Afrika na Pionieri

Dokumentární / Road movie

Slovensko, 2019, 104 min

Marek Slobodník

Perfektný zážitok, videli sme predpremiéru v amfíku. Tých 113 minut ubehlo ako voda. Páčil sa mi humor - prirodzený a nesilený. Skvelá hudba aj strih.(18.7.2019)

Pecka! Toto by mali vysielať a nie Farmy a iné reality show.(8.9.2019)

Výborný Slovenský Road Movie, ktorý nadchne od prvej sekundy. Je urcite uzasne takto cestovat ale musi za tým byt vela trpezlivosti a odriekania. Takéto cestovanie nie len tak pre hocikoho. Ako prejst na Pionieroch afriku tak to treba na to mať guráž. Filmovo velmi pekne spracované. Zábery z dronu su neskutočné. Nenudil som sa ani chvíľu. Odporúčam.(16.9.2019)

Neskutočný zážitok! Čakala som veľa smiechu, ktorý prišiel. Ale prišiel aj úžas z krásnych obrazov prírody a dojatie zo zachytenia africkej reality ľudí, ktorí tam žijú. Doteraz som hlavou stále vo filme. Je tiež super, že vo filme nie sú žiadne vulgarizmy, preto ideme do kina znova a tentokrát beriem aj svojich štuplov, ktorí budú určite tiež nadšení.(2.9.2019)

Veľmi dobrý cestovateľský dokument, asi najlepší aký som kedy videl. Určite odporúčam si ho pozrieť a už teraz sa teším na ďalšie dobrodružné cesty na pionieri :)(5.9.2019)

tak títo chalani sú skutočne šialenci. určite by som nechcel byť reálne s nimi na Pionierskej akcii ale vidieť to je naozaj zážitok. malý pionier šiel do sveta a zbúral národnostné jazykové sociálne a kultúrne hranice. sedliacky rozum a šikovné ruky triednych mechanikov jednovalcové stroje s duchom socializmu a mimoriadne znížený pud sebazáchovy stačia na to aby ste prešli z Banskej Bystrice až na kraj Afriky. toto musíte vidieť.(8.9.2019)

Kamera a hudba 100%, z tohto som mal zážitok. Nepochopím ale, ako sa v kine dokáže niekto smiať na veciach, ktoré sú prirodzené a nie sú smiešne. Príde mi to ako keby IQ mali nižšie ako som bol zvyknutý a nižšie ako majú kamaráti atď. Naučil som sa ako opraviť pinčla, trochu mi vadilo, že Marek Slobodník bol na 90% záberoch a ostatní boli len tak doplnkovo pomimo, mohlo to byť trochu inak. Tiež je škoda, že síce tam boli dialógy s miestnymi ale chýbalo mi trochu viac konverzácie (aj keď jazyk neovládam, ale gestá vedia ukázať) aj s detmi atď. Samozrejme ukážka tvrdej Africkej biedy a prírody bola predvedená tiež geniálne rovnako ako kamera a hudba, ale aj tak si nemôžem pomôcť a filmu musím dať ***/5. Myslím, že sme pretrabantení, a chcelo by to už trochu iný koncept. Tak či tak, bol som v kine, chalanom želám veľa úspechov, s Marekom a Marekom sa sem tam stretnem a viem že sú fajn, takže nech sa darí filmu aj vám :) a DVD si tiež kúpim ale názor na hodnotenie nezmením.(10.9.2019)

Chalani, Vy by ste to dali hadam aj na furiku.(14.9.2019)