Loki - Season 1 (2021) (série)

Lamentis (S01E03)

(epizoda)
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2021, 42 min

Střetnutí Lokiho a Sylvie z minulého dílu vedlo k nechtěnému odcestování do budoucnosti na nehostinnou planetu. Jsou nuceni spolupracovat, aby odtamtud vyvázli živí. (kebabvchlebu)

Eleanor05

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pokud bylo záměrem seriálu udělat z postavy Lokiho dobrosrdečného, veselého, popleteného, bezradného, neohrabaného idiota, pak toto beze zbytku vyšlo. Pro diváky, kteří však očekávali Lokiho z Thora nebo Avengerů a tedy zneuznaného, arogantního, ambiciózního, panovačného, vychytralého boha, musí být tento "Loki" jedním velkým zklamáním. A mezi ty se počítám i já. Stupidní proměna postavy, kterou nikdo nepotřeboval ani nechtěl, a jejíž seriál dále sledujeme jenom kvůli Tomu Hiddlestonovi. ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nebýt zajímavých postav a charismatických herců, tak je to sotva průměrná epizoda. Marvel mě svými seriály dost zklamal. Jsou uměle natahované a v čistém základu bez pěkné výpravy a postav které fanoušci milují, vlastně nemají pořádný příběh. Někdy to nevadí, prostě se jen chystá půda na něco většího, nebo se rozvíjí charaktery a vztahy, ale tady už je to na hraně. V další epizodě by bylo fajn se někam pohnout. ()

darkrobyk

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Co je láska? To raději nechtějte vědět.... I když akce přibylo, tak nijak odvázaný nejsem. Tedy, klidně ať si pořád povídají, ale ať jenom proboha nežvaní. Ani poetická vsuvka o lásce mě za srdce nechytla. K tomu levný ošuntělý vizuál, který by dnes u TV seriálu člověk nečekal. Ten měsíc snad byl namalovaný na skle, jenže efektu opravdovosti jako ve StarWars nedosáhl. Ok, jsou to levné pixely...možná namalovaný by právě vypadal líp. Nejvíce mi ale vadí, že s žádnou postavou se nedá ztotožnit. Kdyby už byl Loki alespoň větší hajzl, když nic jiného... ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

3. epizoda Lokiho zakončuje první polovinu 1. série. Po zajímavém cliffhangeru se dostáváme do dalšího dění, kdy se Loki bude muset vypořádat se svou nečekanou alternativní verzí.   Sophia Di Martino je sice Loki, rozhodně ovšem nejde o 100% kopií již dávno známého Lokiho v podání Toma Hiddlestona. Hiddlestonův Loki stráví s Loki De Martino celou epizodu a dochází zde k velmi zajímavé vzájemné chemii. Oba se víceméně nemohou vystát (a Hiddlestonův Loki začíná po všech těch filmech chápat, jak moc většině leze krkem), zároveň se ovšem ze dvou verzí Lokiho stává celkem sehraný tým. Moment, kdy vzájemné diskutují o své minulosti a dočkává se zde zajímavého srovnávání, dalšího podkresu charakteru Hiddlestonova Lokiho a především též rozvoje charakteru Loki/Sylvie De Martino.   Oproti předchozím dvěma epizodám má třetí epizoda tak trochu pomalejší tempo, přesto rozhodně není zbytečně výplňková. Nová odhalení o TVA, které zcela změní pohled na dosavadní dění seriálu. Funkční dialogové konfrontace mezi dvěma verzemi Lokiho, při kterých dokáže Di Martino držet krok s Hiddlestonem. A další povedené akční scény s bravurní choreografií.   Kate Herron na režijní židli nadále odvádí dobrou práci, kdy je schopná vést akční scény, zároveň vést herce k zajímavým konfrontacím a dokáže Lokiho tak trochu odlišit od WandaVision či Falcona a Winter Soldiera. Nadále se na Lokiho hezky kouká a k vizuálu jednoduše nejde mít výtku. A soundtrack Natalie Holt je nadále parádní. Závěr poté končí dalším cliffhangerem, který naláká na další dění.   Třetí epizoda má možná oproti dvěma předchozím epizodám pomalejší tempo, přesto ovšem i kratší délce uteče. Dozvídáme se nové informace, De Martino konečně dostává více prostoru a krade si ho pro sebe a především je třešničkou na dortu zpívající Hiddlestonův Loki. Jde vůbec chtít víc? Třetí epizoda rozhodně drží laťku a snad bude i druhá polovina 1. série stát za to...... ()

kleopetra

Jsem velká fanynka Lokiho. Kdybych nebyla, určitě bych hvězdu sundala. Stále doufám, že se ten seriál víc rozjede... Těšila jsem se na něj příliš dlouho a teď mě to pomalé tempo štve. Podobné pocity jsem na začátku měla ale i u WandaVision a Falcona a Winter Soldiera. Nakonec se mi jako celek ale seriály velmi líbili, tak doufám, že to tady bude podobné. Podívala jsem se hned na rozbory seriálu a i tohoto dílu na youtube. Všude tam zmiňují jak je Sophia DiMartino slavná a skvělá herečka. No já o ní slyším poprvé a tak nějak jsem si ženskou verzi Lokiho představovala jinak. Owen Wilson jako Mobius mi sedí mnohem víc jako parťák pro Lokiho. Měli takovou lepší komediální chemii. Představa, že by si Loki měl začít sám se sebou je divná, ale v této fázi - po bitvě New Yorku jsem si Lokiho představovala jako mnohem egoističtějšího, takže by mi větší jiskření s ženskou verzí sama sebe nevadilo. Úplně vidím jistý díl Červeného trpaslíka :-D ()

• Na otázku, zda je Loki (Tom Hiddleston) opilý, odpoví postava: „I'm just full.“ Jedná se o slovní hříčku, jelikož v norštině znamená anglické slovíčko „full“, tedy „plný“, rovněž „opilý“. (NiWi)
  • Scéna, kdy Loki (Tom Hiddleston) zahodí hrnek s poznámkou: „Another“ odkazuje na film Thor (2011), kde Thor v kavárně udělá to samé. (MrMartinTm)