Série(2) / Epizody(26)

mysiak

Zaujímavá sci-fi rozprávka...ktorá je vtipná a dosť akčná na môj vkus...niečo iné od Cartoon Network ako obvykle ()

Zalost

V budoucnu je třeba hlídat minulost, aby proběhla tak, jak má. Za tím účelem existují týmy Time Squad, které se vydávají do minulosti, aby napravili vznikající chyby. Seriál sleduje příhody jedné z těchto jednotek. Skládá se ze svalnatého a hloupého Tuddrussela, robota s vytříbeným vkusem a zženštilými rozmary Larryho 3000 a z minulosti uneseného sirotka Otty Oswortha, který má znalosti snad o všech významných osobnostech historie. Seriál je zábavný, skvěle pojatý a způsob, jakým autoři občas využijí historické postavy v příběhu, nemá chybu (Nobelova cena za zlo, Beethoven profesionálním wrestelerem a podobně). ()

javlapippi

Nesúrodá trojka v zložení: nie príliš dôvtipný, zato svaly napínajúci a zbraňami sa oháňajúci mačo Tuddrussel, ušľachtilý a jemnocitný robot Larry 3000 plus dejepisu holdujúca nerdská sirota Otto. Spoločne majú permanentnú pohotovosť vo vesmírnej stanici a v prípade vzniku nejakej odchýlky v histórii cestujú v čase, aby zvrátili anomáliu na správnu koľaj. Pár konkrétnych príkladov: Beethovena treba presvedčiť aby sa venoval hudbe a nie wrestlingu, piráta Čiernu bradu nutno odviesť od zachraňovania veľrýb k prepadávaniu obchodných galér, Edgarovi Allanovi Poeovi treba zlomiť optimistického ducha, aby prestal písať veselé príbehy pre deti alebo motivovať konšpirátora Bufallo Billa k založeniu Pony Expressu čo by siete na šírenie svojich ideí. Príbehy sú samozrejme úplne šialené, narábanie s historickými dejateľmi neúctivé, riešenia problémov vtipné a originálne. Plusom je, že som sa kedysi pri sledovaní dozvedel čo to o prevažne americkej histórii, napríklad o vynálezcovi arašidového masla. Veľmi dobré. ()