Vinland Saga (TV seriál)

ヴィンランド・サガ

Vinland Saga

Animovaný / Akční / Historický

Japonsko, 2019, 1x29 + 23x25 min

Zhliadol som všetky dostupné epizódy a veľmy ťažko sa mi o tom hovorí. Pre mňa ako človeka ,čo nepozerá historické anime to bola úplná novinka ,čo dopomohlo k tomu ,že som si to pozrel. No i keď nieje seriál vydaný celý - vlastne nie je ani v polovičke - už teraz musím povedať ,že niečo tak originálne som už dlho nevidel. Ak sa vám páči história a ste schopní prehliadnuť nejaké chybky v deji ,tak si túto Ságu o pomte užijete. Ja som rozhodne rád ,že som na toto narazil a udivuje ma ,že o tom toľko ľudí nevie (Carn teš sa!) . Za prvú tretinu dávam 90% a je to jednoducho niečo nové ,zaujímavé ,trochu brutálne ,depresísvne a smutné ,ale hlavne zábavné a ako je to u anime zvykom - vždy uletené. Za spôsobené škody na mentálnom zdraví neručím (čo mi pripomína ,že opening aj uzatváračka sú pekné ,milé a dobre urobené - rovnako ako väčšina vecí v tomto seriáli).(30.8.2019)

[Shlédnuty 4 epizody] Upozornění: tento komentář bude silně jednostranný. Proč? Protože jestli jste anime fanoušek a nekoukáte tuto sezónu na Vinland Ságu, tak nechápu, co děláte se svým životem (berte s mírnou rezervou). Anime matematika je zde prostá: Výborná předloha + excelentní grafické/hudební zpracování = Perfektní zážitek. Za poslední dobu WIT dokazuje, že se pomalu stává neohroženou jistotou v rámci kvality; z jejich tvorby mi oči doslova přechází. Co mě a dozajista spoustu dalších diváků ze západního světa příjemně potěší je silný evropský feel a zobrazení vikingské společnosti. Žádné tradiční oči velikostí melounů, pisklavý tóny ženských dabérek, slovník typický japonské kultury. Zaměření na detail obličejových mimik, krásně plnynulé pohyby, úhly záběrů a jejich načasování? I jiná kvalitnější anime by se krčila studem ve stínu toho, co tu dostaneme naservírováno. Vyobrazení Islandu je nádherné, líbí se mi vykreslení použítého oblečení a zbraní, a i když se často WIT skloní k počítačové animaci (lodě, moře), nepřekáží to. Pozadu nezůstává scénář a postavy, kde hlavni doposavadní duo má obrovské charisma a pevně stanovený, ideově hluboký charakter. Miluju a mám obrovskou radost, když můžu sledovat takhle vyspělého záporáka. Takové napětí jako jsem prožil ve 4. dílu jen tak nepamatuji a i když tušíme, jak to dopadne, stejně jsem to těžce rozdýchával, možná ještě doteď. Dá se asi snadno odhadnout, že mé nadšení je nedůstojně vysoko a jediná má obava je pouze z brutálně nastavené výšky laťky. Fantazie.(29.7.2019)