Tajemná zahrada

• Velká Británie The Secret Garden (více)

Mary (Dixie Egerickxová) je rozmazlená desetiletá holčička, která vyrůstá se svými bohatými rodiči v  Indii. Její život změní prudká nákaza cholery, která ji připraví o celou rodinu. Pošlou ji zpátky do Anglie, do Yorkshire, ke strýci Archibaldu Cravenovi (Colin Firth). Strýc má veliké panství, nemocného synka Colina (Edan Hayhurst) a hospodyni paní Medlockovou (Julie Waltersová). Mary zkoumá nové prostředí a zjistí, že dům skrývá mnoho tajemství. Najde klíč, který jí otevře zahradu, léta zamčenou po smrti strýcovy choti.  Potom objeví pokoj, ve kterém tráví celý svůj život bratránek Colin. Leží v posteli, protože nemůže chodit. Ale za pomoci nového přítele Dickona (Amir Wilson) se Mary podaří přivést zahradu, i Colina opět k životu. Když lord Craven jednoho dne najde děti jak si hrají v zahradě, nemůže uvěřit, že vidí svého syna chodit. Po letech znova pocítí dávno ztracenou radost... Film je natočen podle nadčasového bestselleru britsko-americké spisovatelky Frances Hodgson Burnettové. (JOJ Cinema)

GAVIN17

Byl jsem zvědav, na toto již čtvrté zpracování mé oblíbené knížky, bohužel jsem byl notně zklamán. Odchýlení od původního děje, nesympatická Mary a vrchol všeho - Dickon je černoch. To už bylo opravdu za čáru, takhle zmršit původní půvabný román. Nejsem rasista, ale co je moc...Jediný, kdo na mne působil pozitivně byl Edan Hayhurst v roli Colina. Zahrada byla spíše dobrodružnou krajinou. Více než řii hvězdičky si film rozhodně nezaslouží.. Jo a abych nezapomněl - v odkazech zcela chybí další zpracování - https://www.csfd.cz/film/13575-the-secret-garden/komentare/ z roku 1987 s Barettem Oliverem. ()

Anderton

Hollandovej verzia z roku 1993 patrí medzi moje najobľúbenejšie detské filmy. Čiže najnovšia adaptácia má pre mňa zmysel asi ako potenciálna nová adaptácia Nekonečného príbehu. Každopádne adaptovať román po tak dlhom čase pre ďalšiu generáciu je plno legitímnym krokom. Ak ale očarila spomínaná verzia úžasnou atmosférou, tak Mundenova "iba" dobre vyzerá. Takto nízke hodnotenie je ale myslím zbytočne kruté, film je relatívne krátky, pri dvoch hodinách tohto menej dramatického deja by som to chápal viac. ()

Marze

Je to adaptace romanu z roku 1911. Neni to nezbytne spatny film, ale jeho natoceni nebylo nezbytne. Dalsi sklizen tohoto materialu slouzi k pripomince znovu si pustit predchozi adaptaci tohoto romanu.. Pro me to bylo moc monotonni a predvidatelne. Jedine co mohu napsat pozitivniho je, ze film je okouzlujici. Pojednava bez sentimentality o souzeni a smrti. ()

Aljak

Predlohu som nečítal, žiadne predchádzajúce filmové spracovanie som nevidel, takže to bolo pre mňa všetko nové... Na začiatku ma potešil ten závan Indie, no napokon to bol len taký prológ (v podstate zbytočný) bez výraznejšieho vplyvu na ďalší dej. Ten ma nijako extra nezaujal, hoci tá tajuplnosť mala čosi do seba, ale ako sa postupom času ukázalo, zápletka nebola nič extra, dialógy biedne, pointa prvoplánová. Zato tie kulisy panstva a aj samotnej záhrady boli fakt pôsobivé. Len škoda, že to ostatné bolo také... ani neviem ako to pomenovať (mdlé?). Predsa len, na úspech treba isto oveľa viac ako len pekné kulisy. Jedna hviezda jedine tak za tie kulisy a kus prvotného tajomna. ()

xzajox

Také nemastné, neslané. Príbeh dievčiny, u ktorej som nevedel, či ju ľutovať kvôli jej osudu, obdivovať pre jej fantáziu alebo neznášať pre jej rozmaznanosť. Ako sa dalo čakať, zmenila sa, a postupne vďaka nej dospievame k happy-endu. Film ako celok - ako som už vravel, nič výnimočné. Dej predvídateľný, tajomstvo tajomné len trochu. Herci nehrali zle, ale film na mňa nedokázal preniesť veľa emócií, čo je škoda. Plusom je, že film má takú fajn kontrastnú atmosféru. Temný smutný dom versus krásna farebná záhrada. Zadubení chorí obyvatelia versus zdravý čerstvý vzduch a vôňa kvetov. Viac už niet čo povedať. Videné, fajočka a ide sa ďalej. 54% - 3* ()