Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Wanda a Vision jsou všemi sousedy přijati jako jedni z nich. Nachází zde přátele a užívají si s nimi zábavu. Dokonce se účastní i malé talentové soutěže, u které Vision doslova ztratí hlavu. Do toho všeho se Wandě splní jeden z jejích snů... (Karlosik_4)

Recenze (60)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá epizoda WandaVision do jisté míry dosud zavedené pořádky nemění. Ano, z 50. let se přeskočí do 60. let, zůstává ovšem černobílý obraz, stejný formát a i atmosféra a přístup k čerpání inspirace ze sitcomů 50.-60. let se nemění. Opět se tu pracuje s typickou zápletkou pro sitcomy, která je opepřena právě nadpřirozeností titulní dvojice a jediné co tak druhou epizodu trochu odlišuje jsou ještě větší náznaky toho, že je ve městečku Westview něco špatně. Je to ale v zásadě výrazný problém? Do jisté míry ne, protože i druhá epizoda je svou atmosférou a dobovým nádechem okouzlující a navíc závěr celé epizody definitivně slíbí první změnu pravidla hry. Do velké míry tak dává smysl, že byli první a druhá epizoda vydané ve stejné datum, protože jde víceméně o siamská dvojčata, která jsou si velmi podobná. Druhá epizoda ovšem přivádí nové postavy (Teyonah Parris) a opět z potenciálu těží co to jde. Dosud mě vyloženě baví zapojování nadpřirozených sil Wandy a Visiona do typického maloměsta 60. let a nadále jsou jednoduše půvabným párem. Chvílemi se navíc do téhle epizody zapojuje kombinace černobílého a barevného obrazu a definitivně si stojím za tím, že ten seriál je vizuálně krásný a Jess Hall je machr. U druhé epizody WandaVision se definitivně může spustit úvaha nad tím, zda není tento seriál na poměry MCU specifický až moc, definitivně ale oceňuji, že se opět předvádí, že jde s komiksovými adaptacemi a příběhy zacházet různě. A v podstatě jsem chvílemi začínal litovat toho, že Marvel radši tento seriál nevypustil jako film (i přesto, že seriálový formát tomu možná přece jen sedí víc), protože se nemohu zbavit pocitu, že by to na velkém plátně stálo za to. Pak se ale opět musíme začít bavit o tom, že do velké míry bude tento seriál nepřístupný fanouškům klasických velkolepých marvelovek a odkazování na legendární americké sitcomy mu přijde zcela mimo. Celé je to ovšem na poměry MCU tak zvláštní, že je to vlastně zároveň neskutečně působivé. Po druhém dílu vlastně též nepociťuji co největší možnou nedočkavost na třetí díl, přece jen se ale na další vývoj těším víc a tuším, že se v následujících epizodách definitivně začne topit pod kotlem. Zároveň se i v rámci druhé epizody opět podaří totálně feel-good atmosféru na chvilku překlopit do thrillerového nádechu a funguje to. Těším se jak se to celé vyvine rád a jsem především rád, že MCU natočilo něco jedinečného. Jen je otázka jak moc přístupné to vlastně celé bude pro mainstreamového diváka. PS: Po předchozí epizodě a jejím stylovém intru i zde přichází nové intro, tentokrát v animovaném kabátě. Jestli si i další epizody takhle šikovně budou hrát s ikonickými sitcomovými intry, je i v tomhle ohledu rozhodně na co se těšit. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pokračujeme v štýle danom pilotom, tentokrát je to ale možno ešte vtipnejšie. Epizóde dominuje vydarené kúzelnícke vystúpenie Wandy a Visiona, ktoré na prvý pohľad ale až tak vydarené nie je. Do hry sa zapája čoraz viac farebných prvkov a vtedy si môžete všimnúť aj príklon k realite v chovaní postáv. Len tie drobnosti, ako napríklad včelí muž, sú záležitosťou pre znalcov predlohy, ak ju nepoznáme, tak učme sa. ()

Reklama

dennykr 

všechny recenze uživatele

Tldr - jsem rád, že MCU seriály fungují dost podobně jako filmy. WandaVision je super. Od boku můžeme střelit, že WandaVision prostě vypadá jako sitcom, ale tím by zanikla nuancovaná práce s žánrovou inspirací. Může jím být do stejné míry jako byl Winter Soldier politickým thrillerem, tedy jen tam, kde to vyprávění potřebuje. Povětšinou jsou scény doplněny smíchem a snímány ze dvou, maximálně tří kamer, přičemž dominují tradičně studiové americké plány. A v centru prvních dvou zápletek stojí klasicky sitcomové tropy - seznámení se sousedkou a jejím neexistujícím manželem, důležitá pracovní večeře a veřejné představení. Stylizace se asi nejvíc obrací k The Dick Van Dyke Show (a Leave it to Beaver), i tím, jak oba protagonisté hrají. Resp. Paul Bettany je velmi okázalou hrou s Van Dykovým projevem. Jenže veškerá sitcomová iluze se čas od času rozbíjí. Tenhle zakonzervovaný feel-good mikrokosmos je dočasně eskapickým řešením blockbusterových problémů ve skutečném-fikčním světě. A právě dvě úrovně fikčního světa – iluzivní sitcomová / skutečná - se řídí odlišnými pravidly a vzájemně se provazují. Když Wandu nějaká indicie nasměruje k možnosti života v iluzi, sitcom se začne rozpadat. Přichází ambientní hudba, detaily, pomalé nájezdy, tlumenější typ herectví a další věci, které bychom v padesátkovém sitcomu nenašli. Na jedné straně tak můžeme WandaVision chápat jako – relativně chytrý, ale nikterak důmyslný – komentář problematizující existenciální zakonzervovanost sitcomů. Na té druhé pak jako velmi dobré rozšíření MCU na pole seriálů. ()

Derek 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

nijako extra ma to nezaujalo, prve dve casti su v podstate americky sitcom z rokov 60tych (ala bewitched) s par momentmi ktore daju vediet ze sa nachadzame v marvelackom svete. uvidim ci to dopozeram az po 3. casti, lebo zatial to bolo len same naznacovanie co nas caka. len dufam ze serial nebude len v podstate predpriprava na dalsi marvelacky film v kinach, ktory bude potrebny aby clovek pochopil co sa vo filme bude diat. snad sa mylim... ()

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V tomto komentáři budu mírně toxický, tak na to předem upozorňuji ty, kteří na to nejsou u mě zvyklí. Protože tohle je přesně důvod, proč Marvel nechce riskovat. Natočí v rámci žánru originální sérii a banda popkornových fanoušků by pomalu vyrazila do ulic s transparenty, co si to ti bídáci dovolili. Chápu, že tohle nesedne každému, protože styl padesátkových sitcomů je opravdu hodně vyhraněný - jednoduše je nemusí každý. Ale mluvit o tom, že fanoušek marvelovek musí být zklamaný je dost mimo mísu. Zvláště podivné mi pak přijde, když někdo napíše, že jako parodie to funguje dobře. Je tím pádem jasné, že daný člověk pochopil koncept celé série (tedy onu parodii), ale stejně bude nadávat, protože tohle si tvůrci přece nemohou dovolit! Ale budiž. Pokud chceme, aby celé MCU skončilo jako vesmír do nekonečna produkovaných generických filmů a seriálů, pak s radostí do toho. Nadávejme tvůrcům za to, že je WandaVision jiná... Abyste mě však nepochopili špatně. Beru názory těch, kterým se to nelíbí, protože jim nesedne humor, styl nebo obsazení. Jen nehodlám poslouchat křiklouny, kteří hřmotně kritizují projekt jen proto, že to prostě nezapadá do klasické škatulky. Za mě je to počin svou odlišností až neskutečný. Tento mírně nevkusný a staromódní styl humoru mi nehorázně sedí a já se bavil. Jsou tam mírné nedostatky, ale oba úvodní díly jsou objektivně na 4,5 hvězdičky. Proto dávám dílčí čtyři (první) a pět (druhé). Pětku dávám tady především proto, že kouzelnické představení bylo naprosto dokonalé. Zatím si to celé neskutečně užívám! ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Trofej, kterou Wanda (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany) obdrží za vítězství v komediální soutěži, je naprosto stejná jako ta, kterou dostane Scott Lang / Ant-Man (Paul Rudd) od svojí dcery za „Nejlepší babičku na světě“. (NiWi)
  • Hodinky, na které v epizodě běží reklama, nesou název Strücker, stejně jako záporná postava Barona Struckera, jednoho z vůdců HYDRY, jejíž logo se taktéž na hodinkách objeví. (NiWi)
  • Epizoda slouží jako pocta americkým sitcomům z 60. let, zejména Bewitched (od r. 1964). (Kubaaa97)

Reklama

Reklama