Reklama

Reklama

Loki - Season 1 (2021) (série)


The Nexus Event (S01E04)

(epizoda)
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2021, 48 min

Obsahy(1)

Loki a Sylvie se po událostech předchozí epizody opět ocitají na základně TVA. Je čas, aby se všichni dozvěděli velmi bolestivou pravdu. (kebabvchlebu)

Recenze (45)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

4. Epizoda Lokiho je nejspíš doteď tou nejzásadnější. Do velké míry mění pravidla hry, odhaluje nová fakta, rozkrývá další karty a ukazuje, že divoká jízda, kterou tvůrci slibovali skutečně startuje. Na to co vše je ve 4. epizodě Lokiho k vidění není nejspíš vůbec možné se připravit. Dosavadní šílenství totiž zažívá novou úroveň. 4. epizoda Lokiho je prozatím tou nejspíš nejlepší.   Ještě více se dozvíme o postavě Sophie, která je navíc nadále součástí výborně dynamického vztahu jí a Lokiho. Tom Hiddleston a Sophia Di Martino společně nadále skvěle fungují a k Hiddlestonovi lepší protiváhu jednoduše sehnat nešlo. Dojde k jednomu nečekanému cameu, které ještě více odhalí o skutečné personě Lokiho. Ten se navíc opět setkává s Mobiusem a opět platí, že chemie mezi Hiddlestonem a Wilsonem prostě nemohla být lepší.   Dojde i na celkem silné emotivní momenty a pak dojde na onen závěr, který mění pravidla hry. A to nejen posledních 5 minut této epizody, ale především i po-titulková scéna, které celé to šílenství okolo multivesmíru posouvá ještě o level dál. A ukazuje, že by se v Doctor Strange in the Multiverse of Madness skutečně mohli dít věci.   Nadále si seriál udržuje solidní vizuál, skvělý soundtrack Natalie Holt a nadále působivou výpravu. CGI je nadále na velmi vysoké úrovni a Loki vypadá skutečně velkolepě a draze.   Jestli třetí epizoda nebyla epizodou výplňovou, čtvrtá epizoda už jí není určitě. Společně s první epizodou jde totiž dost možná prozatím o epizodu nejdůležitější, které nakopává druhou polovinu seriálu. A už ten závěr slibuje, že to bude opravdu divoké...... ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Konečně epizoda, která dokázala vyvolat nějaké emoce, přinesla nečekané situace a trošku překvapila a navnadila. Byl bych ale mnohem raději, kdyby se místo časových hrátek řešilo multiverzum. Právě ta různorodá škála Lokiho je prozatím to nejzajímavější na celém seriálu. Nepotřebuju přidávat další verze hrátek s časem. Ano, seriál spojuje obě možnosti, ale stačily by mi jen alternativní reality. ()

Reklama

SamVimes

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po epizodě soustředěné na Lokiho a Sylvii a odehrávající se v terénu, se tentokrát přesouváme zpátky do útrob centrály TVA a na scénu se vrací Wilsonův agent Mobius a jeho šéfová Ravonna Renslayer. Parťáctví mezi Lokim a Mobiem skončilo ještě rychleji než začalo, a tak je Asgarďan provizorně uvržen do malé časové smyčky, kde jej hostující Jamie Alexander jako lady Sif trestá za ustřižené vlasy. Mimochodem, další hezká připomínka kořenů ve skandinávských mýtech. Mobius má mezitím čas přemýšlet o tom, co mu Loki řekl a kdo všechno mu lže. Celá epizoda nabízí hned několik (nejméně pět) emocionálně silných momentů. Jednou je Loki přinucen zahodit nonšalantní poker face a vyložit karty na stůl, podruhé už ani neskrývá své upřímné rozrušení, jindy pak Wunmi Mosaku dodává nečekanou lidskost své dříve nepříliš sympatické postavě Hunter B-15. Je přiléhavé, že v seriálu o bohu falše většina těchto momentů tak či onak vychází ze lži, nic jim to však neubírá na působivosti, pokud té lži postavy věří. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hahaha! Co se týče událostí, tak tato epizoda vysoce převyšuje celé všechny dosavadní marvelovské série. A tím myslím že tato jedna vydá za obsah celých seriálů. Škoda jen poslední nízkotučné bitky. To bylo trochu těžkopádné. Ale jinak je úžasné jak se toho tvůrci nebáli a vcelku suše ...tadadam spoiler nebude. Samozřejmě se pracuje s časem, teoreticky se dá vše vyresetovat, ale pořád to bylo nečekané a funkční. Neumím si představit, že by teď někdo nebyl zvědavý na následující dvě epizody. PS: po dopsání komentu jsem zjistil, že je tam potitulková scéna...kraťoučká, ale výstižná. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

K mému úžasu to opět sklouzlo k velice nudnému a nic neříkajícímu příběhu. Alespoň je krásně vidět jakou úlohu seriály pro studio plní. Důležíte je podle šablon pokud možno z ničeho vyrýžovat co možná nejvíce peněz a tak sebrali všeobecně populární postavu jako je právě Loki a vyplyvli ji do světa filmově neustále omílaných časových paradoxů. Dva plusy dájí plus co? Tady to však neplatí! Tvůrci se postarali, aby se dílo líbilo masám a tak se soustředí na vše co bylo levné a v minulosti slavilo u diváků úspěchy (láska, náprava záporáka, hezký vizuál, humor a doplnění příběhu k jednotlivým filmům), ale na skutečné kvality se příliš nehledí a tak to má se zbytkem MCU vesmíru jen málo společného. A vlastně ani není divu, když se toho chopil jakýsi neznámý režisér, který pro Marvel studios plní úlohu asi jako soudem přidělený obhájce. Abych metaforu upřesnil. Není to někdo, koho byste si sami vybrali a v tomto případě na někoho skutečně dobrého nemáte ani peníze a tak vám soud někoho přidělí a vy už jen doufáte, že bude dobrý. Bohužel však není.... 50% ()

Galerie (13)

Zajímavosti (8)

  • Scéna s Lokim (Tom Hiddleston) a Sif (Jaimie Alexander) má základ ve skutečné norské legendě, ve které Loki odstřihne Sif kus vlasů stejně jako v seriálu. Tato událost přivede Thora na výpravu za zjištěním pachatele a ve výsledku vede ke vzniku jeho kladiva Mjölniru. (NiWi)
  • Mobius (Owen Wilson) zmiňuje, že TVA v minulosti již vyslýchali rasy jako Kree, Titány a upíry. Upíři jsou samozřejmě narážkou na tehdy chystaný film Blade (2024). (Mikahu)
  • Všechny hlasy Time Keepers namluvil Jonathan Majors, představitel Kanga Dobyvatele nebo-li „He Who Remains“. (jajo161)

Reklama

Reklama