WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Epizody(9)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Tom_Lachtan

Hravá forma v prvních dílech mě velmi bavila, sitcomovitost pomáhala jak humoru, tak celkové zápletce, ale důležité pro mě bylo sledovat epizody ne za sebou, ale hezky s pauzami, protože děje bylo pomálu a jednalo se jen o náznaky, byť velmi zajímavé a dobře zpracované (hele, divnej člověk vylezl z kanálu ; hele, divná barevná věc v černobílém díle). Postupem čase se vytrácí veškeré prvky sitkomu (jak nad tím přemýšlím, tak posledním prvkem byla jedna velmi boží písnička) a místo toho to je... Prostě Marvelovka, ale jedna z těch méně zábavných, protože vůbec nevyužívá potenciálu postav, konec samotný je nechutně nudný a dokonce tak, že v podstatě každá teorie, co se v průběhu premiéry dala najít na internetech, byla mnohem lepší, než výsledný konec. mimochodem, moje oblíbená byla ta, že Wanda nežije a je to jen činčila, co okusovala její zetlelé ostatky a přešla na ni část její kouzelné moci a díky tomu by měla po konci seriálu nekonečný přistup k jablkům Ano, bavil jsem se, bylo to odvážné, dobře natočené, ale... Originalita formátu trochu přebila originalitu příběhu, jako takového, ten je až příliš velkou sázkou na jistotu a stahuje Wandu s Visionem do tříhvězdičkových vod. ()

Fiftis

Veľa scén pripomína aj niektoré dnes už kultové snímky. Keď sa Vision s Wandou pobozká a okolo sa čiernobielo začína sfarbovať, filmový znalec spozná paralelu s filmom Pleasantville: Mestečko zázrakov. Ďalej sa podľa niektorých zistení môžeme domnievať, že svet okolo hlavných hrdinov je vytvorený umelo a postavy susedov s nimi zámerne manipulujú. To nás privádza k podobnosti so snímkou Truman Show, v ktorej zažiaril Jim Carrey. V neposlednom rade, WandaVision pripomína akýkoľvek sitcom z uvedenej doby. A som si istý, že ďalšie similarity s inými audiovizuálnymi dielmi budú pribúdať. WandaVision je úplne unikátnym výtvorom v rámci Marvel Cinematic Universe. Kto komiksovou tvorbou opovrhuje, toto by pre takého človeka mohlo byť zaujímavou výzvou. Dej je zatiaľ nečitateľný, ale o to viac je zaujímavejší. Vizuálne si seriál drží latku nastavenú predchádzajúcimi filmami. Hodnotenie: Epizóda 4,5,9 **** Epizóda 1,6,8 *** Epizóda 2 ** Epizóda 3,7 * ()

DJ_bart

"We are an unusual couple, you know." "Oh, I don't think that was ever in question." ____ Svým melodramatickým konceptem manželských etud a atypickou vintage interpretací ve formě sitcomu z intertemporální etapy nukleární rodiny 50. let minulého století až do současnosti, lze 'WandaVision' považovat za velmi netradiční ekvivalent marveláckého repertoáru, o jehož evergreeny jsme byli minulý rok ochuzeni. V rámci žánrový asociace jde o akurátně klišovitou parodii na klasické situační komedie s notnou dávkou cynismu, která částečně vykrádá similarity a signifikantní teze kultovních snímků jako 'Pleasentville' a 'Truman Show', či románu 'Stepfordské paničky' od Ira Levina, a posléze je kombinuje s mysteriózním rukopisem Davida Lynche.... Bezmála nejvíce nápaditou devizou celé show je bez debat velmi systematicky vystavená strukturální fragmentace jednotlivých dějových aktů - v podstatě co epizoda, to specifická stylizace do sitcomové éry daného desetiletí - ať už se to týká charakterových archetypů, vizualizace, či scénografického aranžmá - což ve výsledné koherenci vytváří neobyčejně noblesní žánrové leporelo. Mezi nejvýraznější neduhy bych určitě řadil fakt, že seriál častokrát eskaluje do až zbytečně groteskního ad absurdna - mnohdy adekvátně, mnohdy abnormálně.... Ačkoliv závěrečné epizody jsou na můj vkus příliš megalomanské, heroické, a patetické, 'WandaVision' je ve výsledným resumé díky svému líbivému komornímu pojetí velmi solidní překvápko nejen v popkulturním rámci komiksového repertoáru. Seriál sice v celkovém narativním procesu neustále lavíroval na optimálním nadprůměru - přestože měl z hlediska kreativity potenciálně na víc - ovšem nepochybuju, že bude nejvíc zarytým fanboyům velmi inklinovat. Jako potencionální expozice k nadcházející etapě marvelácké ságy je 'WandaVision' bezpochyby nevídanou žánrovou kuriozitou - což signalizují samotné post-credit scény. Takže pokud vezmete tuhle extravagantní maškarádu všanc aniž by jste byl komiksovej virgin znalý kánonu, doporučoval bych si v tomto oboru případně doplnit vzdělání. No a Elizabeth Olsen s Paulem Bettanym jsou prostě ideální pár k sežrání.... // VERDIKT: i telepaté mají své dny. 7,6 šarlatových čarodějnic z 10 // ()

Shakers

Poslednú dobu mi tieto Avengers Marvelovky prídu čoraz slabšie a slabšie, ale keď vidím to hodnotenie, ľudom stačí asi iba logo Marvelu a automaticky nadhodnocujú, inak nechápem tomu hodnoteniu. Musím sa priznať, že som celkom sklamaný, vlastne nie sklamaný, ale znudený, pretože sledovať príbeh vyše 5 hodín, ktorý by sa dal zhrnúť do jedného filmu aj s titulkami, bolo miestami a hlavne v úvode seriálu utrpenie. Okrem toho, že to bolo rozťahané a dosť scén tu bolo zbytočných a hlavne nudných, prejdem radšej k plusom. Ako už tradične pri tejto sérii býva, aj tu je všetko pekne prepojené a objaví sa tu zopár vedľajších postav (Jimmy Woo, Darcy, Monica Rambeau) s niektorých iných filmov (Ant-Man, Thor, Captain Marvel). Samotný príbeh by ani nebol zlý, ak by nebol tak dlho naťahovaný, pretože úvod je takmer úplne bez príbehu a to akože veľké odhalenie uprostred seriálu dôjde každému. Čo sa týka postáv, tak ma Wanda moc nebavila a rozbalila zaujímavú hru až v samotnom závere. Za to Vision mi tu príde ako najlepšia a najzaujímavejšia postava. Finále ma zaujalo asi najviac a aj keď akcia bola miestami trošku trápna, ako celok sa mi páčilo ako to skončilo. Bol by som rád, ak by sa v tejto seriálovej podobe nepokračovalo, pretože WandaVison trpí hlavne nudnými scénami. P.S.: niektoré diely majú pochopiteľne za titulkami nejaké scény. Finálny diel ich ma dve. Oblúbený soundtrack: What Am I. 50% - 2* ()

lamps

Elementární logika sice mocně hapruje hlavně v závěru, kdy spousta postav jen nečinně postává stranou podle toho, jak se to tvůrcům zrovna hodí, ale jinak jo - jako originální hříčka ze světa komiksových stránek, která obepíná už i historii filmového média, to frčí dosti zábavně a především svižně. Půlhodinové formáty jsou tak akorát a je fajn, že se soustředíme na skoro antickou tragédii Wandy, což díky dobrým hercům funguje (závěrečné dilema hrdinky rezonuje silněji než finále Spider-Man: Bez domova). Efekty jsou místy dost mizerné a odhalení identity záporáka ze židle moc nezvedne, ale jedno příjemně strávené odpoledne WandaVision v pohodě zaručí - podmínkou samozřejmě zůstává, že máte rádi vesmír MCU a fandíte žánrovým exhibicím, na které si dnes troufne málokdo. 70 % ()

filmfanouch

V roce 2019 se Marvelu podařilo něco neskutečného. Od roku 2008 a prvního Iron Mana, kdy postupně budovali svůj Marvel Cinematic Universe ušli dlouhý kus cesty, který se v roce 2019 dočkal svého vyvrcholení v podobě Avengers: Endgame. Šlo o divácký úspěch, který se stal nejvýdělečnějším filmem všech dob. Marvel ale nekončí a musel především dokázat, že i po Avengers: Endgame bude mít nadále smysl v Marvel Cinematic Universe pokračovat. 2. éra MCU tak po Spider-Manovi: Daleko od domova definitivně startuje a samotná WandaVision je příslibem, že nás určitě ještě čekají zajímavé věci. Wanda Maximoff v podání Elisabeth Olsen a Vision v podání Paula Bettanyho jsou prvními hrdiny z MCU, kteří se dočkávají vlastního seriálu na streamovací službě Disney+. Vůbec poprvé se tato dvojice nepředstavuje v týmovém filmu a především od začátku jasné, že tahle dvojice dostane větší prostor. Přitom všem existoval oblak tajemna vzhledem k tomu, jak přesně dopadli události dvojice filmů Avengers: Infinity War/Avengers: Endgame a jak to celé bude vypadat. Už dlouho dopředu tvůrci slibovali, že WandaVision bude sitcom. To, že již první epizodou se ale atmosféru sitcomu dokáže prodat takovým způsobem nemohl čekat opravdu nikdo. Napříč prvními sedmi epizodami WandaVision čerpá a zároveň vzdává poctu sitcomům, které v USA vznikli od roku 1950 až doposud. Dochází k odkazům nebo vyloženým citacím sitcomů jako The Dick Van Dyke Show, Malcolm v nesnázích nebo Taková normální rodinka. Většina seriálu se přitom skutečně natáčela před živým publikem, aby byl nádech sitcomu ještě více autentický a nejlepší na tom celé je to, že se to skutečně dokáže prodat. Režisér celé minisérie Matt Shakman skutečně dokázal první dvě epizody natočit jako výtečné epizody sitcomů z 50. a 60. let. Celou dobu sice divák tuší, že je něco špatně a některé momenty ještě v tomhle ohledu přikládají pod ohněm, jinak ale první dvě epizody skutečně bezvadně fungují jako klasické sitcomové epizody. Nadále se tu výborně daří rozšiřovat mytologii a samotný svět MCU. V rámci MCU jsme se doposud setkali s norskými bohy, mimozemšťany a čaroději a přesto se očividným stylem, kterého se MCU drží daří skutečně daří vybudovat pocit, že se vše odehrává v jednom světě. Televizní formát 4:3, ono většinou spíše otravné smějící se publikum a typické televizní reklamy, které přísluší své době a jsou nějakým způsobem napojeni na minulost Scarlet Witch. Tímto vším WandaVision ze svého sitcomovového formátu dostává všechno, humor funguje tak, jak by měl a především to má celé výtečné obsazení, kde takový Paul Bettany po sérii vážných rolí dostává možnost předvést se v komediální póze a je jednoduše fenomenální. A pak jsou tu výtečná intra, která jsou navíc doprovázena originálně vytvořenými písněmi, které jsou neskutečně chytlavé. Je možná škoda, že v samotném závěru tenhle seriál definitivně ztratí to, co ho dělalo tak specifickou marvelovkou. Jenže si to pořád drží výtečnou kvalitu a především se ukáže, že všechny předcházející události skutečně měli své opodstatnění. Čtvrtý díl nabídne pohled na události prvních tří epizod z reálného prostředí, přičemž se i v následujících dílech dočkáváme přeskakováním mezi těmito dvěma lokacemi, osmý díl slouží jako skvělé roztažení mytologie životního příběhu Wandy a devátý díl je zase výtečným finále, které je velkolepé, ale především dojemné. Ona výjimečnost tohohle seriálu se tak nikdy úplně nevytratí a pořád obsahuje spousty elementů, které ho bezpečně oddělují od zbytku MCU. Za mě jsem tedy spokojený v tom ohledu, že se zde skutečně někdo vydává tak trochu jiným směrem a podobné ´´ experimenty´´ osobně doufám uvidíme v budoucích projektech MCU jenom a jenom více. WandaVision sází na tak trochu nespolehlivého vypravěče, kdy se i očividné věci lusknutím prstu stanou neočividnými. Osobně žiji v tom duchu, že v samotném seriálu je tolik odkazů na různé prvky právě proto, aby fanoušci někoho očekávali a pak jen byli překvapeni, že to očividně naznačované nedorazí. Je to fikané a nikdy si nemůžete být úplně jistí, zda zde skutečně figuruje multivesmír, cestování v časem nebo démoni. Mnoho fanoušků pak bude pochopitelně naštvaných, že se jejich teorie nevyplnili a nedostali tamto a tamto. Já osobně jsem ale nadšený z toho, že si tu někdo prostě fikaně hraje s divákem, buduje jeho očekávání a pak je schopen oněmi očekáváními zcela otřást. Tohle hraní s divákem je za poslední dobu jedno z těch nejlepších hraní s divákem, které jsem viděl a neskutečně jsem si užíval, jak jsem byl sám někdy lapen v moři otázek. Disney+ navíc sází na týdenní model vydávání a seriál WandaVision u mě osobně způsobil bolestivě dlouhá čekání na další týden, jen proto, abych si doplnil další dílek téhle fantastické skládačky. WandaVision výtečně funguje i jakási forma psychologické sondy, kdy se opravdu dostáváme na kobylku charakteru Wandy Maximoff. Elizabeth Olsen zde dostává šanci ukázat, že umí hrát a naplno to využívá. Její výkon je fantastický a všem pochybovačům velmi pravděpodobně zavře ústa. Kathryn Hahn jako Agatha Harkness též předvádí fantastický výkon a především komediální herečka zde dostává chvílemi možnost se představit i v tak trochu jiném světle. Teyonah Parris jako Monica Rambeau, Randall Park jako Jimmy Woo, Kat Dennings jako Darcy Lewis, Josh Stamberg jako Heyward, Jullian Hillard a Jett Klyne jako Billy a Tommy Maximoffovi nebo Evan Peters jsou ve svých rolích také velmi fajn. Přitom všem se navíc funkčně rozpracovává dosavadní mytologie MCU, zároveň se rozšiřuje, přitom všem tu figurují pomrknutí, která ale nejsou vyloženě na sílu a pak to všechno vede k výtečnému finále, kde se definitivně potvrdí síla příběhu napříč celou sérií. Je velmi snadné si tento seriál zamilovat, protože je vidět, že šikovní lidé z Marvel Studios nadále nepolevují. Tým scenáristů sepsal skutečně silný příběh s výtečnými postavami, bravurními zvraty a funkčním přeskakováním mezi tóny. Všechny epizody přitom nejsou vyloženě fenomenální a některým chybí nějaké výraznější momenty, přesto je to ale v součtu neskutečně parádní a upřímně jsem rád, že něco takového vzniklo. O to více právě pod Marvel Studios, které definitivně naznačuje, že bychom se v budoucnu mohli dočkat takhle výrazných projektů. WandaVision je skvělý seriál, který výtečně startuje 4. fázi Marvel Cinematic Universe. Řemeslně fenomenální, herecky skvěle zahraný, má to výtečný soundtrack Christophea Becka a především to dokáže naprosto prodat momenty o které se snaží. Když to má být komedie, je to komedie. Když to má být drama, je to drama. Když to má mít lehce hororový tón, má ho. Krásně se na to dívá (s barvami to pracuje krásně), výtečně to kombinuje klasickou marvelovku s výtečnou poctou sitcomům a je to prostě další důkaz toho, že seriálová tvorba Disney+ se vyvíjí tím správným směrem. A ukázkově to dokáže diváka (nejednou) oklamat. A Wanda Maximoff se definitivně stává jednou z nejzajímavějších postav, které má aktuálně Marvel ve svém repertoáru. Za tuhle odvážnější marvelovku jsem neskutečně rád a vlastně mě mrzí, že to s ní takhle uteklo......... () (méně) (více)

JohnnyD

Rutinne napísaná post-moderná žánrová hra, ktorá by bola originálna možno v 90tych rokoch. Je neuveriteľné, ako mizerne sú napísané sitcomové časti. Tie absolútne nie sú vtipné a je to len povrchná žánrová hra, ktorá sa síce vyžíva v replikovaní dobovej estetiky, ale zabúda na to, že má byť komédiou. Keď dôjde na vysvetľovanie všetkých podivností a integrovanie príbehu do Marvel univerza, je to už plnoformátová zívačka s generickými zvratmi. Čo je škoda, lebo námet bol uchádzajuci, ale opäť sa ukázalo, že dobrý námet nestačí. Obzvlášť keď ide o post-modernu a žánrové hry. Tie sú samé o sebe nudné už azda dobrých pätnásť rokov. 5/10 ()

Nin

Klasický Marvel plus úžasné hrátky se sitcomovým žánrem. Vidíme, jak se tenhle žánr proměňoval, a rozhodně nejde jen o formu. Jsou tu téměř celé sitcomové díly z různých dekád a tomu odpovídá příběh a dokonce i úroveň vtipů... která tedy není vysoká, ale to nevadí, má to svoje kouzlo. Talentovaná Elizabeth Olsen konečně dostala v Marvelu možnost to pořádně herecky rozjet a Paul Bethany zase předvíst své charisma. Taky pro mě bylo skvělé vidět, jak se tu různě čerpalo z komiksů. V každém díle se našlo hned několik věcí, nad kterými mé srdce komiksáka zaplesalo. Nedá se svítit, tohle jsem si opravdu užil. (9/10) ()

HAL

Psychologie pro dvanáctileté děti v šesti hodinách nesmyslného bizáru a trapnosti, kde se většinu času jen útrpně čeká až se konečně odhalí velké tajemství které všichni diváci už dávno znají, a stane se z toho standartní Marvelácká blbina kde na sebe pár létajících blbů háže barevná světla. Některé z těch předchozích Marvelovských filmů k tomu poletování aspoň dávají docela zajímavou motivaci, jako třeba Civil War, ale ve WandaVision se veškerá motivace k čemukoli shrne jako "jsem smutná" a následně "protože kouzla, neasi". Ale je svým způsobem docela fascinující jak se zde autoři i ta spokojenější část diváků pokouší intenzivně ignorovat fakt, že hlavní hrdinka tohoto je jedna z největších amorálních sviní jaké se v celé sérii objevily, a dělá záměrně mnohem horší věci, než jakých se v Marvelovkách dopustila spousta opravdových "záporáků". 3/10 ()

liskam

První 4 díly pecka.! Pak to začínalo pomaličku polehoučku drhnout a finální díl byl odfláknutej:-( Škoda. Protože na začátku jsem se náramně bavil. A to primárně od Marvelu čekám, nenáročnou zábavu. Jako celek za mě 70% ()

mzss1

[69%] Velmi netypická záležitost od MCU. Vloni jsem si dal první dva díly a vzdal jsem to. No a letos jsem si říkal, že tomu dám ještě 1 šanci. Naštěstí jsem ve finále nebyl nijak pohoršen. První 3 díly jsou situované jako takový vtipný sitcom (s tím, že 2 díly jsou černobílé a ten třetí už barevný). Jako jo, zasmál jsem se. A od 4 epizody to už začalo být takové klasické marvelácké. Takže jsem se bavil i když bych si to asi už podruhé nepustil, takže mezi 3 a 4* jsem nakonec dal velmi silnou trojku. Postava Wandy mě zde dost bavila, ale tím už vůbec nechápu její roli v novém Dr Strange, kdy to tvůrci u mě řádně zesrali. Ale co už. Vision mě samozřejmě také potěšil. Hlavně tohle je takoví branné s velkým nadhledem, takže katastrofa to určitě není, epizody jsou krátké, takže na 1 vidění ok, ale další řadu, kdyby vznikla bych vynechal, ale dějově je to už méně pravděpodobné. ()

DJ Obelix

Sice se značným zpožděním, ale přece. WandaVision byl de facto jediný seriál, který mě z Phase 4 zaujal na první pohled, ale musel jsem si k němu najít cestu. Nicméně ve finále jsem byl až překvapen, jak kvalitní dílko se na ploše devíti epizod rozvinulo. Vysokorozpočtové, originální, sympatické obsazení a příběh, který má srdce. Pokud jste fanoušky sitcomů a vyznáte se i v těch, které patří do zlatého fondu amerického televizního vysílání, přidejte si rovnou jednu až dvě hvězdy navíc. Klidně už za samotné znělky k jednotlivým dílům. ()

InJo

Skvěle rozjeté, zhruba do šestého dílu celkově opravdu dobré, ale v sedmé epizodě to uhne směrem, který mi prostě nevyhovoval a k předešlému pojetí nepasoval. A k čemu ve výsledku vlastně byl ten opravdu nezvyklý (a mnohé slibující) zvrat v páté epizodě mi v tuhle chvíli taky nejde na rozum. Nakonec tedy bohužel převažuje zklamání, protože nápaditou výchozí zápletku se nepovedlo adekvátně rozvést a završit. Na Falcona s Winter Soldierem se ale stále těším. ()

HoneyBunny

Očekávání tu byla veliká a u Disney/Marvel to museli vědět. Wanda je v komiksu mocná čarodějka, která dovede měnit realitu, což je něco, co víme, že bude tématem dalšího filmu s Dr. Strangem. Čekali jsme, že toto téma bude nějak zajímavě vykopnuto už tady. A ono tak nějak vykopnuto je (Wanda přetváří realitu celého města, stvoří své vlastní děti...), ale je to takové nedomrlé a nedomyšlené. Tohle mohlo mít obrovskou emocionální hloubku - Wanda ztratila všechny své blízké, a snaží se vytvořit náhražky, aby se se svým žalem mohla nějak vyrovnat. A na konci se těch náhražek musí vzdát a všechno je to možná ještě horší. Tohle mohl být super "origin" záporačky - padouši jsou vždycky nejlepší, když za jejich skutky stojí ublížené lidské emoce (vzpomeňme si na Magneta). Ale WandaVision je stejně jako většina marvelovek hrozně potvrchní. Ten schtick s různými typy komediálních seriálů je sice na začátku fajn, ale diváky neobelstí na dlouho. Je hrozně vidět, že tvůrci se ani pořádně nezamysleli nad tím, že to, co Wanda lidem ze "zakletého" města provádí, je prostě evil. Věta "Nikdy nepochopí, co jsi pro ně udělala." z posledního dílu je výsměch - lidé, které Wanda na týdny/měsíce vlastně zotročila, opravdu nemusejí nic chápat. Ano, můžete si říkat, že konečné dílo bychom neměli hodnotit na základě zklamaných očekávání, ale ono je evidentní, jak dobrý tenhle seriál mohl být (Olsenová s Bettanym jsou skvělí herci), ale u Disneyho šli opět vyšlapanou nudnou cestičkou. ()

Anderton

Jeden z najoriginálnejšie podchytených seriálov súčasnosti, samozrejme najmä v spojitosti s celým Marvelom to pôsobí originálne, kto už má po krk šablónovito nakrútených blockbusterov, ten sa môže tešiť na niečo nové. Postupom času sa prechádza do konvenčnejšej roviny, čo ale ťažko tvorcom vyčítať, je to proste svet Marvelu a použitie nových prvkov má svoje limity. No a váš vzťah k seriálu sa bude odvíjať aj od vášho vzťahu k tomuto univerzu, ak ste mimo, nič vám nepovie, ak ste in, výrazne nesklame, môže aj nadchnúť. Celkovo mám ale dojem, že potenciál bol väčší a dočkám sa viacerých prekvapení, než som sa dočkal. To ale súvisí s mojim neutrálnym vzťahom k tomuto vesmíru. ()

VSlunecnice

Taková vcelku průměrná Marvel sranda, která měla vetší potenciál. Po zajímavých úvodních epizodách přišly až moc obyčejné a často předvídatelné díly, které jeli podle tradičních šablon a nic světoborného se tu neudálo.   Plusy: vývoj Wandy, celá postava Visiona Mínusy: většina bojů na jedno brdo, nudní "záporáci", naprosto směšný S.W.O.R.D. a spousta nevyužitých postav, "finále" Celkově hodnotím tak 60-70%, protože začátek mě hodně bavil a doufala jsem nějaký netradiční a originální zvrat... Normálně bych od toho nic nečekala a nebyla zklamaná, ale první epizody mi prostě daly naději, kterou v těch posledních tvůrci rozcupovali... Prostě průměr, možná trošku lepší průměr, ale od Marvelu bych ráda dostala promyšlenější seriál ()

Kothy

Rozhodně zajímavý projekt. Je to dost jiné, než jsem čekal. Co začne jako ujetý sitcom ze 60. let, nakonec přejde do regulérního superhrdinského seriálu. Časem se vše vysvětlí, i to proč tam je Vision. Postupně se tam přidávají známé vedlejší postavy z MCU. Ze začátku tam není žádná akce, ale to se časem změní. Rozhodně stojí se na to podívat a přemýšlet o všech těch teoriích, kam se vlastně seriál bude ubírat. Je to určitě povedený krok pro Marvel a těším se na Falcona a Winter Soldiera. "Vypadl vám šroub?" :D ()

silentname

Napriek veľmi zaujímavému začiatku sa "WandaVision" nakoniec ukázalo, že o Marvel momentky nebude predsa len núdza. Musím povedať, že už dlho som fanúšikom Wandy Maximoff a tak nejako som chcel, aby jej postava bola nejako viac využitá a nejakým spsôbom Marvel využil jej možnosti. A myslím si, že ak v "Endgame" neukázala čoho je schopná, tak tu v tejto minisérii skutočne mala možnosť ukázať ako ďaleko jej schopnosti až siahajú. A čo ma osobne asi najviac na tomto projekte vzalo sú jeho emocionálne momentky. Osobne by som povedal, že práve vďaka nim sme sa dočkali veľmi silného finále, ktoré zo mňa dostalo aj celkom silnú reakciu. Možno nie super silnú, ale počíta sa to. No predposledná epizóda "Previously On" bol pre mňa asi najžiarivejší moment tohto seriálu. Vidíme Wandinu minulosť a v spojení s čím si prešla počas minulých filmov bolo úplne cítiť, že Wandino emocionálne rozpoloženie je veľmi náročné.V mojich očiach je asi jednou z najkomplexnejších hrdinov, ktorých sme v rámci MCU mali možnosť spoznať. Najmä aj keď vidíme, že má v sebe aj tú temnú stránku, ku ktorej ju často vedia dohnať jej vlastné emócie. A je to úplne prirodzené. Rovnako Vision je v tejto sérii skvelý. A ich spoločný vzťah pôsobí veľmi úprimne. Akokoľvek zvláštne to znie. No na všetky tieto momentky si treba trošku počkať. V úvode totiž žijeme trošku v sitcomlande a snažíme sa pochopiť čo sa vlastne skutočne deje a ako k tomu došlo. A keď začneme od epizódy "We Interupt This Program" začneme dostávať odpovede, tak to funguje skvele. Najobľúbenejšie epizódy sú asi pre mňa tie, ktoré boli pre všetkých ostatných. "On A Very Special Episode..." , "All-New Halloween Spooktacular!" a "Previously On". A hoci tie sitcomové epizódy vedia byť trošku zvláštnym pridávkom pre tento seriál a sú trošku kostrbaté, tak ma úprimne pobavili a užil som si aj tie. Len nie sú tak emocionálne silné a skvelé ako to, čo reálne nakoniec tento seriál ponúkol. Už sa teším, až sa Wanda Maximoff vráti Hodnotenie: A- ()

Ratemus

Upřímně jsem zklamán, jako herecké výkony hlavní dvojice úžasné, to nezpochybnuju, ale na to jak se říkalo, jak to bude zásadní se nestalo vůbec nic, tohle na mě působí naprosto zbytečně, že to předchází DS2 z toho nejde cítit, jako nějaké otázky zůstaly které nejspíš někde dál budou zodpovězeny ale vše co tohle mělo dle různých leaků, drbů a prohlášení přinést, nepřineslo nic... Ten ředitel SWORDU je nejhorší padouch marvelu, Agatha byť skvělou herečkou zahrana je vágní a jako hlavní padouch zcela nezajímavá. Ze začátku byla ta tajemnost a postupné odhalování, že něco není v pořádku, skvělá, ale poslední díly ač měly plno plusů a hodně věcí odhalovaly, měly bohužel více mínusů.. Konec ani nekomentuju, poslední díl mě zklamal. Nekonečný boj čarodějek po nějaké době začal nudit a nejzajímavější část dílu byl rozhovor Visionů a loučení Visiona s Wandou.. Jinak jsme se vlastně nic nedozvěděli..chybi mi nějaké zakončení, nechápu tu proklamovanou inspiraci Klanem M, o které se mluvilo.. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.09.2023

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)