Epizody(6)

Trailer 3

Spiker01

Konečně přišel MCU seriál s hlavní postavou, která je trošku víc zajímavá a utáhne svůj seriál, protože u dvou předchozích jsem měl nějaké problémy a už vůbec se nebudu vracet k mému nas*ání ze zrušení Daredevila. Loki mi udělal velkou radost již v prvním díle, nicméně pořád je kam stoupat a je dost vidět, že co se týče výpravy jsme ještě někde u Thora 2 a jeho greenscreenů. Neříkám, že řeči o filmovém rozpočtu jsou úplné lži, ale když si ten rozpočet vydělíte šesti či u WandaVision devíti, už to taková sláva není, ačkoliv je to pořád pěkné domácí pokoukání, obzvláště ve 4k. Nicméně u Lokiho musím zejména vypíchnout skvělé obsazení mého velkého oblíbence Owena Wilsona (moc už dnes není vidět) a Sophiu Di Martino, která v roli Lady Loki rozbouřila při první fotce z natáčení bouřlivé diskuze, nicméně v blond verzi se ukázala jako středobod seriálu, na který se vážně dobře kouká a výborně si notuje s Tomem Hiddlestonem. Co se týče obsazení, tak tu ještě najdeme zásadní část obsazení již zrušeného (bohužel) Lovecraft Country, vypisovat ale nebudu, je to spoiler. Nashle v již potvrzené druhé řadě a snad bude mít Loki ještě mít co nabídnout. ()

Shakers

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. séria - 80%. WandaVison ma moc nebavila, Falcon a Winter Soldier nebol zlý, ale v podstate zbytočne dlhý a radšej by som si to dal vo filmovej podobe. A Loki s tejto trojice seriálov je zatiaľ s prehľadom najlepší. Tom Hiddleston je znova famózny, je vidno, že mu rola Lokiho sedí. No čo robí týmto seriálom dobrým, je nie len príbeh (ktorý bude mať neskôr určite veľký dopad na neskoršie filmy), ale aj dobré a zaujímavé postavy. S Lokiho už nie je ten slizký zápork, okolnosti ho prinútia zmeniť sa, a aj keď mi to prišlo miestami zbytočne dlhé a radšej by som si to dal vo filmovej podobe, bavilo ma to. Pôsobivá a zaujímavá výprava a kostýmy, nám ukážu niečo čo sme ešte nevideli, cestovanie časom dokáže niekedy zmiasť, tak ako aj samotne finále. Dovolil by som si tvrdiť, že Lokimu nechýbajú miestami ani emócie. Veľký podiel ma na tom práve Tom, ale aj prekvapivo dobrá hudba. Bavil som sa a teším sa na to, čo bude ďalej. S podceňovaného seriálu sa vykľulo nakoniec príjemne prekvapenie. P.S: nezabudujte, že niektoré diely majú aj scény za titulkami.  ()

tron

Útrpné (s výnimkou zábavnej a správne bizarnej predposlednej časti, škoda, že také neboli aj epizódy predtým). Loki ma nebavil ani vo filmoch, nieto ešte v seriáli, kde jeho nudnosť vynikne o to viac, že nemá k dispozícii charizmatickejších a celkovo zaujímavejších  spoluhráčov, akými vo filmoch boli Thor, Iron Man alebo aspoň Miek s Korgom. Lacná papundleková výprava (nenarážam na ústredie TVA, tam oceňujem zaseknutie sa v kancelárskych byrokratických priestoroch á la 60. roky, ale všetka ostatná výprava je fakt dosť hnusná), televízna akcia á la Xena, absolútne priemerné efekty a scenár rovnaký, ako ústredný antagonista: tvári sa strašne inteligentne a rafinovane a pritom sú všetky tie kúzla, ľsti, finty a plány na úrovni základnej školy. Oceňujem rozumné stopáže (každý diel v priemere okolo 44 minút) a že posledná časť sa nenesie ani tak v znamení akcie a efektov, ale pokojného (ale možno o to zaujímavejšieho a pútavejšieho) dialógu (spomenul som si pri tom na finále Kill Bill 2, od ktorého tiež každý čakal megaakciu a napokon sa dočkal...). ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Alternativní přístup se hrubě nevyplatil. Loki je přepálený, nesourodý, zmatený, místy lacině vypadající, s akcí na úrovni televizních popkulturních fláků z devadesátek. Zdánlivě superchytrý scénář je patlanina všeho, co v jiných marvelovkách bylo lépe provedené, s větším emocionálním zápřahem směrem na diváka. Loki je místo obávaného padoucha jen bezduchá figurka, skákající z jednoho nesmyslného světa do jiného. Nic nedřzí pohromadě, nic nedává smysl, všechno je divákovi úplně jedno. Dokoukáno jen z úcty k dnes již klasickým filmům, jinak je to v polovině na vypnutí. ()

Tom_Lachtan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po WandaVision a Sokolíkovi se Zimnym Soldátem první Marvel-seriál, který opravdu funguje. A funguje výborně. Hlavní tahák titulního hrdiny doplňuje charismatem Owen Wilson natolik, že jsem jej nepoznal a půl prvního dílu si říkal, že ten nos je mi sakra povědomej. A postupem času se přidá dalších pár zajímavých postav, což vygraduje v episodě páté, která je erupcí zábavy a potenciálu ukrytého v... No řekněme ukrytého v zápletce celé téhle řady. O tomhle seriálu se vůbec bez spoilerů píše značně těžce, takže se dá jen říct, že příběh je značně hravý, ale zároveň nepostrádající dramatičnost, z Lokiho je na mnoha místech figurka vyloženě groteskně komediální (a to bez nadsázky, jsou tu místa, které obsahují poetiku klasických grotesek), zároveň má pár dramatických a emočních scén (které tak zoufale postrádali/nepovedli se ve WandaVision a WS&Falcon). Hrozně mě bavilo i zasazení a estetika, která vychází z šedesátých let a to nejen v kancelářských prostorách (ach, zas to co se objeví v páté episodě). Za mě další velký bonus je ten, že se tu konečně hraje trošku větší hra a funguje tu jak příběh pro samotné hrdiny, tak i příběh, na který se bude navazovat v jiných Marvel produkcích. PS: tikající openig je hrozně super a aligátor mé nové oblíbené žvíže ()

• V jednom záběru Prázdnoty můžeme vidět zničené trosky města, které zahrnují budovu Stark Tower. Pokud se ale podíváme pozorněji na nápis na budově, zjistíme, že na ní není nápis „STARK“, ale je na ní nápis „QENG“. (Hindy23)
  • V potitulkové scéně si můžeme povšimnout napůl zřícený Stark Tower z filmu The Avengers (2012). (vobed)
  • Název této epizody je easter egg na Lokiho první výskyt v komiksech, tedy „Journey into Mystery #85“ z roku 1962. (kebabvchlebu)