• Skeksis

Druhá séria je horšia ako prvá. Stupídnejšie sú aj postavy, aj dej. Samozrejmé veci (ktoré sú už divákovi jasné) policajti komentujú v oneskorení ako nový objav. Policajná práca mizerná a miestami až nezmyselná, najprotivnejšia tínedžrka (ktorú by som strčila do pivnice bez pripojenia na internet) si tam robí, čo chce a rodičia sa na to tupo prizerajú, a spolok neonacistov, ktorí už nemôžu konať hlúpejšie. Asi tak by som to zhrnula.(11.6.2020)

Slabota. Povinné kvóty na homosexuálov, imigrantov a černochov splnené hneď na začiatku a ani potom nám s tým nedajú pokoj. Povinná odbočka ku "extrémnej pravici" a samozrejme typické západniarske deti-arogantné, rozmaznané, egoistické a tupé, hlavne, že poznajú Angelu Merkel. Dievčina by si zaslúžila hneď na začiatku poriadne zmlátiť a všetci rodičia tiež (Andri okrem iného aj za to koho poslal do basy minulú sériu, jaj títo strašne správni a zásadoví policajti :-D..) Všetko sa mohlo vyvíjať inak. A mimochodom ....začína ozajstný SPOILER.....s tým záporákom si snáď robili srandu. Už dávno som nevidela detektívku, kde by tak zle vybrali herca na postavu vraha. A nejde len o tú jeho tvár, i bez toho už pekne dlho od konca seriálu bolo jasné kto a čiastočne aj prečo.(8.3.2019)

Mrazivá první série byla o dost lepší než druhá, kde se záhadným způsobem vytratila atmosféra, kterou původně určitě nevytvářela pouze tajuplná islandská krajina ukrytá pod tíhou sněhu. Dějově je druhá série hodně překombinovaná, minimálně do půlky jsem vlastně neměla tušení, o co jde. Příliš nadšená nejsem ani z konečného rozuzlení, ale jelikož jsem viděla o dost horší seriály, tak tohle pokračování hodnotím lehce nadprůměrně.(28.6.2020)

Chvíľu mi trvalo, kým si ma samotný námet k druhej sérii “Trapped” získal, lebo tieto politicko, homo rasistické krimi story-es príliš v obľube nemám, no nakoniec sa z toho vykľul celkom zaujímavý “twister” na lízanie pre dospelých s plnohodnotnou náplňou. Takže áno, áno, je to nad priemer, no divák by mal vedieť hneď od začiatku, že v tomto prípade sa žiadnej snehovej fujavice nedočká. Čiže, kto očakáva mrazivú atmosféru Islandského prostredia, nech si “vopchá péro” do mrazničky.(20.4.2020)

• lahvi

První řadu jsem si vyloženě zamiloval. Po prvnim dílu druhý řady zatim zklamání. Zatim se mi vůbec nelíbí, jak vyřešili tu návaznost .. jak to napsat, abych nespojleroval.. osobního života kolem hlavní postavy. I tim tak hloupě podupali tu sérii první. Tématicky o čem ta druhá série bude, to je super, ale někam jinam, ne sem. Sem se mi to nehodí. K tomu vezmu ty vedlejší postavy, který v jedničce byly ok a tady mi někteří nesedí. Zatim kýč :/(1.4.2019)

• - V baru, kde se potkává Þórhildur (Elva María Birgisdóttir) a Aron (Stormur Jón Kormákur Baltasarsson), visí na zdi plakát filmu Bullitt (1968). (danielsekyra)

• - Česká stopa v seriálu – auto, kterým přijel Ebo (Kingsford Siayor) do továrny, je česká Škoda. (Cheeter)

• - V této epizodě můžeme v původním znění zaslechnout i češtinu. Slova patří do kategorie nespisovných a vulgárních. (malamala)