WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Epizody(9)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

johnsnow

Ono každá epizóda mala niečo do seba ale ako celok dávam iba 4* pretože posledné diely boli slabšie a fakt si myslím, že druhá séria nie je potrebná. Ale podarený MCU seriál to uznávam. ()

PlysovyMacko

Ocenujem formu - kazdy diel je stylizovany ako sitcom z inej dekady, kde Wanda a Vision ziju stastny rodinny zivot na predmesti. Ale kedze vieme, ze Wanda je telepatka a Vision zomrel, skoro vam dojde , ze je to iluzia, prostrednictvom ktorej sa Wanda vyrovnava so smutkom a zialom zo straty a plni si sen o manzelstve. Na scenu pride vojenska agentura Sword, ktora zistuje co, ako a preco. Ku koncu je to cisty Marvel - superhrdinovia bojuju proti sebe v digi scenach. Mne by sa pacilo, keby cely serial bol ako prvy diel - naivny sitcom z patdesiatych rokov, kde hrdinovia vyuzivaju svoje schopnosti v kazdodennom zivote. Ale to by asi bavilo iba mna. ()

helrohir

V podstate jediný dôvod, prečo som si seriál pozrel, je fakt, že zatiaľ som videl všetky Marvel filmy a keďže tento seriál patrí do kánonu, nechcel som stratiť "niť". A po pravde, príliš ma nezaujal. Hlavne prvé tri diely sú v viac menej zbytočnosť, ktorá príbeh nikam neposúva. V ďalších dieloch občas pokračujú otravné sitcomové pasáže, ale zároveň sa tam už deje aj niečo záživnejšie a občas ma na záver niektorých častí prekvapil zaujímavý cligghanger. Ústrednej dvojici to však spolu sedí a nemôžem povedať, že by aj v tých slabších prvých dieloch svojou charizmou a talentom nezachránili niektoré scény. Zatiaľ ma však táto nová marvelovská seriálová tvorba na zadok neposadila. 50%. ()

DaweForeman

Tenhle počin byl na mě trochu moc. Nebýt toho, že mi někdo řekl, že jsou tam určité souvislosti na jiné události a určitého střípku na konci prvního dílu, tak bych to zahodil a nikdy bych se k tomu už nevracel. První tři díly byly čistým utrpením, kdy se autoři rozhodli, že by mohlo být dobré zkusit sitcom s chichotajícím se publikem a snahou o určitou ukázku evoluce filmu a módy v jednotlivých letech. Sem tam do toho byl střípek něčeho víc a tak to člověka tak nějak drželo v naději, že se mu to v tom předchozím díle opravdu nezdálo. Teprve až se 4 dílem se tam začalo něco dít pořádného. I když to začalo být zajímavější, tak stejnak z toho nebyl úžasný zážitek, protože druhá půlka se akorát vedla v jednom velkém zmatku, kde pořádně vlastně nebylo nic vysvětleno až na ústřední problém daného městečka. Člověk tak má spoustu otázek, na které si bude muset počkat jinde k zodpovězení. Chápu, že chtěli udělat další seriál o after událostech po posledních Avengerech, kdy Vision je mrtvý a Wanda naprosto uzoufaná, ale mohli to zpracovat rozhodně lepším způsobem, než tohle. ()

strachon

Základní myšlenka vytvoření "bezpečného domova" je fajn, přehlídka historie amerického sitcomu mě vlastně dost bavila, spolu s očekáváním, co se z toho nakonec vyklube. Takže až po sedmý díl jsem byl spokojen. Poslední dva mi bohužel moje natěšení dost rozhodily, zklamalo mě zahození obou hrdinek z vnějšího světa v provedení Kat Dennings i Teyonah Parris - obě podle mě měly našlápnuto na větší význam v závěrečném rozuzlení. A jakkoli mě bavila i postava Agnes (Kathryn Hahn), podobně jako i Pietro (Evan Peters), výsledek mě u nich spíš zklamal. Samotný Vision nakonec nijak neurazil. Ale pojetí osmého dílu jako až příliš poirotovské vysvětlování taky nenadchlo. Takže výsledkem jsou tři hvězdy. ()

adamix

Originalita sa cení a keď sa tvorcovia vydali touto cestou k spracovaniu seriálu o sympatickom marveláckom páriku, prinieslo to svoje ruže. O Wande a Visionovi sa patrilo spracovať vlastnú sólovku a v tomto prípade sa to z veľkej časti podarilo. Priznám sa, smial som sa, aj keď pochopím tých, ktorým miestny humor prišiel trápny. Jednotlivé diametrálne odlišné a vždy niečím zaujímavé epizódy prehĺbovali viacej vzťah dvoch hlavných protagonistov, ktorý bol  v predchádzajúcich filmoch len zbežne znázornený. A to je ďalšie plus. Napodobeniny jednotlivých sitcomov zo všetkých dekád boli do detailov premyslené, či už módou, spôsobom vyjadrovania postáv či štýlom humoru a intrami. Po postupnom odhaľovaní skutočnej podstaty deja som zostal prekvapený, že hlavná postava má v tom prsty. Koniec seriálu bol síce emočne poňatý (sčasti), ale nie do takej miery, ako k tomu celý čas smerovalo. Osobne som veľmi spokojný, že to nebola žiadna zbytočnosť, aj keď nechápem, kde môže byť referencia na očakávané multiverzum. ()

kiros179

Všem co to zvládli i přes první dva díly blahopřeji - prošli jste testem trpělivosti. WandaVision je fajn vidět kvůli poslednímu Strangovi, ale tím to asi končí.  55% ()

Renie42

Jak jsem si naivně myslela, že se všechny díly ponesou jako sitcomy z padesátých let a více, prostě takový Krok za krokem :-D. Díl od dílu byl napínavější a napínavější. Ani se Wandě nedivím, co udělala, aby mohla žít svůj život s někým, koho ztratila a miluje a mít dokonce i svoji rodinu. Všechno by se zdálo fajn, jen to mělo své trhliny. ()

Matte27

Nemohu si pomoct, ale kdyby vznikl seriál mimo kulisy Marvel univerza, mohlo by jít o velmi zajímavou podívanou plnou originálních a neotřelých nápadů. ()

mrclTV

Uff, tu nebolo práve ľahké sa prebojovať časťami z úvodu, tie idylizovane epizódy boli skôr trpením ako zábavou, ale potom sa to trochu rozbehlo. Rozhodne zaujímavý koncept, no určite nie ľahko stráviteľný pre každého. PS: Ak si to chcete zjednodušiť, pozerajte seriál až od štvrtej časti. I tak je to jeden z mierne nadpriemerných marvelovských produktov. ()

Frca

No, na konec to byla celkem fajn komiksová jízda. Je to něco jiného než to klasické MCU. Někteří si prostě říkají "Je to prostě klasický Marvel" LIDI! Tohle prostě je Marvel s tím nic nenaděláte. Čekali jste, že všechno bude jen kolem sitcomů? Samozřejmě, že ne. Mě právě ty sitcomové epizody moc nebavily a byl jsem rád, když jsme nakoukli i do toho klasického Marvelu. Nebyl to pro mě ten nejlepší seriál, ale bylo to fajn. Těším se jak se budou Bucky a Sam spolu hádat ve Falcon and Winter Soldier. Už aby to bylo. Proč dávám 3*? Vision je podle mě jedna z nejnudnějších postav v Marvelu. Ne kvuli herci, ale zkrátka tak. Nikdy jsem si k němu nenašel cestu a vůbec mě nezajímá. NIC PROTI BETTANYMU, ale prostě je mi Vision úplně u p,,,,. Wanda je hustá a těším se na její další dějové linky v rámci Marvelu ()

Daniel2003

WandaVision měl obrovský potenciál, který nebyl naplněn ani z poloviny. První epizody jsou perfektní, postupné rozplétaní příběhu také, ale finále vše absolutně zmařilo. Ano, seriál bude mít dopad do filmů a to byl pravděpodobně jeho největší účel. Jinak totiž sám o sobě nemá žádnou osobnost. Perfektní herecké výkony, hodně dobrá hudba a fajn vizuál, ALE! Oproti Mandalorianovi jsou tady triky teda silně do očí bijící, obzvlášť v poslední epizodě. 4 hvězdy, protože mě to fakt bavilo, ale 5 ne, protože jsem zklamán. ()

petrsponar

Tak Finále je zamnou, a já jdu zhodnotit celý seriál, musím pochválit, že Marvel hodně experimentoval tím to mělo svoji originalitu, a ta pocta sitkomům je skvělá tu jsem si užíval, ústřední dvojice si to též hodně užívala. Našlo se ovšem něco co bych vytknul/vynechal nebo něco i nahradil, ale když to zabalím krásných 8/10 ()

Kinofil

|| TV-PG || Disney+/Marvel Studios || Rozpočet: $150 mil. || Úvod minisérie WandaVision chtěl být až příliš odlišný. Zpětně sice hodnotím černobílé epizody o trochu lépe, pořád si stojím za tím, že je šlo shrnout do jedné nebo dvou epizod. Sitkomový humor byl na mě moc infantilní a diváci současné televizní zábavy jej asi neocení. Přesto chválím odvahu přijít s úplně jinou marvelovkou. Od čtvrté epizody se seriál pozvolna přibližuje k zajetým komiksovým kolejím, což je dobře i špatně. Jako někdo, kdo sledoval různé teorie vycházející z easter eggů, jsem měl až příliš velké očekávání ohledně závěru. Proto mi trochu vadilo pomalé odhalování zápletek včetně samotného záporáka, kterého se dočkáme až před koncem. Vedlejších postav je tu víc než dost a každá z nich má aspoň jednu epizodu zazářit. Jenomže jak se náhle objevují, tak i náhle mizí. Seriál je především o Wandě a Vision je pouhým prostředkem dění kolem Hexagonu. Nejvíc času tak strávíme s ní a prožíváme její utrpení i radost z umělé reality. Díky tomu se o Wandě dozvídáme dostatek informací jako o ostatních Avengerech a rozhodně tak bude důležitá pro budoucnost MCU. Chválím technickou stránku, která se nijak neliší od celovečerní tvorby. Byť se nacházíme stále na stejném místě, prachy jsou na projektu vidět. Možná jen ke konci mírně pokulhává CGI z důvodu nedostatku času, ovšem na to trpí každý druhý blockbuster. Škoda, že si Marvel držel ústřední záporačku Agathu Harkness až k závěru. Má totiž málo času zazářit a působí jen jako povinný konflikt pro hlavní hrdinku. WandaVision je skvělá alternativa celovečerních filmů (na které stále čekáme) a lehkou variantou pro fanoušky akčního žánru. Kdo však čekal „gamechanger“ světa MCU, ten bude zřejmě zklamaný. 85%. ()

hrumsrt

WandaVision je extrémně zajímavý seriálový počin, který se mezi nás vkradl již na samém zárodku roku 2021, a hned vstoupil do boje o nejlepší seriál onoho roku... Úvodní epizody nejsou až tak poutavé, ale pro pochopení Wandy, a tedy i celkového děje jsou zcela stěžejní. Seriálu se zejména povedla epizoda 4 a epizoda 9. Několikrát Vás seriál překvapí, co si troufnu tvrdit, tak je to zcela určitě v osobě hlavního záporáka a dále v celkovém emočním rozsahu Wandy.. 75% ()

spoock

Zajimavy koncept, ktery je bohuzel stejne melky jako cele MCU. Dobre se na to kouka, ale hodnota je takrka miziva. Posledni dily byly dost tuctove. ()

smarkus

ako je tu spomínané v komentároch, zábavnejšie bolo teoretizovať a debatovať čo sa bude diať ako to vôbec sledovať. Boli tam náznaky nejakej inovácie ale napokon to kleslo na tradičnú marvel úroveň. Za mňa je to celkom priemer, ten hype bol obrovský a fanboyovia to budú milovať. Na nich seriem. Viac ma zaujíma Wintersoldier ()

IZFNP

Toto si musím nechať prejsť hlavou. Na jednu stranu Marvelu tlieskam, ako dokáže ísť do rizika a pritom vyzerať, že má všetko pevne v rukách (také to, ako keď pozorujete vrcholového športovca, vďaka ktorému jeho šport vyzerá, že ho zvládne každý). Má to nápad, má to energiu, má to filmové CGI (obecne filmový vizuál) a napriek tomu, ako divný seriál je, vlastne skvele do MCU zapadá a dokáže ho ako obohatiť o niečo nové, tak organicky posunúť ďalej. Nehovoriac o tom, že celá hodnota produkcie je famózna a hlavne prvé epizódy sú úžasne spracované i zahrané. Na druhú stranu musím povedať, že ma seriál úplne k obrazovke neprikoval a som rozpačitá z postavy Agathy, pretože mi napriek skvelej Kathryn Hahn prišla v tomto univerze ako päsť na oko. Seriál mohol dlhšie držať diváka v nevedomosti ohľadom toho, čo sa deje (niežeby sa to nedalo odhadnúť už z trailerov, ale aj tak) a záverečná epizóda sklamala svojou rutínnosťou a deravým koncom (SPOILER: to Wanda fakt len tak odkráčala po tom, čo väznila a de facto mučila všetkých tých ľudí?). Obecne neviem, či ma seriál bavil sám o sebe, alebo či som viac-menej len nadšená z toho, že MCU opäť raz ukazuje niečo, do čoho by nikto iný nešiel, a svojím spôsobom to funguje. Projekt je mi sympatický, pretože som nezlomným zástancom originality a odvahy u tvorcov. Zároveň ale seriál nestráca nádych marvelovky. MCU je mašina, ktorej samotná existencia ma privádza do úžasu a hrozne oceňujem, že fanúšikov za posledných 13 rokov nikdy výrazne nesklamal. I preto mám asi pocit, že vďaka tomu, ako celý Disney+Marvel kolos funguje, človek mu kde čo rád odpustí. Na druhú stranu sa sama seba objektívne pýtam: je tu vôbec čo odpúšťať? ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.09.2023

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)