děsně baví. Aso ke to ten „harmonický“ a zároveň fascinující vztah obou postav a mé sympatie, které chovám k obou představitelům. Gibsona a Elfmanovou řadím mezi moje nejoblíbenější páry na obrazovkách. 83%(2.4.2017)

• IgorkoIgorko

Včera som si náhodou pozrel jeden diel (čisto nostalgicky samozrejme) a s údivom som zistil, že je to horšie ako na čo sa pamatám. Utopický život vylízanej feťáčky a právnika pochádzajúceho z bohatej rodiny je trošku veľa na môj vkus. Nechápem veľmi ani Burrowsa, čo vlastne chcel dokázať s týmto projektom, jednu hviezdičku dávam kvôli "Cheers" :)(11.4.2012)

• - 15. díl čtvrté řady je celým svým dějem parodií na jihoamerické telenovely, které byly na přelomu tisíciletí v USA a vůbec na celém světě populární. (Roby)

• - Jenna Elfman a Thomas Gibson se jako seriálové postavy Dharma a Greg objevili v 1. epizodě 9. série seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003). (beyli)

• - V seriálu si zahrála řada hostujících hvězd, mezi nimiž byl americký countryový zpěvák Lyle Lovett, známy "Herkules" Kevin Sorbo, zpěvačka K. D. Lang, Kirstie Alley, Jane Seymour či Claudia Schiffer. (Roby)