Burn

USA, 2019, 88 min

Mike Gan

Mike Gan

Jon Keng

Chlapík sa rozhodne vykradnúť benzínku v ktorej obsluhuje jedna otravná sexica a jedna bláznivá ženská, ktorá je mixom Misery a Cable guya. Kto bude vo väčšom nebezpečí? Obsluha alebo zlodej? Jedná sa o filmový debut, čo na filme vidno. Obsahuje niekoľko zaujímavých nápadov alebo vykrádačiek slávnejších filmov, ale nie je to úplne dobre spracované. Miestami je to celkom napínavé, miestami sú dialógové scény až príliš naťahované a nudné a miestami správanie postáv nie je príliš zmysluplné. Hlavným plusom je ústredné herecké duo. Hutcherson ako zlodej dokáže byť jak sympaťák, tak aj nahnať strach. A Tilda Cobham-Hervey ako žena, ktorej zo samoty už jebe, je perfektná a nevyspytateľná. Škoda, že to nemalo svižnejšie tempo a lepší scenár, ale rozhodne je to zaujímavý debut, ktorý sa raz oplatí vidieť. 5/10.(1.12.2019)

• Mamlas

Degenerovaná škaredka se snaží urvat nějakého, jakéhokoli chlapa. Nedaří se. Hrábne jí. Fest. No a pracuje na benzince a tu přepadne nějaký pohledný trouba. A ani ten ji nechce. Jak to dopadne? Takový zpočátku zajímavý napínavý film, ale pak už jen docela nuda a dost se to táhlo. Přesto dívatelné.(30.8.2019)

Skvelý film, brilantná ukážka toho, že na to, aby bol film zaujímavý, nepotrebuje okázalé efekty, milión akčných scén a čo najznámejších hercov. Melody je veľmi dobrá postava, škoda, že nebolo venovaného viac priestoru k odkrytiu jej podstaty a charakteru. Chýbalo mi taktiež viac preexponovanosti v určitých scénach, napr. keď mu ukazovala svoje popáleniny alebo pri ich iných konfliktoch. Takto to nebolo zlé, ale ani prevedené do úplnej dokonalosti. Za mňa však po dlhej dobe veľmi vydarený kúsok, ktorý by som si pozrela ešte raz.(23.11.2019)

• Mukade

SPOILER ------------ Mmm, fantastické, nechať umrieť hlavný zábavný a eyecandy prvok v 30. minúte. Následne to bolo väčšinou takmer utrpenie sledovať, vďaka hlavnej "hrdinke", nepriamej vrahyni z "rozumu", ktorá bola presný opak niekoho s kým by sa chcel človek stotožňovať (ako s hlavnou postavou), permanentne mi pila krv. Naviac som postupne získal dojem že záver bude v duchu hlúpi majú šťastie, čo mi na nálade nepridávalo. A tak aj bolo, no super. Do 30.min. za 4**, následne za 1. Celkovo za dve.(23.8.2019)

Zajímavé cvičení. Škoda, že do scénáře nešlo víc práce, času a třešniček, ale i v současném stavu to byla zábava až do konce.(3.10.2019)