Mrazivá první série byla o dost lepší než druhá, kde se záhadným způsobem vytratila atmosféra, kterou původně určitě nevytvářela pouze tajuplná islandská krajina ukrytá pod tíhou sněhu. Dějově je druhá série hodně překombinovaná, minimálně do půlky jsem vlastně neměla tušení, o co jde. Příliš nadšená nejsem ani z konečného rozuzlení, ale jelikož jsem viděla o dost horší seriály, tak tohle pokračování hodnotím lehce nadprůměrně.(28.6.2020)

• Mlle

Druhou sérii jako by točil někdo jiný. Kde je to skvělé Trapped, které přikovalo svou osobitostí, nadchlo zápletkou a získalo sympatie zcela výjimečným charakterem hlavního hrdiny? Místo toho je nám servírován nenápaditý sled snaživě atmosférických záběrů, tisíckrát okoukaný z jiných seriálů pro teenagery. Vážně ještě někoho baví zírat půl hodiny na rozháranou patnáctku, která rebeluje tím, že si dělá kafe, a její větry ošlehaný otec, naložen desítkami let zkušeností tvrdé práce se zákonem a zločinci s tím – chudák – nemůže nic dělat? Nebo je libo melodramatický dialog o ničem z postele homosexuálů, který jako by se tematicky zapomněl před padesáti lety? Proč? Třetí díl už si nepustím.(24.5.2020)

Člověk se může ocitnout v pasti rodiny, vlastních rozhodnutí, vášní...název může být i metaforický. Každopádně seriál Trapped si udržuje svůj standard, detektivní vyšetřování spolu se společenským přesahem zatím nezklamává. Jen byla škoda, že motiv prokletých příbuzných byl naplno rozveden až v posledním dílu. Trošku to připomínalo snahu, aby se události v sérii daly více do pohybu, takový "Deus ex Islandia." Uvidíme dál. 70%.(17.10.2019)

• nascendi

Mal som informácie, že seriál Trapped sa oplatí pozrieť a nasvedčovali tomu aj hodnotenia. Dnes som ho konečne dopozeral a som hrdý na odhodlanie, ktoré som na to musel vynaložiť. Je to hrozný seriál. Chápem, že na maličkom Islande, ktorý má menej obyvateľov ako Bratislava, je ťažké vytvoriť seriál, ktorý by zaujal rozmaznaných európskych divákov. Ale vytvoriť niečo také nepochopiteľné si vyžaduje osobité schopnosti. Dominuje mu detektív ozruta, ktorému sekundujú bizarné figúrky a scenárista s poruchami pamäte. Odpudzovala ma aj politická korektnosť, v rámci ktorej namixovali do deja černochov (to je ako keby v etiópskom seriáli hrali Eskimáci), gayov a nadnárodné koncerny. A tak moje dve hviezdičky sú za prvé islandské slovo, ktoré som sa naučil (Lögreglan) a za vieru, že prvá séria bola naozaj omnoho lepšia. Ale aj tak ju nehodlám sledovať. 10 hodín viem využiť aj rozumnejšie.(27.6.2020)

Chvíľu mi trvalo, kým si ma samotný námet k druhej sérii “Trapped” získal, lebo tieto politicko, homo rasistické krimi story-es príliš v obľube nemám, no nakoniec sa z toho vykľul celkom zaujímavý “twister” na lízanie pre dospelých s plnohodnotnou náplňou. Takže áno, áno, je to nad priemer, no divák by mal vedieť hneď od začiatku, že v tomto prípade sa žiadnej snehovej fujavice nedočká. Čiže, kto očakáva mrazivú atmosféru Islandského prostredia, nech si “vopchá péro” do mrazničky.(20.4.2020)

• - V baru, kde se potkává Þórhildur (Elva María Birgisdóttir) a Aron (Stormur Jón Kormákur Baltasarsson), visí na zdi plakát filmu Bullitt (1968). (danielsekyra)

• - Česká stopa v seriálu – auto, kterým přijel Ebo (Kingsford Siayor) do továrny, je česká Škoda. (Cheeter)

• - V této epizodě můžeme v původním znění zaslechnout i češtinu. Slova patří do kategorie nespisovných a vulgárních. (malamala)