Dejové línie seriálu WandaVision vyústia do finále a tak sa rozhodne o osude všetkých protagonistov. (Disney+)

Nevka

Finále je objektivně někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami - čili jedna z těch nejslabších epizod. Musím ale přiznat, že na celé WandaVision mě baví nejvíce to, jak šílení fanoušci spekulují a Marvel je v tom vesele podporuje. Fandové vidí Mephista za jedním rohem, Multiverse Quicksilvera za druhým a Nightmarea, který všechny pozoruje někde z příkopu. Pak ale přijdou poslední dvě epizody a scénář všem ukáže takový prostředníček, že to ani není možné. Je finále uspěchané? Rozhodně. Postrádala konfrontace s Agathou lepší build-up? Taktéž... Celkově se však nemůžu zbavit dojmu, že se to podařilo ukončit v rámci určitých mezí, se kterými jsem ještě docela spokojený. Jedna až dvě další epizody by tomu ale určitě prospěly. Když se na seriál podívám jako na celek, pár problémů s ním mám, ale k tomu se vyjádřím v rámci hodnocení celé série... ()

filmfanouch

WandaVision: Epizoda 9- Závěrečná epizoda seriálu, která definitivně uzavírá příběhový arch prvního seriálu, který vzniká exkluzivně od Marvel Studios pro Disney+. Z pocty sitcomům se seriál svou poslední částí přesouvá do klasického Marvel Stylu, hlavní ale je, že finále skutečně funguje jako zakončení jedné cesty, která má nějakou stěžejní dohru. A zamíchá s budoucností celého Marvel Cinematic Universe. Spousta komiksových fanoušků pravděpodobně poslední epizoda v jednom ohledu zklame. Jejich fanouškovské teorie, které internet sužovali od první epizody se totiž vlastně nepotvrdí a spoustu lidí tak zklame, že určitá postava není tou postavou, za kterou jí celou dobu pokládal. Jenomže to já osobně neberu jako chybu. Naopak mě těší, že se seriál vydává nečekanou cestou a dost možná je i lepší, že se seriál vyhýbá jistým elementům, které by v rámci tohohle seriálu zase tolik nefungovali. Závěr WandaVision má za úkol především jednu věc- uzavřít aktuální příběh Wandy Maximoff a ideálně jí následně navézt na další směr, kterým se její postava v rámci MCU vydá. Vše, co jsem prohlašoval doposud nadále platí. Olsen definitivně dokazuje, že má herecký talent a v této roli je napříč celým sitcomem úžasná. Především ale dostává možnost se v 9. epizodě představit v novém světle, které bude řádně využito až v nadcházejícím snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness. I prozatímní náznak toho, jakým směrem se tato postava vydá ale slibuje, že se rozhodně máme na co těšit a Scarlet Witch se rázem stává jednou z mých nejoblíbenějších postav v rámci celého MCU. Paul Bettany nadále válí jako Vision. Bettany, který se ještě pár dílů nazpátek představil jako nečekaný komediální talent se zde opět definitivně ponořil do vážné polohy, kterou ale pochopitelně zvládá skvěle. Jeho interakce se sebou samým, výjimečnost tohoto charakteru, kterou výtečně prodává a především jeho vztah s Wandou dokazují, že i Bettany v tomto seriálu definitivně dostává možnost předvést, že by mohl též v nadcházejících projektech od MCU předvést velké věci. A já doufám, že mu Marvel nějakou formou tuhle šanci jednou ještě dá. Kathryn Hahn je nadále ve své roli super a začínám doufat, že se tahle především komediální herečka dočká v nadcházejících letech podobně zajímavých rolí. To, že bude fungovat v komediální póze bylo díky její historii zcela jasné, fakt, že ale Hahn výtečně zvládá i trochu jinou polohu je pro mě osobně velmi příjemným překvapením. A i s ní by se ještě mohli dít zajímavé věci. Teyonah Parris dostává opět možnost předvést, že má na to, aby se z ní stala regulérní postava tohohle univerza, Randall Park a Kat Dennings jsou nadále velmi fajn, dětská dvojice Jullian Hilliard a Jett Klyne též a Evan Peters též potěší i přesto, že se jeho charakter vydá trochu jiným směrem než by člověk čekal. A ani ten Josh Stamberg jako zkažený ředitel S. W. O. R. D.U. Hayward není rozhodně špatný. Finále dokazuje, že casting byl v rámci tohohle seriálu jedna trefa za druhou. Nadále platí, že to má velmi krásný vizuál, režírující Matt Shakman dodá dosti působivé akční sekvence a v rámci deváté epizody překvapivě tak trochu chvíli naskočí do tak trochu hororových vod. Sitcomy se tak nadobro opouštějí a přichází tak trochu vážnější atmosféra, která skončí neskutečným dojákem, který mě osobně upřímně dohnal k slzám. Dodá vlastně něco, k čemu dlouhou dobu směřoval, přesto to ale divákovi dokáže totálně prodat. Dojalo mě to a to i díky efektu hudby Christophea Becka. Sliby o silném emocionálním finále nelhali a jsem skutečně rád, že zrovna tohle byl směr, kterým se tvůrci vydali. Sice se to celé vrací do klasických vod MCU, kdy to celé musí skončit velkolepou akční sekvenci, to se ale dalo od samotného počátku čekat a rozhodně to celé není hnusný digitální digibordel. Pořád se na to hezky dívá, přitom všem se do toho funkčně zapojují veškeré elementy od první epizody (především nejistota reality) a celé to sice jasně otevírá dveře do dalších příběhů z MCU, přesto ale příběh působí uzavřeně. V součtu je závěrečná epizoda WandaVision výtečným vyvrcholením, kde závěr skutečně nenechá jedno oko suché. Především díky nadále famózním výkonům Elizabeth Olsen a Paula Bettanyho a i zbytku castingu. Shakman zvládá akční scény, dokáže pracovat s vizuálem a především to celé skončí strašným dojákem. Fungovalo to na mě a přišlo mi, že tam opravdu napříč devíti epizodami bylo budování něčeho, co někam vedlo. Tenhle seriál mi přijde výborný a pokud se i nadcházející seriály od Marvel Cinematic Universe vydají tímto směrem, my diváci můžeme být jedině rádi............ PS: Dvě po-titulkové scény povinně lákají na další projekty, které chystá Marvel Studios a obě nalákání fungují na jedničku. Především to druhé, které skutečně dokazuje, že nás s Wandou Maximoff AKA Scarlet Witch ještě čekají zajímavé věci. () (méně) (více)

VSlunecnice

Nečekala jsem vůbec nic, tak nejsem "zklamaná"... Ale bylo to prostě strašně moc průměrný, obyčejný, uspěchaný, místy dost nelogický... Téměř žádná vedlejší postava neměla důležitou roli a všechny "epický bitky" na konci byli o střílení paprsků magie z jedné čarodějky na druhou nebo poslání dětí na armádu... SWORD je průšvih sám o sobě (s extra slabými pouty pro nejnebezpečnější zajatce, kteří můžou zastavit Váš brilantní plán...). Mohlo to být lepší, mohli udělat takových zajímavých věcí, využít do fajtů prostředí, bojovat nějak důmyslněji... Ale věřím, že průměrný divák bude spoko... Za mě jedna z nejslabších epizod... ()

Anderton

Finále prinieslo presne to, čo muselo priniesť. Odklon od počiatočnej atmosféry je už skoro fuč a ide sa v klasických marvelovských šľapajách, takže vidíme kopec svetiel a lúčov, ktoré na seba postavy vysielajú a snažia sa zabiť, aj keď je to nemožné. Každopádne vzhľadom na predchádzajúci priebeh a seriálové rozprávanie, kedy si k postavám vytvárame hlbší vzťah, to pôsobí menej genericky než v blockbusteroch a dokonca aj vizuálne zaujímavejšie. ()

Lenka.Vilka

Povedené finále, které je přímé pokračování předchozího dílu. A musím říct, že tam bylo všechno. Emoce, naděje, akce, další otázky, jenom nějaké odpovědi. A jo, možná klasická MCU práce, leč s méně penězi, ale jako celek to na mě působilo perfektně. ()

Martrix

Velmi neuspokojivé finále, které mě překvapilo leda tím, jak nudné vyvrcholení si tvůrci připravili. Po osvěžujícím začátku seriálu, který bavil hlavně formou a hravostí, následovalo několik epizod, které jen kupily otázky. Odpovědi jsme na ně sice dostali, ale po poslední epizodě mi připadají v kontextu MCU naprosto nedůležité a celý seriál tak trochu zbytečný. Vše šlo odbýt pár větami a ukázat Wandu v novém oblečku. Celá ta linka s čarodějnicemi a teatrální postavou Agnes, jakoby vypadla spíš ze seriálu typu Buffy zabíječka upírů. Nic moc jsem od toho nečekal, takže nejsem zklamaný, ale mrzí mě, že nepřišli tvůrci s něčím originálním, něčím co nebude působit jen jako veledlouhý pilot k novému filmu. ()

CinemaRanger

Typické MCU finále. Všichni se mlátí a já na to znuděně koukám. Nejlepší bylo rozloučení a první potitulková scéna, jinak docela průměr. Na závěr lze ještě říct: ,,...a tak se zrodila Scarlet Witch!" ()

Sany33

Príbeh: Dostávame sa do veľkého finále. Wanda je postavená pred neľahkú úlohu. Vyberie si dobro pre obyvateľov mesta alebo uprednostní svoju imaginárnu rodinku? Prevedenie: Dostavili sa nám staré známe blockboosterové konce. Ale tu to nie je až také zlé nakoľko sme si k postavám dosť dlho budovali emocionálny vzťah. Preto aj v poslednej scéne filmu nie je žiadna hanba že Vám ukvapne slzička. 93% ()

kenkaku

Navazujeme přesně tam co minule. Nastává ale brutální nelogický bordel. Vyhalucinovaný Vision (červený) bojuje s restaurovaným Visionem (bílý)? Co to je pořad za hovadinu? Pak přichází ten novinka, která mi doslova zvedla žaludek. Scénář začal tvrdit, že výběr herce QuickSilvera nemá nic společného s postavou v X-menech…? Opravdu lze zastřelit halucinaci? Kam zmizel Vision bílý? A bublina, která drží čarodějnici na uzdě je po vypnutí “konstruktu pro halucinace” kde? A to nejzásadnější… KDE SE TAM AGATA VŮBEC VZALA!? ()

Loki_Six

"I take power from the undeserving. It's kind of my thing. You're clearly in over your little red head. So, why don't you surrender your magic to someone who knows what to do with it? And I'll let you keep this pathetic little corner of the world all to yourself." ()

LachtanShows

Rozhodně bych sezónní finále hned nezametal pod koberec a už vůbec nenadával na nedotažené CGI. Stále se jedná o Marvel a i když jeho výtvor nevidíme na velkém plátně a celé české obecenstvo dokonce ilegálně (kolik z nás si upřímně změnilo VPNku a kouká opravdu na Disney+), tak tohle studio nemá už roky na poli vizuálních efektů žádnou konkurenci. Příběhově bylo už potřeba jakkoli zakončovat a jsem upřímně zvědav, zda se bude navazovat druhou sérií, či nás Wanda nebo Scarlet Witch čeká jen v druhém Doctoru Strangeovi. ()

Karlosisgeek

Sorry musím to udělat... Finále? Pro mě docela zklamání. Pohybuje se mezi 3-4 hvězdičkami. Nečekal jsem že mě zrovna finále dokáže zklamat nejvíce :( ()

tomik99

Vlastně to bylo celkově fajn, ale problém byl opět v očekávání, kdy jsem zkrátka čekal "něco víc". Wanda ale ušla skvělou cestu a jako postava se velice vyvinula, dostala pořádně prostoru a proměna ve Scarlet Witch byla úžasná. Už jsem si myslel, že to skončí happy endem, který jsem úplně nechtěl, ale to, že nakonec odkrouhnou i děti, to jsem nečekal. I když asi všichni tušíme, že dlouho to nebude trvat, a budou v MCU zase zpět... Trošku mě mrzí, že nakonec vedlejší postavy nebyly víc využity. Jejich chvíle přišla ve čtvrté, páté epizodě, ale pak tam byly víceméně do počtu. Rozhodně je ale na co navazovat a Wanda mě jako postava dost zajímá. ()