Série(1) / Epizody(6)

Poté, co Loki (Tom Hiddleston) ukradl Tesseract během událostí Avengers: Endgame, jeho alternativní verze byla přinesena do Time Variance Authority (TVA), byrokratické organizace, která existuje mimo čas a prostor a monitoruje časovou osu. Ti dávají Lokimu na výběr: být navždy vymazán z existence kvůli tomu, že se jedná pouze o „alternativní variantu“ jeho samotného, nebo pomoci opravit časovou osu a zastavit tak mnohem větší hrozbu. Loki skončí uvězněný ve svém vlastním kriminálním thrilleru, kde cestuje časem a mění historii lidstva. (mikki089)

Recenze uživatele Martrix k tomuto seriálu (5)

Glorious Purpose (2021) (S01E01)

Z první epizody Lokiho mám mnohem lepší dojem, než z obou předchozích minisérií. Úvod působí neotřele a pokud by se nesl celý seriál v duchu první patnáctiminutovky, byla by to pecka. Vtipná retrosci-fi s postavou, která má potenciál překvapovat a kterou nemůže rozpohybovat jen tak nějaký scénáristický učeň. Loki je chytrolín a jeho soupeři nesmí být s inteligencí pozadu. Zatím se scénáristi drží při zdi, ale i tak to působí fajn. Snad se to nezvrhne v další instantní průměrárnu, jako předchozí smarvelovky. ()

The Variant (2021) (S01E02)

Podobný průběh jako v první epizodě, tzn. poměrně dost povídání a málo akce, ale nakonec to zachrání nějaký fajn moment, nebo odhalení. Celý ten koncept TVA je docela přitažený za vlasy a vlastně i trochu směšný...tři mimozemští ještěři splétají osudy lidí do časové osy..., ale pořád mám chuť sledovat co bude dál a pořád se mi to líbí víc, než předchozí miniseriály. ()

Lamentis (2021) (S01E03)

Nebýt zajímavých postav a charismatických herců, tak je to sotva průměrná epizoda. Marvel mě svými seriály dost zklamal. Jsou uměle natahované a v čistém základu bez pěkné výpravy a postav které fanoušci milují, vlastně nemají pořádný příběh. Někdy to nevadí, prostě se jen chystá půda na něco většího, nebo se rozvíjí charaktery a vztahy, ale tady už je to na hraně. V další epizodě by bylo fajn se někam pohnout. ()

The Nexus Event (2021) (S01E04)

Hahaha! Co se týče událostí, tak tato epizoda vysoce převyšuje celé všechny dosavadní marvelovské série. A tím myslím že tato jedna vydá za obsah celých seriálů. Škoda jen poslední nízkotučné bitky. To bylo trochu těžkopádné. Ale jinak je úžasné jak se toho tvůrci nebáli a vcelku suše ...tadadam spoiler nebude. Samozřejmě se pracuje s časem, teoreticky se dá vše vyresetovat, ale pořád to bylo nečekané a funkční. Neumím si představit, že by teď někdo nebyl zvědavý na následující dvě epizody. PS: po dopsání komentu jsem zjistil, že je tam potitulková scéna...kraťoučká, ale výstižná. ()

For All Time. Always. (2021) (S01E06)

Vůbec mi nevadí méně akce a spousta dialogů, ale co mě vysloveně s...e je, když jde o mlácení prázdné slámy, když je očividné, že tvůrci mají vymyšlenou nějakou konstrukci, která by vydala tak na tři epizody a snaží se ji roztahat do šesti. Typický příklad byl Mandalorian. A vrchol toho všeho je, že ta poslední epizoda vlastně ani pořádné vyvrcholení nemá a rovnou odkazuje na druhou řadu. Tohle je fakt zklamání...trochu jsem po první epizodě doufal, že tentokrát půjde o kvalitní materiál. O originální pecku s bezva nápadem. Obdivuji Kate Herron, že z tak řídkého scénáře uplácala na pohled slušnou epizodu. ()