Popelka Kay Cannonové (Ladíme!) je moderní filmový muzikál a zároveň odvážné pojetí pohádkové klasiky. Naše ambiciózní hrdinka (Camila Cabellová) má velký sen. Její Famózní víla kmotřička jí pomůže vytrvat a uskutečnit ho. (Prime Video)

AgnesDee

Zpracování zajímavé, občas to byla i zábava, i když některé fórky byly přímo mířeny na děti, ale jak si je film jistý svou myšlenkovou moderností, tak na ní zároveň selhává. Jako hlavní téma bylo do této verze klasické pohádky zvoleno ženské právo na názor a svobodu podnikání. Jenže která žena v dnešní době nemůže svobodně vyjadřovat svoje názory nebo založit firmu? Tohle téma bylo žhavé a relevantní před sedmdesáti lety, ne v jednadvacátém století, kdy je tato otázka už dávno vyřešená (to, že jsou někteří muži zpátečničtí, je už individuální problém). Zároveň si protiřečí v myšlence, že žena má právo určit si v životě priority, jako dát kariéru na první příčku před manželství a rodinu, ale zároveň se této možnosti vůbec nevzdá a ve výsledku ji nevidíme plnit si tento sen - místo toho vidíme rozsáhlé muzikálové číslo o tom, jak to teď bude jízda. Tato verze Popelky rozhodně nebude kultovní nebo ikonická jako Disneyho verze (ať už animovaná nebo hraná, taky různé jiné verze jako EverAfter a další) a už vůbec nebude ikoničtější než naše česká. ()

adllaid

Příběh má futuristické prvky které je nutno ocenit. Transgenerové prvky, boj za práva žen, hnutí za chudé a kariéristická dívka co prahne po svém úspěchu a nechce žít podle pravidla ŽENA -> MANŽELKA -> MATKA -> ŽENA V DOMÁCNOSTI CO OBSKAKUJE MUŽE A NIC NEMŮŽE. Nutno ocenit je i kostými a pozadí, a hudební stránku filmu. Není to zase tak špatný nápad, ale určitě se musí tento film brát s velkým nadhledem a nebrat to vážně jako klasickou popelku. ()

habertek

Oceňuji moderní pojetí klasického příběhu, víla kmotřička mě bavila:) Ale celkově mi to nějak nehrálo a hlavně co, Camilu Cabello mám jako zpěvačku rád, ale poslouchat skoro dvě hodiny její pisklavý hlas už bylo celkem nesnesitelné. ()

drotn1ng

Rádoby feministická novodobá verze staré dobré Popelky: muzikál. Co se prvního týče, k feminismu to má hodně daleko. Popelka chce vlastní živnost, ale moc toho pro svůj sen neudělá - šaty na náměstí neprodá žádnému kolemjdoucímu, ale princi; jedny šaty (které - sic dle Popelčiného návrhu - vyrobí kmotřička!) se zalíbí až královně Tatianě, za kterou Popelku ale doveze princ! Popelku vlastně zachrání všichni kolem ní, jen ne ona sama. Misogynní matka i okolí (sestry se ale zdály být milé), není nic nového. Ano, Popelka žije v domácnosti, kde probíhá jistá míra šikany, ale taky: má pro sebe celý velký sklepní prostor pro realizaci svých snů, má čas prodávat své šaty, matka se svými vlastními dcerami věší prádlo!  Novodobá verze? Vůbec ne. Tohle už tu bylo, i když ne nacpané v jednom filmu, ale v různých jiných verzích Popelky: šaty si dělala už Giselle v Kouzelné romanci; Somebody to Love už zpívala Zakletá Ella, která navíc prince taky odmítla (i když musím uznat, že za jistých podmínek). A co víc, inkluzivita na plese zastínila samotnou hlavní hvězdu celého plesu (tím neříkám, že inkluzivita je špatně) - možná to není ani tak inkluzivita, jako celá ta moderní přehnanost - to už je spíše slovíčkaření. A co tam, proboha, zkouší James Corden? Inu, už tak je film celkem dlouhý, tak proč to nezpestřit: proč se víc nezaměřili na vztah král-princ, na samotného krále (hlavně na změnu jeho tradičních představ), na princeznu Gwen a její snahy zlepšit království? Proč to sakra rovnou neudělali queer, když je to tak 'pokrokové'? Ne. Ústřední je hetero vztah, který nese stejné prvky jako naše tradiční představy o rolích muže a ženy - muž ve vztahu přebírá roli, žena zůstává pasivní: princ si ji vyhlédl a koupil její šaty, princ ji pozval na ples - díky tomu potkala královnu Tatianu -, princ do jejích šatů oblékl svou sestru a tím dal na odiv její práci, princ se kvůli ní vzdal všeho (což je 50/50 jeho iniciativa), princ ji za královnou Tatianou dovedl včas. Hvězdičku za Idinu Menzel, které je v tomto filmu škoda. ()

klichem odpad!

Jednu hviezdu dokážem dať len za výkon Billyho Portera a vlastne ani ten nebol boh vie čo, tak sa nebudem obťažovať ani tou. Inak neskutočná otrava, vlezlé piesne, hrozné herecké obsadenie a výkony. Dramaturga odsudzujem za tento čin na trest - 10 rokov výkonu práce v Costco! ()

IZFNP

Moderná rozprávka, so všetkým čo k tomu patrí. Žiadne starosvetské čarovno, ale feministická hrdinka, “Fabulous” Godmother s tvárou Billyho Portera a princ s náušnicou. Film som si pustila v lietadle, pretože som vedela, že inak by som si ho nikdy nepozrela. A vlastne ma celkom bavil, je to neškodná jednohubka, ktorú ocení hlavne mladšie publikum. 45 % ()

Joe16210

Mám z toho trochu smíšené pocity. Mám rád různá moderní zpracování čehokoliv, ale tady mi to přišlo jako mix, který tak úplně nefungoval. Hudební a taneční čísla byla skvělá, o tom není pochyb, ale nesedělo mi to k příběhu o Popelce. V tomhle ohledu mi přišla asi lepší i Popelka s Brandy, Whitney Houston a Whoopi Goldberg z konce 90. let, ale tam měli písně vlastní, kdežto zde se až na dvě výjimky jedná o použití známých či méně známých popových skladeb. A taky Camilla Cabello byla na můj vkus až moc otravná a přespříliš emancipovaná, už to bylo moc i na mě, "pánskou" Vílu kmotřičku bych možná snesl, ale i to na mě nakonec bylo až příliš. Přehrávaná role krále Pierci Brosnanovi příliš neseděla a ostatně i to, že princ má sestru a vše kolem ní mi do příběhu přišlo zbytečně navíc. Nebýt úžasné Idiny Menzel a princovského Nicholase Galitzina a jejich pěveckých výkonů, dal bych jen 2*, třetí hvězdu si mezi sebe půlí právě Nick a Idina, kteří byli snad jediným plusem na celém filmu. ()

Heywood

Je sice hezké, že někdo chce muzikálem promítnout všechny své touhy po „lepším“ světě a v království přestat topit uhlím nebo dovolit dívkám mít obchod, či snížit problém chudoby v řadové zástavbě, ale je problém, když za kulisu de facto své politiky využijete klasickou pohádku. Musíme se smířit, že Popelka je emancipovaná dívenka s opičí pusou a páchnoucí sklepem, zatímco ta původní byla sice chudá, ale zcela jistě nepáchla. Výběr hudby není až tak špatný (sekvence s hudbou Queen se povedla), a výběr herců je zvolen v podstatě do kreatur a to včetně zestárlého Bonda. V kámošech prince, protože původní Popelka nic takového nemá, za to česká s Libuší Šafránkovou ano (!) vidím lehký intelektuální plagiát. Materialistická matka (vypadající jako Fibingerová) demonstruje dnešní konzum, ale produkce Amazonu je právě na až nezdravém konzumu postavena, o to je tohle pojetí pikantní, byť matka má být zápornou postavou. Že se jedná o pohádku? Citujme Popelku: „aby ženy celého světa viděli“(??) Popelka z Tik Toku by nepochybně měla tento cíl. Pak cosi mnohopohlavního kouzlí (to už ta politická korektnost začne sahat po odpadu) a pak Popelka netuší, že myši a krysy se pohlavně množí, stejně jako jiná zvířátka. To se intelekt i sympatie Popelky propadají také k odpadu. A přichází ples s podlézáním vdavek chtivých až to zabolí, (Feministky neuplatnily rozhořčené protesty?) byť taneční číslo s rozčísnutým čelem (nástrojem) ušlo. Následné koktání Popelky a její příchod přes hudební pódium je kýč, naštěstí probíhající hudba stále zní dobře (slavné hity s novými slovy jistěže lze použít). Nasvícení propracovaných kostýmů a tance nás vrací do pohádky (alespoň na chvíli) a pak Popelka jde na rande s jeho sakem přes sebe (pohádka zase mizí) a ejhle, prince je hotový Chopin. Pak srážka s realitou, protože být krejčová je nade vše, čemuž by se šičky v Bangladéši, Barmě či Turecku divily. (Mimochodem, ty krvavé žilky v očích prince, ale i u Popelky, s tím se nedalo milá režie nic dělat?) Dále to už každý zná.. střevíček, hledání, sadistická (zadlužená) macecha, fráze moderních filmů o samo postarání se, a nastupuje sociálně-kritické drama (pohádka mizí zcela) a otravnost scénáře začíná být skutečně otravná. „Vem si důchodky a vrať se na hnůj“ říká průvodce příběhu stařence (zcela zbytečné a urážlivé) a to je opravu úcta ke stáří k pohledání, jak nám ji film dále nabízí. A přichází královská trapnost a ta se stupňuje a stupňuje a odpad se blíží a blíží. To už to ani forma muzikálu nezachrání. Hvězda za hudební a taneční provedení. Hvězda za odvahu zkusit něco opravdu fakt nového. Ve výčtu muzikálů, které mohu vidět vícekrát (a že jich je) se ale tento neobjeví.35% ()

hufnagel

To nebola rozprávka,ale príbeh striktne upravený na dnešnú BLM,LGBT dobu plus spievanie. Žasnem kam tá kultúra smeruje. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

meda2016

Viděl jsem jen dlouhé upoutávky a opravdu jsem se smál. Nová Špindíra s novým kmotříčkem vílem a oslňujicím nápadem udělat to jinak. Rozhodně nepotřebuji vidět. ()

Alecjay

Jsem rád za komentář @drake31 protože že bude spousta lidí mad jsem čekal, ale až tak hrozný hodnocení, to je smutný. Celej film si očividně dělá srandu sám ze sebe i z celýho konceptu pohádek, je to úmyslně přehnaně afektovaný a dramatický a já jsem se smál prakticky celou dobu. Dokážu si představit, že pokud to někdo bere smrtelně vážně, bude to dost otravný, ale proč se takovej člověk dívá na film o popelce 2021 to nepochopim. Obsazení už by vylepšil jen Pete Davidson místo prince, beztak to celý připomíná jeden dlouhej SNL skit. Jamese Cordena a Adinu Menzel vždycky ocenim. Doporučuju: lidem co rádi feelgood muzikály, cynickej obraz na moderní společnost a umí se zasmát nad bizárem. Nedoporučuju: queerfobům, rasistům, misogynům (čili ignorantům) a lidem co chtějí vážnou podívanou v tradičním pojetí. ()

Ja.Malachi odpad!

neviem..možno to teraz ženy naozaj tak chcú..aby bol muž.."chlap"-iba ako ružový prívesok... :)..a na druhú stranu utekajú každá za bradatým -upoteným -talibáncom -oslotrtom... :D..tak nech si to majú... :D ()

Lucikada

Upřímně se nemůžu rozhodnout, jestli je tento film stupidní nebo skvělý… ALE musím uznat, že jsem se celé 2 hodiny neskutečne bavila, zasmála jsem se a i jsem si zazpívala + velice oceňuji “moderní” konec. Uznávám, že to opravdu není pro každého - pokud jste člověk, který zásadně sleduje Oscar-worthy filmy, tak radši jděte někam jinam. Nicméně pokud hledáte něco na zlepšení nálady a zahřátí u srdíčka, tak doporučuji! Nemůžu si pomoc, dávám 5*. ()

Kecman

Jsem mile překvapen.Očekával jsem další stupidní americký muzikál a ono ejhle příjemná hudbou nabitá a skvělým humorem ověnčená pohádka. ()

zuzik01

Tenhle film mi přišel spíš jako parodie na popelku. Camila by se asi měla raději držet jen toho zpívání, herecký výkon nic moc a její vtipy nebyly vůbec vtipný... spíš trapný. Písničky taky nic moc, bylo to všechno hrozně zdlouhavý. A ten kmotřenec nebo co to bylo?! Hlavně, že je Camila na tenhle film strašně pyšná xDD ()

Yalka

Dokonalost! Něco jako naše televizní pohádka O princezně, která ráčkovala (aneb Královské reggae), ale místo Janžurky je tu Pierce Brosnan. ()

AdelleR

Nebudu lhát, na tuto Popelku mě lákal především Billy Porter a zbytek hereckého obsazení. Pak se vyrojily kritiky a film toho dost schytal, takže jsem nakonec byla dost na vážkách, zda si to vůbec pustit. A ježíš, to bylo tak skvělý. Vůbec jsem nečekala, jak moc mě to chytne. Kreativní po všech stranách - Popelek je už tolik, že je těžké přijít s něčím novým, a tady té se to rozhodně povedlo. Kostýmy prvotřídní, vtipy povedené, geniální propojení s hudbou všech možných žánrů a ještě k tomu ten nádech modernity? Bavila jsem se od začátku do konce, za mě rozhodně parádní zpracování Popelčina příběhu. ()