Popelka Kay Cannonové (Ladíme!) je moderní filmový muzikál a zároveň odvážné pojetí pohádkové klasiky. Naše ambiciózní hrdinka (Camila Cabellová) má velký sen. Její Famózní víla kmotřička jí pomůže vytrvat a uskutečnit ho. (Prime Video)

Arsenal83

Asi najhoršia popoluška v dejinách. Takto pokaziť nesmrteľný príbeh. K historickým kostýmom dávať moderné tance, moderné piesne a moderné texty, čistá päsť na oko. A áno, nezabudlo sa na feminizmus. Kedysi princ bol niekto, ku komu sa v rozprávkach vzhliadalo, dnes je to priteplený popleta a všetci chlapi okolo neho sa správajú ako šašovia. A popoluška a ženy okolo nej majú všetky tú dievčenskú silu, častokrát prezentovanú pýchou a pohŕdaním. Camilla Cabello inak vie spievať, ale žiadna princezná to podľa posledných fotiek teda nie je. Vrcholom boli černošské gospely, rapové vsuvky a pokus o "spev" Piercea Brosnana. ()

filmfanouch

Scenáristka Kay Cannon v roce 2018 realizovala svůj celovečerní debut Kazišuci. Z těch se vyklubala celkem slušná a zábavná komedie, která ovšem byla v některých momentech vyloženě přepálená a bylo znát, že Cannon možná přeci jen v jistých okamžicích nezná míru. Což je úsměvné, protože přesně tak působí její druhý celovečerní režijní projekt. Cannon se totiž jako režisérka a scenáristka chopila nového zpracování Popelky, kde si známou princeznu zahrála Camila Cabello. A bolí to!   Nová Popelka se pokouší vzít starý známý pohádkový příběh a pojmout ho tak trochu moderně. Popelka již dopředu sklidila lehkou kontroverzi ohledně toho, že stěžejní úlohu Víly Kmotřenky ztvární Billy Porter.... muž! Přitom právě Billy Porter a jeho ztvárnění je ve finále na filmu jedna z těch lepších věcí a minimálně je Porter ve filmu nejlepší herec. A to osobně myslím pochvalně, přesto je ovšem pravda, že v té konkurenci by se vlastně Porter ani snažit nemusel. Celé je totiž plné toporných výkonů a to kromě Cabello platí i o Idině Menzel a Pierci Brosnanovi. Bohužel!   Nová Popelka ve finále skutečně působí jako bizár. Už z traileru mohli kostýmy a výprava lehce vyvolat vrásky, nic ovšem diváka nepřipraví na výsledek v celovečerní podobě. Camila Cabello byla nejspíše obsazená především kvůli tomu, že je zpěvačka a nová Popelka je muzikál. Je to celkem pochopitelné. Jenže herecký debut Cabello je ve finále skutečně toporný a nejvíce zamrzí to, že Popelka nefunguje ani jako muzikál.   Nově vytvořené písně nestojí za nic, písně převzaté od Queen, Jennifer Lopez nebo Madonny jsou poté vyloženě odporně zneužité a při sledování mě osobně napadlo, že se Freddie Mercury dost možná obrací v hrobě.   Kombinace pohádkového prostředí a moderních tanců je děsivá. Většina castingu je totálně mimo (Pierce Brosnan bohužel nezpívá tak dobře jako v Mamma Mia!). Popelka se navíc pokouší o jistou reprezentaci Girl Power, dělá to přitom ovšem velice stupidním způsobem, který musí i feministky pobouřit.   Nenápaditá choreografie, nezajímavé kostýmy a celkové zprznění klasické pohádky. Po všech těch Třech oříškách pro Popelku, původní animované Popelky od Disneyho či Popelky v režii Kennetha Branagha je nová Popelka vyloženým zlem. V jistých momentech vlastně nová Popelka připomene Sněhurku od Tarsema Singha. To byl také lehký bizár, přesto měl ovšem alespoň Singh zajímavé vizuální nápady, jeho Sněhurka mělo jistou hravost a v několika rovinách fungovala. Popelka Cannon nemá snad skutečně nic!   Celý ten film vlastně tak trochu připomíná průměrné klipy na TikToku. Lidé je vytváří, protože si myslí, že jsou vtipní a samotné video je vtipné. Jenže je to ve finále vtipné jen tím, jak si tvůrce toho o sobě a svém produktu hodně myslí. Postavy jsou špatné napsané, ve filmu celkově fungují jen momenty, kdy to celé působí, že si tvůrci celou stupiditu toho filmu uvědomují. Ale těch momentů je v součtu strašně málo.   Je to zlý. Vlastně hodně zlý. Popelka se nedá vyloženě označit za odpad, protože na tom je vidět, že na tom nepracovali naprostí amatéři a někdo se snad i reálně snažil. Jenže to ve finále vlastně úplně cítit není. Když je na filmu nejlepší Billy Porter v šatech, znamená to, že je něco hodně špatně. Nejhorší Popelka v historii kinematografie! () (méně) (více)

Dzeyna

Nečekala jsem, že to bude muzikální. Nicméně i přesto, to bylo celkem v pohodě. I když to zachraňovalo pouze dobré herecké obsazení. ()

silentname

Myslím si, že Váš názor na film "Cinderella" bude závisieť od viacerých faktorov. Pravdou je, že táto verzia je skutočne veľmi "iná" oproti tomu, čo sme mali možnosť v tomto príbehu vidieť. Nebudem to nejako veľmi rozoberať, no povedzme si minimálne, že sú určité dôvody, pre ktoré sa nájdu ľudia, pre ktorých bude toto absolútna rozprávková nočná mora. A ak ste jedným z tých divákov, odporúčam sa tomuto radšej vyhnúť. Všetko vám dobre vysvetlí komentár užívateľa M.i.k.e. Mňa osobne toto spracovanie nejako výrazne neotravovalo. Je pravda, že sú tu fóry, ktoré padnú trošku mimo a podľa mňa sú tu aj postavy, ktoré sú pre príbeh vysoko nepodstatné a rovnako sú tu občas aj celkom zaujímavé narážky na iné produkty (nie som si istý, či bolo cieľom tejto rozprávky adresovať seriál "The Handmaids Taleale pôsobilo to tak). Myši tentokrát pôsobia, že potrebujú len ponožky Dedoles a atmosféra rozprávky je úplne iná, než by sme čakali. Tentokrát z toho úplne vypadáva emocionálna rovina, kde by sme Popoluške nejako výraznejšie fandili, lebo sa nachádza v hroznej situácii. A film sa to reálne ani nepokúšal spracovať, lebo sa rozhodol, že tu musia byť iné názory, s ktorými by to úplne nekorešpondovalo. Je to jeden zvláštny film, ktorému musím uznať, že sa to rozhodol poňať inak, no miestami to pôsobí viac divne ako úprimne. Osobne by som radšej povedal, aby ste si pozreli iný film s modernou Popoluškou. "Ella Enchanted". Nemyslím si, že som úplne zabil svoj čas a myslím si, že je zaujímavé trošku upravovať látku, ktorú už poznáme, no miestami to bolo na mňa trošku moc. Hodnotenie: C+ ()

Chrustyn

Nová muzikálová podoba klasického příběhu, která překvapivě není tak pekelná jak jsem čekal. Příběh je nicotný, ale muzikálová čísla překvapivě svižná a výprava dostatečně působivá. Dalo se to přežít a chvilku jsem uvažoval o 3* ale podobu kmotřičky jako gay, černého transexuála už jsem nedal. ()

Jirka_Šč

V rámci vánoc občas člověk začne sledovat i na věci, které by si standardně nepustil a dokouká je až do konce. Tato Popelka je takovým filmem. Není vyloženě zlá, ale dobrá také ne. Má víc svěžích myšlenek - Popelku, která dá přednost kariéře před princem, pěkné šaty bez ramínek, zřejmě nejférovější popelkovskou macechu, jakou jsem kdy viděl, rappující partu na železničním mostě, princovu mladší sestru (!?!) a cool černošského víla/sudičku, který se svým úborem vypadal doopravdy jako motýl. Jenže má taky WTF momenty, občas na hlavu padlý scénář a bezostyšně se inspiruje Popelkou od Branagha (myši) a Ella Enchanted, ze které si sebral song Somebody to Love a Minnie Driver (oba filmy jsou přitom kvalitativně jinde). Hm. Sledoval jsem to s našimi Prťaty (15) a ani jedna nebyla ochotna dát víc, než 2 hvězdičky. ()

MoiJe

Tak strasne sa snazia byt moderni a cool, az je to smiesne a otravne (hned od uvodneho preslovu). Originalne pesnicky (a choreo k nim) su velmi meh a u tych znamych som mala pocit, ze si nezasluzia ich pouzit, zvlast Queen. Najpozitivnejsie pre mna je, ze mi Idina neviempreco neznela ako Elsa a teda mi ju nepokazila a pacil sa mi moment, ked Elle vysvetlovala, ze jej chovanie nie je out of spite. A Minnie je krasna kralovna. Camillu ako spevacku mozem, ako Popoluska mi vadila. Nie ze by som ju potrebovala uplne subtilnu, ale nie az takuto diva-idnu. Asi si zopaknem verziu s Drew Barrymore, ta mala v tomto ohlade solidny balanc... ()

Streeper

Máme tu další verzi Popelky, ale ptám se, muselo to být? Camila Cabello je příjemná, když jí nevidíte, zpívat umí, ale hrát vůbec, dokonce ani ve videoklipech jí nemůžu vidět. Herec, co hraje prince mi byl strašlivě nesympatický, navíc vždy když se usmál, tak jsem měla pocit, že se dívám na Venoma (to asi ty zuby). Hvězdu dávám za pár písní, které byly dobře udělané, líbila se mi především Material Girl a Perfect. Další hvězda je za fajn konec, kdy šla Popelka za tím, co chtěla a vzdala se žití v blahobytu. Ale jinak se na film už nejspíše nikdy nepodívám. ()

Aljak

Ďalšia variácia populárnej Popolušky (a veruže je ich už až príliš!). Scenár bol o čosi liberálnejší ako v tradičnej verzii (aspoň nejaká zmena), a prekvapivo napokon aj záver sa odlišoval. Ale inak, nič extra, asi mám predsa len radšej klasiku. Camila bola síce šarmantná, ale postava Popelky v tejto verzii bola na môj vkus až príliš neskromná a preafektovaná. Ohľadom gay "kmotričky" sa radšej ani nevyjadrujem. Jediné, čo sa mi fakt páčilo, boli kostýmy, a predovšetkým očarujúce kulisy zámočku Waddesdon Manor! ()

M.i.k.e

šance,že tohle hodně místních fobů nerozdejchá je dost veliká.Přeci jen Popelka je Kubánka,místo víly kmotřičky je tu černoch v šatech,dost se tu zpívá (a to včetně Pierce Brosnana) a nechybí tu ani James Corden.Já nicméně proti tomuhle modernímu zpracování nic nemám.Nečekal sem nic a překvapivě mi to sedlo do nálady.Písničky sází na jistotu jako Queen nebo Madonna a jejich zpracování je ok,vílák kmotřička je sympaťák,Popelka Cabello taky,místy je to až překvapivě vtipné a jediné co tvůrcům neodpustím je již zmiňovaný James Corden,kterého nemůžu v poslední době - těžko říct proč - vystát...60% ()

vydumnica

Niektoré filmy človek odsúdi skôr, než by im dal vôbec šancu. Priznávam, toto je môj prípad. Modernú verziu Popolušky som odsúdila už po zhliadnutí traileru a povedala si, že nehrozí, nie nie, to bude určite odpad! Film som si nedala ani do "Chci vidět" a ani som nemala v pláne niekedy si ho pozrieť a utvoriť si vlastný názor, pretože sa mi nepáčilo, že sudička je chlap (rasu až tak neriešim) v ženských šatách! What, really?!!! ČO BY NA TO POVEDAL WALT DISNEY? Čuduj sa svete, mne sa táto nová a moderná multi-kulti MUZIKÁLOVÁ Popoluška celkom páčila! Tá Camila Cabello je lepšia herečka, než som čakala. Veľmi ma bavila aj Idina Menzel. Ona má vážne 50 rokov??? Princ mohol byť krajší, chichi. Ale práve o tom to je, Popoluška a ani princ nemusia byť skutočne krásni, divákov si získajú tým, akí sú. Je poznať, že to režírovala žena! Nepovažujem sa za feministku, ale páčilo sa mi, že Ella mala svoj sen a zaujímavé bolo aj to, že princ mal sestru, ktorá bola ambiciózna. Pekné boli aj kostýmy a výprava. Mám rada rozprávky, mám rada muzikály a som romantička, takže tento film mi ulahodil a nehanbím sa za to. Ďalšie pozitívum je, že to bolo vtipné, moderná angličtina a teenegerské výrazy to celé tak správne oživili. Páčilo sa mi, že tu nie je výrazne zastúpené zlo, v každom (aj trebárs v macoche) sa dá nájsť aj niečo dobré a tiež bolo veľmi milé, že nevlastné sestry tu sú vlastne kladné postavy! S tradičnou Popoluškou to má spoločné povedzme len myšičky, črievičku a zopár ďalších vecí, v skutočnosti je to tak trošku iný rozprávkový príbeh. Táto Cinderella sa nemá vôbec tak zle ako tie ostatné, či už tá animovaná Walta Disneyho alebo česká Popelka Libuše či Ella Lily James. Pozor menší SPOILER: Táto je vôbec prvá, ktorá najskôr princa odmietne a prvá, ktorá myslí aj na kariéru. Tu KONČÍ SPOILER. Pre mňa ten NAJ MOMENT bol, keď Ella a princ spolu tancujú na bále na pesničku Eda Sheerana. To bolo vážne cool. Body strhávam len za tú netradičnú a nerozprávkovú sudičku, ale aj tak mi to vychádza na pekné 3*. V porovnaní s inými už zmienenými Popoluškami najslabšie, ale stále celkom dobré.  A vraj #1 Oscar Fan Favorite Poll😁. ()

Sammya

Já jsem celkem otevřená všem moderním zpracováním klasických příběhů, o tomhle filmu jsem věděla jen to, že je to moderní, muzikál a hraje tam Minnie Driver, ale nakonec se mi to líbilo. Je to vpravdě hodně moderní a pro někoho určitě až moc, ale na druhou stranu, ten film se vážně nesnaží o nic jiného, nepředstírá, že to chce být klasická pohádka nebo film, který se má brát vážně. Je to muzikálová komedie podke klasického příběhu a hlásí názory, které jsou mi blízké. Songy se mi hodně líbily, jedinou výjimkou je snad jen Pierce, ze kterého si tu dobře udělali srandu. Úplně nejsem nadšena z prince, takový nematný neslaný hezounek, ale aspoň zpívat mu šlo. A líbil se mi jiný než klasický konec, i když jsem ho očekávala. ()

Lenka.Vilka

Otázka za milion: Co tím chtěli tvůrci říct? Už jenom úvod, kdy se poprvé ukáže naše Popelka, nedává smysl. Holka má svůj vlastní ateliér, ale po hudebním čísle se dozvíme, že nebýt lásky k jejímu mrtvém otci, není bezďák. Ale tohle asi nebude dávat smysl až do konce úplně celé, že? A princ? Ten hledá babu? Ví to jistě? Na mě vážně působil, že hledá spíš prince  :( pochopila jsem, že film chce vzít každý stereotyp příběhu, který malým holčičkám pohádky tlučoudo hlavy. Problém je v tom, že většina oněch správně výchovaných holčiček časem pochopí, že to je jenom pohádka, a není to život. Ale tohle je pojato až moc agresivně. Moc se tlačí na feminismus, až se to bude tomu, kdo je napůl cesty, zdát směšný. Protože princ je sobeckej vůl, kterej si nabalí holku, která chce dělat kariéru. A stejně to končí tam, kde to končí. Takže...k čemu to bylo? **** Ale jednu věc z filmu bych zavedla hned. To kouzlo na podpatky  ;) **** Nevěděla jsem jednu věc. Že to bude zároveň muzikál. To mi nevadilo. Vlastně to mi na filmu vadilo nejmíň. Covery fakt seděly do děje a vždycky když byl mash up, tak to bylo taky v pohodě. Ale to film nevytáhne. Asi bych se snímkem měla menší problém, kdyby vymysleli novou pohádku a nejmenovalo se to Popelka. **** A proč Popelce furt říkali, že je od popela a špínuška, když od popela nikdy nebyla a měla celou dobu dokonalý make up? :D ()

Johnny.ARN

A teraz si predstavte, že v inej dimenzií toto je kult a rodiny to na štedrý večer kukajú tak, ako mi kukáme našu Popelku. Nie, nebudem sa k tomuto viac vyjadrovať. Jedna jediná upotená za dobrý výber pesníčiek, neautorských. 1 z 5 ()

YumiOkami

jeezis marja, je tam chlap v satech a vsichni se z toho na csfd muzou posrat. mne se to libilo - super pisnicky, herci; bylo to novy, barevnejsi a zabavnejsi. zaujmuly me netradicni kostymy a female empowerment (“𝘣𝘦 𝘸𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘯𝘢 𝘣𝘦, 𝘮𝘢𝘬𝘦 𝘯𝘰 𝘦𝘹𝘤𝘶𝘴𝘦𝘴”). chtela jsem tomu dat 4 hvezdicky, ale fuck it! ()

oveckaoa

Není to nejhorší popelka co jsem kdy viděl na druhou stranu je to těžce průměrný film , který kdyby nevznikl vůbec nic se nestane je pěkné , že Amazon si točí filmy a dokáže zaplatit minimálně dva kvalitní herce, ale z tohohle hit neudělá . Zpívá se tam snad o každé sračce do toho jak jakýsi černoušek a jeho nohsledi rapují a nejhůř dopadla dobrá víla z které udělaly černocha nejspíše přitepleného  v lodičkách v podpatcích a šatech . Jsou tam zhruba dvě vtipné scény  a scéna na tom plesu jak tančí na Eda Sheerena je povedená. P.s. obal ve mě evokuje Divokého Anděla P.s. 2 Jako za co dostala tu královnu za to, že lezla celý film do prdelí tak, že film v podstatě říká, že se nemusíte snažit jen musíte umět lozit do správných prdelí   40 procent ()

drake31

Mojich 5* nevybalansuje tieto odpady! či nejako ovplyvním zmýšľanie istých jedincov, no ja som sa bavil... náramne... a nečakane! Po prvom trailery, či prvých reakciách som sa obával, že táto nová verzia Cinderelly bude vážne zlá, no film bol zlý v takom milom duchu. Je to rozkošne hlúpy film, over-the-top cheese vo všetkom, vizuál a zvuk bol bol na každom negatívnom a pozitívnom spektre kvality tak isto ako aj prítomný cast. No napriek tomu, že by sa dalo menovať hodiny prečo tento film nebude učený na školách ako vrchol kinematografie, ja som si ho nesmierne užil práve vďaka všetkému tomu zlému, a samozrejme mnohému čo ma pobavilo. Prevedenie piesní je skvelé, ja som jednoducho sucker pre tento štýl, a oceňujem kreativitu i keď nie vždy to vydalo na 100%, a tie originálne piesne taktiež bavia. Spomínaný cast je tiež skvelý - tí starší s radosťou prehrávali a vyzerali že si užívali ich scény, a tí mladší sršia šarmom, charizmou a takou novotou na obrazovkách. Camila Cabello je krásna, jej hlas sa mi vždy páčil, a áno, rozhodne nie je tou najlepšou a najnadanejšou herečkou, ale to srdce tam je a snaží sa dievča. Mnohokrát som sa z chuti zasmial, avšak mám pocit, že ani raz to nebolo vďaka úmyslu tvorcov. Bavil som sa od začiatku do konca so stupídnym úsmevom na tvári, a to je v každom prípade ten najlepší efekt aký film môže na mňa mať. Táto Cinderella nie je taký beautiful spectacular trainwreck! akým bolo Cats, je to milší, príjemnejší, zábavnejší muzikál, ktorý napriek svojím nedostatkom ma trafil do toho perfektného miesta, a vďaka nemu som mal príjemný Piatkový večer... zážitok ktorý zjavne tunajšie publikum so mnou nezdieľalo, a ja to chápem 😂 Na záver len 🖕 pre bigotov a konzervatívnych looserov, die mad. ()