Loki - Season 1 (2021) (série)

For All Time. Always. (S01E06)

(epizoda)
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2021, 45 min

Loki a Sylvie jsou jen kousek od toho, aby zjistili, kdo stojí za vznikem TVA. (kebabvchlebu)

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jako finální epizoda tedy ohromné zklamání. Většího šaška jakožto záporáka, co tahá za všechny nitky už ani vybrat nešlo! A není to tak, že by mi šlo jen o akční scény, ale z celé epizody potěšila jen ta bitka s Lokim na závěr. První půl hodinu nudil užvaněný brepta, kdy vysvětloval svou práci tím nejnudnějším způsobem a dílo tak zahnal do slepé uličky, ze které se už pokračováním nemůže nikdy vyhrabat. Vysvětlení příběhu tak nebylo vůbec uspokojivé ani příliš promyšlené. Já se však od začátku obával, že tvůrci tuto směsici časových paradoxů a paralelních vesmírů neukočírují a postarají se tak o podobnou frašku. Bez propracovanosti soubojů bych dal jasný odpad. Zpětně lituji, že jsem nedal na své prvotní dojmy, neboť tohle byla opravdová ztráta času. Seriál uzavírám po první sérii a doufám, že obsah co nejdříve zapomenu. ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

To, že bude mít finále Lokiho velkou dohru na budoucnost MCU bylo již delší dobu tak trochu jisté. Nikoho ovšem nemohlo nic připravit na tohle finále, které si drží vše nastavené předchozími 5 díly. Výtečná práce s budováním atmosféru, vynikající a půvabný vizuál, nadále fenomenální výkony a především delší dobu očekáváné zjevení jedné postavy, která bude mít na budoucnost MCU dle slibu finále 1. série Lokiho velkou dohru. 1. série Lokiho dokáže skončit jako konec jednoho kompletního celku, zároveň ovšem ponechává výrazně otevřená dvířka pro 2. sérii, přičemž se nadále udržuje to posvátné tajemno. A jen to ukazuje, že se u Lokiho nepolevuje.   Dochází k vyvrcholení vztahu Lokiho a Sylvie, tajemna okolo TVA, komplikací s časoprostorem a definitivně se ukazuje, že není cesty zpět. Celé to po celou dobu skutečně působí, že se o něco hraje, že rozhodnutí hlavních postav bude mít takový či takový zásadní dopad. I přes silné pouto tak dochází ke konfrontacím, jejichž výsledek skutečně ovlivní MCU na několik let dopředu. Oné osudovosti nadále pomáhá fenomenální soundtrack Natalie Holt, který jinak nadále funguje jako skvělá podložka k oné mysterióznosti, která ze seriálu nadále trčí.   Akční scény mají povedenou choreografii, tomu vizuálu se opravdu nedá co vytknout a celé to skvěle frčí k onomu finále, které se bez spoilerů popisuje vlastně dost těžce. Jisté ovšem je, že finále 1. série definitivně otevírá dveře k šíleným věcem, kterých bude v MCU po několik dalších let mnoho. Především je ovšem důležité vědět, že ´´ Loki will return in season 2 ´´. Finále 1. série ovšem bylo fenomenální a především i proto, že to celé vyvrcholí dosti nečekaným způsobem. I ten otevírá dveře k mnoha možnostem...... ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vůbec mi nevadí méně akce a spousta dialogů, ale co mě vysloveně s...e je, když jde o mlácení prázdné slámy, když je očividné, že tvůrci mají vymyšlenou nějakou konstrukci, která by vydala tak na tři epizody a snaží se ji roztahat do šesti. Typický příklad byl Mandalorian. A vrchol toho všeho je, že ta poslední epizoda vlastně ani pořádné vyvrcholení nemá a rovnou odkazuje na druhou řadu. Tohle je fakt zklamání...trochu jsem po první epizodě doufal, že tentokrát půjde o kvalitní materiál. O originální pecku s bezva nápadem. Obdivuji Kate Herron, že z tak řídkého scénáře uplácala na pohled slušnou epizodu. ()

darkrobyk

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hm, nějak mi zkraje uniklo, že se chystá druhá řada a po ní nejspíš třetí a další a další. Postavy se zřejmě budou nahánět v různých realitách, a tak když zemřou, nejspíš se nic nestane, jak ostatně tvrdí i ten, co zůstává poslední. Reinkarnace je takový skvělý fígl, kdy se asi nebude divák muset bát o žádnou postavu. Vizuálně nejlepší díl, opět žvanění o pravdě a lži, o emocích a touhách, o svobodě, míru a válce. Konec jsem sice pochopil správně, ale také mi došlo, že to může být začátek nekonečného seriálu....hm, tak se měj, Loki, další řady mě nezajímají. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"For all time, always." ______ Kdo by to byl čekal, ale závěr seriálu věnovaném bohu lží, tedy Lokimu, bez sebemenších okolků či kompromisů definuje zcela novou charakteristiku nadcházející etapy Marveláckého univerza - nejenže totiž determinuje směr, jakým se budoucnost MCU bude nesmiřitelně ubírat, ale zároveň představuje i samotného antagonistu nadcházející éry, který v ní bude mít nezastupitelnou a neméně stěžejní roli, jelikož je zároveň jak jejím katalyzátorem, tak jejím středobodem, díky čemuž s ním divák naváže jistý sympatie. Takže kdo se bude chtít v následující fázi MCU obezřetně orientovat, bude muset onen drahocenný čas investovat do Lokiho eskapád - páč dokonce i já znalý originálního komiksovýho kánonu musím přiznat, že tenhle clusterfuck - který za celým tím časoprostorovým brajglem zanechává velice otevřený konec - moje palice fakt nepobrala.... ()

• Poprvé se v této epizodě i celém filmovém MCU objeví marvelovský superpadouch Kang Dobyvatel. (MakiMaki)
  • Během úvodního loga můžeme slyšet nespočet hlášek a zvuků z předchozích Marvel filmů, později pak i ústřižky z proslovů známých lidí jako Nelson Mandela, Neil Armstrong či Alan Watts. (NiWi)
  • Jako správný filmových padouch jí Kang Dobyvatel jablko, což je nepsané poznávací znamení mnoha filmových padouchů. (MakiMaki)