V pasti (TV seriál)

Trapped - Gefangen in Island

• angličtina

Trapped

Krimi / Drama / Thriller

Island / Německo, 2016–2018, 18 h 37 min (Minutáž: 51–60 min)

Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Sigurðsson, Nína Dögg Filippusdóttir, Baltasar Breki Samper, Bjarne Henriksen, Þorsteinn Bachmann, Pálmi Gestsson, Þorsteinn Gunnarsson, Hanna María Karlsdóttir, Steinunn Ólína Þorsteinsdóttir, Sigrún Edda Björnsdóttir, Jóhann Sigurðarson, Magnús Ragnarsson, Kristján Franklin Magnúss, Björn Hlynur Haraldsson, Lilja Nótt Þórarinsdóttir, Rúnar Freyr Gíslason, Katla Margrét Þorgeirsdóttir, Sigurður Karlsson, Arnar Jónsson, Jóel Sæmundsson, Ólafía Hrönn Jónsdóttir, Guðrún Gísladóttir, Sigurður Skúlason, Stefán Jónsson, Halldóra Geirharðsdóttir, Ingrid Jónsdóttir, Bjarki Þór Jónsson, Vytautas Narbutas, Jón Pétursson, Elva María Birgisdóttir, Júlia Guðrún Lovisa Henje, Guðjón Pedersen, Eysteinn Sigurðarson, Gunnar Viðar Valdimarsson, Marta Quental, Grace Achieng, Georg Leite de Oliveira Santos, Steve Lorenz, Salka Sól Eyfeld, Jasmín Dúfa Pitt, Hans Tórgarð, Monika Orlowska, Rán Ísold Eysteinsdóttir, Helga Rós Hannam, Sólveig Arnarsdóttir, Valdimar Örn Flygenring, Guðjón Davíð Karlsson, Steinn Ármann Magnússon, Kingsford Siayor, Unnur Ösp Stefánsdóttir, Dar Salim, Þorsteinn Gunnar Bjarnason, Lára Jóhanna Jónsdóttir, Hinrik Ólafsson, Gunnar Bersi Björnsson, Anna Claessen, Björn Ingi Hilmarsson

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

První sezónu jsem si až nečekaně užil. Zpočátku jsem si ani nemyslel, že se u tohoto seriálu budu bavit až tak skvěle, ale tvůrci udělali všechno správně. Bylo moc fajn, že se nesoustředili jen na samotné vyšetřování, ale velkou měrou se věnovali i tomu, co motivovalo jednání jednotlivých postav, případně i jejich rodinnému zázemí. Námět i zpracování mě potěšily velice velmi a korunu všemu nasadilo i herecké obsazení, zvlášť Ólafur Darri Ólafsson a Ilmur Kristjándóttir mě svými výkony přímo nadchli. Moc dobře jsem se bavil a těším se na druhou řadu.(27.7.2018)

Po první epizodě mohu říct, že jsem viděl začátek typicky severské záležitosti. Nemůže chybět tradiční pochmurná atmosféra, kosa, až se v zatáčkách lámou malamuti a charismatický hlavní hrdina. Ten se tvůrcům tentokrát opravdu povedl, Ólafura Darriho Ólafssona vidím vždycky rád.(25.7.2018)

Zatím jsem spokojen, druhá epizoda navázala svou atmosférou na předchozí díl, průběh událostí kolem zadrženého Litevce mi silně připomněl tragikomický seriál Fargo, zima mi zalézala za nehty ještě více než v první části, tvůrcům se dařilo udržovat napětí a bavila mě i zajímavě se rozvíjející zápletka.(25.7.2018)

Nevidím důvod měnit hodnocení, protože si seriál i ve třetí epizodě drží stabilní kvalitu. Musím říct, že se jedná o jeden z nejlepších počinů, pokud ho sledujete v letním období, funguje lépe než klimatizace. Taky jsem si chvílemi připadal jako v reklamě na nějaký obchodní řetězec, to je tak, když se pustí do rozhovoru Perla a Maggi:-)(26.7.2018)

Tentokrát jsem se rozhodl pro plnou palbu, kromě toho, že byla čtvrtá epizoda už tradičně kvalitní, věnovali se tvůrci více i psychologii jednotlivých postav, ale hlavně nasadili do akce postavu zvídavého invalidy, podobně jako Cimrmani, a to nemohu přejít jen tak.(26.7.2018)

Už, už jsem si myslel, že udělím páté epizodě jen tři hvězdičky, protože jsem měl pocit, že poněkud upadlo tempo a díl mi přišel trochu nezáživný, pak ale došlo přece jen ke zlepšení, dozvěděl jsem se několik podstatných skutečností a závěr byl vyloženě povedený, takže 4*.(26.7.2018)

Tak tohle byl opravdu povedený kousek! Čím déle se vyšetřuje, tím jsem zmatenější. Začíná mi to připadat jako Vražda v Orient expresu, aby nakonec Andri nemusel zavřít veškeré obyvatelstvo. Velmi dobře jsem se bavil a nevypadá to, že by se to mělo změnit.(26.7.2018)

Tak mi byla naservírována další výborná epizoda ze zmrzlého Islandu. Scénárista ze sebe evidentně vydává to nejlepší, atmosféra se mi zdá být čím dál lepší a vyšetřování muselo jít stranou, když si Andri a Trausti poměřovali, kdo dočůrá dál. Skok byl sice vyvedený, ale jako adrenalinový sport bych ho nedoporučoval.(26.7.2018)

S každou další epizodou se bavím víc a víc. Nemůžu se zbavit pocitu, že čím víc toho vyšetřování odhalí, tím méně toho vím. A to je super! Nejhorší je, když dokážu hned na začátku seriálu vydedukovat, kdo je viník, a pak musím x dílů čekat, než mi to oficiálně potvrdí. Tady se to nestalo a já jsem spokojený.(26.7.2018)

Tempo příběhu sice mírně zvolnilo, ale byl pro to dobrý důvod. Zatímco se rodinné vztahy neoddělitelně proplétaly s policejním vyšetřováním, tiše jsem doufal, že nedojde na zbytečné výlevy citů. Jenže tady jsem na Islandu, tady se americké manýry příliš nenosí, takže jsem spokojený až nadšený.(27.7.2018)

Desátá epizoda přinesla skvělé uzavření první sezóny. Byl jsem absolutně spokojený, skutečného vraha (pokud se tak dá vůbec nazvat) jsem fakt nepodezíral, opět nechyběla vynikající atmosféra, akce přinesla dobře vystupňované napětí a v závěru naštěstí nepřišel žádný kýčovitý happyend, naopak, dostal jsem pár slušných důvodů k zamyšlení.(27.7.2018)