Reklama

Reklama

VOD (1)

S cieľom zapadnúť vystúpia Wanda a Vision na miestnej talentovej šou ako kúzelník a jeho asistentka. (Disney+)

Recenze (62)

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tomto komentáři budu mírně toxický, tak na to předem upozorňuji ty, kteří na to nejsou u mě zvyklí. Protože tohle je přesně důvod, proč Marvel nechce riskovat. Natočí v rámci žánru originální sérii a banda popkornových fanoušků by pomalu vyrazila do ulic s transparenty, co si to ti bídáci dovolili. Chápu, že tohle nesedne každému, protože styl padesátkových sitcomů je opravdu hodně vyhraněný - jednoduše je nemusí každý. Ale mluvit o tom, že fanoušek marvelovek musí být zklamaný je dost mimo mísu. Zvláště podivné mi pak přijde, když někdo napíše, že jako parodie to funguje dobře. Je tím pádem jasné, že daný člověk pochopil koncept celé série (tedy onu parodii), ale stejně bude nadávat, protože tohle si tvůrci přece nemohou dovolit! Ale budiž. Pokud chceme, aby celé MCU skončilo jako vesmír do nekonečna produkovaných generických filmů a seriálů, pak s radostí do toho. Nadávejme tvůrcům za to, že je WandaVision jiná... Abyste mě však nepochopili špatně. Beru názory těch, kterým se to nelíbí, protože jim nesedne humor, styl nebo obsazení. Jen nehodlám poslouchat křiklouny, kteří hřmotně kritizují projekt jen proto, že to prostě nezapadá do klasické škatulky. Za mě je to počin svou odlišností až neskutečný. Tento mírně nevkusný a staromódní styl humoru mi nehorázně sedí a já se bavil. Jsou tam mírné nedostatky, ale oba úvodní díly jsou objektivně na 4,5 hvězdičky. Proto dávám dílčí čtyři (první) a pět (druhé). Pětku dávám tady především proto, že kouzelnické představení bylo naprosto dokonalé. Zatím si to celé neskutečně užívám! ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá epizoda WandaVision do jisté míry dosud zavedené pořádky nemění. Ano, z 50. let se přeskočí do 60. let, zůstává ovšem černobílý obraz, stejný formát a i atmosféra a přístup k čerpání inspirace ze sitcomů 50.-60. let se nemění. Opět se tu pracuje s typickou zápletkou pro sitcomy, která je opepřena právě nadpřirozeností titulní dvojice a jediné co tak druhou epizodu trochu odlišuje jsou ještě větší náznaky toho, že je ve městečku Westview něco špatně. Je to ale v zásadě výrazný problém? Do jisté míry ne, protože i druhá epizoda je svou atmosférou a dobovým nádechem okouzlující a navíc závěr celé epizody definitivně slíbí první změnu pravidla hry. Do velké míry tak dává smysl, že byli první a druhá epizoda vydané ve stejné datum, protože jde víceméně o siamská dvojčata, která jsou si velmi podobná. Druhá epizoda ovšem přivádí nové postavy (Teyonah Parris) a opět z potenciálu těží co to jde. Dosud mě vyloženě baví zapojování nadpřirozených sil Wandy a Visiona do typického maloměsta 60. let a nadále jsou jednoduše půvabným párem. Chvílemi se navíc do téhle epizody zapojuje kombinace černobílého a barevného obrazu a definitivně si stojím za tím, že ten seriál je vizuálně krásný a Jess Hall je machr. U druhé epizody WandaVision se definitivně může spustit úvaha nad tím, zda není tento seriál na poměry MCU specifický až moc, definitivně ale oceňuji, že se opět předvádí, že jde s komiksovými adaptacemi a příběhy zacházet různě. A v podstatě jsem chvílemi začínal litovat toho, že Marvel radši tento seriál nevypustil jako film (i přesto, že seriálový formát tomu možná přece jen sedí víc), protože se nemohu zbavit pocitu, že by to na velkém plátně stálo za to. Pak se ale opět musíme začít bavit o tom, že do velké míry bude tento seriál nepřístupný fanouškům klasických velkolepých marvelovek a odkazování na legendární americké sitcomy mu přijde zcela mimo. Celé je to ovšem na poměry MCU tak zvláštní, že je to vlastně zároveň neskutečně působivé. Po druhém dílu vlastně též nepociťuji co největší možnou nedočkavost na třetí díl, přece jen se ale na další vývoj těším víc a tuším, že se v následujících epizodách definitivně začne topit pod kotlem. Zároveň se i v rámci druhé epizody opět podaří totálně feel-good atmosféru na chvilku překlopit do thrillerového nádechu a funguje to. Těším se jak se to celé vyvine rád a jsem především rád, že MCU natočilo něco jedinečného. Jen je otázka jak moc přístupné to vlastně celé bude pro mainstreamového diváka. PS: Po předchozí epizodě a jejím stylovém intru i zde přichází nové intro, tentokrát v animovaném kabátě. Jestli si i další epizody takhle šikovně budou hrát s ikonickými sitcomovými intry, je i v tomhle ohledu rozhodně na co se těšit. ()

dennykr 

všechny recenze uživatele

Tldr - jsem rád, že MCU seriály fungují dost podobně jako filmy. WandaVision je super. Od boku můžeme střelit, že WandaVision prostě vypadá jako sitcom, ale tím by zanikla nuancovaná práce s žánrovou inspirací. Může jím být do stejné míry jako byl Winter Soldier politickým thrillerem, tedy jen tam, kde to vyprávění potřebuje. Povětšinou jsou scény doplněny smíchem a snímány ze dvou, maximálně tří kamer, přičemž dominují tradičně studiové americké plány. A v centru prvních dvou zápletek stojí klasicky sitcomové tropy - seznámení se sousedkou a jejím neexistujícím manželem, důležitá pracovní večeře a veřejné představení. Stylizace se asi nejvíc obrací k The Dick Van Dyke Show (a Leave it to Beaver), i tím, jak oba protagonisté hrají. Resp. Paul Bettany je velmi okázalou hrou s Van Dykovým projevem. Jenže veškerá sitcomová iluze se čas od času rozbíjí. Tenhle zakonzervovaný feel-good mikrokosmos je dočasně eskapickým řešením blockbusterových problémů ve skutečném-fikčním světě. A právě dvě úrovně fikčního světa – iluzivní sitcomová / skutečná - se řídí odlišnými pravidly a vzájemně se provazují. Když Wandu nějaká indicie nasměruje k možnosti života v iluzi, sitcom se začne rozpadat. Přichází ambientní hudba, detaily, pomalé nájezdy, tlumenější typ herectví a další věci, které bychom v padesátkovém sitcomu nenašli. Na jedné straně tak můžeme WandaVision chápat jako – relativně chytrý, ale nikterak důmyslný – komentář problematizující existenciální zakonzervovanost sitcomů. Na té druhé pak jako velmi dobré rozšíření MCU na pole seriálů. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokračujeme v štýle danom pilotom, tentokrát je to ale možno ešte vtipnejšie. Epizóde dominuje vydarené kúzelnícke vystúpenie Wandy a Visiona, ktoré na prvý pohľad ale až tak vydarené nie je. Do hry sa zapája čoraz viac farebných prvkov a vtedy si môžete všimnúť aj príklon k realite v chovaní postáv. Len tie drobnosti, ako napríklad včelí muž, sú záležitosťou pre znalcov predlohy, ak ju nepoznáme, tak učme sa. ()

Derek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

nijako extra ma to nezaujalo, prve dve casti su v podstate americky sitcom z rokov 60tych (ala bewitched) s par momentmi ktore daju vediet ze sa nachadzame v marvelackom svete. uvidim ci to dopozeram az po 3. casti, lebo zatial to bolo len same naznacovanie co nas caka. len dufam ze serial nebude len v podstate predpriprava na dalsi marvelacky film v kinach, ktory bude potrebny aby clovek pochopil co sa vo filme bude diat. snad sa mylim... ()

Jigy 

všechny recenze uživatele

Dobrý, dva díly stačily. Další velká, prázdná bublina od MCU. Raději se vrátím k ověřené klasice jako je Hlava medúzy. Tam se aspoň netváří, že jsou cool a udržují si trapnost od začátku do konce. Toto je obrovské barevné nic o ničem. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Víceméně vtipná blbinka, která nejspíš neurazí ani hard komixáky, ale zatím nemá s MU společného nic než postavu Wandy a Visiona. Hodinky se znakem Hydry, nebo toustovač Stark jsou fajn mrkance, snad se budou množit a celé se to pohne někam, kde to bude víc připomínat něco, nač jsme od Marvelu zvyklí. ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přesouváme se do 60. let. Podkladových seriálem by měl být Leave It To Beaver. Tato epizoda fungovala lépe. Olsen si ji náramně užila, bylo to vidět z každého záběru. Humor na mě působil taky více. Prozatím se stále jenom můžeme domnívat, co o se jedná. Je Wanda někde vězněná a mučená? Byl na ní smutek ze smrti Visiona přespříliš a ona se zhroutila a nevědomky si vytvořila umělou realitu? Na odpovědi si budeme super ještě pár týdnů počkat. Je zajímavé, že po Stark Industries, se v této epizodě vyskytla připomínka na Struckera a Hydru. ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Opäť sa nachádzame na predmestí malého mestečka na prelome 60. rokov. Wanda aj Vision sa snažia začleniť do spoločnosti. Niečo už ale naznačuje že toto pozlátko je iba na oko. Prevedenie: To sitkomové, humorné niečo, sa mi teda vôbec nepáči. Popravde asi by som si to nešiel ani v dobe kedy to bolo populárne. Na druhej strane sa už konečne odkrýva realita a tam sa mi to začína veľmi páčiť. Pocity: Dúfam, že v ďalšej časti sa už viac odkryje realita a zistíme konečne prečo sú naši hlavný hrdinovia v trápnom sitkome. 55% ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aj pokračovanie je podobne ladené do komediálneho štýlu. Táto epizóda bola neskutočne zábavná a riadne nahláškovaná. Kúzelnícke predstavenie, ktoré nám predviedli Wanda a Vision, poťažmo Glamour a Illusion, bolo naprosto k popukaniu a plné božích hlášok. Toto proste nemalo chybu. Pomaly, ale isto sa nám začína odkrývať aj skutočná realita. Páči sa mi ten cit pre detail, presnejšie to, ako sa postupne začínajú objavovať v čiernobielom svete farebné prvky. Vznikne nám naozaj krásny kontrast vyvolaný touto paletou farieb. A na samotnom konci nám svet nádherne ožíva, pretože všetko navôkol nabralo na pestrých farbách. A tiež sa ukázalo, že Scarlet Witch je nečakane tehotná. Osobne ma potešilo spatriť medzi hereckým ansámbelom Emmu Caulfield, vskutku príjemne prekvapenie. ()

Reklama

Reklama