Popelka Kay Cannonové (Ladíme!) je moderní filmový muzikál a zároveň odvážné pojetí pohádkové klasiky. Naše ambiciózní hrdinka (Camila Cabellová) má velký sen. Její Famózní víla kmotřička jí pomůže vytrvat a uskutečnit ho. (Prime Video)

ER

Ouvej, už po 20 minutách jsem začal přemýšlet, zda má smysl se dodívat. Muzikálové aranžmá známých fláků se s dějem minula. Dialogy prostoduché, děj bez invence. Tady jde o snahu převést tuto tradiční pohádku do moderního pojetí, bohužel jen prostřednictvím hudby a herců, kteří ani nevěděli, jak to mají hrát. Tohle chtělo Buze Luhrmana. ()

PanTumnus

Problém nové Popelky je, že působí jako produkt, který se zrodil jen za účelem vytáhnout peníze od rodin. Film chce mluvit o důležitých tématech a pozitivně reprezentovat různé typy lidí, bohužel to nepůsobí autenticky. Abych nekřivdil, pár dobrých nápadů a vtipů tu je, ale snímek zachránit nedokážou. Nejlepší muzikálové číslo: Material Girl. ()

drake31

Mojich 5* nevybalansuje tieto odpady! či nejako ovplyvním zmýšľanie istých jedincov, no ja som sa bavil... náramne... a nečakane! Po prvom trailery, či prvých reakciách som sa obával, že táto nová verzia Cinderelly bude vážne zlá, no film bol zlý v takom milom duchu. Je to rozkošne hlúpy film, over-the-top cheese vo všetkom, vizuál a zvuk bol bol na každom negatívnom a pozitívnom spektre kvality tak isto ako aj prítomný cast. No napriek tomu, že by sa dalo menovať hodiny prečo tento film nebude učený na školách ako vrchol kinematografie, ja som si ho nesmierne užil práve vďaka všetkému tomu zlému, a samozrejme mnohému čo ma pobavilo. Prevedenie piesní je skvelé, ja som jednoducho sucker pre tento štýl, a oceňujem kreativitu i keď nie vždy to vydalo na 100%, a tie originálne piesne taktiež bavia. Spomínaný cast je tiež skvelý - tí starší s radosťou prehrávali a vyzerali že si užívali ich scény, a tí mladší sršia šarmom, charizmou a takou novotou na obrazovkách. Camila Cabello je krásna, jej hlas sa mi vždy páčil, a áno, rozhodne nie je tou najlepšou a najnadanejšou herečkou, ale to srdce tam je a snaží sa dievča. Mnohokrát som sa z chuti zasmial, avšak mám pocit, že ani raz to nebolo vďaka úmyslu tvorcov. Bavil som sa od začiatku do konca so stupídnym úsmevom na tvári, a to je v každom prípade ten najlepší efekt aký film môže na mňa mať. Táto Cinderella nie je taký beautiful spectacular trainwreck! akým bolo Cats, je to milší, príjemnejší, zábavnejší muzikál, ktorý napriek svojím nedostatkom ma trafil do toho perfektného miesta, a vďaka nemu som mal príjemný Piatkový večer... zážitok ktorý zjavne tunajšie publikum so mnou nezdieľalo, a ja to chápem 😂 Na záver len 🖕 pre bigotov a konzervatívnych looserov, die mad. ()

filmfanouch

Scenáristka Kay Cannon v roce 2018 realizovala svůj celovečerní debut Kazišuci. Z těch se vyklubala celkem slušná a zábavná komedie, která ovšem byla v některých momentech vyloženě přepálená a bylo znát, že Cannon možná přeci jen v jistých okamžicích nezná míru. Což je úsměvné, protože přesně tak působí její druhý celovečerní režijní projekt. Cannon se totiž jako režisérka a scenáristka chopila nového zpracování Popelky, kde si známou princeznu zahrála Camila Cabello. A bolí to!   Nová Popelka se pokouší vzít starý známý pohádkový příběh a pojmout ho tak trochu moderně. Popelka již dopředu sklidila lehkou kontroverzi ohledně toho, že stěžejní úlohu Víly Kmotřenky ztvární Billy Porter.... muž! Přitom právě Billy Porter a jeho ztvárnění je ve finále na filmu jedna z těch lepších věcí a minimálně je Porter ve filmu nejlepší herec. A to osobně myslím pochvalně, přesto je ovšem pravda, že v té konkurenci by se vlastně Porter ani snažit nemusel. Celé je totiž plné toporných výkonů a to kromě Cabello platí i o Idině Menzel a Pierci Brosnanovi. Bohužel!   Nová Popelka ve finále skutečně působí jako bizár. Už z traileru mohli kostýmy a výprava lehce vyvolat vrásky, nic ovšem diváka nepřipraví na výsledek v celovečerní podobě. Camila Cabello byla nejspíše obsazená především kvůli tomu, že je zpěvačka a nová Popelka je muzikál. Je to celkem pochopitelné. Jenže herecký debut Cabello je ve finále skutečně toporný a nejvíce zamrzí to, že Popelka nefunguje ani jako muzikál.   Nově vytvořené písně nestojí za nic, písně převzaté od Queen, Jennifer Lopez nebo Madonny jsou poté vyloženě odporně zneužité a při sledování mě osobně napadlo, že se Freddie Mercury dost možná obrací v hrobě.   Kombinace pohádkového prostředí a moderních tanců je děsivá. Většina castingu je totálně mimo (Pierce Brosnan bohužel nezpívá tak dobře jako v Mamma Mia!). Popelka se navíc pokouší o jistou reprezentaci Girl Power, dělá to přitom ovšem velice stupidním způsobem, který musí i feministky pobouřit.   Nenápaditá choreografie, nezajímavé kostýmy a celkové zprznění klasické pohádky. Po všech těch Třech oříškách pro Popelku, původní animované Popelky od Disneyho či Popelky v režii Kennetha Branagha je nová Popelka vyloženým zlem. V jistých momentech vlastně nová Popelka připomene Sněhurku od Tarsema Singha. To byl také lehký bizár, přesto měl ovšem alespoň Singh zajímavé vizuální nápady, jeho Sněhurka mělo jistou hravost a v několika rovinách fungovala. Popelka Cannon nemá snad skutečně nic!   Celý ten film vlastně tak trochu připomíná průměrné klipy na TikToku. Lidé je vytváří, protože si myslí, že jsou vtipní a samotné video je vtipné. Jenže je to ve finále vtipné jen tím, jak si tvůrce toho o sobě a svém produktu hodně myslí. Postavy jsou špatné napsané, ve filmu celkově fungují jen momenty, kdy to celé působí, že si tvůrci celou stupiditu toho filmu uvědomují. Ale těch momentů je v součtu strašně málo.   Je to zlý. Vlastně hodně zlý. Popelka se nedá vyloženě označit za odpad, protože na tom je vidět, že na tom nepracovali naprostí amatéři a někdo se snad i reálně snažil. Jenže to ve finále vlastně úplně cítit není. Když je na filmu nejlepší Billy Porter v šatech, znamená to, že je něco hodně špatně. Nejhorší Popelka v historii kinematografie! () (méně) (více)

suzanne1997 odpad!

Tak tohle snad ani za ten čas nestojí. Snad nejhorší popelka, kterou jsem kdy viděla. Naprosto nepřirozené, divné a uřvané. Tohle za mě ani nebyl zpěv nebo to k němu mělo až nepřiměřeně daleko. Popelka vždycky měla určitou úroveň, ale tady ale opravdu přešlápli. Tentokrát souhlasím s davem. Na film se nedalo koukat a vlasy mi div nevstávaly hrůzou na hlavě. Za mě katastrofa!!! Ani nechci vědět, který "inteligentní" člověk to vymyslel. ()

• Na rozdíl od většiny verzí klasického příběhu Popelky není Princ jedináček, ale má sestru. (Vitox)
  • Natáčení probíhalo v Pinewood Studios v Londýně. (noelcoward73)