Reklama

Reklama

VOD (1)

Mobius spojí síly s Lokim. Ne všichni v TVA jsou z práce po boku boha falše nadšeni. (Disney+)

Recenze (59)

Dejvecd 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ach jaj... Nebudem zakrývať to, že druhá epizóda Lokiho ma celkom sklamala. Než sa pustím na negatívne veci, chcem pochváliť skvelé dialógy a výbornú interakciu, ktorá tak trochu ťahá celý seriál. Páči sa mi, že z toho tvorcovia nerobia tú klasickú Marvelovku, ale vydávajú sa iným smerom a to MCU zúfalo potrebuje. Bohužiaľ ma to nenadchlo toľko ako pilot. Celá epizóda sa uberá jedným smerom, nebol tu vôbec žiadny zvrat a pri "veľkom" odhalení na konci nebol asi nikto prekvapený. Keby som bol v koži tvorcov, tak by som trošku zrýchlil tempo, pretože verím, že nie jeden divák sa trochu nudil. Nakoniec musím vytknúť samotného Lokiho. V prvej epizóde sa mi páčilo, že je zase späť náš starý Loki, no nevydržal nám dlho. Loki tu je zase tým zmäteným meme materiálom, aký sme dostali v Thor: Ragnarok :( 7/10 ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hromada timey wimey průpovídek, celá časová organizace je spíš vtipná než účinná a nějak mě to pořádně ani netáhne těšit se na další pokračování. Má to stále výborné technické parametry a úžasného Owena Wilsona. Chtělo by to přidat nějakou výraznější scénu či moment. Pořádnou konverzační přestřelku, cokoliv. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá epizoda Lokiho ještě více ukazuje, jak to vlastně funguje v TVA. Ještě více ukazuje rozložení téhle organizace, poodhaluje více o jejich schopnostech a ukazuje nová pravidla toho, jak to vlastně se všemi těmi hrátkami s časem je. Zároveň ovšem pochopitelně druhá epizoda nastavuje mnoho nových otázek, přičemž na odpovědi si budeme muset počkat po zbytek seriálu. Seriálu se nadále daří budovat tajemno a své trumfy zatím vyndává velmi opatrně.   Nadále se těží z chemie mezi Tomem Hiddlestonem a Owenem Wilsonem. Jeden jako Loki a jeden jako Mobius tvoří skvělé duo, která zatím funguje jako solidní detektivní dvojka, která si ovšem nadále tak trochu nevěří. A především Mobius si pochopitelně na svoje záda dává pozor.   Druhá epizoda ještě více poodhaluje Lokiho aktuální charakter. I v druhé epizodě v jistých momentech nemá Loki k upřímnému dojetí nad uplynulými událostmi v MCU filmech daleko, pořád ovšem nepřichází o svou vyčůranost, aroganci a především sociopatické sklony. Hiddleston má nadále neskutečně charizma a ukazuje, proč fandové Lokiho i po letech nadále milují.   Seriál přitom nadále skutečně funguje jako detektivka, která pracuje s časoprostorem. A pořád u toho všeho tak trochu funguje retro atmosféra, především díky dekoracím v základně TVA. Ty mají blízko k 60 a 70. létům a ještě více podkreslují onu zvláštní tajemnost celé TVA.   Kamera solidním způsobem pracuje s osvětlením, nebojí se detailů při zobrazení emocí při hereckém projevu a nedá se na ní jednoduše nadávat. A do toho nadále hraje ten skvělý soundtrack Natalie Holt, který k té mysteriózní atmosféře vyloženě sedí.     Především Loki už ve své druhé epizodě ukazuje, proč možná bude pro budoucnost MCU tak zásadní. Přitom všem tam nadále je tvůrčí kreativita, scénář pracuje s poodhalením všech tajemství pomalu a přitom se Loki pořád dere kupředu a pak dorazí finále, které definitivně dokáže, že nás v následujících dílech ještě čeká pořádně divoká podívaná...... ()

johnsnow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kecačky o narušení časovej osi a podobné veci tam mierne nakurvujú udalosti z marvel filmov ale tak zase chápem, šecko sa nedá uhlídať. Musím však uznať, že začiatočná akčná scéna je fajn a celkom drsná, návšteva Pompejí tiež a záver v obchode budúcnosti (ktorý na to vôbec nevypátral) je tiež super a najmä zistenie, že tu máme Lokiho z pičú. Hold bude to ešte zaujímavô. ()

Azurovydrak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prozatím převažuje zklamání. TVA je vyobrazenu vskutku příšerně, už jen proto, že všemocná vesmírná rasa strážců času má identickou byrokracii a úřednictví jako směšná zaostalá Země. Úderné týmy nemají k dispozici lepší zbraně než obušky, se kterými ani neumějí zacházet, a výkonnostně jsou naprosto neschopní, když uvážím, že celou organizací v podstatě tahá za nos jeden znuděný Loki. Chtěl bych vidět, jak by si tihle klauni poradili třeba s Thanosem. Krom toho epizoda opět ponouká nízký rozpočet a scénář, který bohužel opět nepochopil postavu Lokiho a to, proč si ho lidé zamilovali. Bojím se, že se z něj stane druhý Jack Sparrow, tj. zábavný antihrdina ve vedlejší roli, ale špatný tahoun celého filmu. Jediné, co mohu pochválit, jsou reference na starší filmy, jako když se Loki dozví o Ragnaroku. Ale na druhou stranu, když to nejlepší, s čím scenář přijde, je odkazování na starší filmy, tak je to hodně špatné. Marvel nám řádně klopýtá. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (9)

  • Když Loki (Tom Hiddleston) v jídelně demonstruje svoji teorii na jídle, z vedlejšího stolu sebere krabicový džusík BoKu. Toto pití bylo distribuováno pro dospělé v USA v letech 1990 až 2003. (NiWi)
  • V čase 18:11 je za Lokim (Tom Hiddleston) vidět číslo 372. Jedná se o odkaz na sešit „Thor #372“ s výskytem TVA. (Kubaaa97)
  • Vyobrazení zničení Pompejí jako katastrofy na úrovni apokalypsy je věcně nesprávný. Většina obyvatel, kteří tam žili, uprchli z města a přežili. Zničení města totiž proběhlo během 2 dnů a ne tak rychle, jak je znázorněno. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama