Reklama

Reklama

Hello World

  • Japonsko Haro warudo (více)

Obsahy(1)

Je rok 2027 a Japonsko prodělalo obrovský technologický rozvoj. V jednom z jeho měst se dokonce rozjíždí velice ambiciózní projekt, který si klade za cíl podrobně monitorovat veškerou minulost. Zde žijí mladý chlapec Naomi Katagaki, který je uzavřený a nadevše miluje četbu knih a dívka Ruri Ichigyou, která na první pohled působí hodně nepřístupně a odměřeně. Naomi by si Ruri nejspíš nikdy pořádně nevšiml, přitahují ho roztomilé a milé dívky, ovšem jejich osudy se evidentně měly protnout.
Jednoho dne se nad městem objevila tajemná rudá záře a Naomi spatřil divnou třínohou vránu, která ho dovedla až k místnímu chrámu, kde chlapec potkal tajemnou postavu v kápi. Tento muž evidentně ví o Naomim hodně důležitých detailů a navíc i zná jeho velká tajemství. Dokonce mu slíbí, že mu pomůže získat přítelkyni. Tou má být právě Ruri a navíc se ukazuje, že muž je Naomi z roku 2037, který se sem vrátil, aby změnil strašlivou událost, která jeho dívku má velice brzy potkat. Dá se však změnit osud? A je vše skutečně tak, jak starší Naomi tvrdí? Co když ani ten svět, ve kterém se náš příběh odehrává, není tím, čím se na první pohled zdá... (Jeoffrey)

(více)

Videa (4)

Recenze (8)

FritoleXx 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět a chytře vrstvený děj, což zaručí, že to chcete dokoukat a zjistit, co se to tam sakra děje, nicméně podání je velmi chaotické a zbytečně moc se věnuje sci-fi/akční stránce na úkor té romantické. Mohlo by to slušně fungovat ve formě videohry, nicméně ve filmovém podání to dle mě odvádí pozornost od samotných postav a v podstatě mi bylo úplně jedno, co se s nimi stane. Připomnělo mi to starší Nerawareta gakuen, kde slibnou "slice of life" linku také kazí přemíra sci-fi. ()

dudo24 

všechny recenze uživatele

Bolo to dosť prepálené. Chceli spracovať, podľa mňa jednu z najťažších filozofických tém, lenže postavy sa po celý čas tvárili až moc samozrejmo a sebavedome, a priveľmi jednoducho akceptovali čo sa deje. Všetko išlo dosť rýchlo a len škrabalo povrch celej problematiky. Ani postavy nemali dostatok času aby sa poriadne predstavili divákovi a nie ešte aby si medzi sebou vybudovali poriadne vzťahy. Spôsob akým sa snažili spojiť dva rozdielne žánre a príbehy vôbec nefungoval. Predpokladám, že to mal byť pokus o hlboký romantický filozofický film, ale pretiekla cezo mňa akurát tak prázdnota obalená do pekných vizuálnych efektov. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Co jsem to právě viděl a jak bych to nejlépe popsal? Napadá mě asi něco jako taková podivná směsice Steins;Gate a Matrixu... Takhle to možná i zní jako hodně originální sci-fi! No po pravdě ano i ne... Některé nápady jsou opravdu hodně zajímavé a daly mé představivosti docela zabrat, ale zároveň nedokážu vše na 100% přijmout, prostě mi tam některé věci docela drhnou a napadá mě i několik otázek, na které bych chtěl znát odpovědi, aby mi to dávalo opravdu pořádně smysl. Ale i tak je to slušná podívaná. I když animace je stejně rozporuplná, jako celé anime. Některé výjevy působí veskrze nádherně, barevně a kouzelně, ale jindy je zase vidět, jak uměle a špatně vypadají některé věci (pohyb, některé vizuální efekty) u animace spoléhající hodně na počítač... Hudba funguje tak jak má ve většině případů, snad až na jednu píseň, která mi do určitého okamžiku ne úplně sedla. No a pak jsou tady postavy, rozhodně nejsou nezapomenutelné, ale svůj účel plní a hlavní dvojice mi byla sympatická. A co emoce? Ve většině případů na mě jejich síla a vyznění působilo, někdy to bylo milé, jindy příjemně romantické a občas zase dramatické a smutné s tím, že v některých částech se na tu pověstnou pilu dle mého zase tlačilo trošku moc... Ve výsledku je z toho zajímavá podívaná, která udržela mou pozornost, ale ty celkové dojmy z toho všeho jsou takové - zvláštní. 6/10 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Tá typická japonská animácia, k nej sa môžem vyjadriť len pozitívne a v podstate súhlasím s názorom, že film bol dobrý vo svojej romantickej rovine, ale zahltil ju zbytočne množstvom kvantovej fyziky. Aj preto sa v druhej polovici stáva pre diváka náročným na sledovanie. Najmä keď prichádza k zisteniu, že jedna postava je zo súčasnosti, iná z budúcnosti, potom to odrazu tak nie je. Neviem, možno Japonci to vnímajú inak a možno na druhé videnie by som dal o hviezdu vyššie, ale u nášho diváka môže prísť k pocitu zmätenosti. ()

Echelon1 

všechny recenze uživatele

Skvelý námet, ktorý by potreboval byť funkčnejšie spracovaný a hlavne "znormalizovaný". Zo západnej produkcie si mohli odniesť viac, než nápady z Doctor Strange, Počiatok a Trináste poschodie. Mohli to byť 3*, žiaľ ale určitá gýčovitosť a síce patrná len pár momentoch, ale škodlivá neschopnosť vymaniť sa z anime-neduhov zráža hodnotenie na 2*. Hello World má pritom celkom silné chvíle. Škoda, potenciál bol veľký. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Uvedení filmu do japonských kin (20. 9. 2019) bylo provázeno televizním spin-offem, obsahujícím 3 krátké filmy – každý zhruba 10 minut, které vyšly jako minisérie pod společným názvem Another World na japonském kanále Hikari TV Channel+. První díl s názvem Record 2027 byl odvysílán 13. 9. 2019. Další díl s názvem Record 2032 vyšel 27. 9. 2019 a poslední třetí díl jménem Record 2036 celou tuto minisérii zakončil 4. 10. 2019. (Jeoffrey)

Reklama

Reklama