Policie Víkingura zadrží kvůli podezření z vraždy a vyšetřuje možné motivy pro další trestné činy. Atmosféra kolem rozvoje elektrárny houstne, nedávné události zásadně ovlivňují plánovaný podpis smlouvy. I nálada mezi obyvateli města je napjatá, někteří dokonce vidí v nedávných vraždách vliv dávného temného prokletí. Ausgeir se rozhodne riskovat a sám se vydává po stopě SMS zpráv od nedávného odesílatele, kterým může být hledaný pachatel. (Česká televize)

Anderton

Napätie sa samozrejme stupňuje a všetko sa blíži k záveru. Ale nedá mi nespomenúť, že policajti sú v osmičke asi najneschopnejší doposiaľ. Ústredné vyšetrovacie duo si len tak v aute povie, že možno za prípadmi bude miestna elektráreň a záverečná one man show, myslím že bez zbrane, je tiež skvelý námet pre policajnú paródiu. Ale opakujem, že je to napínavé... ()

Cheeter

Až se divím, jak si tento seriál dokáže udržet po celou dobu vysokou úroveň, a to bez mrknutí oka. Klobouk dolů. A navíc se blíží velký závěr, na který se moc těším. ()

• Česká stopa v seriálu – auto, kterým přijel Ebo (Kingsford Siayor) do továrny, je česká Škoda. (Cheeter)