Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(35)

Obsahy(1)

Je to již několik tisíciletí, co lidstvo zasáhl neznámý záblesk světla a proměnil všechno v kámen. Mladý, po celou dobu zkamenělý středoškolák Taiju Oki se probouzí do pustého světa a nechce věřit svým očím. Je snad jediný naživu? Omyl! Jeho kdysi dávný, do vědy zapálený kamarád Senku se probudil o několik měsíců před ním a spřádá víc než ambiciózní plán: Vybudovat od základu pomocí vědy novou lidskou civilizaci. (Scalpelexis)

(více)

Videa (6)

Trailer 4

Recenze (16)

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Svět skončil a je potřeba jej vybudovat znovu. Naštěstí tu máme ale mladého génia, který si na vše pamatuje a je schopen vybudovat cokoliv i z těch nejzákladnějších surovin. I takhle by se dal popsat Dr. Stone, který se snaží diváka nejen pobavit, ale třeba i něco naučit o tom, jak jednotlivé věci fungují, byť je to popsáno opravdu jednoduše a do nějakých detailů se nejde. Senku a jeho parta jsou jinak opravdu zábavné postavy a často vás i překvapí, jakým vývojem prochází postavy, které jste třeba ani neměli rádi. Zápletka s otcem je možná trošku přitažená za vlasy a je to opravdová náhoda, ale o tom takové příběhy přeci jenom taky bývají. Už se těším, s čím se Senku vytasí ve druhé sérii, protože teď nás čeká ta pravá kamenná válka. 85% ()

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dr. Stone je cool a takto by malo vyzerať nápadité a moderné anime, ktoré svojim divákom poskytne niečo nové a neokukané inde. Základný nápad anime je o tom, že sa civilizácia vyskytla na rázcestí a musí či môže si vybrať akým smerom pôjde znova. Lenže pokrok nie vždy znamená naozajstný pokrok niekedy to znamená nové otázky. Žiaľ je pravda, že kvalita anime na začiatku je rozhodne lepšia ako kvalita anime ku koncu celej série, ale rozhodne sa to oplatí pozerať. Postavy okrem hlavného hrdinu sú trocha bez svojho vlastného rozhodovania a bez nejakých citov. Vo svojom princípe je to One Man Show pána Senkuu. ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

[Shlédnuto 17 epizod 1. série, drop] Klasický shounen prvky se na nás valí ze všech stran, ať už charakteristika postav, jejich vyjadřování anebo chování, na druhou stranu tento žánr nikdy nepřekypoval složitějšími příběhy. V tomto Dr. Stone teoreticky skýtá jistý potenciál, protože nápad není zlý (i když nepočítám, že onen záblesk se někdy vysvětlí, je to jen berlička). Mít možnost začít od 0, ale zároveň mít rozumně (v rámci logiky) vysvětlený rychlý pokrok, protože postavy již v moderní době žily, je důmyslné. Nicméně, když se vrátím zpět k postavám, zatím mě spíš iritují než opačně: Senku vypadá jak namistrovaný arogant, Taiju je takový nabušenější Asta z Black Clover. Jestli se to zlepší, to se teprve pozná. Spíš v to nevěřím, ale nevylučuji to.Edit po 13. epizodě: Těžko si to připouštím, ale mírně se to v mých očích zlepšilo. Je to trochu nešťastné pro anime, ale diametrálně tomu prospivá absence několika počátečních otravných postav. I když je Senku vyloženě pofidérní a mé palce si nezískává, tak jeho tvorba, experimenty v kombinaci s divným, ale poměrně zábavným podržtaškovým ansámblem, mi vykouzlí sem tam nečekaný úsměv. Zvykl jsem si na termíny "království vědy", "pravidla jsou pravidla", "10 biliónů procent". Zvykl jsem si na karikaturní pojetí a nepřetržité přítomnosti dělaní si legrace samo ze sebe. Kašlat na příběh; jsem rád, že o to tu veřejno-skrytě nejde, i když někdy opět začne. Nerád to přiznávám, ale věda může být dobrá prča, i když je to celé v takovém blboidním provedení. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

S01: Je to shounen. Absurdní, komický, s pár hlavními hrdiny, jedním nejhrdinovanějším, naprosto šílené řešení případů, ale prostě pobaví... Episoda za episodou jede jak rozjetý vlak, který vás nenechá vystoupit. Filler by byl v této sérii nadávka, pokud se tam zrovna neděje nic "energického", sedí to do příběhu. Je to jedno z anime, co bych možná doporučil i nováčkům, protože je jednoduché a povedené. Málokdy jsem se takhle na něco každý týden těšil. Jsem ve velkém očekávání druhé sezóny, která to nejspíš po**re holkou, co má nezničitelná sluchátka... Science b*tch! 92 % Update 26.3.2021 S02: Druhá sezóna vyměnila zkoumání za slzy a akci (předpověď s holkou a sluchátky se nenaplnila, autoři dobře věděli, že jí tam nemaj dávat), vše prakticky řečeno v Jeoffreyho komentáři. Spousta nelogických věcí a hyper science předměty vytvořeny za jedno odpoledne. Prakticky opak první série. Drive to však mělo i nadále a když tomu člověk odpustí tyto blbosti, tak si to dokáže i užít. Já se každým týdnem těšil :-) Horší, ale dobré. Science & Action b*ch! 75 % ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V první řadě tu máme dost originální, kamennou apokalypsu. V druhé dva protipóly - hrdinu Senkua, který chce zachránit veškeré lidstvo bez výjimky za pomoci vědy a hlavního záporáka Tsukasu, který chce naopak zamést minulost pod koberec a vložit primitivní svět do rukou mladé generace. Obě strany mají své důvody a každý si tak může rozhodnout, který z pohledů je mu sympatičtější. Alfou a omegou ale nadále zůstává soustředění na Senkua a vědeckou část, která je i přes svou složitost brána dost letem světem. Ať už je to výroba primitivních nástrojů ze začátku, nebo zavádění elektřiny později - příběh se snaží vše srozumitelně vysvětlit a používá k tomu neznalost vedlejších postav, jichž je tu také mnoho. A všichni jsou do jednoho neskuteční sympaťáci. Co někomu nemusí sednout, je ztřeštěnost a komediálnost, na které anime staví. Vše je absurdní a hlavně velice nerealistické, pokud tedy nejde o vědeckou část, která naopak přemýšlí do detailu. I přístup Senkua k věci a jeho znalosti jsou v rozporu s tím, co by bylo v reálném případě možné. Stejně tak i myšlenka apokalypsy je nedotažená v tom, že za 6 tisíc let by rozhodně Země nevypadala tak, jak ji prezentuje anime - kromě všudypřítomných zkamenělých těl vlastně neobsahovala skoro žádné zbytky po moderní civilizaci. Na to by byly třeba desítky tisíc let. Jinak ale musím říct, anime mě neskutečně chytlo, bavilo a dokázalo přes ten všechen nadhled a pozitivismus přinést i opravdu úžasné momenty, které by jednomu vehnaly slzy do očí (pokud by tedy nebyl neoblomný drsňák, jako já, že ano). Naprosto jsem hltal proces tvorby každého nového vynálezu, ve kterém se pojily primitivnější výdobytky s těmi moderními. A nic nekončí! Další série je již potvrzena. Slabých 5 hvězd, ale silný dojem. ()

Galerie (722)

Zajímavosti (1)

  • Jméno hlavního protagonisty, Ishigami Senku, není úplně náhodné – „ishi“ znamená v japonštině „kámen“ a „gami“ (kami) zase „Bůh“. (KCM)

Reklama

Reklama