• Jižní Korea

Train to Busan Presents: Peninsula

Akční / Horor / Thriller

Jižní Korea, 2020, 116 min

Sang-ho Yeon

Výtvarně pěkné, ale potvrzuje se pravidlo, že dvojka musí být mnohem hlučnější. Příběh je bez pointy a postavy jsou méně rozvinuté než v jedničce. Příběh žene dopředu rozrušení hrdiny. Zmizely všechny emoční momenty, které tu a tam byly v jedničce. Dvouhodinová podívaná je pro nefanouška žánru moc dlouhá a snesitelné jen s popcornem v ruce.(15.9.2020)

Zábavná kombinace Mad Maxe a The Walking Dead. Je to skvěle natočený, výpravný a má to slušný tempo i akční scény. Bohužel to má taky CGI automobilový honičky a protahovanej konec, kterej je kýč jak bič. Celkově si ale myslím, že není na co si stěžovat. Výpravnější zombie film tu od World War Z nebyl.(29.8.2020)

Train to busan 1 z roku 2016 se stal velkým hitem a viděli jej i lidé, kteří na Jížní Koreu nekoukají, tedy do dvojky se vkládaly velké naděje a je to jiné a dle traileru jsem i já čekal větší zážitek, ale rozhodně to není žádný průser, který by si zasloužil 48%. Jednak většina viděla hnusný Cam Rip, kde i sebelepší film by vypadal jako sračka a rozčilovat se nad tím, že se dvojka už neodehrává ve vlaku je taky hodně vedle. Dvojka nese pouze název z prvního dílu, ale odehrává se ve stejném světě 4 roky po událostech jedničky a jako menší mínus vidím, že druhý díl postrádá originalitu jedničky a chybí zde známější herecké tváře. Jednička jimi překypovala a charisma Ma Dong-seoka či Gong Yoo nahradit snadné není a taky mi přišlo, že zde Korejci šetřili a vizuálně film působí uměle a zelené plátno je až moc očividné, ale pořád je to fajn zábava, která je kombinací Mad Maxe a World War Z a jelikož postapo filmy můžu, tak leccos jim dokážu odpustit. Film má rychlé tempo a líbilo se mi, že přeživší lidé jsou už víceméně rabující magoři pořádající gladiátoří zápasy z naleznutých lidí pro zábavu. Akce je natočená slušně, masky jsou v pohodě a občas se daří filmu dolovat i napětí, ale ne v takové míře jak to bylo u jedničky. Škoda, že se šetřilo s Gore a chybí zde výrazná pamětihodná scéna, ale na podívání si myslím, že by film vyloženě urazit neměl. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6/10.(25.8.2020)

• M.i.k.e

jednička byla hodně zábavná zombie vybíjená,která velmi příjemně překvapila.Dvojka je ale bohužel z jiného těsta,které zrovna dvakrát dobře nenakynulo.Atmosféra jedničky je v trapu,příběh je poměrně stupidní - jakkoliv je to taková to zombie klasika - a co je nejhorší,díky skoro dvouhodinové stopáži je ze začátku vše zdlouhavé a nudné.Moc tomu nepomáhají ani extrémně laciné efekty,který by diváka neoslovily ani před deseti lety,natožpak v dnešní době.Nečekal sem sice moc,ale i tak je to zklamání...40%(27.8.2020)

• agentmiky

Pokračování, které si radši autoři mohli odpustit. Jednička skončila skvěle, celkově první díl mě bavil výbornými charaktery (řízek Dong-Seok Ma jednoznačně vede), scénáristicky zajímavými situacemi a překvapivými zvraty. Dvojka sice v trailerech lákala na bombastičtější akci, ale já věděl, že to neskončí nijak dobře. A taky že ne. Hlavní hrdina se dá řadit ještě mezi ty lepší postavy, zbytek mě ale vůbec nezajímal, jejich osudy mi byly přímo ukradené. Masky sice opět fajn, ale zamrzí ten fakt, že se Jihokorejci rozhodli film stavět na digitálních automobilových honičkách, jako ta umělost bije do očí na každém kroku, to jim fakt přišlo jako fajn nápad ? Smutné. Pár osvěžujících žánrových momentů by zde člověk našel (například gladiátorský zápas s nemrtvými), ale tento aspekt nepovedeného CGI na každém kroku tomu bezesporu ve výsledku zlámal vaz. A to závěrečné hraní na city, to se Korejci opět vyznamenali. Bude asi nejlepší, když na tento film zapomeneme a zapamatujeme si jen film z roku 2016, ten si totiž chválu zaslouží. Za mě dvě hvězdičky. 50 %(20.9.2020)